Poranený vankúšik na labke

Sem píšte ako dávať prvú pomoc pre hafana.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: Poranený vankúšik na labke

Poslaťod wer » Pon 12.02.2018 7:01

Tak existuju aj take vankuse nafukovacie okolo krku, ale teda nic ine ako fyzicke zabranenie sa este nevymyslelo...
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Poranený vankúšik na labke

Poslaťod Ulf » Sob 11.02.2023 8:41

Máme problém s vankúšikami, dám príspevok sem, lebo v chorobách som nenašla nič vhodné.
Problém je v tom, že si strhne na vankúšiku tú vrchnú vrstvu granulátu, nie že úplne do mäsa, ale len tú vrchnú vrstvu. Nie je to že by si rezla, je to "zlezené" dole. Často tomu predchádza lízanie li labky na to mieste. Nejak by som to neriešila, keby sa to neopakovalo stále dokolečka a to mi príde divné. Teraz sa nám ledva zahojila zadná labka a už to má na prednej, tento krát je dole polka toho veľkého vankúšika :plac: .
A ja už mám podozrenie, či jej niečo nechýba v strave, lebo toto nie je normálne tak často. :ua: Čo by to ale mohlo byť? Vitamín, minerál?? Ona je strašne zlý jedák, žere to samé dokola a to som rada keď žere. Mäso, cestoviny/hnedá ryža, cuketa, občas tam zamaskujem baby špenát, alebo šalát polníček, nejaké to vajíčko, syry a rôzne oleje. A konzervy. Granule už v podstate odmieta vôbec.
Viggo mi nalietal xy krát tkoľko čo ona a ešte k tomu v ťahu a nič také sa nedialo, ale zas - a to je ďalšia zaujímavosť - on mal povrch vankúšikov tvrdý jak asfalt, ona ich má mäkučké furt jak šteniatko tak to je možno že sú neni odolné, alebo ja už neviem.
Aký máte na to názor? Ja y som to najprv skúsila riešiť sama, prv než prídem zase k vetovi s nejako neskutočnosťou.
Offtopic: minule sme sa dva mesiace neukázali, tak sa smial, že sa bál, že sme sa odsťahovali :pac:
They say good-bye to their family, to supply the needs for your. Show some respect and thank to truck drivers.
Ulf
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 582
Bydlisko: Kalinkovo

Re: Poranený vankúšik na labke

Poslaťod Slausa » Sob 11.02.2023 8:44

Všeobecne sa odporúča niečo so zinkom, pripadne biotin. Ale chvíľu trvá kým sa to prejavi
Slausa
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1483

Re: Poranený vankúšik na labke

Poslaťod Ulf » Sob 11.02.2023 10:03

Som doma našla :aaa: Roboran-H v tabletách, aj som na neho zabudla.
Biotín, B2,Niacin, Zinok, Meď, Jód... môže byť nie? Len končila tomu záruka 12-2022. Kúpim nový, alebo to môžme ešte jesť, :nwm:
They say good-bye to their family, to supply the needs for your. Show some respect and thank to truck drivers.
Ulf
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 582
Bydlisko: Kalinkovo

Re: Poranený vankúšik na labke

Poslaťod Slausa » Sob 11.02.2023 10:44

Roboranom neublizis. 12/22 nie je až také hrozné, závisí asi ako bol uskladneny a ci nejavi nejaké fľaky, hrcky, nohy atd
Slausa
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1483

Re: Poranený vankúšik na labke

Poslaťod Ulf » Sob 11.02.2023 18:43

Oka, dík. Nohy to nemá a smrdí normálne :heh:
Dám jej to, len čo bude mať náladu jesť, lebo dneska to ešte nebolo... :ach:
They say good-bye to their family, to supply the needs for your. Show some respect and thank to truck drivers.
Ulf
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 582
Bydlisko: Kalinkovo

Predchádzajúci

Späť na Úrazy