Opuch v papuli

Sem píšte ako dávať prvú pomoc pre hafana.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Opuch v papuli

Poslaťod helluska » Sob 08.02.2014 19:00

Dnes som blbla s Dariou a naraz pozeram ze pomedzi predne zuby sa tisne dasno. Chytili sme ju a pozreli aj zvnutra do papule, ma to tam napuchnute, ale opuch je aj vedla, akoby dve take bozule. Fenocka ale je uplne v pohode, nebyt toho, ze blbneme, tak si to nevsimnem. Papa normalne, chova sa normalne... Mam to nejako riesit?
Dakujem za kazdu radu.
fotky
http://goo.gl/RJIJC5
http://goo.gl/XPbKhW
Dogs are miracles with paws.
helluska
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 103
Bydlisko: Košice - Mníchov

Re: Opuch v papuli

Poslaťod Ivanka.P » Pon 17.02.2014 11:10

Neviem konkrétne poradiť, to asi len s veterinárom treba riešiť.

No poviem aký prípad poznám - moja fenka má na nohe výrastok vo velkosti :nwm: povedzme menšej pinpongovej guličky rozrezanej na polovicu. Pomerne rýchlo to narástlo a ostalo tak. Na RTG to veterinár diagnostikoval ako tukové tkanivo a kázal sledovať či nerastie. Už roky to je rovnaké, a ničomu jej to nevadí. Ani som jej to nedala vyoperovať, vet povedal, že ak to nerastie, netreba do toho rýpať.

Teraz ti radím hlavne sledovať stav a ak sa bude niečo meniť tak k vetovi. Pri najblyžšej návšteve mu to ukáž.
Poprípade ak sa ti bude zdať že sa fenke nejako mení chovanie, kúsanie, tak tam zbehni pre istou nech vieš čo to môže byť.
Ivanka.P
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2735
Bydlisko: Bratislava

Re: Opuch v papuli

Poslaťod helluska » Pon 17.02.2014 11:15

Dakujem velmi pekne za nazor :smile:
Sla by som normalne k vetovi, nech sa na to pozrie, ale nie sme doma a tu necham 50 len za to, ze na klinike otvorim dvere :lol: tak som sa chcela predtym poradit. Pozeram sa jej na to denne, nemizne to, ale ani sa to nemeni.
Dogs are miracles with paws.
helluska
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 103
Bydlisko: Košice - Mníchov


Späť na Úrazy