Trávové semená v uchu

Sem píšte ako dávať prvú pomoc pre hafana.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: Travove semena v uchu.

Poslaťod pigie » Uto 30.06.2009 14:16

Spravne a preto som to odfotila a aj tie sipky a pritom, ako som to uploadovala na rajce sa mi nenavratne zrubal komp. Takze mam aj fotky, ale kedy ich sem dam, netusim...
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10298
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Travove semena v uchu.

Poslaťod mirik » Štv 02.07.2009 15:03

no od vcera sa uz aj my radime do tejto kategorie osina v uchu , horsie som psa este nepocula knucat a najhorsie ze sa to stalo az doma ked si s labkou skrabal krk asi mu to skocilo do uska. sok pre psa aj pre mna, nastastie sa to vybralo podaril osa mi zohnat cislo na kompetentnu osobu co ma na starosti kosenie travy zajtra jej volam ze dokedy tu planuje nechat taku dzunglu
mirik
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 510
Bydlisko: Kosice,

Re: Travove semena v uchu.

Poslaťod martinkaaa4 » Uto 14.07.2009 10:53

aj my sa pridávame do klubu ale nie osina v uchu ale v oku a dokonca nie 1 ale 2 :hmm: :ua:
a prebiehalo to celé asi takto...boli sme v lese kde je tráva mne po kolená nehovorím aká bola pre Timiho :ach: a nejako sme sa do tej trávy zamotali ale nevedela som že takáto šípka sa mu môže vopchať do oka :ua: takže do toho lesa nepôjdeme kým nepokosia len sa bojím toho že začnú kosiť v zime alebo vôbec :pac: ...a večer mi hovorí mama pozri sa na Timiho aký je nervózny a ošuchuje si o koberec oko a snaží si ho aj labkou škriabať..tak ja pozerám a keď som mu zdvihla horné viečko tak očko celé červené tak som mu hneď dala mastičku a asi o 3 hodinu pozerám a dačo zelené mu trčí :ua: jemne som mu to vybrala a podarilo sa :jupi: a dnes ráno som mu čistila očká a pozerám zase mu niečo zelené trčí...a zase osina :ach: ...do očiek som mu nakvapkala očné kvapky a bola šťastná že mu nič vážne osina nespôsobila :jop:
Neexistuje zlý pes, zlý môže byť iba jeho majiteľ
martinkaaa4
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1255

Re: Travove semena v uchu.

Poslaťod Keta » Štv 10.09.2009 11:37

tak to sme tiež v klube,osinu mala už 2X v uchu,tiež ju museli prispať,ale to sa jej už našťastie dávno nestalo.no pre zmenu sa jej zapichla medzi prsty na prednej nohe a pekne putovala naprieč celou labkou a teraz jej vychádza za tým veľkým vankúšikom,má to tam akože dosť navreté,tak veterinárka jej pichla antibiotiká a teraz máme čakať,že či to dneska už samo nepraskne a keď nie,tak to zajtra ideme narezávať.tak som na to strašne zvedavá,mohlo by jej to radšej samo prasknúť.....
Keta
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 180

Re: Travove semena v uchu.

Poslaťod Keta » Štv 10.09.2009 13:37

Ono to prasklo!vyšla aj osina!nič sa rezať nebude! :jupi:
Keta
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 180

Re: Travove semena v uchu.

Poslaťod sisinka » Sob 03.07.2010 12:48

my sme uz dostali 2x osinu do ucha a to vcera a pred rokom..dneska sme boli u veta ( vcera bolo neskoro) a Sisi museli az uspat lebo sa nenechaalaa...nastastie osina nebola v hlbke,ale sa mi zda ze jej dal celkom silnu anestezu..predtym sa nam zobudila ani nie za 15min a tu uz pomaly hodku a pol vychrapkáva a jazyček vonku...
Pes je Tvojim obrazom, len menším, chlpatejším, a s veľkým vlhkým jazykom. (J. Rose Barber)
Psi nepotrebujú Vaše peniaze, slávu a moc, chcú iba Vašu lásku. (Jacqueline Francis)
sisinka
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 427

Re: Travove semena v uchu.

Poslaťod basuu » Štv 15.07.2010 23:17

Nie v uchu ale pri pipine, dneska :ua: Skoro som skolabovala, ked som ju po venceni dvihla na ruky a zbadala tu dieru. Musela to mat uz par dni, ja som si to nevsimla, len ako sme sa vratili domov, tak sa tam zacala hodne lizat a co nevidim, asi jej to von prasklo a vyhnisalo... Samozrejme som nechapala, co to je, lebo to bola 2 cm diera (na yorka teda dost velka). Na veterine na to prisiel az druhy lekar, vetoska len nechapavo pozerala, co to asi moze byt. No kazdopadne vytiahla osinu, ktora bola uz pekne hlboko :ach:
Svetlo neprestáva byť svetlom, keď ho slepý nevidí...
Obrázok
basuu
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 651
Bydlisko: Bratislava

Re: Travove semena v uchu.

