Niečo s väzom

Sem píšte ako dávať prvú pomoc pre hafana.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: Niečo s väzom

Poslaťod domimorča » Štv 01.10.2009 15:52

aj mu chceme ist poradne vynadat atd. ale naskor robin musi byt v poriadku a k tomu vetovi sa nechistam ani na ockovanie a uz si davam zalezat na to aby mal co najmenej zakaznikov =D len dufam ze nebude muset mat len tri nozky :plac: :plac: ved aj teraz chodi trojnozku a vypada to dost zle nemoze si presilit tu nozku??? a este nieco tam na tu kost ak by to bolo take zle tak sa neda dat nejaka ina ??? no co ja vem umela ale ne doslovne z umelej hmoty ale tak ja nechcem aby museel codit trojnozky !! :plac: a este mozem zazalovat toho veta aj ked nemam doklad o tom ze som tam bola ??? mam len svedkov aj vetosov ale newem ci to staci =( ale o to sa budem starat az neskor
domimorča
Šteniatko
 
Príspevky: 83

Re: Niečo s väzom

Poslaťod Erája » Štv 01.10.2009 17:11

To, že teď chodí divně je proto, že s tou nohou nemůže hýbat a překáží mu vlastně. Ty si nikdy zlomenou nohu neměla? A ne, umělou kost opravdu dát nemůžou. A pes se naučí chodit o třech takovým způsobem, že to ani nepoznáš, pokud to nevíš pes je v pohybu. Ale nemysli teď na nejhorší.
Erája
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 423

Re: Niečo s väzom

Poslaťod domimorča » Pia 02.10.2009 17:23

ja som este nemala nic zlomene nastastie takze o tom nic newem ale zatial je to v poriadku vcera bol u nas moravecky veto ktory mu to bude prevazovat a dnes bola moja sestra v NR u toho veta co to operoval a ten to previazal a povedal ze to je dobre a myl by sa z toho vyliecit aspon dufam len stale mi nejde dojdt ze on je asi lacno drahy ten veto lebo za snimku nepytal tak vela ale za previazanie co tam ma 2 obväz a jeden taky ze samolepiaci cerveny ze sa to pytal 17 EUR trochu prehnane ze mu to odviazal stare a zaviazal nove nee?? ci to sa len mne zda take prehnane???? asi hej ale tak Robin je v poriadku uz aj von chodi ale stale s tym golierom nevie zrat no smola ved chudak ked sme prenho prisli tak smadny strasne este ten dole obvaz na nohe mal od vykalu pekne cerstveho asi sa 5 min ako sme prisli vykadil do klietky ale nastastie to nebolo :kak: a nesmrdelo to lebo ten sprej striebornej farby co ma to je zapach jeskove stale vetrame fuj a este s achcem spytat ze on chudak to ma opuchnute tak to nema cele zaviazane za ten opuch jaj ale ten opuch ma za toho .......... tak dufam ze to uz neni zle lebo hnis tam ze nema ale nejaku zrazeninu tam mal alebo ma newem uz to nehovoril
domimorča
Šteniatko
 
Príspevky: 83

Re: Niečo s väzom

Poslaťod Erája » Ned 04.10.2009 20:26

Ten tvůj příspěvek jsem moc nepochopila, je trošku zmatený. Ale, pokud vet řiká, že je to dobré, tak je to super. Co se týče ceny, nevím jak je to u vás, ale on ten obvaz co popisuješ, něco stojí. Je fakt dobrej. Plus do toho musíš započítat dezinfekci, vatu, pokud za váma přijel, tak cestu, práci... Neříkám že je to málo, to rozhodně ne. Ale myslím, že to i celkem odpovídá.
Erája
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 423

Re: Niečo s väzom

Poslaťod domimorča » Uto 06.10.2009 17:42

no veď to je problém lebo 1. neprišiel k nám domov
2 .nedezinfikoval mu to
No a le potrebujem surne ten obväz lebo povedal že je to na 10 použití a je to len na jedno . Dnedka mu to previazal iny vet a ten už ani odlepiť to nevedel ale ak niekdo máte takéto obväzy tak ich kúpim (sú naťahovacie ,gumové a lepia asi sú farebné a na nete som ich nenašla :ua: ) tak moc diky za rady

