Otvorená rana

Sem píšte ako dávať prvú pomoc pre hafana.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: Otvorená rana

Poslaťod pigie » Ned 28.06.2015 18:40

Pozeram, ze to mal nad vankusikom tu dierku, takze to asi nebude z tej povodnej dierky. A z druhej strany laby nic nema pod tou hrckou? Mne to stale pride, akoby chudak mal v nohe osiny. Ale teda nie som vet.
Zhora nam na prehnisavanie davali nieco z lekarne, taku hnedu mast - gafrovu? To sa napatlalo a obviazalo, aby to robilo teplo a cele sa to tym urychlilo.

Ale ak to ma na tej istej nohe a dierka vnutri ide tym smerom, tak to moze byt ono...
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Otvorená rana

Poslaťod AReYco » Ned 28.06.2015 18:57

No veď to, že pôvodnú ranku mal zozadu hore, ale tak prejsť to dopredu mohlo...zajtra po práci ho skúsim vopchať do sedana a odviezť k veterinárovi, nech ho riadne uspí, "zoperuje" a nech sa mu to už konečne hojí.
AReYco
Okoloidúci
 
Príspevky: 10
Bydlisko: Žilina

Re: Otvorená rana

Poslaťod pigie » Ned 28.06.2015 18:59

Ak to je na tej istej nohe, tak ano, kludne to tam mohlo preliezt. A ja by som to uz nechala tak. Zbytocne uspanie... To do par dni vyhnisa.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Otvorená rana

Poslaťod AReYco » Ned 28.06.2015 19:05

Keď mám teraz strach, že už celú tú labku má akúsi boľavú z každej strany.
Aj keď už vôbec nekríva. Možno preto, že ju má (tu osinu) hore a nepichá ho to v strede labky, ako keď to mal cca pred týždňom a kríval najviac.
Nechcel by som, aby dostal infekciu alebo otravu, prípadne prišiel o labku.
Nabudúce ho zoberiem hneď s takýmto niečím a nebudem čakať.
AReYco
Okoloidúci
 
Príspevky: 10
Bydlisko: Žilina

Re: Otvorená rana

Poslaťod wendy1 » Pon 29.06.2015 12:22

Pigie nato je dobra ichtamalova mast a zabalit ako si napisala, len prevazovat a cistit + mazat.
Ak chceš strážneho psa, nevyber si labradora.
Labrador len zahlási: "Človeče, to nevyzerá na zábavu - počkaj, ukážem ti trezor, a ak dovolíš, podržím ti dvere, kým nenaložíš všetko do auta."

Linda MACFARLANEOVÁ, nar. 1953
wendy1
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1031
Bydlisko: Košice

Re: Otvorená rana

Poslaťod pigie » Pon 29.06.2015 12:30

Ano ano, to je ta mast! :poklona: Som si spomenula, ako si to napisala :yes:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Otvorená rana

Poslaťod AReYco » Pon 29.06.2015 17:37

Ďakujem pekne za rady, všetkým :jop:
AReYco
Okoloidúci
 
Príspevky: 10
Bydlisko: Žilina

Re: Otvorená rana

Poslaťod denise » Sob 06.02.2016 22:36

Dobrý deň,

potrebovala by som poradiť.

Náš pes, labrador (vek 8 rokov) si pred polrokom začal hrýzť labku. Dohrýzol si ju až do mäsa, nakoniec veterinár zistil, že mu na labke rastie divé mäso. To mu operačne odstránil, lenže rana bola taká veľká, že mu nevedel natiahnúť kožu na celú ranu. Od decembra mu ranu liečime, natierame masťami, berie antibiotiká aj kvapky, aby ho rana nesvrbela. Ranu mu prevezujeme. Keďže je na dvore a nemá celodennú kontrolu, musí nosiť golier. Štyri goliere si už rozbil a bez goliera si stále ide do rany, ktorú má chránenú obväzom. Keby sme ho nesledovali, tak si bez golieru zožerie aj celý obväz, aby sa k rane dostal (stalo sa to už 2x). Veterinár nám povedal, aby sme mu na ranu dali obväz s pálivou paprikou, ale ani to nepomohlo. Obväz takmer zožral. Neviete mi prosím poradiť, ako by som mu mohla ochrániť ranu a prípadne ho od tej rany odradiť? Nechcem aby do smrti nosil golier, pretože sa s tým len trápi, bolí ho z toho krk a nič ho nebaví. Neviete, čo by som mu na tú labku mohla dať, aby som mu zabránila v hryzení a poškodzovaní si rany?
denise
Okoloidúci
 
