Tejpovanie

Sem píšte ako dávať prvú pomoc pre hafana.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Tejpovanie

Poslaťod Bebis » Ned 06.07.2014 12:30

Nevedela som, kam s tým, nejde o úraz ani chorobu, ale akýsi spôsob liečby
Stretli ste sa s tým už u zvierat? :nwm:
Nedávno som narazila na jednu fotku:
Obrázok

Tejpy, tejpovacie pásky alebo tejpovanie sú najnovšie termíny používané v športovej a medicínskej teminológii na ochranu a podporu svalov a kĺbov. Tejpovanie je dnes už štandardnou metódou používanou v športe, športovom lekárstve a relatívne novou metódou v terapii porúch pohybového aparátu, prevencie vzniku poradení a znižovaní doby rekonvalescencie a regenerácie. Tejpovacie pásky slúžia na zafixovanie svalu, skupín svalov alebo kĺbového aparátu buď s pevným fixovaním alebo s určitou voľnosťou pohybu v závislosti od požiadaviek tejpovania, či už sa jedná o zranenie, prevenciu, zvýšenie výkonu, rekonvalescenciu.
Pes nie je členom rodiny... pes je rodina ♥
Bebis
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1534
Bydlisko: Rimavská Sobota

Re: Tejpovanie

Poslaťod vavrena » Ned 06.07.2014 12:32

Aj kone sa tejpujú :yes: . Ale u psov si myslím, že ak koža pod tým nie je oholená, tak to nemá žiadny význam :nwm: . Resp. na kĺbe asi hej, podobne ako bandáž, ale inak neviem, určie by som to pod tým oholila. Zaujímali by ma tiež nejaké postrehy, kto to už skúšal na psovi.
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta


Späť na Úrazy