Osina v labke

Sem píšte ako dávať prvú pomoc pre hafana.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Osina v labke

Poslaťod katka » Str 18.06.2008 6:52

Haloo všetci... keďže môj peso má tú smolu, že mu stále niečo musí byť, potrebujem ďalšiu radu. :ach:

Minulý týždeň začal krývat, tak sme šupky k doktorovi, mala som podozrenie na osinu v labke a nevedela som ju nájsť. Miesto bolo zapálené. Doktorka tiež povedala, že tam niečo je, ale už asi staršie, zapálilo sa to a až teraz to Bačkovi začalo vadiť. Má to medzi vankúšikmi. Vyholila mu to, natrela ichtiolovou masťou a zaviazala. To bolo v piatok. V nedeľu sme išli na kontrolu...ichtiolka Bakovi zápal vytiahla a máme pozorovať... mno a teraz.... vymývam mu to repíkom, vysuším a natiahnem ponožku. Spotreba - ponožka denne - musím vymyslieť niečo iné, asi mu ušijem papučku :lol:
Dneska ráno som ale kukala, že medzi vankúšikmi to má opuchnuté a až biele...tak teraz neviem..má to z toho, že si to vylizuje, alebo je to moooc zapálené.... a ja musím utekať k doktorke... už v piatok sa "vyhrážala", že keď ichtiol nič nevytiahne, musíme rezať labku :plac:

kto poradí? :plac:
katka
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 749
Bydlisko: Rajka

Re: Zapálená labka

Poslaťod Ulfheiðr » Str 18.06.2008 7:19

Je to také biele lesklé a naduté? Môže to byť aj to nešťastné hnisové ložisko.
Ale mám tú skúsenosť, že keď si môj lízal labky (tiež medzi vankúčikmi) tak si to vyglančil do leskla a potom to prešlo.
Ale ak by tam bol pod tým nejaký útvar, tak môže byť že tam niečo je. :ua:
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: Zapálená labka

Poslaťod katka » Str 18.06.2008 7:32

šak to, že sa bojím, že tam pod tým dačo je...dneska mu to riadne vyčistím repíkom, ten nám pomáha na všetko a rada by som mu to niečím aj natrela...premýšľam na Bactrobanom.... šupnem mu ponožtičku, obviažem lepiacim obväzom, nech sa mu tam nedostane špina a uvidíme.... keď, tak ho odveziem k doktorovi...
katka
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 749
Bydlisko: Rajka

Re: Zapálená labka

Poslaťod Lucifer » Str 18.06.2008 7:40

Kati a neda sa mu to vytlacit? Moj bradac to mal tiez...Bola to osina...Najprv mu to vytlacali, len potom mu to aj tak museli rezat, lebo kusok osiny zostal niekde hlboko zapichnuty...Ale ono to nie je take strasne, ako to znie...Potom ma este napadlo, ci mu nerobi zle aj to, ze to ma zafacovane a nemoze to dychat a v tomto "teplom" pocasi mu to tam kvasi :nwm:
When you bring a dog into your life, don’t just think of what you want from him. Think first of what he needs to make him happy. (Cesar Millan)
Lucifer
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1303
Bydlisko: Dunakiliti - Hungary

Re: Zapálená labka

Poslaťod katka » Str 18.06.2008 8:02

doktorka skúšala, ale nič jej nešlo...preto mu vraj dala ten ichiol..len v nedeľu mal službu doktor a nie ona a ten usúdil, že to zatiaľ necháme tak a uvidíme.
Inak on to obviazané stále nemá...len na prechádzke...inak to má na voľno...ale uvidím..skúsim mu to po venčení riadne vyčistiť repíkom...nechávam ho teraz väčšinou zatvoreného, nech si ju šetrí..lebo ak je pustený, jaší sa ako blbeček a potom kulhá... :ach:
katka
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 749
Bydlisko: Rajka

