Osina v labke

Sem píšte ako dávať prvú pomoc pre hafana.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: Osina v labke

Poslaťod Haleth » Uto 04.06.2013 17:51

Môže sa osina dostať aj do kĺbu?
"Some days you're the pigeon, some days you're the statue." David Brent
Haleth
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3553
Bydlisko: BA

Re: Osina v labke

Poslaťod ariel » Str 05.06.2013 14:23

Osina sa moze dostat kdekolvek, cestuje po tele, moze prejst aj niekolko desiatok cm.....preto vetka nechce Cezarovi labu rezat, ze moze byt uz vyssie, uz to ma lepsie zase, klop,klop, uvidime, co urobí vysadenie atb...
ariel
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1014
Bydlisko: Žilina

Re: Osina v labke

Poslaťod Haleth » Štv 06.06.2013 11:08

A čisto teoreticky môže byť toto osina? Má to už skoro dva mesiace. Aj keď to hnisalo, tak to vypadalo takto isto.
Obrázok
"Some days you're the pigeon, some days you're the statue." David Brent
Haleth
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3553
Bydlisko: BA

Re: Osina v labke

Poslaťod ariel » Ned 09.06.2013 17:05

moze to byt osina, my sme ju mali v labke tyzden bez toho, ze by sme nieco na nej videli, ale ak jej to nesposobuje ziadne tazkosti uz, tak by som to neriesila asi, max. by som skusila tie homeopatika, to je dobra volba....my uz mame pokoj, laba vyzera byt zahojena :smile:
ariel
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1014
Bydlisko: Žilina

Re: Osina v labke

Poslaťod Haleth » Pon 10.06.2013 8:32

A tie homeopatiká nie sú dáke mega drahé? Normálne jej dáko nič nie je, pre veľmi vysokej záťaži začne trochu krívať.
"Some days you're the pigeon, some days you're the statue." David Brent
Haleth
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3553
Bydlisko: BA

Re: Osina v labke

Poslaťod zuzka:) » Pon 10.06.2013 9:42

ee, homeo nie je drahé. podla mna je na tom najdrahší obal :lol:
my sme zatial mali 3 a všetky stáli okolo 3 € cca
zuzka:)
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1951

Re: Osina v labke

Poslaťod Slausa » Pia 14.06.2013 17:10

ludia ta osina ja ta vec z jačmeňa? a my ked mame nieco v labe (aj hrudku zame, tak zacne krivať takže operacia nastastie ee
Slausa
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1483

Re: Osina v labke

Poslaťod ariel » Pia 04.10.2013 18:55

A mame dalsiu osinu :ua: , pre zmenu zase Connie, cele roky som netusila, ze to existuje a teraz na striedacku 2 psy, v tak kratkom obdobi, dufam, ze sa budeme trapit zase 3 tyzdne, podala som Siliceu, homeopatikum + mast ichtiolovu, nepomohlo, tak zase ATB...bud. tyzden ideme pich dalsie :ua:
ariel
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1014
Bydlisko: Žilina

Re: Osina v labke

Poslaťod wendy1 » Pon 07.10.2013 11:54

Ariel z homea je vraj super aj miristica ( asi tak sa to pise ).
Ak chceš strážneho psa, nevyber si labradora.
Labrador len zahlási: "Človeče, to nevyzerá na zábavu - počkaj, ukážem ti trezor, a ak dovolíš, podržím ti dvere, kým nenaložíš všetko do auta."

Linda MACFARLANEOVÁ, nar. 1953
wendy1
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1031
Bydlisko: Košice

Re: Osina v labke

Poslaťod Margita » Pon 07.10.2013 12:18

Derik mal osinu asi pred polrokom ,ked sme boli v Tatrach,mal to dost skarede,opuchnute,vyhryzene,a este aj krival,obvazovala som mu to(ja som asistovala,priatel viazal,ja by som to tak pekne nikdy nezaviazala :hi: )a natierala betadinom,zacalo mu to hnisat,tak som to trochu pomackala,vysiel hnis,zase zaviazala a stale dokola,no a raz som zatlacila,z jednej druhej strany,kym siel hnis,az nieco z tej ranky vykuklo :lol: a to bola ta nestastna osina alebo ihlicka :smile: a potom sa to uz hojilo paradne
ziadne stresovanie s veterinarmi,antibiotikami a podobne :ach: len betadin a prevezy,ked to hnisa tak je dobre,a nakoniec tu osinu to vyhnisa von
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Osina v labke

Poslaťod ariel » Uto 08.10.2013 6:58

Margita, Cezarovi to niekolko x predtym prasklo, dost hnisu vytieklo, aj sme dufali, ze vysla osina a nic...jeho to dost bolelo, pri Connie keby som to nezbadala, tak ani neviem, ze tu osinu ma, jej to uz tiez prasklo, no osina tam ostala, vetka mi odporucila dat tie atb, ze sa lepsie ten hnis zoskupí na jedno miesto, lebo osina moze cestovat a vyssie uz by bol pruser, preto tie atb, predsa len je to cudzie teleso v tele a Connie je navyse este aj alergička...dnes ideme na kontrolu, tak uvidime, ale dakujem za radu :smile:
ariel
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1014
Bydlisko: Žilina

Re: Osina v labke

Poslaťod goodie » Str 02.07.2014 14:47

tak mi sme včera a dnes absolvovali kolotoč u veterinára,podotýkam s oboma psami naraz.Obaja mali osinu,fena naštastie len medzi prstami,jemne zapichnutú a zahnisanú,tak išla ľahko von.Pes naneštastie asi už 2-3 dni vrazenú zboku polštárika-prvá vetka povedala,že to bude začínajúca artróza,čo som neverila a dnes mu iný vet ráno vytiahol z laby celú osinu.Len to má teraz silne bolave,dostávame ATB Synulox,a vytieram to betadine.Fena je už ok,len psovi to ešte potrvá :ua:
goodie
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 761
Bydlisko: Bratislava

Re: Osina v labke

Poslaťod hriva » Pia 22.08.2014 13:39

No tak sa mi zdá že aj Nero to má vrazene medzi prstami na nohe. :ach:
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4816

Re: Osina v labke

Poslaťod vavrena » Uto 23.09.2014 20:20

Že netreba podceňovať hrbolky pod kožou, aj keď je na nich len malinká chrastička. Pod kožou môže hnisať osina, a keď vyhnisá a praskne, nemusí to byť pekné :ua:
Obrázok

Dobík to má pri pipíkovi, na stehne. Dostal ATB a malo by to zrásť, ale že osina môže aj putovať ďalej pod kožou, ak ju nevybral, keď si to vylizoval po prasknutí.
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: Osina v labke

Poslaťod hriva » Uto 23.09.2014 20:56

Osina môže putovať po celom tele, pri náhodnych pitvach sa našla dokonca aj v srdci.
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4816

PredchádzajúciĎalší

Späť na Úrazy