Uhryznutie väčším psom

Sem píšte ako dávať prvú pomoc pre hafana.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Uhryznutie väčším psom

Poslaťod style » Pia 10.10.2008 21:09

Ahojte, mám 1,5 ročnú sučku (yorkshire terriér) - 1,5kg, a pred mesiacom a pol ju uhryzol väčší pes do chrbta. Nemala zlomenú panvicu, ani poškodenú chrbticu, ale napuchla jej šľacha pri chrbtici, čo jej spôsobilo tzv. umelé ochrnutie a nevedela hýbať zadnými nohami. Dostala prvotriednu liečbu a viacerí zverolekári mi povedali že bude chodiť, len to potrebuje čas.
Dnes je už v takom stave, že má aspoň silu v zadných nohách, ale ich nevie používať. V podstate ich nepoužíva kvôli tomu že by na to nemala sily, ale kvôli tomu, že už ich nepoužívala dlhý čas a teraz vlastne nevie ako to má robiť.
Chcem vás poprosiť, ak niekto máte podobné skúsenosti, aby ste mi poradili čo by som s ňou ešte mohol robiť, lebo snažím sa ju učiť chodiť, ale sa mi to nejako nedarí.
Ďakujem
style
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1

Re: Uhryznutie väčším psom

Poslaťod LadyTrixiKe » Pia 10.10.2008 23:45

skús s ňou precvičovať nohy manuálne nechaj ju ľahnúť si na chrbát a "bicykluj" pomaly zadnými nohami, tým jej začnú pracovať svaly na nohách - neviem či je to správne v tejto situácii ale robi sa to u ľudí
Obrázok
LadyTrixiKe
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 575
Bydlisko: Košice

Re: Uhryznutie väčším psom

Poslaťod adushka » Pia 17.10.2008 19:57

po operacii ludi sa osvedcuje vacsinou plavanie a rehabilitacia vo vode, a ako tak sledujem animal planet,tiez tam psikom robia rehabilitaciu tak, ze ich daju do vody kde je na dne ten pohyblivy pas, po ktorom pomaly zacinaju chodit, psik tak nenesie celu vahu tela a pomaly si rozhybava nozicky, u nas neviem vobec ci sa to da, nemam prehlad, ale mozno by aj to kupanie stacilo, ak by instinktivne zacala kopkat nozkami, nejak ju drzat alebo... vobec sa v tom nevyznam, ale aspon napad, len treba vytvorit podmienky... :ua:
adushka
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 180
Bydlisko: Zvolen/Piešťany

Pohryzení yorkshire.

Poslaťod Veterans » Ned 03.03.2013 23:01

Dobrý deň.
Včera mi yorkshira pohryzol vlčiak čierny.
Bol to fakt moment kedže yorkshir nieje agresívny a vždy si pred inými psami ľahne na zem.
Má 2 rany. Jedna je iba škrabanec a druhá je trošku hlbšia (ale nieje to nič hrozné, krv netečie ale vidno trochu ranu). Ranu som hneď vyčistil.
Mám otázku mám zo psom ísť k veterinárovi? Vlčiak je očkovaní.
Veterans
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: Uhryznutie väčším psom

Poslaťod Offca » Pon 04.03.2013 10:23

Osobne mávam k týmto veciam trochu laxný prístup, takže ja by som skontrolovala / premačkala psa, skontrolovala sliznice, ošetrila ranky betadinom a fungovali by sme dalej. Lenže ak chceš mať istotu, vet by mohol byť životzachranujuci v prípade, že bol pes aj zmačknutý a mohol by mať vnútorné krvácanie.

Btw.chcem len upozorniť na práve to submisícne správanie yorka - vela, VELA psov takéto "fcirky" vyslovene neznáša. Napríklad aj moja suka nemá s inými problém, ale vyslovene podriadujúce sa psy má tendenciu zabiť. :ua: Bacha na to.
Offca
V.I.P.
 
