Hojenie rany

Sem píšte ako dávať prvú pomoc pre hafana.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: Hojenie rany

Poslaťod Barbor » Str 10.09.2014 22:36

Hrivuš to sa riešilo tusiim v teme hotspot-su tam aj fotky tak pokukaj ci by to nemohlo byt to.
Ak hej tak dezinfekcia, drzat to ciste a v suchu.
Nema nieco pichnute skor co by trebalo vybrat? :nwm:
Barbor
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1144

Re: Hojenie rany

Poslaťod hriva » Str 10.09.2014 22:38

Nie nemá pri tomto som bola ako si to rozrazil, nahanal udičku a doskocil na niečo ostré. Asi týždeň to má a takto mu to mokva. Bola to normálna krvacujuca rana len v tom priestore bez vzduchu sa to pomaly hojí. ..niečím to chcem urýchliť.
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4816

Re: Hojenie rany

Poslaťod Barbor » Str 10.09.2014 22:50

Kukni tu temu, lucik ma nejaky clorexyderm gel - tusiiiiim, ten dezinfikuje aj by mal vysušovat. Ked to mokva, jedine najlepsie co urobit aby to bolo v suchu, nech si nelize, a cistit aj viac x za den, vyfenovat dosucha a možno zasypat detskym pudrom. Tam kde je krv, ešte aj takto zaparene bez moznosti vetrat sa plus nejaka ranka = raj pre bakterie.
Betadin tiez. Alebo roztok KMnO4. Repik by tiez mohol pomoct aspon...vela možnosti co mozes urobit, ale na samotne zahojenie ked to mokva a ešte tam medzi prstami by som ziadny krem ani nic podobne na urychlenie hojenia nedavala
Offtopic: kludne to moze byt aj ten hotspot-ten vznika poranenim tiez, zapari sa a ides...
Barbor
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1144

Re: Hojenie rany

Poslaťod Whip it » Štv 11.09.2014 9:49

Hrivushka, hocičo s chlorhexidinim je fajn, ale boli by dobre jej dať aj nejaké lokálne ATB, napr. Framykoin, lebo zeleny sekrét už značí bakt. infekciu. Labka by mala byť obviazaná s vypodloženou vatou medzi prstami, aby vsiakla vlhkosť a túto vatu viackrát denne treba vymeniť.
Whip it
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1830

Re: Hojenie rany

Poslaťod hriva » Štv 11.09.2014 12:37

Dnes som to kukla a bolo to krajšie (samé od seba), už bez zeleného, iba ružové to bolo. Uvidím večer ešte. .tak zatial to asi nechám tak, teraz leje a aj tak bude kludovy režim, možno sa to zle hojilo aj za to že lietali.
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4816

Re: Hojenie rany

Poslaťod levíča » Sob 13.09.2014 10:42

Tak my už máme stehy vonku, samozrejme musel ju veterinár prispať, lebo ho k tomu nepustila. Len mi je zvláštne,že vôbec nechce piť vodu....predtým pila ako dúha a od včera vôbec nechce....troška sa nachlípala,keď som jej hodila do vody kúsky piškótiek, ale keď jej chcem dať piť vodu, uteká preč. Je už vonku a ani tam sa tej vody ani nedotkne....papať papá normálne, s tým vôbec nemá problém, ale s tou vodou....žeby to bol dôsledok tej sedácie? Ja fakt neviem....a stále sa celá olizuje...
levíča
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 25

Re: Hojenie rany

Poslaťod ivana1 » Sob 13.09.2014 22:23

No - napíšem len, ako to bolo u nás - keď Hoshiko mala narkózu, rezali jej nádorček z prsta - tiež som za ňou chodila s miskou, nech sa už napije, ona chodila preč, ja za ňou... Bola som nešťastná. Dávala som jej aspoň troška striekačkou.
Ale prešlo to rýchlo a bolo to ok.

