Niečo s väzom

Sem píšte ako dávať prvú pomoc pre hafana.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: Niečo s väzom

Poslaťod Erája » Sob 10.10.2009 17:51

No já mam také rači když je to bez obvazu, ale něco se holt musí... a to snad vet ví, ne?
Erája
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 423

Re: Niečo s väzom

Poslaťod domimorča » Uto 13.10.2009 17:59

no on to má zaviazané pre to aby nedostupoval lebo keby sa do toho poriadne oprie tak titanove platničky sú nanič a celé sa to pokazí chudák teraz sa mu parí medzi prstami a to je kentus fuj a dava mu tam aj vatu tak newiem :ua:
domimorča
Šteniatko
 
Príspevky: 83

Re: Niečo s väzom

Poslaťod Erája » Uto 13.10.2009 18:24

Jo aha, hmm to se stává, bohužel. Jinak vata mezi prsty je základ. Při každém obvazu.
Erája
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 423

Re: Niečo s väzom

Poslaťod domimorča » Štv 15.10.2009 16:19

no a za kolko sa mu to asi vylieci tie spareniny ??? teraz ideme do NR na kontrolu tak dufam ze to dobre dopadne
domimorča
Šteniatko
 
Príspevky: 83

Re: Niečo s väzom

Poslaťod Erája » Štv 15.10.2009 16:39

Až nebude mít obvaz nesjpíš...
Erája
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 423

Re: Niečo s väzom

Poslaťod domimorča » Ned 18.10.2009 10:34

zas mám dobro zlú správu vet robil RTG kost sa super hoji aj aj rana krasna vybral stehy nadhera ale od toho obväzuto má do mäsa a este tam ma porusene krvenie a tak ma antibiotika a umyvam mu to repikom a dam na to betadine aspon tak povedal vet no vcera to mal hrozne stale sa to zvecovalo aj v piatok a teraz je to asi tak ze sa mu to nehoji ani nezvecuje tak newem opuch je trošku menší ale nie o vela za 3 dni ak sa mu to neupravi tak musime zas do NR ak to budedobre tak az o 3 mesiace a vybere mu tie kliny a estesa chcem spytat ze ci mu to musi vyberat lebo ta kost by podla mna bola istejsia s tym ale neweiem a este som sa veta zabudla spytat na biolampu pomohla by mu?? stehy vonku tak newem poradte pls. :no: :no:
domimorča
Šteniatko
 
Príspevky: 83

Re: Niečo s väzom

Poslaťod Erája » Ned 18.10.2009 18:44

Biolampu určitě :jop: a co se týče těch kovových plotének, nevím přesně případy, kdy se nechávají a kdy ne, ale u vás je to nejspíš takto (hádám): měl to jako dlahu, ale vnitřní - líp drží, ale může být z matriálu, kterému by se tělo začalo za určitý čas bránit anebo kolik že mu je? Jestli ještě poroste, tak by to vadilo. Ony stejně ty destičky nejsou doživotní, musej se měnit třeba za několik let. Ber to prostě tak, že to nepotřebuje :no: alespoň nebude pípat, když bude procházet rámem na detekci kovu :heh:
Erája
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 423

Re: Niečo s väzom

Poslaťod domimorča » Pon 19.10.2009 16:02

to som sa aj ja so segrou rehotala ze nas robin uz cez to najblisie 3 mesiace neprejde :4: ale mame problem ono sa mu to nehoji a za 3 dni to malo pekne sa chrasta spravit a odpuchnut ta noha tak newem musime zajtra zavolat vetovi
domimorča
Šteniatko
 
Príspevky: 83

Re: Niečo s väzom

Poslaťod Rehssi » Pon 14.12.2009 19:22

aj my sme po operácii pretrhnutého kolenného väzu. Operácia dopadla dobre, menisky mal našťastie v poriadku. na ranu sme dávali čajovník, okolité opuchy máčali v harmančeku a na 10. deň, kedy mu vyberali stehy, už mal všetko krásne zahojené. Avšak trápi ma, že dnes je 17. deň od operácie a pudlík stále na operovanú nohu nestúpa. Pritom veterinárova optimistická prognóza bola, ze už na vyberanie stehov by mohol príst po štyroch.
Problém vidím v tom, že pudlík ma moc dobrú kondičku. Veterinár sa tešil, že má "žily ako ovčiak" ale tým pádom jemu štvrtá noha vôbec nechýba! Ešte prvé dva tri dni po úraze som po dlhšej prechádzke videla isté napätie v chrbte a strnulú chôdzu- ako namáhal len jednu zadnú nožičku. Ale dnes, tretí týždeň po úraze, behá na troch ako kedysi na štyroch :nwm: Neviete niekto čo s tým?
Snažím sa s ním cvičiť, nech sa mu atrofované svalstvo pomaly obnovuje- postavím ho na zadné, chytím za "ruky" a nútim prejsť pár krokov. Naváža sa na zdravú stranu, ale používa aj tú chorú. Aj sám sa na ňu postaví keď niečo chce označkovať a v poslednej dobe sa mu už takmer netrasie keď na nej stojí. Tento stav sa však nezmenil už týždeň... :ach:
Moja najnovšia stratágia je mhd- prevážame sa po meste autobusom, kde musí na udržanie rovnováhy zapojiť všetky nožičky. na chorej nohe vidím výsledky, napriek tomu ju ani náznakom nechce používať :plac: Napadá, prosím, niekoho čo s tým???? Nejaké dalšie tipy na posilnenie svalstva? Veterinár mi okrem chôdze na zadných radil aj ťahanie, ale to sa mi nepáči- všade na nete čítam, ako sa psovi po operácii zošitý väz znovu pretrhol, aj iný veterinár ma pred tým varoval a ešte sa aj bojím o jeho druhú- zaťiaľ zdravú nohu. Potrebujem niečo šetrnejšie...
Rehssi
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1032
Bydlisko: Bratislava

