DD skúšky podľa DDCCR

Sem píšte o športe Dogdancing.

Re: skúšky

Poslaťod Lucy » Str 05.12.2012 8:15

do pol minuty sa to hadam ani stihnut neda (z pophladu psovoda)...ved uz len v htm mas dokopy 24 krokov v chodzi pri nohe,spolu s ostatnymi prvkami ti to urcite da aspon spodnu hranicu limitu :smile:

a VZ dostanete priamo na sutazi,predtym vyplnite ziadost /tiez na mieste/,
pamlsky ani ziadna ina motivacia /kliker,hracky/ povolena nie je...

ale staci si dat na YT vyhladat videa zo skusky a zistite,ze to nieje nic tazke :no:

btw. Dwd som sa bala jak cert kriza,ale nakoniec mam pocit,ze to je najlahsia skuska aj co sa 2kovej urovne tyka
/staci si najst niekoho kto vie pocitat doby, prvky su tam lahulinke/
Lucy
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 829
Bydlisko: BA/BB

Re: skúšky

Poslaťod kikaku » Str 05.12.2012 11:54

AlicaGGG píše:kika: a tiez rozmyslas nad TN?

ano ano :smile: ale zatial len uvazujeme...musime najskor nieco nacvicit :lol:
"Není dobré stádo bez dobrého ovčáka – a není dobrý ovčák bez dobrého psa"
kikaku
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 238
Bydlisko: Rajecké Teplice

Re: skúšky

Poslaťod AlicaGGG » Str 05.12.2012 12:22

do pol minuty sa to hadam ani stihnut neda (z pophladu psovoda)...ved uz len v htm mas dokopy 24 krokov v chodzi pri nohe,spolu s ostatnymi prvkami ti to urcite da aspon spodnu hranicu limitu

hej, tiez si myslim, ale jeden nikdy nevie :lol: inak ta chodza - 12 a 12 krokov - idem 12 krokov jednym smerom, a potom ked zmenim smer tak sa to uz pocita ako druhych 12 krokov alebo ako? a musim ist LEN rovno?

VZ dostanete priamo na sutazi,predtym vyplnite ziadost /tiez na mieste/

cize teraz dopredu nemusim nic riesit, vyplnat, vypisovat, nic, hej?

ja som vcera cely vecer kukala videa zo skusok na YT a veru to nevyzera tazko... u nas bude asi trosku problem so stekanim, toho sa najviac bojim... celkom sa dari to odburavat, az som sama prekvapena, uz nesteka od zaciatku trenovania do konca, ale niekedy ked sa rozbehne tak nejde zastavit a len ziape, ziape a ziape

kika: tak cvicte, cvicte :lol: ja tiez nie som este rozhodnuta, ale chcela by som ist... hadam sa uvidime :smile:
AlicaGGG
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3765
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom

Re: skúšky

Poslaťod kikaku » Str 05.12.2012 12:27

Alica: no uvidime, dufam ze ano :lol:
"Není dobré stádo bez dobrého ovčáka – a není dobrý ovčák bez dobrého psa"
kikaku
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 238
Bydlisko: Rajecké Teplice

Re: skúšky

Poslaťod Lucy » Str 05.12.2012 16:40

AlicaGGG píše:hej, tiez si myslim, ale jeden nikdy nevie :lol: inak ta chodza - 12 a 12 krokov - idem 12 krokov jednym smerom, a potom ked zmenim smer tak sa to uz pocita ako druhych 12 krokov alebo ako? a musim ist LEN rovno?


no v podstate ten smer ani menit nemusis, zmenu smeru mas len v kruhovom pohybe
a co sa tyka, toho ci len rovno - je to tak najjednoduchsie, neviem ci si to niekto v 1. urovni komplikoval serpentinami a inymi obmenami :lol:(popravde ani neviem ako by to bolo posudzovane) ..ako jasne,ze nemusis ist rovno po imaginarnej ciare,ale aj z hladiska vyuzitia tanecnej plochy mas rovnych 12+12 krokov idealnych na vyuzitie co najvacsieho priestoru ked ich ides priamo vpred :smile: ..dufam,ze som to nejako zrozumitelne napisala

a VZ je momentalne uplne bezpredmetny,len v prihlaske teba vyplnit,ze ho este nemate,aby vedeli kolko ich priniest so sebou
Lucy
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 829
Bydlisko: BA/BB

