natiahnuty sval?

Sem píšte ako dávať prvú pomoc pre hafana.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

natiahnuty sval?

Poslaťod zeane » Pon 28.01.2008 10:33

vcera pri kupani sa Bo posmykla a slusne povedane sa rozpleskla ako zaba... Tesne po vykupani sa nic nedialo, ale asi za tri hodky dvihala lavu zadnu labku. Celkovo sa na nic "nestazuje" nepiska, neknuci, nevzdycha a labku zdvihne len sem-tam. (A ked vidi lopticku tak vobec nie.) Ked som porovnala zadne labky, tak vlavo ma take cosi ako mierny opuch, alebo mi to pripomina zataty sval v krci alebo tak nieco. Moc som to nestlacala, kedze som jej nechcela ublizit. Mozem s tym par dni pockat - s povinnym "pokojom na lozku a v teple" - ci to prejde, alebo sa mam vybrat vetovi rovno z prace?
zeane
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2393

Re: natiahnuty sval?

Poslaťod Silwuska » Pon 28.01.2008 10:59

Myslim ze uplne v klude jej naordinuj pokoj na lozku...teple obklady...mozno to ma len natiahnute.. :jop:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: natiahnuty sval?

Poslaťod Pfiffikus » Pon 28.01.2008 11:03

A kriva?
Pokial pozorovat opuch koncatiny,zranenie moze byt vazne.Pockaj este take dva dni,skus prikladat studenu gazu po chvilkach a pokial opuch neodstupi musis navstivit veterinara.
*Nemusi to byt zrovna natiahnuty sval ale aj narazena labka.
Pfiffikus
Okoloidúci
 
Príspevky: 24
Bydlisko: Bratislava

Re: natiahnuty sval?

Poslaťod zeane » Uto 29.01.2008 21:47

Nekriva a nemali sme ani viditelny opuch, to (akotolennazvat) zdurenie? opuch? hrcu? som iba nahmatala ked som jej jemne prehmatavala labu ked ju zacala zdvihat... - naordinovali sme pokoj na lozku a rano este trocha podvihovala labu, ale potom zbadala cloveka na ktoreho rada vyskakuje a bolo po chorobe :pac: a od cca 9:00 dnes rano chodi normalne... Prdlik jeden... Kedze zacala harat tak ma obmedzene volne pobiehanie takze sa to snad nevrati :smile: Este si tak tyzden dame pokoj s nahananim lopticiek a hadam to bude v poriadku.
Dakujem :ahoj:
zeane
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2393

Re: natiahnuty sval?

Poslaťod Briuška » Pon 09.11.2015 18:44

Moja fenka má ten istý problém pri aportovaní zabehla pre loptičku začala pišťať prišla som k nej a nemohla na zadnú ľavú labku. Za chvíľu to bolo v poriadku,myslela som že len zle stúpila a tak za dva dni sa to opakovalo tak tiež pri aporte. Je to dnes v poriadku ale tiež tam cítim hrčku,opuch alebo niečo podobné. Bria je veselá,stále nosí gumenú loptu a chce hádzať.
Briuška
Okoloidúci
 
Príspevky: 2


Späť na Úrazy