Choreo s dvoma psami

Sem píšte o športe Dogdancing.

Choreo s dvoma psami

Poslaťod Sim » Uto 15.12.2009 13:09

Ako to riešite?Napriklad ked chcete aby nerobili to iste?Alebo ked jeden ma obiehať s tej strany a druhy s tej?Je to rozlišene stranovými povelmi?(tzn. že od mala učite toho druheho naopak?)
Sim
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 664

Re: Choreo s dvoma psami

Poslaťod Cathie » Uto 15.12.2009 13:25

Simuska a ked budes chciet, aby obaja obiehali naraz rovnako, tak to spravis ako potom? :nwm: Podla mna jedina cesta je naucit psy vnimat, kedy hovoris a ukazujes ktoremu. Poznam majitelov so psami, ktore to velmi dobre vedia rozlisovat.. :no:
Obrázok
Cathie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3922
Bydlisko: BA - Ružinov

Re: Choreo s dvoma psami

Poslaťod Sim » Uto 15.12.2009 14:36

ked budes chciet, aby obaja obiehali naraz rovnako

to ma nenapadlo :pac: :ha: :hi: A ako docieliť aby pes vedel ktorému rozprávam to a ktorému to?Je na to nejaký "postup" :ha: alebo to príde samo? :no:
Sim
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 664

Re: Choreo s dvoma psami

Poslaťod AlicaGGG » Uto 15.12.2009 16:38

simuska: podla mna to pride samo...sa postupne naucia vnimat co komu patri a co komu nie, len treba zo zaciatku poraidne ukazovat a hovorit na kazdeho poriadne, nech sa nemotaju (aj ked sa zo zaciatku urcite budu :lol: )
AlicaGGG
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3765
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom

Re: Choreo s dvoma psami

Poslaťod Lucy » Uto 15.12.2009 16:53

Ono veľa záleží aj od povahy/temperamentu psov.
Ja to mám odsledované na tých mojich
Schumi je taký retard,ktorý rád robí 10 povelov naraz a prítomnosť iného psa ho vždy hrozne vyhecuje
Donna je zas taká rozvážna,je na ňu spoľah -ale v kombincií so Schumim je dosť utláčaná,a kým nemá 100% istotu,že ju nezvalcuje tak radšej stojí obďaleč
Josie je asi to čo Schumi,že vidí žrádlo a nič naokolo nevníma+ je ešte väčší buldozér.
Ju s Donnou dokopy vôbec nedávam,a so Schumim sú ako dve torpéda,kopu krát sa stane,že do seba v zápale cvičenia vrazia,potom sa tam ovrčávajú,a ani jeden nepovažuje za vhodne byť ani na chvíľu na druhej koľaji.
Estericu som ani neskúšala,ale myslím,že ona by sa šla radšej hrať alebo oštekávať :ach:

Takže ja by som určite brala ohľad na temperament, a aj to ako rýchlo ktorý pes reaguje na rôzne povely.
Ale musím povedať,že je to fuška a okrem nejakých jednoduchých vecí toho moc s dvoma psami naraz neviem,aj keď na druhej strane v triu aj skupinách vyznejú aj jednoduché prvky oveľa efektívnejšie
Lucy
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 829
Bydlisko: BA/BB

Re: Choreo s dvoma psami

Poslaťod Sim » Str 16.12.2009 9:47

A už ste mali niekto choreografiu s dvoma psami?
Sim
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 664

Re: Choreo s dvoma psami

Poslaťod katty158 » Sob 13.07.2013 12:02

Ja som sa o to už pokúšala ale ja mám tak že jednu kľudnú fenku ktorá sa bojí ked je pri nej ten druhý, lebo to je 2 cm vyššie hivado. Je to obrovský buldozér. On by vôbec nevnímal, že mu ničo hovorím vstále by za ňou chodil.
katty158
Okoloidúci
 
Príspevky: 8
Bydlisko: Okr. Poprad

Re: Choreo s dvoma psami

Poslaťod Bavlnka » Pon 19.08.2013 0:21

Mať zostavičku s dvomi psami bol aj môj sen a tak sme to jedného dňa vyskúšali. S mojou Elinkou 4 ročnou sučkou Coton de Tuléar (Bavlnka) a jej len 9 mesačným a veľmi šikovným synom Happym (podotýkam, že psík nebýva u mňa!) trénovali sme asi 4x kratučkú zostavičku spoločne s Elinkou. Moja je pokojnej rozvážnej povahy, malý je naopak veľmi temperamentný mladý psík... Mali sme vystúpenie pre detičky (toť také vďačné publikum) samozrejme nebolo to presne ako sme to mali doma nacvičené ale na prvýkrát sa celkom dalo (hlavne keď malý mal úplnú premiéru) :jop:
http://www.zenobiaslittlesun.blogspot.sk/2013/08/happy-and-his-very-first-performance.html
Ďakujem vám za modlitby o uzdravenie mojej milovanej sestričky!

http://zenobiaslittlesun.webnode.sk/
Bavlnka
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 141
Bydlisko: Košice

Re: Choreo s dvoma psami

Poslaťod ajuska » Pia 19.02.2016 6:15

11703324_10200687177218124_1638534297520545447_n.jpg


Ahojte:) aj ja sa pokúšam tancovať s dvoma psíkami naraz :) nič profesionálne, ale niečo sme sa naučili:) škoda že sa mi znehodnotilo video z vystúpenia ale aspoň fotky:)
Prílohy
11750710_10200687177698136_4213684570192564799_n.jpg
11705132_10200687177498131_2502619322627276771_n.jpg
ajuska
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 374
Bydlisko: Dubnica nad Vahom

Re: Choreo s dvoma psami

Poslaťod hisham » Pia 19.02.2016 18:50

Fiiiha, obdiv, aj za to, ze to davas s takymito psami :)
Nothing's ever lost forever, it's just caught inside the cushions of your couch
and when you find it you'll have such a nice surprise.

______
@haku.groen
hisham
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1189

Re: Choreo s dvoma psami

Poslaťod Lindchen » Pia 19.02.2016 19:00

Našla som aj kúsok videa, od 6. minúty :lol: https://www.youtube.com/watch?v=x0Xwsd4mVwA.
Pekné :jop: .
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Choreo s dvoma psami

Poslaťod ajuska » Pia 19.02.2016 20:26

Jeeej Lindchen, ako si našla videjko? a ďakujem Vám veľmi pekne:) srandovné na tomto vystúpení bolo, že mi Messi na začiatku zdrhol a spravil si ako správny huskáč šprintom tri koliečka okolo celého areálu :D a potom v strede pesničky si sadol a škrabal sa za uchom :))) uvidíme tento rok ako sa zadarí:)

a Bavlnka, máš pekných psíkov a ste spolu šikovní :jop:
ajuska
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 374
Bydlisko: Dubnica nad Vahom

Re: Choreo s dvoma psami

Poslaťod Lindchen » Pia 19.02.2016 20:33

Len som zadala názov akcie, na ktorej si vystupovala a rok 2015 :lol: . Bolo to na hlavnej stránke :lol: .
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Choreo s dvoma psami

Poslaťod ajuska » Pia 19.02.2016 20:39

Aha jasné :no: inak úžasná akcia pre rodiny s detičkami:) a tento rok tam pôjdem už tretí krát vystupovať tak sa už teraz teším na pekný zábavný deň a už premýšlam čo vymyslím :smile:
ajuska
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 374
Bydlisko: Dubnica nad Vahom


Späť na Dogdancing