Lekárnička a PRVÁ POMOC

Sem píšte ako dávať prvú pomoc pre hafana.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: lekárnička, prvá pomoc a tak ďalej...

Poslaťod Jannka » Sob 03.05.2008 22:18

No tak ak by si si chcel zalozit lekarnicku, ktoru som uviedla ja, tak priblizne ceny su tu.
Upozornujem,ze su len a len orientacne. ceny sa mozu lisit zaleziac od vyrobcu, ci velkosti materialov...atd.
Ja som si to priblizne vyratala podla internetovej lekarne http://www.magister.sk

Nechtíková masť s peruánskym balzamom, 50ml - 70 Sk
Repík lekársky čaj sypaný, 50g - 30 Sk
obvazy- zalezi na sirke, dlzke, type, vyrobcovi....ale obecne od 20 - 100 SK
leukoplast- tj.klasicka Textilná náplasť, zalezi od sirky - cca od 20 SK
dezinfekcia: betadine, 30ml - 90 SK / Septonex zásyp - 50 - 60 SK
zivocisne uhlie: cca 50 SK
trojroha satka - 10 SK
klieste OTOM - 100 SK
Ophthalmo-septonex očné kvapky, 10ml - 60 SK
odcervovanie - podla vyrobcu a hmotnosti psa...od 20 SK/1.tbl
gáza - zálezi od velkosti a od toho, ci je v celku, alebo ako samotne gazove vankusiky.
Take gazove vankusiky stoja par koruniek, a take velke balenie gazy (100kusov), dajme tomu 5x5 - 7x7 cm stoji asi 50-80 SK. Vacsie rozmery (nad 10 cm) stoja vyse 100 SK.

noznice, teplomer, pinzetku a ostatne drobnosti ma asi kazdy doma :) takze ceny neuvadzam.
♥ Chovateľská stanica "YALESS BLUE" ...domov aktívnych kólií.
Tipy na turistiku so psom pre všetkých psíčkarov, odporúčané 16 z 16 labiek našich turistických kólií ;)
Jannka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3152
Bydlisko: Košice

Re: lekárnička, prvá pomoc a tak ďalej...

Poslaťod NemesiS » Ned 04.05.2008 10:40

OTOMky máme :no:
ja tom tu zaviedol trend OTOM :heh:
no ešte som nemal tú česť ich použiť.
ďakujem Ti aj za cenové relácie približné.
Takže do cca 500 sk + - sa zmestím..no fajn
začínam zbierať $$$
Najhoršie je to mučivé čakanie na niečo, čo nikdy nepríde.
NemesiS
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 875
Bydlisko: Sobrance(19)

Re: lekárnička, prvá pomoc a tak ďalej...

Poslaťod Lenďa » Sob 12.07.2008 22:21

Ahojte, musim povedat, ze ziadnu specialnu psiu lekarnicku nemame. Pri poraneniach na vychadzkach pouzivam auto lekarnicku, alebo jednoducho co je poruke a doma mame take bezne normalne zakladne vybavenie.
Jednu vec vsak mame doplnenu v psacom ruksaku a aj doma - dithiaden tablety a fenistil gel. Oba preparaty su proti alergiam. Uz sme ich mali viackrat prilezitost pouzit, napr. ked priatelkinho maleho psa dostipali osy (alebo to mozno boli nejake ine podobne potvory). V takom pripade je okamzita prva pomoc velmi dolezita.
Vrele by som tieto preparaty, alebo im podobne, odporucala aj vam.
Lenďa
Junior
 
Príspevky: 206

Re: lekárnička, prvá pomoc a tak ďalej...

Poslaťod Lucifer » Pon 14.07.2008 14:09

Vcera som skompletizovala nasu psiu lekarnicku doma a s uzasom som zistila, ze ani nemocnice a ambulancie nam vo vybaveni nemozu konkurovat :joint: Stale vsak plati prianie: Nech len to vybavenie radsej zostarne, akoby ho trebalo pouzit :ahoj:
When you bring a dog into your life, don’t just think of what you want from him. Think first of what he needs to make him happy. (Cesar Millan)
Lucifer
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1303
Bydlisko: Dunakiliti - Hungary

Re: lekárnička, prvá pomoc a tak ďalej...

Poslaťod Jannka » Pia 18.07.2008 20:00

Musim sa pochvalit, aky som ja macgyver. Vyrobila som si vlastny OTOM hacik. Kedze som havine nasla kliesta a OTOMKU som nemala zo sebou, zobrala som si vatovu tycinku. Odstrihla som z nej koniec s vatou a ostala mi len umelohmotna palicka, ktoru som vhodne nastrihla a potom ohla.A cuduj sa svete, tato improvizovana OTOM-ka vybrala kliesta presne tak rychlo a bezpecne, ako ta "prava". Tak ja len, ak by ste sa ocitli aj vy v podobnej bezOTOM-kovej situacii, tak to bola mala inspiracia :winner: :lol: :heh:

Obrázok
♥ Chovateľská stanica "YALESS BLUE" ...domov aktívnych kólií.
Tipy na turistiku so psom pre všetkých psíčkarov, odporúčané 16 z 16 labiek našich turistických kólií ;)
Jannka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3152
Bydlisko: Košice

Re: lekárnička, prvá pomoc a tak ďalej...