Poslaťod Cathie » Pon 19.07.2010 13:37

Tak ja som prave zostala sokovana :oo: Story mala totiz osinu nie v uchu ci niekde na tele zapichnutu, ale na boku hrdla, normalne zapichnutu v sliznici zvnutra (tak naboku vzadu, kde je na kazdej strane taky "zliabok").. tak vzadu, ze som tam ledva dociahla, gratulujem za trpezlivost vlastnemu psovi, lebo som sa jej tam sparala snad dve minuty, parkrat ju aj naplo, ale vydrzala.. keby som to brala k veterinarovi, urcite by ju museli uspat, od nich by si nenechala.. teda ale normalne som na to pozerala este dobru minutu, ked som ju vytiahla.. FUJ, kam sa to svinstvo vsade dostane??? :ua:

EDIT: mne sa normalne trasu ruky, aka som z toho mimo.. boze :heh:
Obrázok
Cathie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3922
Bydlisko: BA - Ružinov

Re: Travove semena v uchu.

Poslaťod Leila Tobrok » Pon 19.07.2010 14:03

môj mal túto trávu zapichnutú tak hlboko v oku, že trčalo hádam 5 mm toho tenkého vlásku. celé semiačko, všetko mal v oku. skoro ma porazilo. nechal si to vybrať, ale neviem, čo by bolo, keby mu to tam zalezie celé :ua:
http://www.tobrok.sk
Plánujeme šteniatka, vrh "I" - Leonberger - zima 2022 / jar 2023
Leila Tobrok
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5940
Bydlisko: terra Illmer castri Zolgagyeriensis

Re: Travove semena v uchu.

Poslaťod Lindchen » Pon 19.07.2010 14:47

Arisenkovi som dnes vyberala osinu z ocka, chudatenko, ako ho to bolelo :plac: Supla som mu tam azulen a uz bol pokojny, macik moj :pusa:. Inac, bolo by fajn, keby sa castejsie kosilo :hmm:
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8626
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Travove semena v uchu.

Poslaťod korra » Štv 22.07.2010 12:16

Tak sa hlasime tiez do klubu "osinacov" :hmm:

Labky vystrihavam takze pri kontrole po prechadzke je to lepsie viditelne...ale tam problem nebol...ale kavoskine usambol problem su :ua: Takze...po prechadzke som skontrolovala aj usiska, nic...na druhy den tiez nic...na dalsie rano si uz usi skrabala a triasla hlavou, takze poklusom k vetovi, kde s kazdeho usambolu vybral osinu ako svet :hmm: Bohuzial, uz zacinal aj zapal.../dost rychlo teda/, takze sme skoncili s ATB kvapkami a kapame a cistime a kapeme...dnes uz mame ist na kontrolu, dufam, ze je to uz v poriadku, spodnu stranu usisiek som jej preriedila aby tie usi lepsie vetrali, z tych kvapiek ich ma take mastne nejake...ale nechcem jej zatial na to nic davat pokial nedobereme tie ATB a vet nepovie ze ok, zatial len vytieram suchou servitkou...ach jo...mame sice taky ten navlek na usi /pri krmeni/ ale je hackovany...neviem ci jej nieco nespichnem z nylonu alebo niecoho nepriepustne.... :ach:
korra
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 416
Bydlisko: Senec

Re: Travove semena v uchu.

Poslaťod Ema53 » Štv 22.07.2010 16:48

korra,nečuduj sa,že na 3. deň mala zápal.Keď mala moja osinu v uchu,tak sa vetka pýtala koľko HODÍN ju tam má!
Nie je hlúpy ten,kto nevie,ale ten,kto nevie a nespýta sa.
Ema53
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 315
Bydlisko: Bratislava-Rača

Re: Travove semena v uchu.

Poslaťod Cathie » Štv 22.07.2010 22:01

No moja ju mala min. 3 dni v hrdle a teda uz to mala okolo pekne cervene a trochu opuchnute, ale nastastie sliznica sa rychlo hoji a regeneruje aj sama, takze o chvilku sa to same dalo doporiadku.. :smile:
Obrázok
Cathie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3922
Bydlisko: BA - Ružinov

Re: Travove semena v uchu.

Poslaťod korra » Pia 23.07.2010 8:40

Emma, to ano, len si to vysvetlujem tak, ze nejaky cas asi potrvalo kym tam osina svina doputovala kam ma....musela ich lapnut hned v ten prvy den...hlavou zacala triast az ten v podstate "treti" a skriabat si usiska... :ua: Stve ma, ze to neviem nijako ovplyvnit! tu je toho bordelu proste na kvanta....je to uplne vsade...aj u nas nadvore bolo, ale to likvidujem - hned to vytrhavam...neviem uz kam mam chodit vencit :ua: Naprd je to, ze vlastne aj ked tie usi pokukam tak do tej "zakruty" vnutri nemam sancu vidiet, rozmyslala som nad vlastnym otoskopom...ale trosku draha sranda :oo:

Nastastie - sme po kontrole, usiska su uz ok, este dobereme jeden den kvapky a dnes budem vymyslat nejaky ten speci navlek.... :pac:
korra
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 416
Bydlisko: Senec

Re: Travove semena v uchu.

Poslaťod Ema53 » Sob 24.07.2010 18:55

No tak to sme my mali asi "šťastie".Ema hneď ako vybehla z trávy na cestu začala nakláňať hlavu a potriasať ňou.Pre istotu som sa išla pozrieť či tam bola aj osinová tráva a potom už sme upaľovali domov,šup do auta a za 3 hodiny(plná čakáreň-samé uši) stála u vetky na stole.Vybrala jej z ucha dve a našťastie ju nebolo pre to treba uspať,lebo vraj to psíkov veľmi bolí.
Nie je hlúpy ten,kto nevie,ale ten,kto nevie a nespýta sa.
Ema53
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 315
Bydlisko: Bratislava-Rača

PredchádzajúciĎalší

Späť na Úrazy