Zlomeniny nohy

Sem píšte ako dávať prvú pomoc pre hafana.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: Zlomená noha

Poslaťod penelope2066 » Štv 18.06.2009 5:51

no ja som teraz na pochybach,bola som v sobotu u vetosa lebo moj 5 mesacny yorkshir zle zoskocil a vetoska ku ktorej som dovtedy chodila nema v ambulancii rentgen tak mu to len osmatkala a povedala,ze to je pomliazdene.tak som zasla k druhemu ktory ma rentgen a ked mu to zrentgenoval zistil zlomeninu dvoch prstov na prednej labke.dal lieky,ale nijako mu to nespevnil a povedal ze sa to zrastie same.ale havinko ma cast labky ktorou chodi a naslapuje vykrivenu doboku.ked som mu vcera volala a povedala mu to tak povedal,ze vraj je to normalne.co si o tom myslite?sa bojim aby havko nemal krivu labku.lenze on to ma dokriva aj ked na to nesliape,vidim to aj ked si ju drzi vo vzduchu.prosim poradte...
penelope2066
Snoopy
 
Príspevky: 112

Re: Zlomená noha

Poslaťod Sunny » Pia 19.06.2009 9:14

Choď k inému vetovi, to je asi jediné, čo sa k tomu dá poradiť :nwm:
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Zlomená noha

Poslaťod penelope2066 » Pia 19.06.2009 14:22

uz som bola.ma to v dlahe a v pondelok mame ist na kontrolu,ma to riadne spevnene a este ma aj golier aby si to nemohol oblizovat alebo smatrat do toho.chudiatko moje malicke.teraz lezka doma a obcas poknuckava.
penelope2066
Snoopy
 
Príspevky: 112

Re: Zlomená noha

Poslaťod Sunny » Pia 19.06.2009 14:38

:jop: Takto sa jej to aspoň rýchlejšie a hlavne správne zahojí.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Zlomená noha

Poslaťod penelope2066 » Pia 19.06.2009 15:04

no to dufam lebo ten predosly veterinar d.....l co mohol. :hmm:
penelope2066
Snoopy
 
Príspevky: 112

Re: Zlomená noha

Poslaťod penelope2066 » Uto 14.07.2009 13:00

No dlahu nam dali dole az dnes,mame sa teraz setrit a nemozme behat.s labkou mame cvicit a znova mame dat golier lebo si to oblizuje a hryzka.a o dva tyzdne znova na kontrolu.je to nekonecny kolotoc...
penelope2066
Snoopy
 
Príspevky: 112

Re: Zlomená noha

Poslaťod zeane » Uto 14.07.2009 23:10

Offtopic: používaj prosím ťa tlačítko "upraviť" ak si dodatočne spomenieš na niečo čo by si chcela k svojmu príspevku dodať http://www.dogforum.sk/viewtopic.php?p=31505#p31505 inak takto pravidlo č. 7...
zeane
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2393

Re: Zlomená noha

Poslaťod pigie » Str 15.07.2009 7:51

Offtopic: zeane - nechapem... Ked pise update po mesiaci, tak je to normalne, ze napise novy prispevok, kto si po mesiaci vsimne, ze sa tato tema zmenila, ked sa neposunie vyssie ako aktualizovana?
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Zlomená noha

Poslaťod zeane » Str 15.07.2009 8:04

Offtopic: to bolo skôr k tomu predchádzajúcemu o pár príspevkov vyššie - tam má nejakých päť príspevkov po sebe v rozmedzí dvoch dní :angel: :hi: tú novú (priznám dobrovoľne) aktualizáciu som si nevšimla že je po mesiaci... Ale tak... Opakovanie, matka múdrosti, nie? :heh:
zeane
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2393

Re: Zlomená noha

Poslaťod zuzka:) » Štv 21.01.2010 20:12

neviem teda či to úplne patrí sem, ale trochu určite...
neide o môjho psa, tak napíšem všetko čo viem: pes mal zlomenú labku, pravidelne chodil na preväzy, ale sem tam sa mu stalo, že si ju omočil. po pár týždňoch sa mu na nej vytvorila hnisavá rana, na inom mieste ako bola zlomená, a odumreli mu 3 prsty, ktoré mu musia amputovať... mohlo to byť len kvôli tomu, že mu niekedy ostala vlhká?
(ja si myslím, že mohlo, ale chcela by som názor aj niekoho iného...)
zuzka:)
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1951

Re: Zlomená noha

Poslaťod Natalia a Biff » Štv 21.01.2010 20:33

no ja si nemyslím, že je to z toho, že si labku len pár krát omočil, na odumretie by musela byť permanentne mokrá, musela by byť veľmi slabo dokrvená, prípadne vôbec, alebo by mohlo ísť o kožné ochorenie so zápalovým priebehom, hnisaním a pod. v podstate je mi to trošku zvláštne, že sa to stalo hoci psík pravidelne chodil na preväzy, žeby si vet zmeny na prstoch nevšimol ? :nwm: ale mohol tam byť aj nejaký iný problém, ktorý to spôsobil, prípadne príliš utiahnutá dlaha.
Life is better with a Border Collie
Natalia a Biff
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1200
Bydlisko: Levoča

Re: Zlomená noha

Poslaťod zuzka:) » Štv 21.01.2010 20:39

no on si všimol na jednom preväze, že bola vlhká, tak majiteľov upozornil, nech si na ňu nemočí, ale sem tam sa to stalo, potom mal tú ranu a nakoniec, že mu tie prsty musia amputovať...
tak ja neviem...
po prvých 2 týždňoch bolo všetko OK, ale na druhý preväz už išiel po 4 dňoch, lebo bol nejaký smutný... tak teraz keď rozmýšľam, asi fakt mohol byť problém aj niekde inde... :nwm:
zuzka:)
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1951

Re: Zlomená noha

Poslaťod 8slavka8 » Uto 06.04.2010 11:58

ahojte, ja mam doma pražského krysaříka a tiež sa jej zlomila nôžka. v poprade na klinike jej to operovali a uz jejj aj vybrali šrobočku ale zostal jej v nohe klin. ak mate niekto podobnu skusenosť napíšte, či jej ten klin v nohe neskor nebude vadit pri chôdzi. dakujem

Obrázok
8slavka8
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 62

Re: Zlomená noha

Poslaťod Natalia a Biff » Uto 06.04.2010 15:07

so skúseností síce ľudských, nie psích by jej ten klin vadiť nemal, je tam preto, aby jej tú nohu fixoval a držal po kope, takže problém by mať nemala, ale porozprávaj sa s vetom radšej :smile: a skoro sa uzdravte
Life is better with a Border Collie
Natalia a Biff
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1200
Bydlisko: Levoča

Re: Zlomená noha

Poslaťod 8slavka8 » Uto 06.04.2010 16:18

dakujem, uz som sa s veterinarkou rozpravala povedala ze by to vadit nemalo ale obcas sa moze stat ze sa klin pohne ale vraj vacsinou pri vacsích psoch.
zatial sme spokojný lebo chodí pekne a uz aj skace, dokonca sme nemuseli ani štichy vyberat lebo sindy sa zahrala na chirurga ani sme nevedeli kedy si ich z nohy vytiahla :)

inak máš ozaj krasnu koliu aj ja som mala pred rokmi taku a mala aj steniatko ale nejaký "dobrák" mi ju otrávil aj s malým :plac:
8slavka8
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 62

PredchádzajúciĎalší

Späť na Úrazy