Poslaťod gwen66 » Pia 18.07.2008 20:19

Tak este aj ja jednu radu,je dobre mat doma 3-percentny peroxid vodika pre pripad ze psik zhltne nieco a potrebujete aby to vyvratil,tak ten peroxid rozriedit na 1,5-% a toto este zriedit na 1:1 a naliat do papulky...nas Danusko tak vyvratil celu Tesco igelitku,tiez sa to pouziva ak mate podozrenie,ze sa pes otravil tak mu to podat a rychlo k vetkovi,moze mu to zachranit zivot... :yes:
gwen66
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 214
Bydlisko: Bratislava-Nebojsa

Re: lekárnička, prvá pomoc a tak ďalej...

Poslaťod Jannka » Pia 18.07.2008 23:51

a nestacila by silne slana voda, ako u ludi? (len ma tak napadlo)
♥ Chovateľská stanica "YALESS BLUE" ...domov aktívnych kólií.
Tipy na turistiku so psom pre všetkých psíčkarov, odporúčané 16 z 16 labiek našich turistických kólií ;)
Jannka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3152
Bydlisko: Košice

Re: lekárnička, prvá pomoc a tak ďalej...

Poslaťod gwen66 » Pia 18.07.2008 23:54

Pozor na slanu vodu...tu urcite nie,ma pre psov skodlive ucinky
gwen66
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 214
Bydlisko: Bratislava-Nebojsa

Re: lekárnička, prvá pomoc a tak ďalej...

Poslaťod Natalia a Biff » Pon 21.07.2008 15:44

No ja napríklad nemám žiadnu lekárničku. Poväčšinou úrazy, ktoré sa nám stali musel bezodkladne riešiť veterinár a žiadna lekárnička by nepomohla, alebo to v pohode vyriešil Betadine. Ale určite je dobré mať zopár nejakých obväzov a podobne. Ináč pred dvomi týždňami počas výcviku, si môj haviak rozťal v potoku vankúšik. Krvácanie bolo natoľko silné, že ani tri celé balenia obväzov nepomohli, takže niekedy ani nie je čas vyberať niečo z lekárničky a len rýchlo hociako krvácanie zastaviť, napríklad tričkom a letieť k vetovi.
Life is better with a Border Collie
Natalia a Biff
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1200
Bydlisko: Levoča

Re: lekárnička, prvá pomoc a tak ďalej...

Poslaťod katarina » Pia 01.08.2008 20:58

ja mam tuto z mojmilacik.sk http://www.mojmilacik.sk/prva-pomoc-pre-psy-a-macky
je tam aj brozurka (v anglictine a nemcine ) prvej pomoci
katarina
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 377
Bydlisko: Dechtice / Brno

Re: lekárnička, prvá pomoc a tak ďalej...

Poslaťod lucik » Sob 02.08.2008 7:08

no neviem, to velmi do terenu nie je :ua:
chyba tam vela potrebnych veci..
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: lekárnička, prvá pomoc a tak ďalej...

Poslaťod Bibiana » Sob 02.08.2008 19:23

No jo. Ja som si ju tiež objednávala a z pôvodného zloženia používam len tú kapsičku, tampóny napustené v alkohole a obväz.. :ua:
Bibiana
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2299

Re: lekárnička, prvá pomoc a tak ďalej...

Poslaťod lubomirka » Pon 10.11.2008 16:31

a viete niekto ako sa obväzuje rana napríklad na stehne? lebo ja to skúšam denno - denne a vždy sa jej to vyvlečie keď sa začne hýbať :ach:
lubomirka
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 54
Bydlisko: Trnava

Re: lekárnička, prvá pomoc a tak ďalej...

Poslaťod Ulfheiðr » Pon 10.11.2008 18:21

Ak jej to padá dole, tak budeš musieť vymyslieť nejaké "nohavice na jednu nohu". Teda že pri obväzovaní zabehneš obväzom aj cez chrbát abruchom späť a nakoniec to všetko pozlepovať leukoplastom. Bude obrovská spotreba materiálu, ale hádam to bude bržať.
/fam, že som to napísala zrosumiteľne :hi:
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: lekárnička, prvá pomoc a tak ďalej...

Poslaťod lubomirka » Uto 11.11.2008 23:57

no to som skúšala a má na doma aj nohavičky ale šúcha sa po chrbte a za chvíľu sú dole...ale leukoplast už nedrží, lebo jej rastie srsť na tom vyholenom. A keď jej to obviažem, tak okolo chrbta a bruška a potom okolo tej nohy ale tam to vždy spadne keď sa začne hýbať :pac: ..neverending story ...musí existovať nejaký spôsob aby to nepadalo, len asi nanho ešte nikto neprišiel ...
lubomirka
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 54
Bydlisko: Trnava

PredchádzajúciĎalší

Späť na Úrazy