DD skúšky podľa DDCCR

Sem píšte o športe Dogdancing.

Re: skúšky

Poslaťod Mage » Uto 27.09.2011 11:21

lulu tie otocky musia byt. v zime si rozhodkyne este aj na videu kontrolovali a pocitali ci su cele a bol predpisany pocet
Mage
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1316
Bydlisko: BA - Ružinov

Re: skúšky

Poslaťod lulu939075 » Uto 27.09.2011 11:52

:plac:
lulu939075
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1586
Bydlisko: Bratislava-Petržalka

Re: skúšky

Poslaťod Cathie » Uto 27.09.2011 14:25

Lulu nestresuj :lol: Angie otocky vie, akurat ju potrebujes viac viest, tak ju proste budes a hotovo :no: A sediet moze podla mna aj pri nohe. Inak co sa tyka otociek - dotocene byt musia, ale v nejakej miere sa vyskoky alebo pohyb do priestoru (teda ze sa pri otocke posunie dalej) toleruju. Cim je to vyraznejsie, tym menej su otocky obodovane, ale uznane su.. ked su spravene fakt vsetky a dotocene.
Obrázok
Cathie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3922
Bydlisko: BA - Ružinov

Re: skúšky

Poslaťod lulu939075 » Uto 27.09.2011 14:27

A na týchto jednotkách možme používať aj pamlsky alebo iba máme dovolené pomáhať si rukou?
lulu939075
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1586
Bydlisko: Bratislava-Petržalka

Re: skúšky

Poslaťod Cathie » Uto 27.09.2011 14:38

Je dovolene pomahat rukami, bez pamlskov, bez hraciek. Ale pamlsky mozes odlozit tesne pred tym ako vstupis na plochu a dat psovi hned, ked z plochy odidete.
Obrázok
Cathie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3922
Bydlisko: BA - Ružinov

Re: skúšky

Poslaťod Rehssi » Uto 27.09.2011 14:52

ako je to keď sa pes pomýli v otočkách? ak od nej chcem tie 4 na jednu stranu, ale naprríklad ona tretiu hodí doľava, tak musím si to opraviť tak, že sa zase pokúsim o 4 doprava neprerušovane po sebe, alebo stačí, ak dorobím len chýbajúce 2?

lulu sme v tom s tebou :lol: , ani nám otočky nejdú a nejdú. Popravde dnes nám nešlo nič, ani jeden by nedal ani jednu skúšku :prd: pritom včera som skákala od radosti, lebo myslím, že obaja zacvičili všetučko na výbornú. (nie, nie sú prepracovaní, trénovali sme dnes, včera a pred týždňom :plac: ). Som zvedavá na ich stav v sobotu :aaa: A vlastne aj moj, tiež mám chvíle, keď zostavy vysypem z rukávu a niekedy sa zasekávam po prvom prvku :angel:
Rehssi
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1032
Bydlisko: Bratislava

Re: skúšky

Poslaťod lulu939075 » Uto 27.09.2011 14:57

to by aj mna zaujimalo možme urobiť 4 otočky dolava, dve doprava a dve dolava? Alebo ako to je?
lulu939075
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1586
Bydlisko: Bratislava-Petržalka

Re: skúšky

Poslaťod Cathie » Uto 27.09.2011 14:58

To je F1 ci ktore otocky? Ono napr v F1 stoji, ze "2x minimálně 8 otoček za sebou, pricemž na každou stranu musí být provedeny minimálně 4 otočky". Co znamena, ze jedine, co mas dane je, ze musis za sebou spravit 8 otociek, z toho 4 musia byt na jednu stranu, 4 na druhu. Je uuuplne jedno, ako to rozdelis, ci spravis 4x vpravo, 4x vlavo alebo 2xP, 2xL, 2xP, 2xL.. Takze ak ti urobi dve vpravo a tretiu vlavo, kludne mozes dat este dalsiu vlavo a spravit to po dvoch :smile:

Ha a ja necvicim vobec, naposledy sme spravili par cvikov v sobotu v ramci spolocenskeho vyzitia na Kacine a tym to koncilo :haha: Nech sa ta mrcha mala necha presvedcit, co sa bude cvicit.. este netusi, ze sa nieco bude diat :hih:

