DD skúšky podľa DDCCR

Sem píšte o športe Dogdancing.

Re: skúšky

Poslaťod Juli.Bady.Airi » Pia 27.01.2012 22:49

Ahojte :no: Chcela by som tento rok spraviť s mojím bláznom skušky DD a rozmíšlala som že by som zašla aj ku susedom (čechom) na niaku tu skušku len neviem nájisť niaku stránku kde su rozpísane tie skušky . :ua: Nemáte niekto stránku ? :lol: A ešte v akom veku možé robiť pes prvu skušku DD ? :lol: Diky :jop:
Juli.Bady.Airi
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 110
Bydlisko: žilina

Re: skúšky

Poslaťod Lucy » Ned 29.01.2012 14:56

všetko o skúškach podľa DDCCR najdes na ich starom webe http://dogdancing.wz.cz/index.php?id=zkousky&lang=cz
Lucy
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 830
Bydlisko: BA/BB

Re: skúšky

Poslaťod Juli.Bady.Airi » Pon 30.01.2012 14:55

Dakujém velmi pekne :hi: :no:
Juli.Bady.Airi
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 110
Bydlisko: žilina

Re: skúšky

Poslaťod Sabča » Str 01.02.2012 23:06

Tak sme sa vratili z dalsich DD skusok, bohatsi o jedno V a jeden disk a tiez nejake nove info, ktore ma skoro stali dalsi disk :ach: . Rada by som teda napravila nespravne informacie, ktore som sem o skuske DwD2 pisala a skoro nas ten disk stali.

Sabča píše:Takze. :lol:

Pes musi predviest 4 krokovky, 2 synchro pohyby a 2 prechodove prvky a zaroven 8 kompletnych (!) cvikov z divizi A,B,C urovne.
Takze, v praxi - krokovku budes mat trebars chodzu pri nohe (zaroven cvik psa - B2), daleku pozu (cvik psa - C2), cuvanie (cvik psa - A2) a chodzu bokom (cvik psa - A2). Krokovka sa ti teda v hdonotiacom liste bude hodnotit dvakrat - ako cvik psa a, prirodzene, ako krokovka. Ako som uz vyssie spominala, cviky psa musia byt kompletne, ako su dane v diviziach, teda chodza pri nohe, cuvanie a chodza bokom musi mat pozadovany pocet krokov a psova poza musi trvat pozadovany pocet dob.
Takze ano, ak budes mat krokov cuvanie pri nohe z MD2, hodnotia ti to 2x :no:

POtom ti este chybaju dva cviky psa - mas dve moznosti. Prva moznost je, ze si vyberies oba synchro pohyby z inych divzii - takze napriklas si das synchornizovane podavanie labiek z B2 ci C2, a synchro otocky z B2 ci C2. Opat sa ti to potom bude hodnotit dvakrat.

Ak sa ale napr. rozhodnes ze tocit sa najprv do jednej strany a nasledne do druhej je pre teba ci Loty hardcore :lol: , tak si otocky nedas ako cvik psa, a jeden cvik si este do choreografie pridas, naprikjlad, co ja viem daleke obiehanie z C2, alebo slalom z C2, ci B2.


Veci sa teda maju tak, ze ziaden cvik nemoze byt hodnoteny dva krat - z pohladu psa. To, ze sa ti krokovka hodnoti ako krokovka a ako cvik psa znamena v principe to, ze v ciku psa sa hodnoti psove prevedenie a v krokovke to psovodove.
Ak by si teda niekto zvolil syncho pohyb podla pravidiel inej z dvojkovych divizii, nemoze a nebude sa to hodnotit ako cvik psa, ale iba ako syncho pohyb.

Ok, nech to zhrniem, lebo sa v tom zamotavam. V skuske DwD2 predvedies 4 krokovky, pricom pes robi 4 rozne cviky z roznych divizii (hodnotene v cvikoch psa), dalej predvediete 2 synchro pohyby a 2 dalsie cviky z lubovolnych dvizii druhej urovne hodnotene ako 2 zvysne cviky psa.
Sabča
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 779
Bydlisko: Bratislava

Re: skúšky

Poslaťod Lucy » Štv 02.02.2012 12:53

Offtopic: precitala som si dve vety a utvrdila sa,ze Dckove skusky uz skladat nechcem :ha:
Lucy
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 830
Bydlisko: BA/BB

