pes sa nažral ostrej trávy a kašle

Sem píšte ako dávať prvú pomoc pre hafana.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

pes sa nažral ostrej trávy a kašle

Poslaťod ewerest » Pia 01.06.2012 14:59

mne sa dnes stalo že Arwen sa nažrala ostrej trávy / zrelej pšenice /, ked sme prišli domov tak ju vyvrátila ale mala príznaky akoby sa dusila / kusok zapichnutý v priedušnici?pažeráku? / Bola som u veterinára, ten povedal sledovať, že s tým nemože nič robiť, že to má asi podráždené prípadne vdýchla semiačka..je odvtedy už pol dna, ešte občas ju drhne/ akokeby vykašliava/ ale už je to len tak ľ, š krát za hodinu.
Ráno sa tak dusila až sa triasla čo sa to snažila dostať von. Máte s tým skúsenosti? Je nutné ju pozrieť zvnutra či tam nemá kusok zapichnutý?
Dala som jej žrať chlieb aj mäso, má chuť do jedla.
ewerest
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 57

Re: pes sa nažral ostrej trávy a kašle

Poslaťod clupko » Štv 08.05.2014 20:54

pred par hodinami sme sa vratili z prechadzky po poliach a mame presne ten isty problem. nazral sa ostrej travy, vygrcal stebla, ale odvtedy ho to drhne, akoby mal nieco zapichnute v krku.
ma niekto nejake tipy, rady? pozerali sme do papule, ale nic sme nevideli. inak pije aj papa normalne.
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: za horami

Re: pes sa nažral ostrej trávy a kašle

Poslaťod gaidheal » Pia 09.05.2014 5:41

je možné, že bolo to pole ošetrené postrekom a pes má podráždenú sliznicu z chémie
gaidheal
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 531

Re: pes sa nažral ostrej trávy a kašle

Poslaťod clupko » Uto 20.05.2014 14:34

neviem teda cim to bolo, ci postrekom, semienkami rastlin alebo mechanickym podrazdenim z ostrej travy, ale po asi 2 dnoch to preslo. prvu noc kaslal dost casto a silno, na nasledujuci den uz menej (tak raz za 4-5 hodin), na dalsi den uz len obcas zakaslal az to preslo uplne.
Offtopic: ja fakt rychlo panikarim, ked sa mu deje nieco evidentne neprijemne, co neviem co je a cim by to mohlo byt sposobene, hned by som letela na veterinu.. lenze sme boli na vylete a nebolo kam ist, tak som rada, ze to nebolo nic vazne. keby islo o mna, nic neriesim, to len o psa sa tak bojim :hi:
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: za horami

Re: pes sa nažral ostrej trávy a kašle

Poslaťod renqa » Uto 20.05.2014 15:36

clupko píše:Offtopic: ja fakt rychlo panikarim, ked sa mu deje nieco evidentne neprijemne, co neviem co je a cim by to mohlo byt sposobene, hned by som letela na veterinu.. lenze sme boli na vylete a nebolo kam ist, tak som rada, ze to nebolo nic vazne. keby islo o mna, nic neriesim, to len o psa sa tak bojim :hi:


toto poznám, mne zjedol pes bodliak a tiež takto kašľal chudáčisko a ja som už stresovala, celú noc som nespala. Ešte, že to bolo cez Vianoce, lebo tiež by som už utekala k vetovi. Ale tiež to nakoniec prešlo samé. :jop:
renqa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3300


Späť na Úrazy