Úraz oka

Sem píšte ako dávať prvú pomoc pre hafana.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Úraz oka

Poslaťod Silwuska » Pia 19.10.2007 9:14

Tak som sa rozhodla pridat dalsi nas uraz...tento bol najvaznejsi...jedneho pekneho dna ked mojmu psovi vyvoniavali harave suky na kilometre, sa moj bimbas rozhodol uprchnut cez okno...jeho plan vysiel a jeho cely den nebolo...moje byciklovanie po celej dedine bolo marne, blbcek mohol byt zalezeny na ktoromkolvek dvore...tak som sa rozhodla vyckat...isla som este kamosovi pre CDcka a po prichode domov vidim Maca lezat pod gaucom...velmi mi odlahlo...no to som este nic netusila...ako som sa k nemu briblizila zbadala som to ocko...Bolo to hrozostrasne...spodne viecko mal pretrhnute a ovysalo mu na obe strany...bolo bolhuzial velmi neskoro vecer a tak sme hned na druhe rano vyrazili na veterinu...Celu noc som pri nom presedela v polobdeni polospani...bola to hruza...

Na veterine nas hned zobrali...teda isla tam s nim mamina...ja som ako vzdy sedela stuhnuta v cakarni...ked som zbadala ako sa otvaraju dvere a maca za sebou tahaju na operacku, vedela som ze je zle...mamina dosla s tym ze to ma vazne, je nutna operacia a ze je mozne ze na ocko oslepne...kazdy si vie predstavit moje zdesenie a plac ktory som spustila...nabehli vycitky aka som zla panicka a ze som nanho mala davat vecsi pozor, a ze koli mne trpi...mamina mi to vyhovarala, ale v tej chvili som bola dost v perdeli...

Ze za hodinu mame prist...mamca ma nenechala cakat tam nanho a tak sme isli do tesca na nakup...celu dobu som bola nacisto stuhnuta a myslela som na to ako operacia asi prebieha...ked sme dosli naspet maco uz bol po operacii, pustili ma k nemu...okollie ocka mal vyholene, na ocku stychy, okolo hlavy ten golier(hovorili sme tomu satelit :heh: ) a bol este v limbu...ked som tam vosla ma ucitil lebo zacal mikat chvostikom,asi s nim chcel vrtet chuda, ale nevladal...tak som si ho vzala na ruky (z 25 kiloveho psa v limbu sa stalo minimalne 35, hovorim tomu mrtva vaha) ledva ledva som ho odvliekla do auta...na cestu nam nabalili striekacky s nejakymi antibiotikami a dalsie lieciky a kvapky...

Kvapky Maco znasal v pohode, ale ocko ho velmi svrbievalo a satelit ho riadne sral...a raz za cas bol riadne osrany...to po jednej z vychadzok ked snoril po zemi sa mu o satelit zaprelo kulo a mal ho tam hezky nalepene....

Po tyzdni jedna kontrola, pred ktorou si vytrhal zahadnym sposobom stychy...po mesiaci dalsia...tretia bola konecna a uspena...veterinar macka velmi pochvalil, jeho telo s tym statocne zabojovalo a rana sa zacelila aj bez stychov...

Teraz je vsetko v poriadku, ocko zarastlo...sice mu zostala mala jazvicka, ale hlavne je ze nema poskodeny zrak :smile:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

poranene oko

Poslaťod julieta » Sob 13.09.2008 20:05

dnes som psikovi po hre s inym psikom zbadala na ocnom bielku taky krvavy kruzok velkost cca spendlikova hlavicka.. po case sa mu ten kruh rozplynul a teraz ma krvavy pasik na ocnom bielku. neviem, ci mu ten iny psik v ramci hry pichol do oka alebo mu praskla zilka v oku. Je potrebne to nejako osetrit? momentalne pri sebe nemam kvapky do oci, budem ich mat az zajtra.. psikovi to nijako neprekaza...
julieta
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 674
Bydlisko: Zvolen

Re: poranene oko

Poslaťod Rauke » Sob 13.09.2008 20:10

kvapky aj tak nepomozu-, ked praskla cievka tak to nie je nic vazne, krv sa casom resorbuje a cervene sfarbenie sa strati...
Čím viac poznávam ľudí okolo seba, tým viac si vážim svojho psa.
Rauke
Big Dog
 
Príspevky: 1212

Re: poranene oko

Poslaťod julieta » Sob 13.09.2008 20:11

Renique dakujem velmi pekne, som si vydychla....
julieta
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 674
Bydlisko: Zvolen

Re: poranene oko

Poslaťod Rauke » Sob 13.09.2008 20:14

to je v poho, to sa bezne stava aj ludom, potom maju polku oka cervenu, ale ono sa to za par dni strati. uz sme tu prasknute cievky rozoberali niekde v chorobach...

