Hojenie rany

Sem píšte ako dávať prvú pomoc pre hafana.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Hojenie rany

Poslaťod kovo » Pia 15.02.2008 17:58

Ahojte, moj psik /weimar/ sa v nedelu trosku chytil so svojim starsim kamosom /retriver/. nestalo sa nic vazne, ale jedna ranka na boku hrude je na tom horsie. veterinar to nesil, nie je to nejak hlboke, ale je to otovrene. omyvam mu to kazdy den betadine, ale mu obcas tecie troska krvi a chrasta sa tiez nerobi, lebo on si to vkuse cmula. bojim sa, aby mu nezostala nepekna jazva, pretoze je to weimar, cize srst ma jemnu bez podsady a bolo by to dost vidno. neviete mi poradit, co je dobre na takyto typ ran, aby so to dobre zahojilo a nezostala tam jazva?ci to nechat tak a ono sa to spravi samo?nemal to ani zapalene, ani opuch.
kovo
Okoloidúci
 
Príspevky: 7
Bydlisko: Brezno

Re: hojenie rany

Poslaťod lucik » Pia 15.02.2008 18:36

hm, ja by som betadine vynechala a vymenila za repikovy caj + ak mas moznost, tak mu to potierat gelom z aloe vera - myslim priamo odfiknut z kaktusu, vytlacit a napatlat.. pokial sa da zabranit olizovaniu bude lepsie, inak si bude ranu stale drazdit a bude sa hojit dlhsie.
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: hojenie rany

Poslaťod Lucifer » Pia 15.02.2008 19:16

...asi by sa mu zisiel na chvilu aj golier, aby sa zabranovalo opatovnemu vylizovaniu rany...pokial sa to vylizovanim nehoji, tak sa to hojenie bude takto iba zbytocne predlzovat... :no:
When you bring a dog into your life, don’t just think of what you want from him. Think first of what he needs to make him happy. (Cesar Millan)
Lucifer
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1303
Bydlisko: Dunakiliti - Hungary

Re: hojenie rany

Poslaťod Tatiana » Pia 15.02.2008 21:43

ja pouzivam mast s peruanskym balzamom,predpise vetko,davam to na ozaj skarede pokusance,rychlo sa rana sceli a vyhoji,cena u nas 54 sk, :smile:
Obrázokwww.tanyastaffs.wbl.sk
www.lacnesteniatka.sk
Tatiana
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2051
Bydlisko: partizanska 89,95617 solcany

Re: hojenie rany

Poslaťod PeDaM » Pia 15.02.2008 22:09

lucik píše:hm, ja by som betadine vynechala a vymenila za repikovy caj + ak mas moznost, tak mu to potierat gelom z aloe vera - myslim priamo odfiknut z kaktusu, vytlacit a napatlat.. pokial sa da zabranit olizovaniu bude lepsie, inak si bude ranu stale drazdit a bude sa hojit dlhsie.


Lucik máš môj dokonalý obdiv :poklona:

Kovo: pozri si fotky nášho Démona (sú na webstránke). Mal totálne došklbaný ňufák od druhého psa (lahko dosiahnuteľné miesto pre labky), veterinár to vzdal a práve repík mu to dal dokonale do poriadku. Len musíš byť dôsledná pri aplikácii a trošku sa s tým pohrať. Repík totiž dokonale čistí a aj lieči rany. S tým golierom Lucifer plne súhlasím. čím menej do toho bude "šprtať", tým lepšie.
Prajem skoré uzdravenie :ahoj:
PeDaM
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 102
Bydlisko: Stará Gala, Holice

Re: hojenie rany

Poslaťod bassetka » Sob 16.02.2008 13:27

Pozri si CHOROBY a OPERACIA A ZMENA VETERINARA.tam som pisala,co sa stane ,ak sa psi pokusu.
Jednoznacne potrebuje antibiotika.Trvala by som na ich podani.
bassetka
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 237

Re: hojenie rany

Poslaťod Ulfheiðr » Uto 26.02.2008 9:30

Tak sme sa predčasne vrátili z Tatier. Dôvod: zranené packy.
Toľko posypových kamienkov a soli ako tam ste v živote nevideli. No a snehu moc nieto a na zemi ešte aj ihličie, dopadlo to katastrofálne. Keďže pre neho nemám zrovna gumáky, tak to dopadlo tak,že na tretí deň sme ho už len vynášali pred chatu a nechodil. Medzi prsty sa mu sa mozrejme dostali tie kamienky so soľou a chôdzou mu to tam zodralo kožu. Nie vankúšiky, ale kožu vnútri tlapky. Teraz tam má také nekrvavé rany, ktoré sú potiahnuté takým žltým (mierne to mokvá?). No a otázka znie, čo s tým mám robiť. Teraz som začala tak, že mu to umývam repíkom a potom vysuším.
Ako prvú pomoc som mu to tam umyla a zasypala septonexovým zásypom.
Mám takto pokračovať, alebo radšej ísť k vetovi, aby mi dal poprípade nejaké ATB,alebo niečo iné proti zápalu?
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: hojenie rany

