Switch to full style
Sem píšte ako dávať prvú pomoc pre hafana.

Pravidlá fóra

Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.
Odoslať odpoveď

Tejpovanie

Ned 06.07.2014 13:30

Nevedela som, kam s tým, nejde o úraz ani chorobu, ale akýsi spôsob liečby
Stretli ste sa s tým už u zvierat? :nwm:
Nedávno som narazila na jednu fotku:
Obrázok

Tejpy, tejpovacie pásky alebo tejpovanie sú najnovšie termíny používané v športovej a medicínskej teminológii na ochranu a podporu svalov a kĺbov. Tejpovanie je dnes už štandardnou metódou používanou v športe, športovom lekárstve a relatívne novou metódou v terapii porúch pohybového aparátu, prevencie vzniku poradení a znižovaní doby rekonvalescencie a regenerácie. Tejpovacie pásky slúžia na zafixovanie svalu, skupín svalov alebo kĺbového aparátu buď s pevným fixovaním alebo s určitou voľnosťou pohybu v závislosti od požiadaviek tejpovania, či už sa jedná o zranenie, prevenciu, zvýšenie výkonu, rekonvalescenciu.

Re: Tejpovanie

Ned 06.07.2014 13:32

Aj kone sa tejpujú :yes: . Ale u psov si myslím, že ak koža pod tým nie je oholená, tak to nemá žiadny význam :nwm: . Resp. na kĺbe asi hej, podobne ako bandáž, ale inak neviem, určie by som to pod tým oholila. Zaujímali by ma tiež nejaké postrehy, kto to už skúšal na psovi.
Odoslať odpoveď