Re: skúšky

Poslaťod vavrena » Štv 02.02.2012 13:11

Lucy, popis je rovnaký ako jednotka, ale je tam viac o jednu krokovku, jeden synchro a jeden cvik, plus 2 prechodové prvky, stačí, keď si prečítaš ten skúšobný poriadok plus tento Sabčin popis, bude to fakt jasnejšie :yes:
Hlbšie je rozdiel ďalej v rytme - v jednotkách musia mať krokovky každá iný rytmus, v dvojkách môžu mať rovnaký rytmus, ale musia byť odlišné v prevedení.
Čiže ak to zhrniem, 4 krok. sekvencie doprevádzané 4 rôznymi cvikmi psa z iných divízií (klus vpred, chôdza pri nohe, slalom...), 2 x synchro pohyb (packy, točky, spol. výskoky alebo plazenie, kríženie labiek a nôh...) a dva ďalšie cviky psa (akékoľvek - obehnutie, póza...) plus ešte dva prechodové prvky, napríklad slalom, točka, váľanie sudov, pivot...

Sabča, dobre som to napísala? Ak áno, najbližšie skladám DwD2 :heh:
vavrena
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: skúšky

Poslaťod Sabča » Štv 02.02.2012 14:07

Ano Sasi, dobre si to napisala :yes:
Akurat to obehnutie (blizke) ako cvik psa pouzit nemozes, v dvojkovych skuskach takyto prvok nie je.
Sabča
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 779
Bydlisko: Bratislava

Re: skúšky

Poslaťod vavrena » Štv 02.02.2012 14:59

No, vidíš, predsa je tam zádrhel :pac: :heh: , fakt by to chcelo školenie na celé skúšky :ach:
vavrena
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: skúšky

Poslaťod Sabča » Štv 02.02.2012 15:06

Offtopic: Ja sa uz na to skolenie tak tesiiiim :jupi: :lol:
Sabča
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 779
Bydlisko: Bratislava

Re: skúšky

Poslaťod Akami » Sob 04.02.2012 19:34

1. úroveň Musical Dressage... je tam klus vpred, klus v kruhu... Na videách na youtube som vždy videla len ľudí čo so psom tiež bežali, resp. klusali. Je vyžadovaný ale iba klus psa nie? Teda ak ja pôjdem rýchlejším krokom, dosť na to aby pes trebárs aj pri chôdzi pri nohe klusal, je to ok nie? Nie je mi to celkom jasné, preto sa pýtam...
Akami
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1464
Bydlisko: Nova Dubnica

Re: skúšky

Poslaťod Sabča » Sob 04.02.2012 19:42

Ano, je vyzadovany iba klus psa. :smile:
Sabča
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 779
Bydlisko: Bratislava

Re: skúšky

Poslaťod vavrena » Sob 04.02.2012 19:44

Jo, ale klus psa sa myslí výrazný poklus, nie je také drobčenie ako pri chôdzi pri nohe, keď človek kráča, preto všetci klusajú :smile: . S čivavou určite stačí kráčať, ale nie som si istá, či to stačí borderke...
vavrena
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: skúšky

Poslaťod Sabča » Sob 04.02.2012 19:47

Sabča
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 779
Bydlisko: Bratislava

Re: skúšky

Poslaťod Akami » Ned 05.02.2012 12:20

ďakujem :smile: Aj som si myslela ale veru nebla som si istá, radšej sa spýtať sprosto ako spraviť niekedy neskôr kix :no:
Akami
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1464
Bydlisko: Nova Dubnica

Re: skúšky

Poslaťod Lucy » Str 11.04.2012 15:35

zasadna otaazka necakane k DwD, tentoraz dvojke :oo:
je toto dobre,ci zle? :hi:

1.krokova +pohyb vpred (MD2)
2.krokova + slalom vzad (F2,Htm2)
3.krokova+ klus vpred(MD2)
4.krokova+ pohyb vpred (HtM2) ?? tam to je,ze dva prvky v heel pozici v roznom tempe - musim spravit oba aby sa to ratalo? do jednej krokovej sekvencii

+ alternativa 4. krokova + cuvanie z F2 -pes odcuva tri metre od psovoda, ak budem preslapovat na mieste,moze byt?

+ 2 prechodove, tam problem neni

synchro pohyby - na striedacku otocky a podavanie labiek, mimo krokovych

a dva cvicky mimo krokoviek - mam sudy a preskoky - volny vyber z F2, to sa mi rata ako dva prvky?
pripadne by som tie sudy vedela dat aj do krokovej sekvencie...

len nemam jasno v tom,ze ked mam nieco dane ako 2prvky,tak to musim tiez ako dva prvky spravit v DwD2

dakujem za kazdu odpoved!
Lucy
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 830
Bydlisko: BA/BB

PredchádzajúciĎalší

Späť na Dogdancing