"Odstávajúce" ucho

Sem píšte ako dávať prvú pomoc pre hafana.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

"Odstávajúce" ucho

Poslaťod Monii » Uto 21.12.2010 23:21

Podobnú tému som nenašla :nwm: Tak ak je, ospravedlňujem sa.
Už pár dní pozorujem, že mojej krpatej "odstáva" ucho. Neviem, či to dokážem správne vysvetliť :hi:
Pravé uško má v poriadku, no ľavé má trochu viac pri oku, ak skloní hlavu, uško jej oko zakrýva. :ua: Aj keď pobehuje, ľavé ucho jej viac veje ako pravé.
Neviete, čím to môže byť? :ua:
Monii
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 656
Bydlisko: Trnava - Modranka

Re: "Odstávajúce" ucho

Poslaťod meggie26 » Str 22.12.2010 1:43

nemá náhodou hematom?
Každý úspech, ktorý dosiahneme, nám vytvorí nepriateľov.
Ak chceme byť obľúbení, musíme byť priemerní. (Eddie Murphy)
meggie26
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2362
Bydlisko: Nitra

Re: "Odstávajúce" ucho

Poslaťod Offca » Str 22.12.2010 7:35

Ak zamietneme hematom, Tak je to rastom. Kolko má mesiacov? 4? Alebo tak nejak? Rastúcim šteňatám odstávajú uši všelijak, to je na nich taak milé :pusa: Spôsobené je to jednak normálnym rastom, a dvak aj nestálou hladinou vápniku, kedže niečo si zoberú zuby, kosti..atd

Toť Tessa, ked mala 4 :smile:

Obrázok
Offca
V.I.P.
 
Príspevky: 3581
Bydlisko: Modranské lesy

Re: "Odstávajúce" ucho

Poslaťod Monii » Str 22.12.2010 10:04

Takže to je normálne? Ak to teda nie je hematóm?
Prikladám pár fotiek, kde jej je vidieť to odstávajúce ľavé uško:
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Monii
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 656
Bydlisko: Trnava - Modranka

Re: "Odstávajúce" ucho

Poslaťod Jannka » Str 22.12.2010 10:12

Jasne, ze to je vekom - presne ako pisala Offca. Najhorsie divy robia usi pri prezubovani :lol: To dokazu byt aj kazdy den v inej polohe. To sa ustali vekom, neboj sa :ahoj:
♥ Chovateľská stanica "YALESS BLUE" ...domov aktívnych kólií.
Tipy na turistiku so psom pre všetkých psíčkarov, odporúčané 16 z 16 labiek našich turistických kólií ;)
Jannka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3152
Bydlisko: Košice

Re: "Odstávajúce" ucho

Poslaťod Monii » Str 22.12.2010 10:15

Supeeer, to mi odľahlo :smile: Prezubuje jedna radosť, o pár dní má 4 mesiace :aaa: A to uško je vážne milučké :yes: Ako sa jej natriasa, pohupuje a je dosť odlišné od druhého :lol:
Monii
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 656
Bydlisko: Trnava - Modranka

Re: "Odstávajúce" ucho

Poslaťod Akami » Str 22.12.2010 10:17

Offca presne to aj mna napadlo ako prve. :yes: Este stale mam v zivej pameti ako lietali uska Terry ked rastla a teraz to iste prezivam s Bree. Kazde usko inak a meni sa to takmer zo dna na den. Je velmi zlata.

Dokazova foto ze aj teraz su uska kazde inak:

fotene v sobotu Obrázok

a dnesna fotka Obrázok

Takze ja by som si s tym nerobila az take starosti. Teda samozrejme treba psika pozret ci nie je nejak poraneny alebo tak nieco, ale inak proste pockat kym vyrastie :smile:
Akami
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1464
Bydlisko: Nova Dubnica

Re: "Odstávajúce" ucho

Poslaťod inwuska » Pia 15.04.2011 19:59

my sme mali to iste, ked sme prezubovali tak kazdy den usi kazde ine :-) myslela som si ze ho zle trimujeme alebo strihame, ale nasa trimovacka nam povedala ze ked prezubuje tak vsetok vapnik ide do zubov a tak ked bude mat uz trvale sa to spravi a mala pravdu teraz nam uska krasne doliehaju. Uz sme prezubeny mame 7 mesiacov.
inwuska
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 279
Bydlisko: Petržalka

Re: "Odstávajúce" ucho

Poslaťod gab.ča » Str 18.05.2011 20:35

ja som tiež na mojej čoskoro 4 mesačnej labradorke včera postrehla, že ľavé uško má troška inak.
ale som sa upokojila ako tu čítam vaše postrehy....
dúfam len, že sa jej napraví
gab.ča
Okoloidúci
 
Príspevky: 6

Re: "Odstávajúce" ucho

Poslaťod chico69 » Pon 20.08.2012 11:43

ahojte,
mojmu Tysonovi teraz začalo padať jedno ucho - zistil som že tam má asi podlatinu (hematóm).
čo s tým ? vie to nejak vet vytiahnuť, či to odíde samo ? mám to riešiť či nie ?
chico69
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 162
Bydlisko: Senec (okolie)

Re: "Odstávajúce" ucho

Poslaťod Sunny » Pon 20.08.2012 15:55

Hematóm treba určite riešiť s vetom, neliečaný môže skončiť až amputáciou ucha. Hľadaj, niekde to tu má samostatnú tému.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: "Odstávajúce" ucho

Poslaťod chico69 » Uto 21.08.2012 8:00

našiel som tú tému.. pôjdem asi čím skôr k Veterinárovi
ďakujem
viewtopic.php?f=26&t=8215&hilit=hemat%C3%B3m
chico69
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 162
Bydlisko: Senec (okolie)

Re: "Odstávajúce" ucho

Poslaťod ChicoJRT » Štv 20.11.2014 18:23

Ahojte prosim vas o radu. Moje stena JRT ma 8tyzdnov a dnes som si vsimla ze mu lave usko akosi ,,odstava" mal zapal usi ale uz tym snad presiel lebo veto povedal ze je to uz ok. Ale ked si skrabe usitak hmka. Myslite ze to ucho stoji preto ze mu rastu alebo to moze byt kvoli tomu zapalu?? Neboli ho na dotyk nic. Dakujem za odpovede.
ChicoJRT
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: "Odstávajúce" ucho

Poslaťod Sunny » Pon 24.11.2014 9:40

Zo zápalu ucho stáť myslím nebude, po zápaloch uši skôr padajú. A ak sa mu stavia ucho už v 8 týždňoch, tak mu to jedno, alebo aj obe, veľmi pravdepodobne budú stáť už stále. Videl si rodičov? Má psík papiere? Lebo stojace uči môžu byť kľudne zdedené po rodičoch...
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava


Späť na Úrazy