Posypova sol

Sem píšte ako dávať prvú pomoc pre hafana.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Posypova sol

Poslaťod sovienka » Str 27.12.2017 16:55

Clovek - psickar, si prejde mnoho stastnych, bezuhonnych zim so psom, a potom pride jedna, ktoru trpko olutuje.

Krasny zimny den, tyzden pred Vianocami. Ideme si s Nelsnom na navstevu k svokre, je to 15 minutova cesta skrz mesto, x krat absolvovana (aj minulu zimu), cestou kratucka zastavka na Vianocne trhy. Zrazu sa pes na mna tlaci, tazko dychci, dviha laby, trasie sa. Zle je. Po ulozeni na makku podlozku si zacne zhurta lizat pravu prednu labku. Kontrolujem ju, nevidim nic podozrive. Domov sme sli taxikom, ziadne problemy nebadam. Ranna prechadzka, pes kriva. Po prichode domov su na dlazke krvave stopy. Kontrolujem laby - vsetky styri maju rozny stupen vyskerenych, mokvajucich krvavych ran, z ktorych sa cloveku dviha zaludok. Utekacka do obchodu po psie papuce - nemaju nepremokave, tak beriem, co maju, doma psovi natahujem na ubolene laby ponozky, na to sacky, na to nove papuce a bezime k nasmu Skvelemu Veterinarovi (klinika Slon Kosice).

Odvtedy chudak pes spi v podomacky zhotovenom nahubku z lanovej latky ( jeho plastovy nahubok by ho eventualne odrel, a kruh mu sposobl taky sok, ze sme radsej od neho upustili). Labky mu dva krat denne dezinfikujeme, otvorene rany natierame mastickou, musi brat antibiotika. Rany vyzrate solou sa budu hojit tyzdne.

Apelujem na vsetkych psickarov, ktori idu po meste dalej, ako za blok. Bez nepremokavych papuci (alebo papuci a sackov), dalej nez zablok nechodte :(

Viete, co je najhorsie? Denne mu sposobovat bolest osetrovanim. Odvtedy sa strhava pri kazdom dotyku, v strachu, ze mu zase idem robit zle :(
Once you go grey', you will never stray
sovienka
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 135

Re: Posypova sol

Poslaťod pigie » Str 27.12.2017 17:21

Ono hlavne po prechadzke, kde moze prist do styku so solou, treba doma okamzite psovi poriadne umyt packy. Mrzi ma to, ze takto dopadol :ua:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Posypova sol

Poslaťod sovienka » Str 27.12.2017 18:48

Necakali sme to veru, este sa mi to so ziadnym psom nestalo, ani s tymto. Tento rok museli pouzit mimoriadne agresivnu sol, ze tych 10 minut stacilo. Najviac ma mrzi to, ze si po tomto budeme musiet znovu ziskat doveru uboleneho psicata... Ten pocit viny sa len velmi tazko travi.
Once you go grey', you will never stray
sovienka
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 135

Re: Posypova sol

Poslaťod clupko » Štv 28.12.2017 10:22

to ma mrzi :ua: presne viem, co myslis, my sme si presli podobnou situaciou pri osetrovani usi. preto je teraz na ne taky citlivy, aj ked ma zdrave usi, tak sa snazi prepadnut pod zem pri preventivnom cisteni, vyzera ako keby sme ho isli neviemako bit... a pri citlivejsom psovi to musi byt este narocnejsie. drzim palce!
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: za horami

Re: Posypova sol

Poslaťod Slausa » Štv 28.12.2017 10:58

Nezávidím :ua:
A som rada, že mám doma takého salámistu
Slausa
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1483

Re: Posypova sol

Poslaťod Renata » Štv 28.12.2017 11:06

Offtopic: ziskat doveru uboleneho psicata? .. pocit viny? .. to akoze fakt? ja som asi cudna, alebo z inej planety :nwm: nemohli ste tusit, ze tam bude nejaka agresivna posypova sol, ale robit taketo caviky? je mi luto psa, ze mu to rozozralo labky, aj bolest, aj vsetko okolo toho, ale co budete preboha robit, ked si napr. zlomi nohu? :bum: sa stalo, sa stava, vyliecite a sup dalej si uzivat, cim vacsiu primadonu budete z neho robit, tym to bude tazsie

a len tak naokraj otazka do plena .. masticka na otvorene rany? nemalo by sa to skor vysusit?
Maybe the reason I love animals so much, is because the only time they have ever broken my heart, is when they've crossed that rainbow bridge
Renata
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 932

Re: Posypova sol

Poslaťod lucik » Štv 28.12.2017 11:42

Reni, taký Alaptid napríklad je aj na otvorené rany, vstrebáva sa a pomáha granulácii-obnove tkaniva
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Posypova sol

Poslaťod Elis » Štv 28.12.2017 11:45

Renata píše: masticka na otvorene rany? nemalo by sa to skor vysusit?


