Pes zjedol čo nemal - sáčok, mydlo, hračku, kôstku atď.

Sem píšte ako dávať prvú pomoc pre hafana.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Pes zjedol čo nemal - sáčok, mydlo, hračku, kôstku atď.

Poslaťod mairi » Pia 13.03.2009 9:29

Kusalkov pes prave zozral moju ponozku, co mame robit?!?! a to si nerobim srandu

ps. aj ked skoro som skapala od rehotu
The best friendships are built on a solid foundation of alcohol, sarcasm, laughter and a dislike of the same people. :D
mairi
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2639
Bydlisko: DNV

Re: Ponozka

Poslaťod lucik » Pia 13.03.2009 10:11

zatial to neries, mozno ju vygrca alebo po par dnoch vykaka.. len treba pozorovat psa, ci mu nebude soufl - moze mu ucpat crevko a bude ho boliet brusko - potom to treba operacne riesit..
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Ponozka

Poslaťod Sunny » Pia 13.03.2009 10:54

Moja prvá hafina nám žrávala vreckovky, tie kalsické látkové. Jedným koncom vošli, druhým vyšli. Takže asi by som podobne očakávala aj tú ponožku, len už asi nebude použiteľná :haha:
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Ponozka

Poslaťod Jannka » Pia 13.03.2009 10:55

Mairi, kamaratkin retriver mi zjedol pol zimnej rukavice. A este sa aj usmieval :lol:
To je strasne. Vsetky rukavice co som cez zimu mala mi bud stratila Jaska, alebo zjedol nejaky pes :lol:
Uz aby prisla jar :ahoj:

len už asi nebude použiteľná


ej jakze ne? bude batika :lol: :lol: :lol:
♥ Chovateľská stanica "YALESS BLUE" ...domov aktívnych kólií.
Tipy na turistiku so psom pre všetkých psíčkarov, odporúčané 16 z 16 labiek našich turistických kólií ;)
Jannka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3152
Bydlisko: Košice

Re: Ponozka

Poslaťod pigie » Pia 13.03.2009 10:56

Sunny píše:len už asi nebude použiteľná :haha:

Coby nebola. Konecne pes, ktory si slusne zabali hovienko na jednoduchsiu manipulaciu :haha:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Ponozka

Poslaťod Kusalek » Pia 13.03.2009 15:42

ponožka už 3,5 hodiny zotrváva v tráviacom trakte a veterinár odporučil kašičky s olejom a veľa pohybu, nech to kĺže, držte palce, ešte mi nikdy tak nezáležalo na tom, aby som znova videl jednu ponožku
Kusalek
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 16
Bydlisko: Bratislava, DNV

Re: Ponozka

Poslaťod mairi » Pia 13.03.2009 15:47

hahaha predstavte si ten pohlad, ja lezim na zemi v izbe a od rehotu poriadne nevidim, ale aj tak este stiham zazriet, ako Tuli do seba co najvacsou rychlostou suka moju ponozku, zatial co Miso-rozumej Kusalek na neho prisne krici Vypluj a ked uz ponozka davno zmizla v jeho hltane, furt mu prikazuje Vypluj a ja som schopna v zachvate este yvdychnut, Uz je neskoro,a potom zane prikazovat, Blvaj! hahahahahaha
The best friendships are built on a solid foundation of alcohol, sarcasm, laughter and a dislike of the same people. :D
mairi
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2639
Bydlisko: DNV