Re: Zapálená labka

Poslaťod katka » Pon 30.06.2008 10:01

Mno...takže to máme za sebou. Minulý týždeň sa mi tá labka prestávala páčiť, tak sme v piatok išli do robotky a odtiaľ pekne k doktorke. Samože ho hneď uspala a rezala pacinu. 20 minút sa mu tam šťúrala potom vytiahla sviňuchu osinu. :ach: chvalabohu.
Takže teraz sme na antibiotikách, máme každé dva dni odviazať labku, nastriekať do ďurky takú vodičku, zaviazať. Lenže ja to ( teda preväzovanie) robím každé ráno :hmm: :hmm: ...zabijem ho...trupku jednu...stále si to do rána z nohy zhodí, ale chvalabohu už sa to lepší a aj prsty už aj labku má pekne uzatvorenú ( predtým mal tie dva prsty odtiahnuté od seba...)
:jop: :heh:
katka
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 749
Bydlisko: Rajka

Re: Zapálená labka

Poslaťod Silwuska » Pon 30.06.2008 10:19

Jee a ja som tuto temu hladala a nenasla :pac:

Tak mi sme v nedelu boli dat vytiahnut uz druhu osinu...opet antibiotika..tentokrat musel byt montacik aj uspany, lebo sa hrozne mikal a vrieskal, uz vedel co mu budu robit milasek...aka je najvhodnejsia prevencia (teda jasne ze okukovanie furt vkuse)
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: Zapálená labka

Poslaťod katka » Pon 30.06.2008 10:53

ja si myslím, že akurát na toto prevencia asi moc nefunguje... asi nám nezostáva nič iné, len zakaždým dôkladne prekontrolovať labky :ach: ...
katka
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 749
Bydlisko: Rajka

Re: Osina v labke

Poslaťod ariel » Uto 21.05.2013 18:50

my mame osinu v labke :ua: , chudak, ma to napuchnute riadne, mokva mu to, vetka pichla 2 atb, o 3 dni ideme po dalsie, rezat mu to nechcela, ze je min. sanca, ze by ju nasla a uprimne si to ani neviem predstavit, ako by ju mohla najst, kedze sa posuvaju, moze byt uz kdekolvek :hmm:
ariel
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1014
Bydlisko: Žilina

Re: Osina v labke

Poslaťod hruska » Uto 21.05.2013 18:56

Arielka, to co ho vtedy tak labenka bolela? Mrzi ma to, nech sa to rychlo spravi!
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: Osina v labke

Poslaťod ariel » Uto 21.05.2013 19:06

Ano hrusti, zacalo to nevinne, mal odspodu trosku ako keby poranene a po par dnoch sa mu to rapidne zhorsilo, dakujeme, snad mu atb rychlo zaberu :no:
Obrázok
ariel
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1014
Bydlisko: Žilina

Re: Osina v labke

Poslaťod hruska » Uto 21.05.2013 19:35

juj, nevyzera to pekne :ua: mna osiny desia, bo psisko mi lieta kade tade, ale co, nenechame ich doma, ze. Cezarko nech je sup, sup fit!
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: Osina v labke

Poslaťod ariel » Uto 21.05.2013 20:03

Dakujeme :smile:
ariel
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1014
Bydlisko: Žilina

Re: Osina v labke

Poslaťod wendy1 » Str 29.05.2013 9:52

Mozno to pomoze pre ostatnych, nemam odskusane, nastastie sme este nemuseli a dufam ze ani nebudeme musiet skusat:
http://www.trojskykun.com/vet/stafy-uvod.html
Ak chceš strážneho psa, nevyber si labradora.
Labrador len zahlási: "Človeče, to nevyzerá na zábavu - počkaj, ukážem ti trezor, a ak dovolíš, podržím ti dvere, kým nenaložíš všetko do auta."

Linda MACFARLANEOVÁ, nar. 1953
wendy1
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1031
Bydlisko: Košice

Re: Osina v labke

Poslaťod ariel » Ned 02.06.2013 7:26

super wendy, dakujeme, my sa s osinou trapime uz 3 tyzdne, ma pichnute 3.tie atb + od pondelka zaciname uzivat tbl. atb Augmentin, to su posledne, co do neho budem pchat, uz to mal pekne, aj mu to prasklo a hnis vytiekol, mysleli sme, ze s nim aj osina, no zrejme ju ma stale v labke :ua: pockame tyzden a ak to neprejde skocime inde k vetovi, rezaniu sa zrejme navyhneme
Obrázok
ariel
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1014
Bydlisko: Žilina

Ďalší

Späť na Úrazy