Poranený vankúšik na labke

Sem píšte ako dávať prvú pomoc pre hafana.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: Poranený vankúšik na labke

Poslaťod wendy1 » Štv 21.03.2013 13:50

Nemohlo sa stat, ze sa to rychlo scelilo - co vraj tiez nie je dobre a nasledne nato sa urobil absces, myslim ze napr. pri bettadine treba nato davat pozor.
Ak chceš strážneho psa, nevyber si labradora.
Labrador len zahlási: "Človeče, to nevyzerá na zábavu - počkaj, ukážem ti trezor, a ak dovolíš, podržím ti dvere, kým nenaložíš všetko do auta."

Linda MACFARLANEOVÁ, nar. 1953
wendy1
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1031
Bydlisko: Košice

Re: Poranený vankúšik na labke

Poslaťod casira » Štv 21.03.2013 14:09

No veru,môže byt.
V sobotu ráno úraz,dezinfekcia,kludový režim,obvazovanie...v utorok už behala úplne normálne,ešte aj v stredu ráno,ale v stredu poobede noha vo vzduchu,citlivá na dotyk a večer už labka opuchnutá.
Ideme si po ATB,aj injekcie,aj tabletky. :hmm: Len neviem,ako budme chodit venčit,vonku dážd...a cikat treba a na tej labke nič neznesie.Ide ma porazit.
casira
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2313
Bydlisko: Háj,Turčianske Teplice

Re: Poranený vankúšik na labke

Poslaťod Laro22 » Sob 13.04.2013 10:43

Zdravím Vás, ani neviem ako sa tomu môjmu čertovi podarilo poraniť vankúšik na zadnej labe :plac: nejak si zarezal alebo čo a trocha mu to vysí z bruška alebo ako to pomenovať, moc to nekrvácalo na šitie sa mi to nezdá ale nechce na labu moc stúpať, vydezinfikoval som mu to tak uvidím, no štve ma to ked je konečne pekne a on by asi nemal mať moc pohybu že?
Nechať ho v klude odpočívať prípadne niečo špeci mu na to dať? Obväz alebo niečo také neprichádza do úvahy :ua: to by bolo hned dole...
Bojové plemená neexistujú. Len občas agresívne psy. Tie majú ale skoro vždy agresívneho majiteľa.
Laro22
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 364
Bydlisko: brezno

Re: Poranený vankúšik na labke

Poslaťod Ivanka.P » Str 17.04.2013 12:40

Ako vieš, že by to bolo hneď dole? Ano, treba menej chodiť aby sa to rýchlejšie zahojilo. Ja som to mojej vydezinfikovala a mastila včelím voskom z lekárne. Potom obviazala a nijako si to nechcela dať dole.
Ak na tú nohu nešlape, tak je to len dobre.
Ivanka.P
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2735
Bydlisko: Bratislava

Re: Poranený vankúšik na labke

Poslaťod Laro22 » Str 17.04.2013 15:44

Lebo ho poznám ? :lol: Ale už je to ok , pekne sa to hoji a už len sem tam ju zdvihne...
Bojové plemená neexistujú. Len občas agresívne psy. Tie majú ale skoro vždy agresívneho majiteľa.
Laro22
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 364
Bydlisko: brezno

Re: Poranený vankúšik na labke

Poslaťod bibi25 » Uto 28.05.2013 23:37

Prosim potrebujem poradit.
Dnes bol moj pes dost dlho vonku - behal vacsinou po pokosenej trave a hline. Ked sme prisli dom musela som ho umyt a vycesat, bo som mu nasla vela kliestov (aj pricucnutych aj nepricuc.). Potom ako som ho vysusila, unaveny lahol a bol k.o.
No potom si zacal kusat zadne labky, casto a intenzivne. Zlakla som sa ze co sa deje... Prisla som na to ze si kuse tie najvacsie vankusiky na packe ale nic tam nemal... aj som mu to nakremovala aby to nemal vysusene, ale aj tak si to kusal. Vsimla som si ze medzi vankusikmi to ma zacervenane a natrela som mu to kalciovou mastou. Zatial sa tam nekusal.
Neviete niekto z coho to moze mat? Moze to mat podrazdene z tej pokosenej travy? Teda ked su stebla take kratke a tvrde. Bo vobec netusim z coho to moze inak byt.
Obrázok
bibi25
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 508
Bydlisko: PN

