Hojenie rany

Sem píšte ako dávať prvú pomoc pre hafana.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: Hojenie rany

Poslaťod hriva » Štv 05.11.2015 19:20

Keď sa to predčasne uzavrie a hromadí sa tam tekutina tak tam asi tiež budu musieť dat dren.
Hlavne sa to snaž všetko vymackat von vždy.
Brii sa ten kusanec co mala na mieste ako Fido pekne zahojil bez drenu, som to vyplachovala 5-6 krát denne, len ten zhora ten bol hororový ale uz je zahojená komplet. A kedže uz je fit opäť začína skákať do Nera :ach:
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4816

Re: Hojenie rany

Poslaťod Zeynep » Str 11.11.2015 17:19

No a mojmu psikovi sa rana na krku nechce hojit. Uz tyzden bral atb a zas sme tam kde sme boli... Rana opat hnisa, vyplachujem repikom aj puder chinoseptan davam a nie a nie sa zahojit... :-(
Zeynep
Okoloidúci
 
Príspevky: 3

Re: Hojenie rany

Poslaťod Pagáčik » Str 11.11.2015 18:21

Zeynep píše:No a mojmu psikovi sa rana na krku nechce hojit. Uz tyzden bral atb a zas sme tam kde sme boli... Rana opat hnisa, vyplachujem repikom aj puder chinoseptan davam a nie a nie sa zahojit... :-(

My sme tiez maly otvorenu ranu (na krku) a vet. Nam dal atb. + cortizoime masticku (neviem uz ako presne sa to pise) a zahojilo sa nam to velmy pekne uz som aj zabudla ze tam nieco mal, skuste sa na to spytat veterinara lebo len antibiotika co vam predpisal to nezahoja. Repikom zbytocne tu ranu rozmacate a puder nieje liecivo.

Odoslané z SM-T535 pomocou Tapatalku
Pagáčik
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 43
Bydlisko: Limbach

Re: Hojenie rany

Poslaťod clupko » Štv 08.02.2018 13:25

zle sa nam hoji rana po operacii lakta. po 11 dnoch vybrali stehy, o par hodin to mal otvorene, tak som tam dosla dali mu tam 4 svorky. vydrzalo to 1 den, zas sa to otvaralo, pridali dalsie 3 svorky. po 2 dnoch zase otvorene... tak ho znovu prispali, ranu vycistili, oskrabali a znovu zasili, tentokrat tam pridali aj take male plastove trubicky, ze aby nebol kladeny taky tlak na stehy.
psa to evidentne vobec neboli, co je asi aj problem - vobec nekriva, neskrabe si ranu, hocikedy sa hodi o zem rovno na ten laket. verim, ze keby ho to bolelo, dal by to najavo. vobec sa nesetri.
ake su moznosti, keby aj toto druhe sitie zacalo povolovat? (lebo mam taky pocit, ze zacne...)
hnis tam nema(l), nedavame na to inak nic, ziadne cistenie rany ani obvaz, iba obcas utriem tekutinu, co sa tam tvori.
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: za horami

Re: Hojenie rany

Poslaťod wer » Štv 08.02.2018 13:33

wobenzym by mohol pomoct trochu tomu hojeniu
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Hojenie rany

Poslaťod Efa » Štv 08.02.2018 15:17

skús sa spýtať či by nebolo vhodné začať aplikovať Alaptid - podporuje hojenie rany z vnútra smerom von ...
http://kkdogsport.webnode.sk/

Obrázok
... moje okolie mi každý deň dokazuje, že život bez mozgu je predsa len možný ....
Efa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2948

Re: Hojenie rany

Poslaťod clupko » Štv 08.02.2018 16:21

pre porovnanie - vcera rano (tj. necely den po zasiti)
20180207_070542.jpg


a teraz - uz sa to zacina rozchadzat. v strede je uz mala dierka, cez ktoru vidiet uplne dovnutra
20180208_130627.jpg


tak vecer idem zas k vetovi, spytam sa na alaptid, wobenzym, vlcie jablko, enterozoo, a cokolvek dalsie, coby mohlo pomoct.
horna cast rany (na fotkach vlavo, ked su takto otocene) sa zhojila super, aj co ml rez z vnutornej strany lakta, to ma krasne uzavrete. len tento niekolkocentimetrovy kusok je taky skaredy.
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: za horami