EDIT: bozeee.. ako vam ja ten freestyle zavidim :plac: , zacinam cele HtM aj MD neznasat..
Obrázok
Cathie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3922
Bydlisko: BA - Ružinov

Re: skúšky

Poslaťod lulu939075 » Uto 27.09.2011 15:03

no my sme naposledy cvičili na hromadnom tréningu, ešte k tomu ked som zistila že freestyle je až v nedelu musela som sa prehlásiť na DWD súťaž o čom nemáme ani šajnu, takže máme tri dni na zmenu a vymyslenie novej choreo a hudby atd :hmm:
lulu939075
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1586
Bydlisko: Bratislava-Petržalka

Re: skúšky

Poslaťod Lucy » Uto 27.09.2011 15:11

Cathie píše: za fakt velku pomoc (tzn budes cupiet pri psovi a bude ti vyslovene vkladat laby do ruk) ti pravdepodobne strhnu body, ale cvik uznaju v pohode.


ty kokos nestras, ja budem cupiet asi polku skusky ,kedze som si to tak nejako vyzostavila...to dufam budu brat do uvahy :oo: ...vlastne by mi mali byt aj vdacne pani porotkyne,lebo kebyze to robim v stoji tak cez jozkove a moje tukove zasoby nemaju sancu zbadat,ze moj pes vykonava nejaky pohyb :joint:

uspech zo vcerajsieho treningu,pes presiel 24 mysacich krokov pri nohe! :winner:

EDIT: ok, idem preucat podavanie labiek -preistotu
Lucy
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 829
Bydlisko: BA/BB

Re: skúšky

Poslaťod Sonča & Baffy » Uto 27.09.2011 16:19

Offtopic: Cathiee, veď MD je krása! http://www.youtube.com/watch?v=sknEaZHHbhc
(áno, je to MD, Tina to urobila ako drezúru-konskú, vidno tam aj ako robila figúry, ale tuším na Crufts súťažila s tymto v HtM, pre mňa to je však úplne dokonalý príklad MD)
Sonča & Baffy
Junior
 
Príspevky: 283

Re: skúšky

Poslaťod vavrena » Uto 27.09.2011 16:26

akurát, že to je heelwork jak vyšitý :ach:
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: skúšky

Poslaťod Sonča & Baffy » Uto 27.09.2011 16:29

Jj, súťažila v heelworku, ale poňala to ako konskú drezúru. A od čoho bola odvodená divízia MD? Odpoveď si vymyslite samy :D preto vravím, že pre mňa je to krásny príklad MD.
Sonča & Baffy
Junior
 
Príspevky: 283

Re: skúšky

Poslaťod Cathie » Uto 27.09.2011 18:29

Soni, ak mas psa a povahu, ze ta to bavi, tak je to nadhera.. mna to absolutne nudi a psa to stresuje, tvari sa, akoby som ju vytiahla po mesiaci z koterca a nevedela sa zmestit do koze. Pretoze vkuse caka, kedy bude ta sranda = vid otocky, slalomy, skoky atd.

V MD a HTM:
Chodza bokom - sice ide bokom, ale ona do boku viac skace nez chodi, pretoze sa snazi do toho vniest trochu akcnosti :lol:
Chodzu vpred a kruhy musim davat na zaciatok, pretoze akonahle spravim slalom a tocky, uz si ju k nohe poriadne nespracem.. lebo " :aaa: ono sa robilo nieco zabavne"

Pre mna su MD aj HtM v prvom rade o elegancii. A mam dojem, ze prejav mojej feny je vselico, len nie elegantny :heh:
Obrázok
Cathie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3922
Bydlisko: BA - Ružinov

Re: skúšky

Poslaťod Sabča » Uto 27.09.2011 18:33

Cathie píše:Pre mna su MD aj HtM v prvom rade o elegancii. A mam dojem, ze prejav mojej feny je vselico, len nie elegantny :heh:


Offtopic: Akoze musim suhlasit :heh: U nas detto nedosiahnutelne, take telco jak Avahi nemoze vyzerat ladne ani keby neviem co bolo :ach:
Sabča
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 779
Bydlisko: Bratislava

PredchádzajúciĎalší

Späť na Dogdancing