Uhryznutie hadom - vretenica

Sem píšte ako dávať prvú pomoc pre hafana.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: Uhryznutie hadom - vretenica

Poslaťod vlcica_naty » Str 18.07.2012 8:52

Kortikoidy pre ludi su na predpis, takze pre psy podla mna taktiez... ale neviem... ja este cosi mam z mojej poslednej alergickej reakcie, ale neviem ci sa ten druh moze dat psom...
I believe in miracles they happen every day...
vlcica_naty
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 150

Re: Uhryznutie hadom - vretenica

Poslaťod Mackie » Str 18.07.2012 11:34

dik Sunny, cize zacnem svoje lieky nosit aj "na trat" :lol:
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Uhryznutie hadom - vretenica

Poslaťod Ema53 » Str 18.07.2012 12:37

Sunny,musí to byť vyslovene Dithiaden(pre ľudí sa už málo používa,myslím,že je prekonaný),alebo sa môžu použiť aj iné tabletky na potlačenie alergickej reakcie:Xyzal,Zenaro,Zyrtec,Cetirizin,...? Existuje aj kofeín v tabletkách? Mohol by sa na povzbudenie použiť aj energetický nápoj? Ide mi o to,aby som mohla prvú pomoc (účinnú) pri sebe,a nie napr. 10 km pešo od seba.A ešte jedna otázka:kubík = 1 ml ?
Nie je hlúpy ten,kto nevie,ale ten,kto nevie a nespýta sa.
Ema53
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 315
Bydlisko: Bratislava-Rača

Re: Uhryznutie hadom - vretenica

Poslaťod Sunny » Str 18.07.2012 12:50

Najlepšie sú vraj tie Fenistil kvapky - účinkujú rýchlejšie ako tabletky a sú voľne predajné.
kubík = 1 ml
:yes: (ja si tie hodnoty pre istotu dnes ešte raz overím u vetky, lebo hlava moja deravá :hi: )
Ad kofeín - energeťáky ho obsahujú tiež, dokonca niekoľkonásobne viac než káva, takže asi sa použiť dajú. Ale v akom množstve, to si ani netrúfam odhadnúť :nwm: takže ja by som asi niečo také sama nedávala, len ten Fenistil a šprintiť k vetovi.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Uhryznutie hadom - vretenica

Poslaťod CraObs » Str 18.07.2012 13:20

a kolko je jedna kvapka? resp kolko kvapiek je tých 1ml na 10kg?
havran k papagájovi sadá..
".... challenge accepted !!! " D - 15122014 0025 3770 51 A - 20062017 1430 3650 50 Obrázok
CraObs
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1385
Bydlisko: Dolné Orešany

Re: Uhryznutie hadom - vretenica

Poslaťod Sunny » Str 18.07.2012 13:33

Zober akúkoľvek striekačku a nadávkuj :no:
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Uhryznutie hadom - vretenica

Poslaťod Niki » Str 18.07.2012 17:12

Kortikoidy, konkrétne Prednison, je určite na predpis. Ale pozor na ne, je to riadne svinstvo.
priateľstvo so psom trvá až za hrob
Niki
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1236
Bydlisko: Vysoká pri Morave

Re: Uhryznutie hadom - vretenica

Poslaťod Sunny » Štv 19.07.2012 8:09

Svinstvo to je, Gili toho teraz dostala 3 "konské" dávky a už po prvej to bolo vidieť na výsledkoch pečene :ua: Ale pomohlo, škvrny v papulke sa jej už pekne vstrebávajú, ufff. Takže včera snáď posledná dávka toho svinstva, ATB ešte 12 dní, heparín ešte 2 a malo by byť dobre.
A chcem poďakovať MVDr. Maťke Šimekovej z Animavetu za trpezlivosť pri odpovedaní na tristotisíc otázok čo robiť, ako robiť, koľko a čoho dávať... :heh:
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Uhryznutie hadom - vretenica

Poslaťod katkariinka » Štv 19.07.2012 8:12

a ja chcem podakovat Sunny, ze sa s nami opat podelila aj o nemilu skusenost, ktora vsak nam ostatnym moze velmi pomoct. :jop:
Nazory vyjadrene v prispevkoch vychadzaju z mojich skusenosti s vlastnymi psami a zo studia literatury. Nemam zlozene ziadne skusky. Som uplny laik. Kazda rada je bez zaruky a pouzitie na vlastne riziko. Ak mate pochybnosti, vyhladajte odbornu pomoc.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3567
Bydlisko: Žilina

Re: Uhryznutie hadom - vretenica

Poslaťod Sunny » Štv 19.07.2012 8:30

Offtopic: Povedala by som, že rado sa stalo, ale nabudúce by som sa radšej o nič nedelila :haha:
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Uhryznutie hadom - vretenica

Poslaťod Ema53 » Štv 19.07.2012 14:37

Sunny, na ten kubík si sa nespýtala?
.....pri odpovedaní na tristotisíc otázok čo robiť, ako robiť, koľko a čoho dávať... :lol:
Nie je hlúpy ten,kto nevie,ale ten,kto nevie a nespýta sa.
Ema53
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 315
Bydlisko: Bratislava-Rača

Re: Uhryznutie hadom - vretenica

Poslaťod Sunny » Štv 19.07.2012 14:49

Spýtala, všetko platí tak ako som napísala :smile:
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Uhryznutie hadom - vretenica

Poslaťod Ema53 » Štv 19.07.2012 15:12

Vďaka.Gili prajem skoré uzdravenie bez následkov. :yes:
Nie je hlúpy ten,kto nevie,ale ten,kto nevie a nespýta sa.
Ema53
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 315
Bydlisko: Bratislava-Rača

Re: Uhryznutie hadom - vretenica

Poslaťod radka cimermanova » Ned 28.07.2013 13:43

Dobrý deň prajem. Včera sa nám stalo neštastie .Nášho psíka ( Bernského salašníckeho) včera večer uhryzla vretenica. Pes prešiel 10 metrov a videli sme ,že niečo nie je v poriadku. Do 10-15 minút prišiel zverolekár, ktorý mu dal potrebnú injekciu. Dne ráno znovu mu bola podaná protilátka. Dnes sa dokonca poriadne napil a zjedol kuraciu polievku.No opuch ešte stále neustupuje. Ako to bolo pri vašich psíkoch? ako dlho sa z toho dostávali? Aká je pravdepodobnosť ,že to bude v poriadku? A ešte sa chcem opýtať či vás psík dostal aj infúziu? Ďakujem veľmi pekne.
radka cimermanova
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: Uhryznutie hadom - vretenica

Poslaťod hruska » Pon 29.07.2013 6:29

Nemam s tym nejake skusenosti, akurat co som citala, pri vacsich psikoch je to nebezepecenstvo mensie ako u malych, hlavne ak teda bol vyhladany veterinar rychlo.
Drzim palce, nech je psik v poriadku.
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

PredchádzajúciĎalší

Späť na Úrazy