tak jsou i masti do ran. od jiste doby nedam na "mokre" hojeni ran dopustit :no:
mj. tim odpadava strhavani strupu ap.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Posypova sol

Poslaťod Slausa » Štv 28.12.2017 11:46

Ja to tiež nejak extrémne neriešim (teda väčšinou) . Keby som tu napísala, čo som mu robila s precvaknutým pyskom, tak na mňa niektorí poženú slobodu zvierat.
Slausa
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1483

Re: Posypova sol

Poslaťod clupko » Štv 28.12.2017 12:10

ale ved nejde o to, co mu spravis v ramci liecenia. ale, hlavne pri dlhodobom a bolestivom lieceni, a pri citlivejsom zvieratku, to velmi rychlo zanecha stopy. jasne, vycistim a hotovo, ale asi nebudem mat dobry pocit, ked sa pes strhne pri kazdom dotyku, lebo sa boji, ze mu zas idem cistit ranu :nwm:
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: za horami

Re: Posypova sol

Poslaťod erik70 » Štv 28.12.2017 12:46

Sovienka - :ua: nezávidím, toto musí byť hrozné! Inak to musel byť strašný bordel čo tam bolo posypané... :hmm: Prajem aby sa psíkovi čo najskôr labky zahojili...ale ty sa preto nestresuj. Čo neriešiš ty, nerieši ani pes...ja viem o čom hovorím, mám také doma :ha: Pri ošetrovaní si predstavuj, že umývaš umyvadlo alebo vysávaš...fakt to zaberá... :yes: lebo ty myslíš na niečo iné a nestresuješ...ja som tie jeho zranenia tiež dosť prežívala ale vôbec k ničomu to nebolo...a keď som to v svojej hlave odľahčila tak to bral inak aj pes...Skrátka mu pomáhaš a že to bolí? No to patrí k hojeniu...A stratená dôvera sa dá získať späť. Inak Renata to napísala z mosta do prosta :no: ...súhlas s ňou... :jop: Držte sa!
erik70
Snoopy
 
Príspevky: 130

Re: Posypova sol

Poslaťod Renata » Štv 28.12.2017 12:56

ale vsak tu nejde o dobry pocit, ani o to spravat sa k psovi hrubo, alebo drasticky pri osetrovani, vsetko vramci moznosti a schopnosti, ale teda stratena dovera kvoli osetrovaniu rany? :bum: to su take blbostky co robia zo psov netykavky

ja som zatial osetrovala len na sucho, tak preto som pytala, dobre vediet :yes:
Maybe the reason I love animals so much, is because the only time they have ever broken my heart, is when they've crossed that rainbow bridge
Renata
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 932

Re: Posypova sol

Poslaťod sovienka » Štv 28.12.2017 13:53

Chjaj Renata, kde si precitala, ze z neho robim primadonu?

Zhryzam sa, ze mi nenapadlo, ze by sa mu mohlo nieco take stat ked mu nedam papuce, zhryzam sa, ze sa strhava pri kazdom dotyku, pretoze tie rany su teda fakt poriadne velke a hnusne. Neviem si predstavit co by som robila ja, keby som mala take rozozrate chodidla, a bola by som tvor ktoremu nedochadza, ze mi sposobuju bolest s dobrym umyslom.

Ze ho lutujem, este z neho nerobi primadonu. Dva krat denne mu tie laby osetrim, a hoci sa cely trasie a obcas sa mi pokusa tie laby vytrhnut, vie, ze mi to musi dovolit, ze sa nesmie hemzit a musi lezat, kym to neskonci. A na konci dostane piskot. Tak aka primadona ?
Once you go grey', you will never stray
sovienka
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 135

Re: Posypova sol

Poslaťod Renata » Štv 28.12.2017 15:29

tak potom naco tie reci o strate dovery .. si pes zlomi nohu na prechadzke koniec dochodili sme, pocity viny, dovera navzdy fuc .. nemam ja pre tieto blaboly nejak pochopenie
Maybe the reason I love animals so much, is because the only time they have ever broken my heart, is when they've crossed that rainbow bridge
Renata
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 932

Re: Posypova sol

Poslaťod erik70 » Štv 28.12.2017 16:15

sovienka píše:Dva krat denne mu tie laby osetrim, a hoci sa cely trasie a obcas sa mi pokusa tie laby vytrhnut, vie, ze mi to musi dovolit, ze sa nesmie hemzit a musi lezat, kym to neskonci. A na konci dostane piskot.

Tak potom máš ale úplne normál psa...z toho písaného pred tým to vyzeralo, že to fakt nesie oveľa ťažšie...aj ja som to tak pochopila... :nwm: Ono to písané slovo občas skresľuje :no: Jáááj keby tá moja netýkafka len takto reagovala tak som rada, to my sme mali iné cirkusy... :haha:
Fakt mu prajem aby sa to čo najskôr zahojilo a mohol zasa normálne fungovať :jop: !
erik70
Snoopy
 
Príspevky: 130

Ďalší

Späť na Úrazy