Príspevky: 3581
Bydlisko: Modranské lesy

Re: Uhryznutie väčším psom

Poslaťod Niki » Uto 05.03.2013 17:47

Po poslednej zlej skúsenosti s psími hryzancami, by som na tú veterinu zbehla. Aj malá dierka do kože môže spôsobiť dosť veľké komplikácie. Pred tromi týždňami sa mi psice pobili a Kuma má dodnes problémy. Prešli sme silnými atb., liekmi proti bolesti a zápalu a nakoniec sme skončili pri roztrhnutom svale.
priateľstvo so psom trvá až za hrob
Niki
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1236
Bydlisko: Vysoká pri Morave

Re: Uhryznutie väčším psom

Poslaťod straka17 » Sob 09.03.2013 11:13

style píše:Ahojte, mám 1,5 ročnú sučku (yorkshire terriér) - 1,5kg, a pred mesiacom a pol ju uhryzol väčší pes do chrbta. Nemala zlomenú panvicu, ani poškodenú chrbticu, ale napuchla jej šľacha pri chrbtici, čo jej spôsobilo tzv. umelé ochrnutie a nevedela hýbať zadnými nohami. Dostala prvotriednu liečbu a viacerí zverolekári mi povedali že bude chodiť, len to potrebuje čas.
Dnes je už v takom stave, že má aspoň silu v zadných nohách, ale ich nevie používať. V podstate ich nepoužíva kvôli tomu že by na to nemala sily, ale kvôli tomu, že už ich nepoužívala dlhý čas a teraz vlastne nevie ako to má robiť.
Chcem vás poprosiť, ak niekto máte podobné skúsenosti, aby ste mi poradili čo by som s ňou ešte mohol robiť, lebo snažím sa ju učiť chodiť, ale sa mi to nejako nedarí.
Ďakujem

Skús pozrieť do tejto témy: viewtopic.php?f=11&t=10921&hilit=rehabilit%C3%A1cia. Tiež je tam niečo popísané o rehabilitácií keď im psík nechcel chodiť ;)
straka17
Big Dog
 
Príspevky: 1157

Re: Uhryznutie väčším psom

Poslaťod doda8 » Uto 11.03.2014 8:54

Dobry den, vcera nas napadol velky vlciak mam 10 mesacnú boxerku, hned som ju skontrolovala nemala nic len par skrabancov, ale potom isla v pohode vsetko sa zda byt normalne, len sa bojim aby sa nebala ist na prechadzku alebo ked bude pri inych psoch aby sa nestrachovala, alebo aby nebola az moc agresivna. Je nejaky postup ako sa k nej mam spravat aby nemala nejaku traumu? Dakujem
doda8
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11
Bydlisko: Ilava

Re: Uhryznutie väčším psom

Poslaťod straka17 » Uto 11.03.2014 21:14

Najlepšie neľutovať, veľmi extra neriešiť, aby si ten strach nevybudovala. Mám na mysli to také, že ide pes okolo a ty ju hneď začneš cukríčkovať: "Nebojkaj sa, ten psíček ti nechce nič urobiť". Ak fenka zatiaľ vonku nerieši nechala by som to vonku tak
straka17
Big Dog
 
Príspevky: 1157

Re: Uhryznutie väčším psom

Poslaťod sith » Sob 29.03.2014 17:36

doda8 píše:Dobry den, vcera nas napadol velky vlciak mam 10 mesacnú boxerku, hned som ju skontrolovala nemala nic len par skrabancov, ale potom isla v pohode vsetko sa zda byt normalne, len sa bojim aby sa nebala ist na prechadzku alebo ked bude pri inych psoch aby sa nestrachovala, alebo aby nebola az moc agresivna. Je nejaky postup ako sa k nej mam spravat aby nemala nejaku traumu? Dakujem



Neriesit, a najlepsie aktivne vyhladat nekonfliktne velke psy. Poznam fenu co ju tiez v mladosti napadol vacsi pes (potom sa im majitelia vyhybali), a vznikol z toho pomerne velky problem, vacsieho psa - samca pri sebe neznesie. Nieje na nich pri beznom stretnuti agresivna, len ak ju chce ochuchat dlhsie ako povolene 2 sekundy...
sith
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 61


Späť na Úrazy