Re: skúšky

Poslaťod AlicaGGG » Str 05.12.2012 18:23

ok, vdaka :smile: ja nemam ani v plane si chodzu komplikovat nejakymi oblukmi a hovadinami, len ma zaujimalo, ako by to brali, kedze nic blizsie sa v skusobaku k cvicku nepise :smile:
a hudbu aku? nebude od veci nieco do rocku, resp. rock? vsetci maju kadejake tanecne radiove vychytavky, ale neviem si predstavit cvicit na nieco, co sa mi nepaci... (minuly rok sme mali len-tak nacvicenu choreo na jednu celu pesnicku slovensku, ale trosku dost sa v nej nadava, takze to bolo nepouzitelne :heh: )

edit: http://www.youtube.com/watch?v=uiE1oLAW7sw ok, takze ked tento ustekanec ma V, tak orianine 3 zakvilenia behom skusky by nemali az tak vadit

jo, este mam otazku - chodza do kruhu v htm moze byt aj v tvare osmicky? lebo zatial vsetci na videach idu najskor jednym smerom, potom spravia so psom celom vzad a idu na stranu druhu... :nwm:
AlicaGGG
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3765
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom

Re: skúšky

Poslaťod Lucy » Str 05.12.2012 22:17

fuu, to neviem ci moze byt :nwm:
ono hlavne ked robis osmicku tak to nemas dva kruhy ,resp. tazsie si to ustriehnes ci robis fakt kruh a nie nejake vajce
navyse ten kruh musi byt dotiahnuty, t.j. skoncit tam kde si zacala,pri osmicke mas skorej tendenciu nedokoncit ho a ist uz na ten druhy si myslim...

k hudbe - ja som skladala F1 na toto :joint:
Lucy
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 829
Bydlisko: BA/BB

Re: skúšky

Poslaťod AlicaGGG » Str 05.12.2012 22:21

lucy dobre, tak vidim ze s hudbou problem nebude, vdaka :lol:
ok, tak kruhy spravim tak ako vsetci...
otočky – jeden prvek představující 2 otočky v jednom směru (otočky musejí být předvedeny souvisle za sebou), jeden prvek představující 2 otočky ve druhém směru (otočky musejí být předvedeny souvisle za sebou); pes může být v libovolné pozici vůči psovodovi

cize idem chodzu - 12 krokov, na konci mi pes spravi 2 otocky doprava, znova idem 12 krokov, a potom mi pes spravi 2 otocky dolava - moze byt? nemusi tie otocky doprava a dolava robit po sebe, ze?

http://www.youtube.com/watch?v=yTrgcEoauoA - tito maju osmicku :joint:
AlicaGGG
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3765
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom

Re: skúšky

Poslaťod Lucy » Str 05.12.2012 22:33

hmm, myslim ze moze byt ,pokial to ma v skusobaku uvedene ze dva prvky a nie jeden,tak sa to nemusi robit hned za sebou
/ale kludne ench sa vyjadri niekto kompetentnejsi aj /

ale k otockam celkovo sa odporuca urobit jednu navyse -tiez kvoli tomu dotahovaniu cvikov,ked spravis len dve ta druha moze byt odflaknuta,ze to pes nedotiahne do konca,ked spravis tri tak dve mas urcite na 100percent :smile:
Lucy
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 829
Bydlisko: BA/BB

Re: skúšky

Poslaťod Rehssi » Str 05.12.2012 22:42

Kľudne môžeš ísť kruhy osmičkovým štýlom, ak to psovi takto plynulejšie viac sedí. Väčšina ľudí, vrátane mňa, volí pri kruhovom pohybe prudkú zmenu smeru preto, že psiská sa nám nudia a toto ich trochu osvieži na duchu :heh: Len naozaj bacha na to, aby boli kruhy celé, najlepšie je odpojiť sa z prvej kružnice až po prejdení 1 a 1/4 kruhu.

