Otvorená rana

Sem píšte ako dávať prvú pomoc pre hafana.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: otvorená rana

Poslaťod Slawin » Pon 07.09.2009 22:04

super,aj do otvorenej rany?....zapisane,zozenie sa :joint: ved to,ked mna vystrasila myslienka na ten kliest,kedze ani neviem jak by to malo vyzerat ani nic..nikdy som "znetvoreneho" kliesta nevidela tak ma chytila mierna panika :nwm: jednoho co sa uz liecil na boreliozu sme uz doma mali tak mam z nich naozaj hrozu :ua: tak uvidime..zatial teda diky :jop:
Nemůže pršet věčně
Slawin
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1978
Bydlisko: Trnava

Re: otvorená rana

Poslaťod Amaguk » Pon 07.09.2009 22:06

davala som to aj na taketo mensie ranky, velmi dobre, lebo to urobi na povrchu taky ako film a zaroven to dezinfikuje
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: otvorená rana

Poslaťod Bibiana » Pon 07.09.2009 22:33

Myslím, že aj čajovníkový olej by mohol poslúžiť :yes: Skoré uzdravenie medveďkovi :pusa: :ahoj:
Bibiana
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2299

Re: otvorená rana

Poslaťod Baarbora » Pon 07.09.2009 22:34

propolis je fajn, ak nezozenies, straci aj vyvar z repika( oboje pouzivam na opary, co je v podstate mokvajucu rana, dobre funguju na zasusenie), pripadne aj cajovnikovy olej by mohol byt(ale to si nie som 100% ista). Betadine je super, z lekarenskych je este fajn hypermangan(fialova vodicka), velmi farbi, ale krasne vysusuje. Stajnova RTW ma vyzrate usko od much(mala to v takom ohybe, par dni si to nikto nevsimol, kym to nerozskrabala na ranu cca 2cm), tri dni sa jej to oplachovalo hypermanganom, zo dna na den zlepsenie, vcera este mala kusok "krvavy", oplachla som a dnes uz krasne suche :smile: nastastie uz su aj muchy na ustupe, tak jej to aspon dalej neobzieraju..

Edit: s cajovnikom ma predbehla Bib :heh:
Baarbora
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1496
Bydlisko: skoro Levice

Re: otvorená rana

Poslaťod Slawin » Uto 08.09.2009 14:36

dakujeme velmi peknee :yes: moze to byt tiez nieco take,je to pod uchom,nuz uvidime co to bude robit po par dnoch domaceho liecenia :joint:
Nemůže pršet věčně
Slawin
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1978
Bydlisko: Trnava

Re: otvorená rana

Poslaťod Slawin » Str 09.09.2009 21:35

predvcerom som mu davala ten betadine,den som to nehala a dnes toma uz omnoho krajsie :yes:
Nemůže pršet věčně
Slawin
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1978
Bydlisko: Trnava

Re: otvorená rana

Poslaťod Bibiana » Štv 10.09.2009 22:44

Slawin, Lucik ti potom v tej téme "čo sa podarilo" odpísala..

lucik píše:tak mne je to uplne jasne, co to je - hotspot.. najdi na fore, je tu o tom samostatna tema.. treba cistit, drzat v suchu a hlavne, dohliadnut aby si do toho neliezol - neskrabal..


viewtopic.php?f=11&t=2793 :ahoj:
Bibiana
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2299

Re: otvorená rana

Poslaťod Sunny » Ned 27.06.2010 15:37

Šiť? Nešiť? Čo myslíte? Servali sa mi husky :ach: :ua: Icynka má toto na zadnej labke, je to roztrhnuté od zubu, robí to takú kapsu pod tou kožou:
Obrázok
Nevyzerá to nejako zle, má to vydezinfikované, netečie to, je to len podkožné, ale predsa len dosť otvorené, tak neviem :nwm:
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8296
Bydlisko: Morava

Re: otvorená rana

Poslaťod Niki » Pon 28.06.2010 9:22

Sunny to mi niečo pripomína (naše dve trúby). Minulý rok mi takto vyzerali. Bežali sme večer na pohotovosť lebo mali tých raniek veľa a presne takých ako Ice. Veterinár vyčistil, prepláchol a pichol každej atb. Na ďalší deň prišiel atb prepichnúť. Rany som len čistila Betadinom (dezinfikuje a aj pomáha pri hojení). Nešil, kôli tomu čisteniu. Skús jej obstrihať okolo rany srsť aby jej neliezla dovnútra, nech to má čisté.
Ach jo, trdlá.
priateľstvo so psom trvá až za hrob
Niki
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1236
Bydlisko: Vysoká pri Morave