PS: tento vet povedal na ten možno hnis v kosti že to môže byť niečo tukové ale už neviem čo tak to by bolo super lebo nema tam hnis aspon zatial =D
domimorča
Šteniatko
 
Príspevky: 83

Re: Niečo s väzom

Poslaťod Erája » Uto 06.10.2009 18:00

Zeptej se v lékárně nebo ve zdr. potřebách, u nás se dá někdy sehnat. Bohužel název ti neřeknu, popisuju ho přesně jako ty :haha:
Erája
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 423

Re: Niečo s väzom

Poslaťod pigie » Uto 06.10.2009 18:02

Ja myslim, ze ten obvaz je nieco taketo, nie?
http://www.mojalekaren.sk/ovinadlo-idea ... -cm-x-4-m/
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Niečo s väzom

Poslaťod Erája » Uto 06.10.2009 18:09

Jo to je to, co mylsím já. Znám ale ještě jeden, hodně podobný.
Erája
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 423

Re: Niečo s väzom

Poslaťod domimorča » Štv 08.10.2009 16:33

no pigie ten mám doma a nelepí aj keď je lepiaci a ten má byť taký gumenny a toto je bavlna trošku síce sa zalepí ale nie dostatočne a Erája nemáš taký doma alebo niekde by si ho nevedela zohnať??? na nete nemôžem nájsť :ua:
domimorča
Šteniatko
 
Príspevky: 83

Re: Niečo s väzom

Poslaťod Erája » Štv 08.10.2009 17:17

Chceš ten gumový nebo ten bavlněný? Já je nemám doma, ale mohla bych se zksuit veternářky u koní, potíž je v tom, jí mam šanci vidět až za 14 dní, bohužel. A co jinak, je lepší?
Erája
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 423

Re: Niečo s väzom

Poslaťod calwen » Štv 08.10.2009 17:20

Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

Re: Niečo s väzom

Poslaťod domimorča » Pia 09.10.2009 18:22

ten gumenný no ten bavlnený mám už 3 vlastne a robin celkom dobre ale dneska mu to previazal a anií neleží trochu sedí niečo ho určite bolí asi tie spareniny čo tam má ošúchané od obväzu a teraz to má zaviazané . neviem čo mám ale robiť je strašnr nervózny chvilu lezi potom sa postavi chodi a zase lahne calwen hento somnašla ale to asi nieje ono alebo proste tam nie je dosť toho písané to musí lepiť ale ten bavlnený je dostatočný ekne to obviazal lebo pred tým mu to vždy padlo ale ajtak ocenujem snahu vetosa ked mu to previazal a este v ten den prisiel o 21 00 hod lebo mu tam tiekol ten sektét a padlo to . a dneska mu dal aj vitamíny lebo ze co máme to sú slabé no proste super super vetos len má 2 chyby ze neoperuje a nemá RTG :ua:
domimorča
Šteniatko
 
Príspevky: 83

Re: Niečo s väzom

Poslaťod Erája » Pia 09.10.2009 18:32

A nemá to moc utažený?
Erája
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 423

Re: Niečo s väzom

Poslaťod domimorča » Sob 10.10.2009 14:50

toho sa práve obávam nemôže sa mu nič stať v pondelok príde zas ale už pôjdeme do NR na kontrolu tak v pondelok prieviaže v Moravciach a potom pôjdeme ešte sa chcem spýtať že či mu stačia vitamíny ktoré má to jest. osteovit forte a petnil
domimorča
Šteniatko
 
Príspevky: 83

Re: Niečo s väzom

Poslaťod Baarbora » Sob 10.10.2009 17:44

ja mam len taky vseobecny dotaz. je to lepsie, ked sa takato rana po operacii viaze a stahuje obvazom? nebolo by lepsie, keby sa to vetralo a skor zasusilo? lebo takto to ma akurat zaviazane, jednak ako pise majitelka ma zapareniny, tecie z toho nejake hnis, to sa urcite nalepi na obvaz, strhava sa to dolu... :nwm:
Baarbora
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1496
Bydlisko: skoro Levice

PredchádzajúciĎalší

Späť na Úrazy