Dobre to máš, otočky na jednotlivé strany nemusia byť po sebe.
Rehssi
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1032
Bydlisko: Bratislava

Re: skúšky

Poslaťod AlicaGGG » Str 05.12.2012 22:51

vdaka baby za pomoc
este mam, dufam, poslednu otazku: v F1 obiehanie psovoda - moze byt aj obcuvanie? totiz pri tom mi pes nesteka :heh:
AlicaGGG
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3765
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom

Re: skúšky

Poslaťod Rehssi » Str 05.12.2012 23:09

ťažká otázka :nwm: ja by som si tipla, že cúvať nemôže, pretože obcúvanie je samostatný presne definovaný cvik, ktorý sa objavuje vo vyšších úrovniach. Ale to kecám, netuším. Ak ti nikto neporadí priprav si obe varianty a pred skúškou sa opýtaš rozhodcu :yes:
Rehssi
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1032
Bydlisko: Bratislava

Re: skúšky

Poslaťod Cathie » Štv 06.12.2012 15:39

To, co mam ja zazite zo skusok a baveni sa na seminaroch :smile:

- obcuvanie byt nesmie, uz som videla sa ludi na tomto disknut
- otocky zavisia od toho, v akej je to divizii, treba sledovat, kolko je to prvkov, v tomto pripade by asi mohli byt aj oddelene prevedene (vzdy 1 prvok musi byt predvedeny vcelku)
- chodza vpred musi byt rovno vpred (idealne pri stene alebo po diagonale, zabocit clovek moze IBA vtedy, ak by mu hrozilo, ze vyjde z priestoru - nezmestia sa mu kroky na dany priestor)
- pri osmickach tiez bacha, lepsie je spravit tam pauzu medzi dvoma kruhmi

Ono je to vsetko rozhodca od rozhodcu, posudzuju to rozne, niekto je prisnejsi a niekto benevolentnejsi. Ale vseobecne plati, ze v DD - ak nesplnis prvok spravne (chyba ti krok, centimeter, pes je v zlej polohe, pripadne nespravny smer, atd..), mas DISK. Body sa strhavaju iba co sa tyka kvality prevedenia (rychlost, radost, presnost), chyba v cviku je proste DISK.
Obrázok
Cathie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3922
Bydlisko: BA - Ružinov

Re: skúšky

Poslaťod AlicaGGG » Štv 06.12.2012 16:08

ejha, cathie nelakaj ma s tym diskom :heh: takze fakt vsetko radsej spravit navyse ako menej... len vcera ma napadlo, ze ako si budem pocitat napr. kroky v slalome, ked psovi musim hovorit stale "ssssssssssss" aby slalomoval... radsej asi preslalomujeme celu dlzku cvicebnej plochy aby nam nechybal 1 krok
ok, takze obcuvanie nie, a toto ma tiez zaujimalo - ci to moze byt:
zabocit clovek moze IBA vtedy, ak by mu hrozilo, ze vyjde z priestoru - nezmestia sa mu kroky na dany priestor

vdaka cathie :yes:
AlicaGGG
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3765
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom

Re: skúšky

Poslaťod Sabča » Štv 06.12.2012 17:18

Obcuvanie urco nie :no:

Osobna skusenost - v jednotkovych skuskach nie je najstastnejsim riesenim rozhodnut sa robit cely jeden prvok (napr. ten spominany slalom) na celu dlzku tanecnej plochy, kedze maju dost nizku hornu casovu hranicu, za ktoru musis skusku splnit. Lahko sa pri hocicom zamotas, tym padom sa uz nezmesti do limitu skusky a mas DISK. Radsej si zostrihaj pesnicku tak, aby si sa vedela orientovat podla fraz - doma si pekne vyskusas, co ti ako dlho trva a budes vediet, ze ked preslalomujes celu jendu konkretnu frazu, na sto percent tam mas pozadovany pocet krokov a zaroven tym nezabijes zbytocne vela casu :smile:. No a potom to uz len chce nahrat si zostrihanu pesnicku do mobilu/mp3jky a po ceste do skoly si to kazdy den pustat dokola a hovorit si pritom, aky prvok kedy robis. :jop:
Sabča
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 779
Bydlisko: Bratislava

PredchádzajúciĎalší

Späť na Dogdancing