A lízanie? Možno cíti pach od veta a chce sa očistiť.
ivana1
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2176
Bydlisko: Bratislava - Dlhé Diely

Re: Hojenie rany

Poslaťod pigie » Ned 14.09.2014 2:44

Aj nas po narkoze vzdy malo pil, ale do 24 hodin to bolo OK.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Hojenie rany

Poslaťod levíča » Ned 21.09.2014 7:39

Ahojte. Tak hlásim, že naša labka je úspešne zahojená a už pomaličky aj zarastá srsťou. Takže máme to z krku....dúfam, že sa to nebude často opakovať, lebo teda sranda to nebola.....Vďaka všetkým za rady a za skúsenosti... :smile:
levíča
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 25

Re: Hojenie rany

Poslaťod Zeynep » Pon 02.11.2015 11:55

Ahojte. Poradi mi niekto co s mojim psikom. Neznesie sa s nasim rotwailerom preto su oddeleni na dvore avsak minule sa mu podarilo zachytit ho cez plot. Chcel ho pretiahnut cez plot za srst. Krvacal, zaviazala ho avsak po niekolkych dnoch som zbadala velku ranu este na krku ktoru som vynechala, trebalo by mu ho zasit ale uz neskoro.. Cistim betadinom,odvarom z nechtika a teraz chinoseptan puder... Lenze sa ta rana stale zvacsuje a vobec nehoji, hnisa. Zrejme z olizovania a skrabania, uz som bezradna, neviem mu zabranit v skrabani. Od vetrinara mam len ten puder, obvazujem aby nelizal ale uz sa mu to zacina nan aj lepit... Uz uplynulo 10dni a nic nepomaha len sa to zvacsuje , fakt neviem co s nim. Ineho veterinara ani niet na okoli...
Zeynep
Okoloidúci
 
Príspevky: 3

Re: Hojenie rany

Poslaťod Sunny » Uto 03.11.2015 9:03

Ako presne mu to ošetruješ? Je dosť pravdepodobné, že má pod kožou kapsu - v koži len malá dierka a pod kožou diera jak svet... Zarobiť betadinku, natiahnuť do striekačky a vtlačiť do rany, riadne ju ňou vypláchnuť. Okolie rany je dobré aj vystrihať, aby sa v chlpoch nedržali nečistoty a vlhkosť a aby chlpy neliezli do rany. A nezaväzovať, rana potrebuje dýchať. Radšej dať psovi golier, alebo ponožky na labky, aby sa škriabať nemohol. Ten púder nepoznám, takže to neviem povedať či je OK.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Hojenie rany

Poslaťod elfinka » Uto 03.11.2015 9:08

Hlavne rany po psoch su takmer vzdy silne infikovane, a ked to neni len povrchove skrabnutie, tak sa casto dava atb. Ked sa dlho nehoji a hnisa, mne uz vravela vetka ako alternativu aj celkove atb. Proti lizaniu golier, ale na tvojom mieste by som sadla do auta a sla za inym vetom kludne 150km, hnisava zvacsujuca sa rana a vet nic :oo:

Inak ja zas hystericka panicka :heh: pozeram psovi na ten vyholeny krk, ze "tam ma nejaku napuchlinu" - uz som s nim skoro utekala k vetovi ze ci mu to tam od tej rany nehnisa, az ma napadlo ohmatat mu druhu stranu krku, a to len sval :joint: No chapete, Fido a sval, to nejde dokopy :haha:
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Hojenie rany

Poslaťod Zeynep » Str 04.11.2015 17:49

Takze dneska uz dostal konecne injekciu atb, pozajtra dalsiu. Nema tam dierku ale velku otvorenu ranu, preplachujem samozrejme nechtikovym odvarom aj betadinom tak so striekackou. Aj veterinar to odporucil plus ten sprej puder, uz by sa to malo hojit,ten sprej dobre vysusuje a je tiez proti bakteriam. Uz len na nozku nieco a ostrihat a davat nanho pozor nech sa ani nahodou nestretnu na dvore.
Zeynep
Okoloidúci
 
Príspevky: 3

Re: Hojenie rany

Poslaťod Sunny » Štv 05.11.2015 8:11

Hlavne to - tiež musím doma dávať pozor, je to na nervy občas. Možno zabezpečiť plot hustejším pletivom aspoň do určitej výšky, aby sa to už nemohlo zopakovať.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Hojenie rany

Poslaťod elfinka » Štv 05.11.2015 11:26

Zacala sa psovi v tej jeho kapse hromadit tekutina - nesmradlava, priehladna, slabo cervena. Preplachujem 2x denne, a pred preplachom pomerne vela takejto tekutiny stamad vytlacim. Je to dobre ci zle? :nwm:

A este, nejaka finta na to, aby sa mu durka po zube nezavrela skor, nez sa zrastie kapsa? Uz mu musim pri kazdom osetreni chrastu rozpustit a strhnut, a aj tak mam pocit ze sa mu ta dierka rychlo zmensuje, mam problem mu tam uz napchat striekacku.
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

PredchádzajúciĎalší

Späť na Úrazy