Niečo s väzom

Sem píšte ako dávať prvú pomoc pre hafana.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Niečo s väzom

Poslaťod domimorča » Štv 24.09.2009 15:15

vcera sa nam satala taka nehoda Robin bežal ke dprisiel moj brat a niekde tam spadol a uz nepristupuje na labku :nwm:
volala som vetosa a ten prisiel dneska o pol 8 a povedal ze ma zlomeu bedrovu kost alebo nieco take proste úpovedal nepotesim vas ale tato noha je velmi volna asi je tam nieco zlomene treba ist na snimok . tak sme isli na snimok poobede a tam vetos povedal ze je to tam otrhnuty väz alebo nieco take ja uz nevem dal mu inekcije a v sobotu mame prist zas ze mu to zoperuje lebo na klinike zevraj je to nenormalne drahe no tak newem mal to uz vas havo ja sa strasne bojim co ak to nebude dobre bude moct este behat a tak agiliti a podobne ????? :plac: :plac: pls o pomoc
domimorča
Šteniatko
 
Príspevky: 83

Re: Niečo s väzom

Poslaťod Erája » Štv 24.09.2009 17:32

Ono je těžké povědět, když nevíš co mu přesně je. Tipuju, že má utržená kolení vaz. Na operaci bych já osobně určitě šla. Co se týče agi, může se to spravit dokonale, ale možná budeš ráda, když bude moct normálně fungovat bez kulhání a bolesti...
Erája
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 423

Re: Niečo s väzom

Poslaťod domimorča » Pia 25.09.2009 17:56

no hej je to ono a on ale povedal ze to je strasne komplikovana operacia a ze na klinike by to stalo cca 15 000 sk no proste newm kolko eur a to mozem ja snivat lebo rodicia na to nedaju tolko a ze on to nejak spravi a da nejaku dlahu povedal ze sa pokusi vymodelovat dlahu nechapem co mysli ale ta cena sa mi fakt nezda preto sa pytam . ale tak co ja vem podla mna by mal byt v poho lebo on je bojovnik este teraz skace na troch nohach a este nema ani rok tak dufam len newem chcela by som radu niekoho kto uz nieco docinenia mal s takymto niecim PS : na operaciu ideme na stopro len newem de to ani na um nezislo ze by sa bez toho zaobisiel
domimorča
Šteniatko
 
Príspevky: 83

Re: Niečo s väzom

Poslaťod Erája » Pia 25.09.2009 19:48

napiš na více klinik, ať znáš názor co nejvíce vetů (i ceny). Pokud nejsi daleko od Brna, zkus i Čechy. Napiš třeba mejla.
Erája
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 423

Re: Niečo s väzom

Poslaťod domimorča » Sob 26.09.2009 14:28

o brne mozem snivat jemu je dlho v aute len ked ideme cez mesto k vetosovi ale berem ho do NR a musim tam zavolat ale dneska som bola u veta pichol inekciu a rano mu to napuchlo tak som mu povedala pozrel (ani nechytil nec len jeden pohlad)sa na to a povedal ze otstanovu mast a elasticky obväz to je secko a v utorok zase na inekciu TOMU SA HOVORI ZE IGNORACIA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :vykricnik: no a teraz so chytila ten opuch a to neni opuch ale tam je voda jak krv alebo nieco take ja newem ale hnis je velmi husty na toto tak newem co to ma tak strasne este raz prosim o radu lebo v ZM neni zadni vetos co ma RTG okrem tohoto aj ten ho nema v prevadzke a kasle sa na Robina a inac este jedna novinka ha to ma naozaj :kak: :kak: povedal ze to nei surne ze mozme cakat a newem co jak to chomolil ani nic nove nepovedal mojim rodicom le to iste co mne a segre takze nevem a este sa chcem spytat na jeho vyraz povedal ze ak je to opuchnute tak mozno to ma len RAFNUTE to akoze kusnute ci co??? nechapem
domimorča
Šteniatko
 