Re: Ponozka

Poslaťod Van » Pia 13.03.2009 16:12

mairi píše:Kusalkov pes prave zozral moju ponozku, co mame robit?!?! a to si nerobim srandu

ps. aj ked skoro som skapala od rehotu

tak s tymto mame bohate skusenosti. Ron s tym zacal ked mal este len cca 4 mesiace, to zozral 2 velke panske bavlnene ponozky zviazane na uzol...nik mi nechcel verit...a podarilo sa mu to behom par sekund, len co som sa otocila.
Odvtedy pozral tych ponoziek uz niekolko, nepohrdol ani spodnym pradlom a rukavicou (nastastie kozenou), ci gumenou piskacou kacickou.
Takze odporucam, sledovat co kaka (ano, aj ked sa to zda neuveritelne, niekedy si s tym poradia a vykakaju to), pripadne co grcka alebo naopak, ci nezacne zapcha alebo hnacka (ta je casto predzvestou ucpateho traviaceho traktu). V priebehu tyzdna by sa nieco malo udiat (bud to pojde von, alebo sa prejavi ucpatie), a podla toho sa zariadite dalej. My sme krmili dalej standardne. Ked tomu chcete pomoct, mozete zbehnut k vetovi, ale v podstate on v tejto prvej faze moze podat len pripravok na podporenie pohyblivosti criev (alebo na vyvolanie zvracania) a mozno cosi proti zapalu zaludka. U nas sa vsak zacina panikarit az po cca 3-4 dnoch a zatial teda vsetko bez problemov, osudna bola len ta kacicka, ale to skrz toho, ze o nej sme nevedeli, ze ju zozral a tak sa na to neskoro prislo.
Van
Hafan
 
Príspevky: 920
Bydlisko: ZM / PP / HE

Re: Ponozka

Poslaťod calwen » Pia 13.03.2009 16:32

mairi neverim ze si bola na zemi...no aj tak ... ako sa mu podarilo dostat k tej ponozke??
No a nebojte ... tot v okoli byval bigel ktory zozral tu hrubu sportovu ponozku...po 5 dnoch ju nejak vykakal alebo vyvratil
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

Re: Ponozka

Poslaťod Ulfheiðr » Pia 13.03.2009 18:33

tak čo, ako dopadla tá ponožka, už je "späť"? :ha:
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: Ponozka

Poslaťod Basha » Pia 13.03.2009 19:00

mairi píše:Kusalkov pes prave zozral moju ponozku, co mame robit?!?! a to si nerobim srandu

ps. aj ked skoro som skapala od rehotu

Aj ked to "neni" smiesne neda mi nezasmiat sa :heh: Drzim pudlovi palce :ahoj:
"život se nepočítá na množství nádechů a výdechů, ale na chvíle, které berou dech!"
Basha
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2063
Bydlisko: Bratislava

Re: Ponozka

Poslaťod vavrena » Pia 13.03.2009 20:10

calwen píše:.no aj tak ... ako sa mu podarilo dostat k tej ponozke??

Prišiel, našiel, prehltol. :nwm: Čo je na tom čudné? Ty nemáš doma ponožky? :ha:

Inak ja pochybujem ,že ponožka sa dá vyvrátiť. To by ho podľa mňa zadrhlo. jedine, ak by mu to niekto z krku vytiahol.

Offtopic: U nás sa asi ucpala tá vianočná guľa, dneska nekadil. Uvidím zajtra. Ale živý je, vypýtal na večeru aj dupľu, takže brucho ho nebolí.
A Amaguk ne, my už nemáme Vianoce, ale urobili si psiská sami. Proste "rozvešali" po byte ozdoby. Neviem, kde ich našli :ua: .
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: Ponozka

Poslaťod calwen » Pia 13.03.2009 20:19

Nemam ponozky po zemi...a by ma zaujimalo co u Kusalka na zemi hladala mairina ponozka :angel:
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

Re: Ponozka

Poslaťod vavrena » Pia 13.03.2009 20:24

co u Kusalka na zemi hladala mairina ponozka


Ježiš, čo asi??? Zahodila ju, keď sa rozprávali!! :haha: :haha: :haha:
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: Ponozka

Poslaťod calwen » Pia 13.03.2009 20:25

Bozeee ved rypem do nej...nehaj ma :angel: :haha: :haha:
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

Ďalší

Späť na Úrazy