Úraz oka

Sem píšte ako dávať prvú pomoc pre hafana.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: Poranená rohovka

Poslaťod Moniak » Str 07.07.2010 8:50

myslim, ze ked ju mas pod dozorom tak jej to kludne mozes dat dole....a nechat ju napapat a napit....ked na nu das pozor tak ho nemusi mat cely den....ale tak staci chvilka nepozornosti a ste tam kde ste boli...takze hlavne davat pozor.. :smile: drzime palce na skore vyliecenie :smile:
Moniak
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 839
Bydlisko: Bratislava

poškodené očko

Poslaťod smajlinka9 » Sob 29.01.2011 18:22

ahojte psíčkari, chcem sa podeliť o výbornú skúsenosť - náš psík mal po úraze poškodené očko - poškodená rohovka až k zrenici, neskôr prasknutie a vytečenie komorovej tekutiny - hrozilo, že mu ho vyberú :((( Prvú pomoc mu poskytli na klinike v jarovciach - dr. Reichwalder (vedel čo s očkom robiť :))) a neskôr sme našli na nete kontakt na pani doc. Trbolovú - v Košiciach - robí mikrochirurgiu očí. Konzultovala s nami prípad cez fotky, nakoniec vzhľadom na veľké komplikácie musela urgentne urobiť rohovkový štep - vyzeralo to hrozne ale pomohlo a oplatilo sa ísť na druhý koniec republiky. Štep mal 1 mesiac, potom mu ho dala dolu a po 2 týždnoch sa mu vrátil zrak. Takže akýkoľvek problém, úraz očka URGENTNE riešiť v Košiciach !
:)))))))))))))))
smajlinka9
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: poškodené očko

Poslaťod Natalia a Biff » Pon 31.01.2011 19:23

to je skvelá správa a nech sa psíkovi darí a skoro vyzdravie :jop:
Life is better with a Border Collie
Natalia a Biff
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1200
Bydlisko: Levoča

Re: poškodené očko

Poslaťod domin » Sob 19.02.2011 9:44

Moja Nelka keď mala 5 mesiacov sme boli na prechádzke a mali sme ju navoľno. Ešte dobre neposlúchala a zrazu z rohu vyletelo auto(pritom tam nemalo čo robiť :nwm: ) a bohužial Nelku zrazilo. Teraz nemá očko- mala ho strašne "vypuklé" ako loptu. Išli sme vetke a že už s tým nič neurobí a dala nám také kvapky a nejakú mastičku a po po týždni alebo dvoch už ho mala malinké to očko, ale nemá ho :plac: :plac: :plac: a teraz nan ani nevidí ani nič. Naštastie to nieje nič komplikované, len jej to musím často čistiť a dávať pozor na to. :plac: :plac: :plac: :ach: :plac:
domin
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 418
Bydlisko: Hlohovec

Re: poškodené očko

Poslaťod Ivana Cíglerová » Sob 19.02.2011 20:46

To smajlinka9...Dr. Maja Reichwaldera poznam osobne..je to velmi dobry veterinar, takze nepochybujem o tom, ze to vsetko vyriesil bravurne. Celkovo klinika u Svihrana ma svoju povest. Mozno nie je najlacnejsia, ale aspon vedia, co nasich milacikov zachrani. A povedzme si uprimne: co by sme neboli schopni urobit a obetovat pre svojich maznacikov, nie? Som rada, ze to s Tvojim psikom dopadlo na jednotku. :jop: a prajem vam vela zdravicka a este vela krasnych spolocnych rokov. :smile:
Ivana Cíglerová
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4
Bydlisko: Bernolákovo

Útok mačky

Poslaťod majkljibb » Pia 18.03.2011 8:56

Dobry den prajem.
Vcera naša macka buchla labkou nasu Sindy(stena americkeho stafordshirskeho teriera)
po oku ... nevidno mu ziadnu ranu v očku ani ziaden skrabanec ale stale mu slzi a rano ked vstal tak ho ani nevedel otvorit po case kus hej.
Chcel by som sa spytat ci sa vam to stalo a ako ste postupovali.
Ideme s nim ku veterinarke ale do vtedy neviem strasne sa o neho bojim.
majkljibb
Nováčik
 
