Jazvy-hojenie

Sem píšte ako dávať prvú pomoc pre hafana.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Jazvy-hojenie

Poslaťod skacenka » Ned 07.12.2014 14:38

Nenašla som podobnú tému, ak som slepúch, kľudne presunúť :nwm:

Naša mladšia AST včera za tmy celkom slušne nabrala hlavou zrejme pri behu taký plôtik a odrela si kožu okolo oči :pac:
Na jednej strane má len takú menšiu odreninu, ale na druhej má šrám cca 3cm dlhý :ua: Keďže tam má tmavú srsť, bojím sa, že tam budú viditeľné jazvy :ua:

Nemáte nejaké tipy/triky čím trebárs natierať aby sa to čo najkrajšie zahojilo a narástla tam srsť? :nwm:
Ak to je vôbec možné...
Na svete sa môžete spoľahnúť iba na tri veci : na seba, na uvítanie svojho psa a na smrť. Inak už na nič.
skacenka
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1119
Bydlisko: Nitra

Re: Jazvy-hojenie

Poslaťod aNeMiC » Ned 07.12.2014 15:41

Moja LR si doma odrela nad okom kožu o fasádu... asi 2 cm mala tá ranka. Bála som sa, že jej to zostane a bude to vidieť, keďže je tiež tmavej srsti. Najprv sa to zahojilo, potom odpadla chrasta a bola tam jazva. Jazva jej zarástla, takže ju tam nie je vidieť... verím, že pod srsťou je, no nevidieť ju, takže myslím, že jej to zarastie. Nie som si istá, podľa mňa je to podľa hĺbky rany :-)
...Dream as if you'll live forever. Live as if you'll die today...
aNeMiC
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 554
Bydlisko: ♡ Rajecká dolina ♡

Re: Jazvy-hojenie

Poslaťod skacenka » Ned 07.12.2014 17:18

Budem dúfať :pac: Má to viac menej takú odreninu-nie je to do hĺbky..len staršia sučka je tiež čierna a na tej teda vidno fest všetky odreniny a ranky čo mala :ua: A tým, že je to pri oku o to viac to bude biť do očí :ua:
LR má predsalen trošku asi dlhšiu srsť ako AST :nwm:
Na svete sa môžete spoľahnúť iba na tri veci : na seba, na uvítanie svojho psa a na smrť. Inak už na nič.
skacenka
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1119
Bydlisko: Nitra

Re: Jazvy-hojenie

Poslaťod weron » Ned 07.12.2014 17:23

moja ma pod okom tiez sram, sa trosku porafali baby davnejsie. mala to otvorene do krvi, a doteraz vidim ze tam nema chlpy ... plus ked jej aj z nejakeho takeho miesta chlpy rastu, tak vzdy sa tam zjavia nejake biele :heh: ( a to je cierna ) cize hlavu ma taku "pehatu" od bielych chlpkov :heh:

raz ale mala pol centi od oka ďúru od spicaku a to sa jej zahojilo krasne, to nevidno vobec
"if we wait until we´re ready, we´ll be waiting for the rest of our lives."
weron
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2342
Bydlisko: Dolné Orešany

Re: Jazvy-hojenie

Poslaťod hriva » Ned 07.12.2014 21:44

Nero ako šteňa spravil salto a mal oskalpovanu polku hlavy. Odrete a bez srsti, neostalo mu tam nič.
Zarasta mu všetko zatial len vacsinou bielymi chlpmi a to som mala aj u druhej čiernej feny, jazvy jej zarastali na bielo.
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4816

Re: Jazvy-hojenie

Poslaťod Ivanka.P » Ned 07.12.2014 21:46

aj pri ľuďoch aj pri psoch používam BIONECT je to v rôznych formách.
https://www.google.sk/search?q=kyselina ... A1+bionect


ano, psom jazvy zarastajú bielo to asi nič na to nepomôže :nwm:
Ivanka.P
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2735
Bydlisko: Bratislava

Re: Jazvy-hojenie

Poslaťod hriva » Ned 07.12.2014 21:50

A tie hlboké čo trebalo šiť nezarastli ale nejak moc vidno to nebolo.
to kvôli vystavam ta trápi?
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4816

Re: Jazvy-hojenie

Poslaťod Margita » Ned 07.12.2014 22:33

ak kvoli vystavam tam take neriesia.staci pozriet triedu pracovnu pri terieroch
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Jazvy-hojenie

Poslaťod Connie » Ned 07.12.2014 22:42

Connie má jednu jazvu pod ľavým okom. (ako 6týždňovú ju napadol pes, natrhol jej spodné viečko) Rana bola hlboká, možno aj na dva štichy (nakoniec sa však rana nezašívala, netuším aký bol dôvod...) Teraz má 4 a pol roka, pod okom má jemnú, ťažko viditeľnú jazvu obrastenú bielou srsťou. Keďže je už i tak šedivá, tak to väčšinou ľudia ani nezbadajú. :lol:
Takto nejak to vyzerá :
Prílohy
bartsgraphic4.jpg
eb28b3_db7a79e5fc1c4f588c31c0edf600ce08.jpg
'"Dogs never bite me - just humans" - Marylin Monroe
„Live fast, love hard, die young.“ - Janis Joplin
Connie
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1725
Bydlisko: Pezinok

Re: Jazvy-hojenie

Poslaťod lenka_1705 » Pon 08.12.2014 23:17

moja si len oskalpovala chlpy (na niecom, vonku pri behani) a nova srst narastla tiez biela :pac: no aspon nieco, zas niektore ranky nemusia zarast vobec
Obrázok
The easy day was yesterday
lenka_1705
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1251
Bydlisko: Trnava

Re: Jazvy-hojenie

Poslaťod pigie » Uto 09.12.2014 7:44

To som celkom v soku, ze vam psi zarastaju na bielo. Ja mam cierneho psa a biele chlpy ma len 4 na hrudi, ako ked som si ho brala od chovatelky. Vsetky rany zarastli normalne na cierno :oo: Ja som tiez mala nieco na jazvy, ale nazov si uz nepamatam. Mal nad okom taku ranu, dlho zarastala, ale normalne zarastla a nacierno :heh: Ja skor mam problem, ze ked ma dlhodobe hotspoty, tak mu zhrubne koza na cierno a odtial vyrastie uz len par chlpov, ale ani to nevidno, kedze je to cierne a on je cierny a okolite chlpy to prekryvaju.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Jazvy-hojenie

Poslaťod kives » Uto 09.12.2014 8:38

u Dastina tiež šrámy zarastali bielou srsťou. nie síce vždy, skôr už v staršom veku.
kives
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2890
Bydlisko: Košice


Späť na Úrazy