Re: Hojenie rany

Poslaťod clupko » Pia 09.02.2018 9:58

mno, tak vet nam dal vetericyn, ze s tym ma dobre skusenosti. a ze stehy tam zatial nechame, nech drzia, co sa im podari. lenze dnes rano sa mu tie plastove tycinky uplne vzpriecili, takze to skor drzia otvorene :ua:
ja uz fakt neviem. aspon, ze ho to neboli.
v utorok mame ist na kontrolu, vyberie pripadne aj cast stehov, ked budu zavadzat, ale najradsej by som sla uz dnes... prehanam to mozno, ale som z toho hrozne nervozna, lebo ta rana vyzera fakt zle, a teda dnes rano este horsie, ked je to otvorene na sirku 1cm.
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: za horami

Re: Hojenie rany

Poslaťod Elis » Pia 09.02.2018 10:19

no -nevypada to pekne :ua: -to siti uz se asi nechytne a bude se to hojit dele.
bych uvařila rapik a několikrát dne omývala, alaptid je taky zazracny.
jestli mas pocit, ze ty trubičky prekazi - dojela bych na vet drive. jinak to proste bude chtit cas.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Hojenie rany

Poslaťod hisham » Pia 09.02.2018 10:20

Ked sa ti o nepaci, tak chod. Ved urcite to nema byt na centimeter otvorene.
Aspon, ze Avery to dobre znasa, statocny psicek :yes:
Nothing's ever lost forever, it's just caught inside the cushions of your couch
and when you find it you'll have such a nice surprise.

______
@haku.groen
hisham
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1189

Re: Hojenie rany

Poslaťod clupko » Pia 09.02.2018 10:28

repik by to moc vysusil, nie? na alaptid som sa pytala, ale povedal, ze s tym vetericynom ma uz dlho dobre skusenosti, tak nam da ten.
a ano, sitie to uz nezachrani. prilis hruba koza, blbe miesto, akcny pes... proste sa to neudrzi zatvorene ani den. budeme to musiet hojit otvorene, takze predpokladam, ze golier bude mat na sebe este minimalne mesiac.. ale teda golier je najmensia z mojich starosti.
od soboty sme tam boli 5x. skusim im asi poslat najprv foto, nech mi povedia, ci mam alebo nemam dojst.
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: za horami

Re: Hojenie rany

Poslaťod wer » Pia 09.02.2018 10:30

tak ono to je take problemove miesto - zrovna klb, kde sa ta koza natahuje. :ua: nedovol mu si lahnut, aspon 3 dni :heh:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Hojenie rany

Poslaťod Elis » Pia 09.02.2018 10:39

clupko píše:repik by to moc vysusil, nie?


ne - nebo aspoň se mi to nikdy nestalo.
to, co ti dal vet vypada dobře -ale to mas jen přestříkat nebo i proplachovat?
bych to proste vyplachovala hlavne. to pomuze nejvic. u koni staci i fyzak - jak je toho potřeba často hodne.

ale ještě hemagel me napadl, jak jsi napsala to vysusovani. Offtopic: v tuhle chvili asi lepsi nez alaptid
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Hojenie rany

Poslaťod clupko » Pia 09.02.2018 10:44

sprejujem to rovno do rany 3x denne, vcelku hojne, cize aj sa to vyplachuje.
wer píše:nedovol mu si lahnut, aspon 3 dni :heh:

ze mi to nenapadlo :lol: naucim ho spat postojacky? :joint:
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: za horami

Re: Hojenie rany

Poslaťod Elis » Pia 09.02.2018 10:47

wer píše: nedovol mu si lahnut, aspon 3 dni :heh:


spis tyden :-) aby to byla jistota :ha:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

PredchádzajúciĎalší

Späť na Úrazy