Príspevky: 37

Re: Útok mačky

Poslaťod Sunny » Pia 18.03.2011 10:11

K veterinárovi čo najskôr. Dovtedy by som maximálne poutierala očko ak slzí Ophtalom alebo niečím takým (len čisto na opláchnutie), žiadne liečivé kvapky ani mastičky. Môže mať na očku drobný škrabanec, ktorý voľným okom nevidieť. A psíka nechať v kľude a chrániť pred ostrým svetlom.
(pred rokom mi na silvestra praskol balón, keď sme robili výzdobu a kúsk ma trafil rovno do oka. Bolo to len udreté, ale otvoriť som ho vedela až po niekoľkých hodinách a citlivé bolo ešte pekných pár týždňov aj na slnko aj na vietor)
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Úraz oka

Poslaťod majkljibb » Pia 18.03.2011 15:53

takze naša Sindy uz otvorila poriadne očko... isli sme s nou ku veterinarke zistilo sa ze nema skrabanec na oku ale tesne pod nim takze mi odlahlo pretoze by som sa asi zblaznil kebyze sa jej stane daco s očkami...dala jej mastičku proti zapalu... a dakujem za vyjadrenie sa od Sunny :smile:
majkljibb
Nováčik
 
Príspevky: 37

Re: Úraz oka

Poslaťod Bei » Str 27.07.2011 19:32

Prosim o pomoc alebo radu.
Mojej krasavicke sa stala "nehoda". Neviem ako sa to mohlo stat, nakolko som v tom case nebola pri nej. Isli sme sa trochu odreagovat s priatelom na cca 2 hodinky. Xaaru sme nechali u priatelovej mamy, ktora davala na nu pozor. Lenze sa stalo to co sa stalo... Predpokladam, ze teta isla do kuchyne, ktora je za domom, a medzi tym je oplotenie, cez ktore sa sikovny maly psik dostane a myslim si, ze teta ju nezobrala vtedy so sebou. Tak z trucu ona podliezla po pod tie "dvere" - o ne sa nemohla napichnut. Myslim si, ze ju po podliezani napadla sliepka, ktora ju bodla priamo do zrnicky. V ten den som si este nic nevsimla. Na druhy den, ked som prisla z roboty, tak bola velmi smutna, neprivitala ma, ocko mala zavrete a uz som vedela, ze je nejaky problem... Pozrela som jej do ocka a uvidela som, ze v zrnicke ma poriadnu bodku. Zlakla som sa a hned sme utekali veterinarovi. Medzi tym ako sme tam sli, tak som jej dala opthalmo framikoin (domyslela som si, ze aj pre psov to moze byt dobre, nakolko aj ja mam z casu na cas problem s okom...). Veterinar mi tiez to iste odporucil, aby som v tom pokracovala a o 10 dni aby sme prisli na kontrolu. Pekne sa to ocko hojilo, ale cez vikend sme sli k tete a odskocili sme na chvilku. Lenze problem bol v tom, ze vtedy bolo hrozne teplo, palilo slnko, ale teta nedovolila ist dnu Xaare... a tu nastal problem :( Oko sa jej na vecer tak hrozne zapalilo, hnisalo... Tak som jej zacala s kamilkami pretierat, aby som hnis odstranila a potom natrela opthalmom. Ale pravdepodobne sa to ocku nepacilo, malo opacnu reakciu, ocko sa jej zalepilo... Po precisteni cistou vodou sa jej ocko odlepilo... Nakolko som nevedela, ze z coho sa jej zlepilo prestala som jej to aj mastit. Ocko bolo par dni pekne, bezproblemove. Ale o v dany den, ked sme mali ist na kontrolu pred odchodom cca hodinu jej nieco kvaplo z ocka. Hned som si domyslela, ze som nespravne postupovala a stalo sa to co som nechcela. Veterinal hned skonstatoval, ze posledne co moze spravit je ocko zasit. Hned mi zostalo zle, hrozne som sa bala a doteraz sa bojim o nu, ved je pre mna vsetko... Po operacii mi ju doniesol do ruk, dostali sme ten isty krem, len je v cervenej tube - opthalmo... Dostali sme satelit, s ktorym sa ledva pohybuje, na schodoch samozrejme ani nevie ist... Teraz len dufam viem, ze ked pojdeme o 10 dni na vybratie nite, tak ocko bude mat v poriadku.
Teraz otazka: Mal niekto takuto skusenost s podobnym urazom ako my??? Prosim poradte mi, som zufala, nechcem, aby ocko stratila :((((
Bei
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Zranene oko