Re: otvorená rana

Poslaťod Sunny » Pon 28.06.2010 9:35

Vystrihané to už má :smile: Nakoniec som sa rozhodla nechať to tak, bez šitia. Vyplachujem jej to Aqvitoxom a zatiaľ to vyzerá pekne. Ešte že je taký zlatý pacient a všetko si nechá :smile: Snáď sa to pekne zahojí bez zapálenia.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8296
Bydlisko: Morava

Re: otvorená rana

Poslaťod Natalia a Biff » Pon 28.06.2010 13:12

my sme mali podobné na krku len hlbšie a tiež sme nešili, čistili sme betadinom a pekne sa to zrástlo a zacelilo, neboli potrebné ani antibiotiká, nehnisalo to ani sa to nezapálilo, len z toho tiekla tekutina ktorú sme vytlačili
Life is better with a Border Collie
Natalia a Biff
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1200
Bydlisko: Levoča

Re: otvorená rana

Poslaťod krista » Štv 01.07.2010 21:49

Keď náš chrt stratil pud sebazáchovy a vyskočil z okna (1.poschodie :superman: ) mal podobné rany,dokonca jednu aj trochu väčšiu,lekár ďaleko (bolo to v horách) dezinfikovali sme mu to tea tree olejčekom...a takto sme mu to čistili každý deň,do týždňa tam mal len rany ,pekne sa mu to stiahlo.Bolo to v máji,teraz mu už nevidno ani miesto...
Ja by som to tiež nešila :jop:
Myslíte si, že psy nebudú v nebi? Poviem vám, budú tam skôr ako ktokoľvek z nás.
Robert Louis Stevenson
krista
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1866

Re: otvorená rana

Poslaťod zuzka:) » Pon 09.08.2010 16:46

denčo má od soboty kusanec od psa na koreni chvosta. bola to len taká diera od jedného zuba, ale má červené trochu aj okolie, ale to bude len také pomačkané, rana je len tá jedna. vyčistila som mu to len tesne po tom a nechala ho tak. v ten deň si to veľmi nevšímal. do rána sa mu to pekne stiahlo, ale strašne veľa si to líže. akože nechám ho chvíľu, najmä po prechádzke, nech si to vyčistí sám, ale on keď začne lízať, tak nevie prestať (už sme s tým raz mali problém, že škrabanec si vylízal až do krvi a museli sme k vetovi, lebo nie a nie sa zahojiť). každú chvíľu, mu musím dávať hlavu preč.
nie je niečo, čo keby som mu tam dala, tak by mu to nechutilo alebo čo? keď spal, tak som mu tam fúkla aureozásyp, ale po chvíľke sa zobudil a hneď to zlízol. mám ešte gentianovú violeť (alebo ako sa to píše), ale mám to už skoro 2 roky, tak neviem či je to použiteľné. inak asi nič.
nechcela som do toho veľmi babrať, keď sa to začalo hneď tak pekne hojiť, ale on si to vždy rozlíže a má to potom stále mokré. a ako líže, tak je schopný lízať až do krvi. cez deň sa to ešte dá, ale v noci to neustrážim.
nedá sa to ani obviazať, to by som ho musela asi celého. tak neviem či keď neprestane, nebudem musieť zohnať golier... :nwm:
zuzka:)
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1951

Re: otvorená rana

Poslaťod zuzka:) » Pon 09.08.2010 18:01

tak teda pozrela som na to, vôbec sa mi to už nepáčilo, ako si to rozbabral, tak sme šli za vetom. vraj má zapálené vačky :nwm: vytlačil, dal injekcie a že to môže tiež nejak súvisieť s tým, že si to babre a že by sa to kvôli nim mohlo skôr zapáliť :nwm:
takže zase mám psa na ATB, ach jaj. ale aspoň máme golier, tak si to už nechá, len neviem ako ho prežije :ua:
zuzka:)
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1951

Re: otvorená rana

Poslaťod Moniak » Str 25.08.2010 8:55

sunny nam vetertinarka odporucala kusance nesit...prave preto, ze od zubov vznikaju tie kapsy a moze sa to zapalit...
dala len antibiotika(tie su podla neni az take potrebne, ked sa to necha otvorene....ja nerada tlacim do psa chemiu :ua: ) a vyplachovala som jej to 2 x denne betadinovym roztokom....ta fena to mala dost hlboke a na nohach, pleciach a krku takze som to vyplachovala striekackou a niektore casti dokonca s ihlou....to keby zasila tak to asi nedopadne dobre....

my mame teraz natrhnuty bok, boli sme sit..aj koli tomu, aby jazva bola mensia a celkovo to vyzerala dost zle....a co napadne mojich uzasnych rodicov? dat jej dole golier a ona si to rozlizala kym som bola v praci.... :plac:
Moniak
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 841
Bydlisko: Bratislava

PredchádzajúciĎalší

Späť na Úrazy