Príspevky: 83

Re: Niečo s väzom

Poslaťod Cathie » Ned 27.09.2009 16:08

Domi, v prvom rade by som zasla za inym veterinarom. Chapem, ze tam pri vas blizko ziaden lepsi nie je, ale s tymto by som to neriskovala.
Vyzera to, ze to nie je lahky uraz a chcelo by to ozaj dobreho veterinara a hlavne dobre spravit RTG. Takze by som si vyhladala najblizsiu ozaj dobru kliniku/veterinara, skus v prislusnej teme popozerat aj tu na fore, a co najskor tam psika zobrat.
Nepotesim ta, ale ak to chce operaciu, tak sa suma 15 000 Sk vobec nie je prehnana. RTG snimok, posudenie, narkoza, zakrok.. to vsetko dokopy taku cenu pokojne moze dat.

Pises, ze sa ti "moze iba snivat" o drahej operacii, o odvezeni psa k lepsiemu veterinarovi.. a tomu psovi sa myslis niekedy snivalo o tom, ze ho nechate v stichu? Ze ho nechate trapit sa a nebudete ochotni ho vziat niekam, kde by mu pomohli?
Pes, to nie je iba kupit si steniatko, hrat sa s nim, kupit mu budu, obojok a voditko, krmit ho a mat ho ako maznacika. Ste za neho zodpovedni po vsetkych strankach - aj po tej zdravotnej.. preto si treba dopredu vlastnenie psa dobre rozmysliet, ci mate moznost mu pomoct v kazdej situacii..
Ja keby som musela, obvolam vsetkych znamych, ci ma mozu odviezt niekam, psa by som v aute proste prinutila vydrzat a na nakladnu operaciu by som si bola ochotna aj pozicat.. Viem, ze na to ty vek nemas, len sa snazim vysvetlit, ze takto by to malo vyzerat a nie psa nechat bez pomoci len preto, lebo "vam sa ani nesniva" :ua:
Obrázok
Cathie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3922
Bydlisko: BA - Ružinov

Re: Niečo s väzom

Poslaťod Erája » Pon 28.09.2009 20:16

To, že nevydrží v autě je detail. Dalo by se říct výmluva. Když už v tom autě jendou je, tak nevystoupí. Pokud bude dělat bordel, přivážu ho nebo strčim do kennelky. Podle popisu to vypadá na pěkný průs..švih. Vašeho veta bych poslala do tmy a zajela na RTG. Teď nejde o to, jestli bdue běhat agi nebo ne. Teď může jít i o to, jestli s tím kolenm bude ještě moct někdy hýbat. Pokud je tam zánět, tak aby se nerozšířil, nevznikla sepse a pejsek neodešel nadobro...
Erája
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 423

Re: Niečo s väzom

Poslaťod domimorča » Uto 29.09.2009 13:25

chcem oznamit dobro zlu spravu to ze som hovorila ze sa mi more o tom len snivat to som myslela o brne no proste to by bolo nemyslitelne a v stychu by som ho nenechala lebo som tolko otravovala rodicov ze z piatku sa to presunulo na vcera a isli sme do NR na kliniku dufam ze je dobra je v Mlynarovciach na akademickej ulici tam mu spravili RTG konecne ne u hentoho D..... a nebudem proste skaredo nadavat a tu kost ma zlomenu a kedze sa mu to spravilo uz v stredu tak sa mu posunula tak ze ju ma vedla seba no neviem ako to mam vysvetlit a dneska ho idu operovat chudacika nechali sme ho tam lebo musi drzat dietu ale ten den hadam vydrzi a dneska cca o 21 00 bude doma ale zas to neni take ze 15 000 nastastie to je no iba 9000 ale to rodicia zaplatia ale newem aka je tak klinika mate s nou skusenost ?? a este nieco sa chcem spytat ze budu mu tam davat nejake titanove platnicky a ze ci to tam bude mat stale alebo sa to da niekedy prec ??
to je asi vsetko a drzte palce aby vsetko dobre dopadlo
domimorča
Šteniatko
 
Príspevky: 83

Re: Niečo s väzom

Poslaťod Erája » Uto 29.09.2009 18:01

Palce držim, řekla bych, že zlomenina je lepší než utrženej vaz. Ty destičky mu tam nejspíš zůstanou (dělá se oboje - vyndavá se po čase i se tam nechávaj). Jen teď přijde perné období, kdy budeš muset udržet psíka v klidu a hodně mu zaměstnat hlavu. Aby se neunudil :no:
Erája
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 423