Re: Niečo s väzom

Poslaťod ZEva » Uto 15.12.2009 8:50

No ono to chce cas a nechat na psika, kedy sa sam osmeli a znova zacne nohu pouzivat, nic netreba uponahlat a ani na psa netlacit aby nohu pouzival. Ak sa operacia podarila tak nie je dovod aby sa to nedalo do poriadku...ani ludia na 17ty den po operacii kolenneho klbu predsa neskacu a nebehaju ako "srnky" ze???

Moja mlada ircanka mala na skle prerezane komplet vsetky slachy na prednej nohe - bolo to site a na 4 tyzdne dlaha v takej polopokcenej polohe aby slachy neboli napnute a aby na labu nemohla doslapovat - ked sme dali dlahu dole sucina este mesiac skackala po troch ako to mala natrenovane s dlahou :lol: , potom nejako prirodzene sama od seba zacala labku pouzivat, najskor krivkala ale potom sa tie slachy rozhybali a ponatahovali - myslim, ze o dva mesiace uz vobec nebolo vidiet, ze mala taky vazny uraz. Nas vet kazal masirovat a postupne cvicit natahovat a ohybat to sme aj robili ale nic na silu, vychadzky len na voditku a po rovnom povrchu a postupne predlzovat ... jaj a este sme chodili plavat (to bolo v lete takze idealna aktivita na posilnenie svalov a zaroven rozhybanie sliach)

Ja by som na tvojom mieste na psa netlacila ale to je len moj nazor :ahoj:
ZEva
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 271
Bydlisko: Košice

Re: Niečo s väzom

Poslaťod Erája » Uto 15.12.2009 10:25

Máš malého psa, napusť vanu a nech ho plavat, pokud nemáte bazén nebo tak něco. Jinak posiluj, ale ne tak jak to děláš, to je dost drastické. Když pes leží, tak s jeho nohou různě hýbej a skrčuj a natahuj - jemně. Několikrát denně, stačí jen pár minut. A nenuť ho, on ví jak se cítí, ne ty :no:
Erája
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 423

Re: Niečo s väzom

Poslaťod Rehssi » Uto 15.12.2009 13:05

dakujem za odpovede, moc ste ma podporili!!! My sme nastastie sadru nemali, takze tam nie je ziadna vyrazna atrofia svalstva- ak som veterinara spracvne pochopila, tak len tam, kde bol rez. Zneistilo ma, aky "aktivny" pristup veterinar zvolil- radil mi podporovat ho skakat- stat na zadnych, dovolit mu tahat na postroji a este robit s nim otocky okolo jeho vlastnej osi. Este chodza na zadnych sa mi ako tak pozdavala, tak ju praktikujeme- on je lahucky a hlavne cirkusak- pre pudlika je chodza po dvoch takmer prirodzena vec :lol: , tak v tom ho podporujem, teda s tym, ze mu istim predne packy. ked chce na zem spomalujem dosliapnutie. Par krat denne na par sekund. Ale ani tym si nie som ista a po vasich radach prestaneme aj s tymto.
Ked len niekde cucha alebo cakame na prechode na zelenu, tak stoji na vsetkych styroch- uz asi 8 dni. Akonahle "nie je nuda", tak chora- pomalsia packa ide do luftu. Preto som vlastne napisala aj na forum- lebo nejak dlho stagnujeme a mala som vycitky, ze som sama zmiernila rehabilitacne rady veterinara. tak este raz vdaka za podporu!
Idem skusit napustit vanu :joint: Jo a myslite, ze az sa otepli tak na 7 stupnov, bezvetrie, budem ho moct brat plavat aj do prirody? Kym bol zdravy som ho za tychto okolnosti do vody pustala- vodu miluje bez ohladu na teplotu. Teraz vsak neviem ci mu chlad vody rehabilitaciu skor nespomali. jasne, ze po plavani vytriet do sucha a sup do auta a domov.
Rehssi
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1032
Bydlisko: Bratislava

Re: Niečo s väzom

Poslaťod Erája » Uto 15.12.2009 14:12

Hele, ano, podporuj ho v tom, ale jen co si sám vezme. Ono to podle tvého popisu vypadalo, že ho po těch zadních nutíš chodit a tak :no: Jinak ten tah v postroji je super věc :jop:
Erája
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 423

Re: Niečo s väzom

Poslaťod Rehssi » Uto 15.12.2009 21:23

fakt, ze som napisala, ze ho nutim. Musim na nete davat viac pozor na slovicka :hi: - moje nutim je stylom "ides hopinky?" a on na to: ANOOOOO :lol:
Vana sa nepodarila- nezmesti sa tam tolko vody, aby plaval, akurat skoro vytopil susedov.
Rehssi
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1032
Bydlisko: Bratislava

Skrížený kĺbový väz

Poslaťod Katka2641997 » Pia 09.07.2010 15:32

Ahojte.Mám 8 ročného bígla kríženého so špicom.Veterinár nám povedal že má skrížený kĺbový väz.Neviete náhodou či sú na to neexistujú nejaké vitamíny alebo granule?Dakujem.
Katka2641997
Nováčik
 
Príspevky: 34

PredchádzajúciĎalší

Späť na Úrazy