Príspevky: 6

Re: Otvorená rana

Poslaťod wendy1 » Sob 06.02.2016 23:52

Majú aj drahší golier, nafukovaci od booster , nájdeš na www.atos-dog.sk. Tento by nemal zničiť a nemal by mu prekážať periferne.
Ak chceš strážneho psa, nevyber si labradora.
Labrador len zahlási: "Človeče, to nevyzerá na zábavu - počkaj, ukážem ti trezor, a ak dovolíš, podržím ti dvere, kým nenaložíš všetko do auta."

Linda MACFARLANEOVÁ, nar. 1953
wendy1
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1031
Bydlisko: Košice

Re: Otvorená rana

Poslaťod denise » Ned 07.02.2016 8:52

A neexistuje niečo iné ako golier? Niečo, čo by sa labradorom protivilo? Alkohol? Alebo nejaká iná látka, ktorú by som mu mohla dať na obväz?
denise
Okoloidúci
 
Príspevky: 6

Re: Otvorená rana

Poslaťod zuzkabluzka » Ned 07.02.2016 9:50

Denise, v tomto nepomôžem, no zisťovali ste, prečo si tú labku obhrýza? Možno by pomohlo zistiť a vyriešiť primárny problém.
Koniec dobrý, všetko dobré. :)
zuzkabluzka
Big Dog
 
Príspevky: 1719

Re: Otvorená rana

Poslaťod denise » Ned 07.02.2016 10:14

Náš pes má na labke ranu. Koncom roka ho operovali, pretože mu na labke rástlo divé mäso. Teraz tam má ranu, ktorá sa mu nevie zahojiť, lebo si do nej stále ide. Rana ho asi svrbí a omíňa, preto ho chceme od nej chrániť, aby sa mu labka vyliečila. Veterinár nám povedal, že aj keď sa mu labka zahojí, stále ho to bude svrbieť a sem-tam si do toho pôjde. Preto hľadám spôsob, akoby som mu ho zabrániť, aby si do rany išiel. Skúšali sme pikantnú papriku, dnes chceme skúsiť alkohol. Ten však vyprchá. Preto hľadám nejaký trvalejší spôsob, aby sám sebe neubližoval.

Za všetky nápady aj rady budem veľmi vďačná.
denise
Okoloidúci
 
Príspevky: 6

Re: Otvorená rana

Poslaťod wer » Ned 07.02.2016 10:17

Nepocula som, ze by sa natieranim obvazu toto riesilo :oo:
A co je "zive maso"?
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Otvorená rana

Poslaťod Elis » Ned 07.02.2016 10:30

denise píše: dnes chceme skúsiť alkohol.


jak zabranite, aby alkohol nesel i do rany??

na tohle nepomuze nic jineho, nez mit psa na ocich a hlidat ho. plus -takovehle rany jsem osetrovala vickrat denne, chce si s tim trosku "vyhrat". nespolehat jen na osetreni od veta. od oplachovani rapikem, pres aplikaci hemagelu, aloe vera po dalsich xy moznosti je, jak urychlit hojeni rany. ona se ta rana i uklidni a psa prestane tolik zajimat.

pak jde jen v dobe, kdy nejste doma nasazovat limec -pes neni tak otraveny, kdyz ho nenosi porad...

a jako posledni pojistku jsem davala pres obvaz lepici pasku ( takovou tu univerzalni - na hokejky, stribrnou -co bylo ) - i kdyz si to pes olizoval - az na obvaz to nestihnul.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Otvorená rana

Poslaťod Elis » Ned 07.02.2016 10:33

wer píše:A co je "zive maso"?


granulom, nehojici se rana. misto, aby se zatahovala, maso jakoby granuluje ven z rany.
jsou to dlouhodobe obnovovana zraneni -kdyz je rana drazdena -prave treba olizovanim. ono to zvire ani moc neboli -ale nezatahuje se to, neprerusta pres to kuze.
( znam to od koni hlavne... u psa jsme to mela jednou, trochu -po spatne zavedene kanyle si zacala rozlizavat nohu )
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

PredchádzajúciĎalší

Späť na Úrazy