Hojenie rany

Sem píšte ako dávať prvú pomoc pre hafana.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: Hojenie rany

Poslaťod Vikiki22 » Uto 13.05.2014 19:42

Ak je rana hlbšia alebo je infikovaná a vidno to na psovi, že je apatický a má bolesti, určite by som už bola na veterine a nevypisovala na fórum! :hmm:
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Hojenie rany

Poslaťod Sunny » Str 14.05.2014 8:19

Kedy sa to stalo? Ak je to čerstvé, je normálne, že je bolavá a apatická, že nechce na labu stúpať, sval je zmačknutý a labka bolí. Aj to mierne začervenanie je úplne normálne. Ja by som pokračovala s vyplachovaním zriedenou Betadinkou (natiahnuť do striekačky a doslova vstreknúť do rany, aby ju to riadne vypláchlo) a počkala deň-dva, čo to bude robiť. Z mojich skúseností takéto ranky na druhý deň opuchnú a na tretí deň opuch splasne a je dobre.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Hojenie rany

Poslaťod levíča » Sob 06.09.2014 16:10

Ahojte všetci...prosím poraďte,ak viete....moja ročná labradorka si natrhla labku v hormej časti, tam kde sa pripája k telu.Boli sme u zverolekára ten jej to zašil, mala 8 stehov. Na druhý deň jej to začalo mokvať v jednom mieste a na tretí deň tam asi povolil steh a otvorilo sa to, tak na 1,5 cm. Má tam takú dieru....ostatné stehy zatiaľ držia. Dnes je to 4.deň od šitia a ta otvorená dierka je stále čerstvá, mokvá a sem tam z nej aj kvapne troška krvi,alebo takého jasnočerveného sekrétu...Volala som veterinárovi a on povedal,že to mám nechať zatiaľ tak. Užívame aj atb. Myslíte si,že sa to zrastie a zahojí? Ako dlho to bude asi trvať. Mne sa zdá,že to má staále rovnaké. Tam kde stehy držia je to už celkom pekné, ale táto dierka nič moc....Moja labroška je strašný živel, nedokážem jej vysvetliť,že má byť v kľude....neviem ako sa jej to zahojí.... :plac: :plac: :plac:
Pripájam aj foto..... :plac:
Prílohy
06092014716.jpg
levíča
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 25

Re: Hojenie rany

Poslaťod Barbor » Sob 06.09.2014 16:26

Noo ja by som asi aj dezinfikovala, ved to je otvorene. Krv, bakterie. Ale :nwm:
Hlavne nech je v klude. Prechadzky na voditku, doma jej daj žužlat nejaku kost, fakt kludovy rezim nech si to nenatahuje.
Barbor
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1144

Re: Hojenie rany

Poslaťod hriva » Sob 06.09.2014 17:20

Určite sa to zrastie. ..Keby si videla aká rána sa zrastla mojej Gine. .. :joint: A mala to krajšie jak tie čo sa zašívali :heh:
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4816

Re: Hojenie rany

Poslaťod Tiaali » Sob 06.09.2014 17:58

môjmu psovi sa po operácii tiež rana nechávala nakoniec zrásť sama, ale dole na packe, kde mala omnoho menej voľnej kože a v pohode sa to zhojilo a to bola tiež riadny živel :smile:
Tiaali
Junior
 
Príspevky: 311

Re: Hojenie rany

Poslaťod levíča » Sob 06.09.2014 19:14

Júúúj, ste všetci strašne zlatí, že ste napísali, veľmi ste ma povzbudili....ja sa o moje trdielko veľmi bojím, ešte sa nám nikdy nič také nestalo a som z toho úúúplne na nervy.... :hmm: Dnes som jej do toho strekla aj Betadine, takze dezinfikovat veru budem....chúďa,tak vyskočila...ale je to pre jej dobro....inak si ma k rane vôbec nepustí, ani za svet....veľmi sa bojí....citlivka jedna....:-)
A ako dlho to asi trvá, kým to zrastie? ....aspoň približne.....
levíča
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 25

Re: Hojenie rany

Poslaťod hriva » Sob 06.09.2014 19:33

No do týždňa tam posun k lepšiemu bude určite rany sa hoja rýchlo (pokial si to pes nelize jak besny)
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4816

Re: Hojenie rany

Poslaťod levíča » Sob 06.09.2014 19:43

Lízať si to nelíže,lebo má golier, takže nemá šancu, len sem tam,keď jej ho dám na chvíľočku dolu,ale to som stále pri nej.Len čo ma skoro vystrelo, škrabla si do toho so zadnou labou....otras.....ale dúfam,že viac to už nepotrhá a že ostatné stehy vydržia....
levíča
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 25

Re: Hojenie rany

Poslaťod levíča » Str 10.09.2014 18:29

Ahojte všetci...môžem sa ešte spýtať, že ako ste vyberali stehy? Robili ste to doma alebo u veterinara? Mne si to moja vybrať nedá v žiadnom prípade, ale určite ani veterinárovi. To ju budú musieť zase uspať? Alebo jej to mám nechať, nech si to nejako sama vylíže alebo vyhryzie? :nwm:
levíča
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 25

Re: Hojenie rany

Poslaťod ivana1 » Str 10.09.2014 18:38

Vylízať by mohla nanajvýš také, ktoré sa vstrebávajú - ale tu má isto klasické. Treba jej to ísť dať vybrať, uspávať nebudú, ale zvládnu to, neboj. Prinajhoršom sa pes privalí telom, aby sa nehýbal, pevne sa to chytí (laba...) a každý steh treba presrihnúť - a pinzetou vytiahnuť.
Dá sa to zvládnuť aj doma, ale keď to vet prezrie, bude asi lepšie.
ivana1
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2176
Bydlisko: Bratislava - Dlhé Diely

Re: Hojenie rany

Poslaťod Whip it » Str 10.09.2014 18:44

Vždy vyberá stehy vet. Mohlo by sa ti stať, že steh zle prestrihneš a nezachytíš a on pekne poputuje dnu, čo nie je dobré. Nenechaj ju si do rany ísť, ani si ju lízať, môže si spôsobiť sekundárny zápal. Za vybratie stehov by si nemala nič platiť, je ot vrámci pooperačnej kontroly a tak je blbosť to nevyužiť :smile: .
Whip it
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1830

Re: Hojenie rany

Poslaťod levíča » Str 10.09.2014 19:10

Jasné,pôjdem k veterinárovi, nech to mrkne, lebo aj tak ten kúsok rany sa rozpadli stehy, tak sa to hojí ako otvorená ranka. Len keď sme šili, povedal,že pri vyberaní ju bude musieť prispať, lebo že inak to určite pri nej nebude možné..... :ua:
levíča
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 25

Re: Hojenie rany

Poslaťod Whip it » Str 10.09.2014 20:29

Uvidíte. Je iné, keď psíka niečo bolí a nedá si nič robiť a je iné, keď už má ranu zahojenú a ide len na "kozmetický" zákrok. Niekedy pomôže, keď vyjde vet von a psík nie je toľko stresovaný prostredím.
Whip it
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1830

Re: Hojenie rany

Poslaťod hriva » Str 10.09.2014 22:25

Potrebujem aj ja radu. Čo na mokvajucu ranu medzi prstami? Strasne blbé miesto :ach: pes sa netvari že by ho to bolelo, nekriva, lize to iba keď mu na to kuknem potom hneď zabudne. Aj keď on tu bolesť asi vníma trocha inac. Ale tečie mu odtial taký sekret do zelena a vyzerá to tam tak "vlhko".
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4816

PredchádzajúciĎalší

Späť na Úrazy