Re: Poranený vankúšik na labke

Poslaťod Haleth » Sob 01.06.2013 1:07

Kvasinky?
"Some days you're the pigeon, some days you're the statue." David Brent
Haleth
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3553
Bydlisko: BA

Re: Poranený vankúšik na labke

Poslaťod bibi25 » Pon 03.06.2013 12:15

Preco kvasinky? Dufam ze nie. Tie nozicky si obhryzal bezprostredne po prichode domov a potom este chvilu po okupani... Od vtedy uz ubehol nejaky cas a teraz to uz nastastie nerobi. Neviem ci to bolo z tej pokos. travy alebo ho nieco postipalo... :nwm:
Obrázok
bibi25
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 508
Bydlisko: PN

Re: Poranený vankúšik na labke

Poslaťod Haleth » Uto 04.06.2013 18:43

Preto toto napr.
bibi25 píše:Vsimla som si ze medzi vankusikmi to ma zacervenane

Ono ťažko sa radí cez net, keď to človek nevidí ani necíti. Kvasinky sa bežne prejavujú začervenaním medzi vankúšikmi. A keď si ich pes hryzie alebo líže... Plus je prítomná typická "vôňa" kvasiniek. Ale ak už nič nerobí, tak to asi nič nebolo.
"Some days you're the pigeon, some days you're the statue." David Brent
Haleth
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3553
Bydlisko: BA

Re: Poranený vankúšik na labke

Poslaťod bibi25 » Str 05.06.2013 13:31

Dakujem za radu. Skusim mu to este pozriet. Ale uz si to nekuse tak snad to bude ok. A nebolo to ani nicim citit tak dufam ze to nebudu kvasinky...
Obrázok
bibi25
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 508
Bydlisko: PN

Poranený vankúšik na prstoch

Poslaťod marosik » Pon 23.09.2013 11:51

Dobrý deň, mam taky problem ze neviem co sa mohlo stat deny, do niecoho asi stupila...a co stym mam robit? lekar mi na to dal nejake tableky.. ale nepomaha


obrazok http://images.dogforum.sk/viewer.php?fi ... jt4yj8.jpg
marosik
Okoloidúci
 
Príspevky: 7

Re: Poranený vankúšik na labke

Poslaťod Ivanka.P » Pon 23.09.2013 14:49

Ak je to mechanicky poškodené - čiže nejako spálené oškreté, nechápem aké tabletky to môžu zahojiť :nwm:
A nieje to niečo iné, pleseň, kvasinky? Čo ti povedal vet okrem toho, že máš dávať tabletky? Aké vlasne a na čo, nepýtal si sa?

Ja by som to držala v suchu a v čistote. Po venčení opláchnuť vodou a riadne vysušiť.
Ivanka.P
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2735
Bydlisko: Bratislava

Re: Poranený vankúšik na labke

Poslaťod marosik » Str 25.09.2013 19:11

Vraj to má vylízané... predtym tam mala asi porezane medzi prstami tak na to som dostal nejake tabletky uz nemam krabicku :/
marosik
Okoloidúci
 
Príspevky: 7

Re: Poranený vankúšik na labke

Poslaťod Madnesska » Pon 07.10.2013 21:27

nám sa pred včerom stalo že niekde v lese na niečo skočil a prerezal si vankúšik na polku ... samozrejme nie uplne ale je to dosť hlboke... najhoršie je že neviem ako mu to ošetriť kedže on si to obviazať nenechá ani keby čo ... teraz zas niesom doma tak neviem ako na tom je ale snáď sa mu to zahojí aj samo a nebudú žiadne komplikácie :ua:
Madnesska
Snoopy
 
Príspevky: 187
Bydlisko: Veľký Krtíš

Re: Poranený vankúšik na labke

Poslaťod Tiaali » Pia 01.11.2013 0:01

Čo môže viesť psa k tomu, aby si už niekoľkokrát odkusol značný kus z vankúšika? :nwm: Spravila to už 4 krát predtým, dnes zase..packy mala čisté, nemalo jej tam čo vadiť.
Tiaali
Junior
 
Príspevky: 311

PredchádzajúciĎalší

Späť na Úrazy