Poslaťod Ronynko » Pia 07.10.2011 18:28

Ahoj som tu nová.Môj psík si dnes udrel očko :plac:.Ma ho cele krvave.Teraz isiel spinkat :zz: ,ale co mam robit :otaznik: Ak viete tak poradte. :dakujem: :hafan: :3: :1:
Ronynko
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: Zranene oko

Poslaťod lucik » Pia 07.10.2011 20:01

ísť k veterinárovi! :ach:
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Zranene oko

Poslaťod agah » Sob 08.10.2011 11:10

Urcite by bolo dobre, aby ocko pozrel veterinar, ale kedze je dnes sobota a nie kazdy ma tu moznost... kazdopadne sa o to pokus, ak sa nepodari myslim ze nejaky ten oftalmoseptonex neublizi.
Не слуга, не раб, не подвластное человеку существо.
Ваш соратник и напарник, немой собеседник и добрый ангел-хранитель – вот кто такой АЛАБАЙ. http://www.tosh-sanam.uz/
agah
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1362
Bydlisko: Orava/Krakow

Re: Úraz oka

Poslaťod monika_knv » Pon 02.01.2012 21:08

ahojte, potrebujem surne nejaku radu! babkin psik sa vcera (v noci zo silvestra na novy rok) tulal po dedine a vratil sa so zranenym okom. pocas ohnostrojov bol sice dnu, ale potom ho babka pustila na dvor a on sa niekam vybral. bola som prave pre neho, vyzera to dost zle. neviem, ci ho niekto udrel, na ineho psa to nevyzera. ma oko cele opuchnute, s kopou hnisu zmiesaneho s krvou, ktory mu tecie, dost to zapacha. na ocko vobec nevidi :plac: zatial som mu to vycistila, dostal oftalmo septomex a rano ho beriem k vetovi. viete mi este nieco poradit? viem, ze acylpirin nie je pre psa dobry, ale nieco podobne mu nemozem dat? ma asi aj teplotu, dost pije a celkovo je apaticky :plac:
monika_knv
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 124
Bydlisko: Košice

Re: Úraz oka

Poslaťod kikula22 » Štv 04.09.2014 7:22

Ahojte pri behu v lese sa Bubovi stal úraz , zrejme mu niečo poškriabalo očko a pár dní po tom očko poriadne neotváral a žmúril keď sa zobudil (po par minutach to bolo ako tak ok) . Tak sme išli k veterinarovi ktorý mu spravil test (nalial taku zelenu vodičku) a zistil že má vred na rohovke. Dostali sme kvapky a antibiotika Uniflox ktoré kvapkám 3x za den. Len sa mi zdá že sa to strááášne pomaličky zlepšuje a vždy ešte keď sa zobudí trošku žmúri. Má niekto s týmto skusenosť? Ísť znovu k veterinarovi alebo je takato dlha doba hojenia ok? Už sú to 2týždne.
kikula22
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2322
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Úraz oka

Poslaťod Whip it » Štv 04.09.2014 19:20

Kikula, očné kvapky treba kvapkať 4-5 x denne (ideálne). Keď aj po dvoch týždňoch trochu žmúri, niečo nebude v poriadku. Daj mu očko skontrolovať ešte raz, či tam náááhodou nemá niečo padnuté, čo by ho mohlo dráždiť. Na rohovku existuje gél, ktorý napomáha regenerácií, volá sa Corneregel, ak budeš mať záujem sa naň popýtať.
Whip it
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1830

PredchádzajúciĎalší

Späť na Úrazy