Pooperačná starostlivosť po kastrácii psa/sučky

Sem píšte ako dávať prvú pomoc pre hafana.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: Pooperačná starostlivosť po kastrácii psa/sučky

Poslaťod com.kristina » Ned 14.04.2013 10:08

Ďakujem dasssa....s cikaním problém nemá..v deň operácie nič nepapal až na druhý deň asi dvakrát som mu dala...to bolo včera a dnes tiež papal, dala som mu kapsičku pedigree s troškou oleja...myslíš ze to pomoze? papat mu chutí a vodu pije...on by sa aj chcel vykakat, tlačí ale nejde mu to...zrejme ho to boli ze ani poriadne zatlacit nevie
com.kristina
Nováčik
 
Príspevky: 29

Re: Pooperačná starostlivosť po kastrácii psa/sučky

Poslaťod Dasha » Ned 14.04.2013 10:15

To je super, že pije, ciká a neskôr príde aj to :kak: . Podľa mňa mu to dnes už pôjde. Prechádzaj sa s ním viac, ak mu to nevadí (Leo sa dokonca chcel prechádzať stále, tak som s ním chodila, aj doma na dvore aj von som s ním chodila často), aj sa mu rozpohybujú črevá a určite sa za chvílu vy :kak: . Držím palce :jop:
Evviva Labradores!

... he is the hero of a romantic and mysterious history
Dasha
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 601
Bydlisko: Lúky :)

Re: Pooperačná starostlivosť po kastrácii psa/sučky

Poslaťod com.kristina » Ned 14.04.2013 10:17

ok, pojdem s nim este na taku dlhsiu a dam vediet :no:
com.kristina
Nováčik
 
Príspevky: 29

Re: Pooperačná starostlivosť po kastrácii psa/sučky

Poslaťod Pinklady » Str 17.04.2013 14:18

My sme kastrovali buldocku v docaske a teda jedine co sme fakt museli dvat pozor bol pohyb a skakanie, pokial nie su vonku stehy,tak aby si neublizila. Inak rana sa krasne zahojila,ani sme to nicim velmi nemazali. Az potom trosku repikom. Ale po par dnoch by som ani nepovedala,ze jej nieco bolo. Hlavne jej vyberali uplne vsetko, ale rana bola pomerne mala.
Vsetci mi radili,ze pozor na ten pohyb a to som aj dodrzala. Vyhoda je,ze ona si tam nedociahla,takze to nemala ako okusovat alebo nieco. Skor po tej narkoze im byva tak vselijako, to ma trapilo viac. No a este prve hodiny sme jej kontrolovali sliznice, teda na papulke,ci jej do 3 sekund zruzoveju a ci nie su prilis blede (kvoli vnutornemu krvacaniu)
Podpis svojou veľkosťou porušoval pravidlá!
Pinklady
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 274

Re: Pooperačná starostlivosť po kastrácii psa/sučky

Poslaťod Maty91 » Štv 02.05.2013 13:42

Ahojte ja som v pondelok dala kastrovať môjho srnčieho ratlíka.Všetko bolo ok už 4 hodiny po operácii sa prebral a tackal sa pomaly kolo mna a to mi vraveli ze bude do vecera spat :pac: ma dva vonkajsie stehy a tri vnutorne stale som mu kontrolovala tie stychy a vyzeralo vsetko fajn az ked som sa dnes rano pozrela zistila som ze nie pri tych stychoch ale v okolí mu to vsetko tak zmenilo farbu na ruzovocervenu .stychy ma pekné nevidno ze by boli zapálené alebo zahnisané.Je to normálne ze to okolie tak zruzovelo?BOjím sa ci to nieje zápal :plac: predtym to mal vsetko strasne biele a este potrete tou zelenou vodickou na hojenie vraj aj dostal nejaku injekciu proti zapalu tak neviem co to je?Je to normálne pri hojení či sa mám báť ?Nevyzerá že by ho to bolelo je živý až ho musím krotiť a hned na druhý den po kastrácii pekne papal aj pil ani z vyprázdnovaním nemal problém.Dúfam ze to nieje nic vážne Ako má teda vyzerať tá jazva a jej okolie pri hojení? nevie mi niekto poradiť?
Maty91
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1

Re: Pooperačná starostlivosť po kastrácii psa/sučky

Poslaťod zuzka:) » Sob 04.05.2013 14:25

očervenenie hojacej sa rany je normálne
zuzka:)
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1951

Re: Pooperačná starostlivosť po kastrácii psa/sučky

Poslaťod bat » Štv 16.05.2013 22:27

aj nasa mala dlho cervenu ranu,nesmela ziadne kosti a upravilo sa jej to
ale ked sa ti to nezda chod vet.
bat
Šteniatko
 