dufam ze sa mi to podari pridat: viewtopic.php?f=11&t=3183
Naposledy upravil Rauke dňa Sob 13.09.2008 20:18, celkovo upravené 1
Čím viac poznávam ľudí okolo seba, tým viac si vážim svojho psa.
Rauke
Big Dog
 
Príspevky: 1212

Re: poranene oko

Poslaťod Silwuska » Ned 14.09.2008 12:13

Nebola by som si az tak ista..treba to sledovat ci z ocka nepojde nejaky vytok, nieco co nemava normalne...moze to mat podrazdene a na to by uz potom kvapky bolo treba...
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: poranene oko

Poslaťod Rauke » Ned 14.09.2008 12:36

no ano ked je to nieco ine... ale ked je to prasknuta cievka, tak tam ziadne kvapky ani nic podobne nepotrebujes...
Čím viac poznávam ľudí okolo seba, tým viac si vážim svojho psa.
Rauke
Big Dog
 
Príspevky: 1212

Re: poranene oko

Poslaťod Silwuska » Ned 14.09.2008 12:50

No hej, ale cez internet sa neda urcit ci to je prasknuta cievka... :no:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: poranene oko

Poslaťod Rauke » Ned 14.09.2008 12:57

nie vsak som aj napisala:
ked praskla cievka .....
Čím viac poznávam ľudí okolo seba, tým viac si vážim svojho psa.
Rauke
Big Dog
 
Príspevky: 1212

Re: poranene oko

Poslaťod julieta » Ned 14.09.2008 13:40

dnes to uz ma bledsie takze vyzera to na tu prasknutu cievku... inac je stale sledovany.....
julieta
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 674
Bydlisko: Zvolen

Krvácajúce očko

Poslaťod Kikz » Uto 17.02.2009 15:45

Ľudia raďte :ua: asi pred pol hodkou u nás bol ujo so psom ... nič s Corim sa tak trochu pobavili pohrali šetko pohodičke... potom smnou šiel Cori na chvilku dnu. O asi tak desať minút naňho volala starka čo znamená že mnu asi chcela niečo dať jesť tak som ho pustila...len starká :hmm: zas neviem de nechala rozum ! bola kupiť tie prasačie ušká či čo to je..a jedno dala tomu psovi a druhé chcela Corimu preto ho volala :ach: lenže to že tí dvaja sa asi koli tomu pobijú na to už nemyslela..no tak sme mali takú menšiu potýčku. Lenže druhý peso je pohode, ale nášmu tečie z kútiku oka krv...keď sme ich oddelili konečne tak som si všimla že Cori má volaké uslzené oko :ua: a to bola krv... najprv sa mu liala poriadne teraz už menej občas mu len kvapne ...čo myslíte,,,,zasa veta volať?? či ešte počkať abo čo??? :plac:
Kikz
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1761
Bydlisko: Bratislava

Re: Krvácajúce očko

Poslaťod meraja » Uto 17.02.2009 19:44

To sa stalo presne aj nám,rozkusol mu nad okom kožu.Ja som veta nevolala.Vyčistila som to len vodou.Držala som mu na tom chvíľu vreckovku a tiecť prestalo.Potom sa mu tam spravila chrastička,ale keď sa mu odtrhla začalo to zasa valiť.Tak ako predtým s vodou a držať vreckovku.Potom to prestalo.
meraja
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2554
Bydlisko: Slovensko

Re: Krvácajúce očko

Poslaťod Sisulilinka » Uto 17.02.2009 20:33

Aj nám sa to stalo, mala drapnutú kožičku v kútiku oka, tak som jej to vyčistila fyziologickým roztokom, teda opláchla a na druhý deň som jej pre istotu vypláchla očká ophtalom a bolo všetko O.K. .Tiež sme nešli k vetovi.Snáď to nemá veľmi vážne a rýchlo sa uzdravte!Len záleží či to má vonkajšie zranenie alebo vnútorné, tiež sme ju najprv dobre pokukali, že odkiaľ vlastne tá krv tečie a keď bola ranka vonku,tak sme to ošetrili.Keby sme ju nenašli asi chytím paniku a volám veta.
Sisulilinka
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 360
Bydlisko: Pezinok

Re: Krvácajúce očko

Poslaťod Kikz » Sob 21.02.2009 20:29

Hm, :ua: neviem či tam mal nejakú ranku pod či nad okom alebo niekde tam pretože keď som mu to skontrolovala neskôr ( po cca pol hodinke keď krvácanie prestalo), nikde neboli žiadne stopy :ach: .Ako hovorím, po pol hodinke krvácanie prestalo ale žiaden náznak nejakej ranky mimo očka..... :nwm: Myslíte že je to potom vše v poriadku?
Kikz
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1761
Bydlisko: Bratislava

Re: Krvácajúce očko

Poslaťod meraja » Sob 21.02.2009 20:51

Myslím,že áno.Nemal opuch?
meraja
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2554
Bydlisko: Slovensko

Ďalší

Späť na Úrazy