Re: Niečo s väzom

Poslaťod domimorča » Str 30.09.2009 18:03

mam zas dobro zlu spravu operacia sa podarila a Robin je uz doma a stale chce spat chudacik no ma aj golier a cca 20 stehov ale vetos povedal ze ked mu to robil tam mu asi z tej kosti vytekal hnis a to by bolo zevraj to najhorsie co moze byt ze nejaky zapal ale bo tak nepochopila som ale co by to bolo ??? :oo: :oo: dufam ze by mu nemuseli amputovat nohu sak ne ??? :slzy: :slzy: :oo: :nwm: prosim len to ne ved co by robil?? povedal ze to preto ze sme prisli neskoro ale to neni nasa chyba ved sme hned volali vetosa ako sa to stalo ako ale este neviem co myslel tym (snazim sa citovat)no ked som vrtal do tej kosti tak z nej vytekal hnis ale pred tym chvilku povedal len dufam ze tam nebude hnis lebo to by bolo to najhorsie co moze byt . no co to moze byt???????? pls. nedorastie mu to alebo co myslel????
domimorča
Šteniatko
 
Príspevky: 83

Re: Niečo s väzom

Poslaťod zeane » Str 30.09.2009 18:59

domi - chabá útecha v takejto situácii, ale ak dôjde na zlé a ešte horšie a prídete (no teda vážne nedajboh) o nožičku, tak ťa milo prekvapí ako rýchlo bude pelášiť po troch... Držím palce nech sa to vydarí a beháte bez sadry po štyroch :ahoj:
zeane
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2393

Re: Niečo s väzom

Poslaťod Erája » Str 30.09.2009 19:12

Vybíráte si samou smůlu. A moje pesimistické předpovědi se začínaj vyplňovat, jak moc mě to štve! Pokud má zánět už i v kosti, tak je to hodně špatný. Pokud o nohu přijde, tak se svět nezboří a věřím, že agi bude za čas moc bělat opět, i když asi nepoběží na mistrovství světa, i když kdo ví? :no: Hlavně aby nedostal otravu krve - sepsi. Ne vaše chyba to neni (nebo alespoň jenom vaše chyba :no: ), ten vet by si zasloužil žalobu! Ale to nehcte až bu psík v pořádku. Nasadila bych jako podpůrnou léčbu Ostropestřec Mariánský - 30 kapek denně a taky Drags Imun - velice dobrý přípravek na podporu imunity. Pomůžete mu s léčbou a taky s odbouráváním špatného vlivu ATB. Držím palce
Erája
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 423

Re: Niečo s väzom

Poslaťod Cathie » Štv 01.10.2009 0:14

Offtopic: Erája mozem otazku? Pracujes ako veterinarka, ze davas tak presne a odborne rady? Tak ci tak, som rada, ze tu vie takto hodnotne odpovedat niekto, kto sa ocividne ozaj vyzna :smile:
Obrázok
Cathie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3922
Bydlisko: BA - Ružinov

Re: Niečo s väzom

Poslaťod Erája » Štv 01.10.2009 10:07

Offtopic: jsem vet. technik neboli sestra a ještě pár dní nazpět jsem mohla říct, že studuju VŠ, ale jaxi bohužel už ne :pac:
Erája
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 423

Re: Niečo s väzom

Poslaťod Baarbora » Štv 01.10.2009 10:15

prve co by som spravila by bolo, ze by som zasla za povodnym vetom, ktory diagnostikoval "pretrhnute vazy" na zaklade RTG :pac: a pekne by som mu to vytmavila :au: . ZM-NR nie je taka dialka, aby ste nemohli chodit pravidelnejsie k vetovi tam( ked inak nie, busove spojenie je vynikajuce) a po tejto skusenosti by som k danemu vetovi viac nepachla.
Baarbora
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1496
Bydlisko: skoro Levice

Ďalší

Späť na Úrazy