Príspevky: 71

Re: Pooperačná starostlivosť po kastrácii psa/sučky

Poslaťod Tomáš » Pon 24.03.2014 21:00

Ahojte chcem sa spýtať keď máme sučku vonku a chceme ju dať kastrovať mala by byť po kastrácií vnútri kvôli tomu aby si s tým niečo nespravila alebo tak ? Alebo by mohla byť aj vonku ? Ja neviem lebo ja osobne by som ju dal dnu kvôli bezpečnosti a aby som ju mal na očiach ale tak ostatní členovia rodiny zatiaľ nesúhlasia preto sa pýtam :) .
Tomáš
Šteniatko
 
Príspevky: 75

Re: Pooperačná starostlivosť po kastrácii psa/sučky

Poslaťod zuzka:) » Pon 24.03.2014 22:09

ja by som tiež dala dnu. aspon na pár dní. pojde jej tam aj menej bordelu. a hej, vieš lepšie dať pozor, aby si do rany nešla, aby niekde zbytočne nelietala a neskákala
a minimálne aspon prvý den, teda aj noc. hlavne v teple a klude nech je
zuzka:)
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1951

Re: Pooperačná starostlivosť po kastrácii psa/sučky

Poslaťod Tomáš » Pon 24.03.2014 22:31

No tak musím im to nejako vysvetliť pretože mama je zásadne proti a nedá sa jej to vysvetliť už neviem čo ona je stále pojašená a behá čiže je to také .
Tomáš
Šteniatko
 
Príspevky: 75

Re: Pooperačná starostlivosť po kastrácii psa/sučky

Poslaťod Sunny » Uto 25.03.2014 11:00

Hneď po operácii musí byť pes v teple - narkóza mu rozhádže termoreguláciu a nedokáže sa sám zahriať a udržať si teplotu. Ja som v zime po narkóze musela psa v teplom byte strčiť ešte pod perinu na hoďku dve, lebo sa klepal od zimy. Keď účinyk narkózy prejdú, môže byť už teoreticky vonku, ale s tou ranou by nemala aspoň týždeň behať, lietať a už vôbec nie skákať, aby sa jej štichy neroztrhli. Plus teda samozrejme bude nutný golier, aby si do rany neliezla.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8296
Bydlisko: Morava

Re: Pooperačná starostlivosť po kastrácii psa/sučky

Poslaťod hriva » Uto 25.03.2014 12:50

Ja som Briu musela úplne krotiť. Teraz je skoro 2 týždne po a robí všetko ako predtým. Golier nemala ano minútu ta rana ju absolútne nezaujímala :joint:
Ale napr u takej Giny ani golier nepomáhal :pac: ta si rypala do všetkého.
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4825

Re: Pooperačná starostlivosť po kastrácii psa/sučky

Poslaťod straka17 » Str 26.03.2014 15:32

Offtopic: Nám golier od veta nevydržal ani 24h, tak sme nasadili kýbel bez dna. :ha:
straka17
Big Dog
 
Príspevky: 1157

Re: Pooperačná starostlivosť po kastrácii psa/sučky

Poslaťod bony8 » Uto 14.03.2017 10:35

prosim poradte mi...fenka-pudel/bison je 5dni po kastracii a jej spravanie je velmi zvlastne, od zakroku je apaticka ked je doma stale len polihava o hracky a hry nema vobec zaujem prevazne lezi alebo spi..chodievme s nou vonku kazde 2hodiny kde sa preberie prejavuje zaujem o vsetko co sa deje je cula ked prideme domov znova apatia..neviem ci je to psychyckeho razu alebo co vlastne robit veterinary vravi ze pes moze aj tyzden po narkoze byt takyto..citala som ze sa pes po takom zakroku moze citit v psychickej nepohode..no my nasho psika nespoznavame a mame o neho obavy..pomozete? pes berie este augmentin kazdych 12hodiny, nehnackuje, nevracia, jest jej chuti, pije, rana je sucha a v klude, vylucuje vsetko ako ma :) dakujem za rady ;)
bony8
Okoloidúci
 
Príspevky: 4

Re: Pooperačná starostlivosť po kastrácii psa/sučky

Poslaťod zuzkabluzka » Uto 14.03.2017 13:29

Môj pes bol po kastrácii tiež oťapený, trvalo nejaký čas, kým sa vrátil k pôvodnému temperamentu, a to je samec. Vzhľadom na zákrok je to podľa mňa v norme, ak je pod kontrolou veterinára.
Koniec dobrý, všetko dobré. :)
zuzkabluzka
Big Dog
 
Príspevky: 1719

PredchádzajúciĎalší

Späť na Úrazy