Poslaťod Amaguk » Uto 26.02.2008 9:41

chuda moje Viggusko, zrenene pacaky ma :plac:

repik, salvia, kamilka plus ten septonex by mali pomoct, ale zavisi od toho ako tie rany su, nejake abt mast by tiez mohla pomoct - framykoin abo bactroban, alebo nieco v tom duchu.

asi si v najblizsej dobe moc nepobezka :ua:
niecim mu to obvazujes?

inac, prave kvoli prevencii takyto veci sa tomu nasmu chystam kupit toto: http://www.propsy.eu/boticky.pdf

vykrabkaj ho a ze Tesak zela skore uzdravenie :ahoj:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: hojenie rany

Poslaťod Ulfheiðr » Uto 26.02.2008 9:54

Neviažem, lebo predsa len je to vo vnútry, a chcem, aby to aspoň trochu dýchalo. Možno je to blbosť, neviem.
Ale na von dám ponožky, aby sa tam nedostala hlina. Nech mu to nemusím x-krát denne umývať a babrať.
Díky za tie mastičky, skočím do lekvárne :jop:
A samozrejme paci Tesákovi
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: hojenie rany

Poslaťod Amaguk » Uto 26.02.2008 9:58

neviem, ci tie abt masti daju bez receptu, kedysi nechceli, skus...
na von ponozky, to je jasne.

no skoda, ze ste zraneni, ale snad sa mu to skoro zhoji, nech sa xichti mozu zase stretnut :smile:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: hojenie rany

Poslaťod Ulfheiðr » Uto 26.02.2008 13:05

To dúfam, snáď o také dva tri dni bude už viac pojazdný :smile:
uvidíme
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: hojenie rany

Poslaťod katka » Uto 26.02.2008 13:25

ja sa pridávam za repík....ja ho dávam pri hociakých problémoch...poprípade k tomu bactroban, ale ten mi nechcú dať bez receptu ( teda zvláštne je, že to závisí od lekárne) :nwm:
katka
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 749
Bydlisko: Rajka

Re: hojenie rany

Poslaťod Silwuska » Str 27.02.2008 9:14

Juuj...Viguliakovi velke fuuuk fuuk na bobenka.. :ua: ono to naozaj zalezi od lekarne...mi mame jednu v ktorej dokonca daju antikoncepciu bez predpisu :pac: a ked nie tak skoc svojej obvodnej....Musim si klop klop, ze mi sme taketo problemy nikdy nemali...

Inak vy dve ste mali kedy meeting?? ze o tom neviem?? a fotky volaake?? a poipravat,hm?? nist?? sa hnevam :hmm: :plac:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: hojenie rany

Poslaťod Ulfheiðr » Str 27.02.2008 17:43

Foťáky sme obe zabudli doma, nabudúce to už bude lepšie :no:
fúk odovzdám a ďakujem :ahoj:
Ale lepší sa to. V pondelok nechodil, včera sme si boli opekať v lese (konečne sedel jak päť peňazí) a dneska sa trochu prejsť. A dokonca aj pobehol a chcel sa hrať. Ale je ešte často vidieť, že packy dvíha. Už sa tam urobili chrasty, tak je to na dobrej ceste, tak už mu do toho radšej ničím nepôjdem, pokiaľ sa to zase nepokazí.
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: hojenie rany

Poslaťod bassetka » Pia 29.02.2008 11:49

Do ziadnej rany nepatri zasyp.Vsetkymi 10-timi som za repik,mokvave rany susi a posobi aj protibakterialne,na posudeni veta zostava,ci dat antibiotika ,ak by sa to behom 2-3 dni nelepsilo.Lokalne som za masticky-Framykoin,Bactroban,roztoky-Betadinka.Masticky pomozu ajvtedy ,ak sa urobi chrasta,ktora by zacala praskat a praskliny by boli vstupnou branou infekcie.
bassetka
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 237

Ďalší

Späť na Úrazy