DD skúšky podľa DDCCR

Sem píšte o športe Dogdancing.

Re: skúšky

Poslaťod Sabča » Pon 14.05.2012 13:37

Och, Lucy, skoda, ze si mi nenapisala pred vikendom, nieco by sme vymysleli :ua: Som si vobec nevsimla, ze si sa tu nieco pytala...

Ja teda pridavam video z nasej skusky Musical dressage 3 zlozenu na V :smile:
http://www.youtube.com/watch?v=5FZFFv2K0OY
Sabča
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 779
Bydlisko: Bratislava

Re: skúšky

Poslaťod Sim » Pon 14.05.2012 15:49

bežne sa tam premávali ľudia so psami, kým vy ste skládali skúšky? :oo: A s Avahim to ani nehlo, super :jop:
Sim
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 664

Re: skúšky

Poslaťod vavrena » Pon 14.05.2012 16:08

Zo začiatku veru áno, Sabča išla ako úplne prvá. Všetci sme stuhli, a vo mne adrenalín vytryskol hádam aj ušami, keď som toho týpka zbadala :pac: . Počas skúšky tam už ľudia neliezli, ale medzi skúškami hej. Chýbalo tam pevné ohradenie. Súťaž už prebiehala na veľkej ploche, tam to bolo famózne :smile: .
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: skúšky

Poslaťod Lucy » Str 23.05.2012 15:37

Offtopic: najlepsie bolo,ze on bol este akoze troska zduty ked ho Cathie poprosila aby tam nesiel :ach:
Lucy
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 829
Bydlisko: BA/BB

Re: skúšky

Poslaťod Rehssi » Str 23.05.2012 19:06

Aj ja by som chcela cudzieho psa na plochu, by som sa mala na čo vyhovárať prečo to dopadlo ako to dopadlo :heh: ( http://www.gogo.estranky.sk/clanky/dog- ... ky-dd.html ) dnes som s ňou poskakovala pre domom kultúry a ani nemukla :hmm:
Rehssi
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1032
Bydlisko: Bratislava

Re: skúšky

Poslaťod Cathie » Štv 24.05.2012 8:06

Jani clanok precitany, uplne chapem tvoje pocity a drzim palce, aby sa vam podarilo na tom zapracovat.. :jop: mne do isteho casu Story vobec nestekala a teraz mam co robit, aby som ju udrzala v tichosti zatial jediny sposob je nenechat ju sa rozstekat = co vo velkej miere znamena nezapajat "stekacie" prvky do choreografii.

Tzn prestala som zaradovat akekolvek skoky a ked uz musia byt, tak 1-2 po sebe, viac nie. Slalom moze byt iba taky "tanecny" s pridanym nejakym rytmom, aby bol pomalsi (a mala viac casu tu stekaciu naladu "predychat" :lol: )

Neskusala si tie otocky/slalom v rusnom prostredi cvicit napr na pamlsky a znovu ist od toho, ze by si ju tym pamlskom viedla? Mne na to Story celkom dobre reaguje a spomali, tym padom sa aj ukludni :smile:
Obrázok
Cathie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3922
Bydlisko: BA - Ružinov

Re: skúšky

Poslaťod Sabča » Štv 24.05.2012 8:47

Jani, ja len musim dodat, ze nemozes ratat s tym, ze ak prejdes od F k inym divoziam, pes ti prestane stekat. Tak to nefunguje - bohuzial :no: Kym nevyries pricinu a problem samotny, coskoro sa ti stane, ze ti pes bude stekat aj pri chodzi pri nohe. :ahoj:
Sabča
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 779
Bydlisko: Bratislava

Re: skúšky

Poslaťod Rehssi » Štv 24.05.2012 9:18

mňa skôr trápia otočky, teda netrápia, ja na ne proste kašlem. Bože to je úľava :heh:

So štekaním skúsim niečo robiť, to je jasné :yes: hlavne štekanie som myslela tým, že by sme pri dostatočnom tréningu mohli zvládnuť vyššie skúšky. Aj tam sú dynamickejšie prvky, ale je ich menej, menej otočiek a to myslím natrénujeme. Freestyle proste už nie.
Naposledy upravil Rehssi dňa Štv 24.05.2012 9:38, celkovo upravené 1
Rehssi
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1032
Bydlisko: Bratislava

Re: skúšky

Poslaťod vavrena » Štv 24.05.2012 9:33

Jani, poteším ťa tým, že od budúceho roka bude v F1 len polovičný počet otočiek? :heh:
Inak si myslím to isté, čo Sabča - rieš problém samotný, lebo to štekanie určite prejde do iných cvikov. Určite ťa to bude stáť veľa času, ale oplatí sa skúšať, pýtaj sa ľudí, čo už tým prešli. Loty je mladučká a nakoniec to zvládnete. Určite si nemyslím, že na obmedzenie štekanie je potrebná "radikálna zmena životného štýlu." Nedovoľ jej štekať ani pri agility. Určite nie je cesta to, že vynecháš problémové cviky. Štekanie sa totiž nebude zlepšovať. Práve naopak.
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: skúšky

Poslaťod Lucy » Štv 24.05.2012 9:45

CO???! Boze ja som moje uboziatka trapila milion otockami ? Ked im to poviem,tak uz nebudu chcet robit dog dancing vobec :ha: jezis to im trvalo tak dlho prist na to,ze to je :censored: :heh:
Lucy
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 829
Bydlisko: BA/BB

Re: skúšky

Poslaťod Rehssi » Štv 24.05.2012 11:20

A vie sa koľko otočiek vo F bude? :aaa: polovica je 4x4 bez opakovania? pôjde to rozdeliť na 2x2 a 2x2?
nechcem vynechávať problémové cviky v tréningu (teda otočky nad 2x2, ale to nie je kvôli štekaniu), naopak, ale radiť ich do choreografie je myslím si hlúposť. Pôjdeme pekne do fun s cvikmi, kde mi nešteká... Potom do ofi/na skúšku (a na nej slalom pekne na záver)... a až neviem kedy si možno dovolím zaradiť do choreografie niečo akčnejšie. Ale asi mi všetci píšete to isté, len sa mi pletie kto hovorí o akciách kto o tréningu :hi:
Ako neštekať na agi fakt neviem, problém je že chodím na normálny cvičák, nie je priestor piplať sa s ňou. Tiež sa mi nechce cestovať tam hodinu najbližšieho pol roka (prinajlepšom) a psa sťahovať keď štekne a zase hodinu cestovať domov.
Musím si nájsť dáky seminár/tábor/dačo...
Rehssi
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1032
Bydlisko: Bratislava

Re: skúšky

Poslaťod Anavi » Pia 25.05.2012 13:30

Offtopic: Sabča ja Avašteka zbožňujem . Krásne sa sústredí . :poklona: Máte môj obdiv .Ako si ho naučila toľko sa sústrediť ani raz sa neobzrel za niekým iným . :angel:
Sny sú na to , aby sa splnili .
Anavi
Hafan
 
Príspevky: 583

Re: skúšky

Poslaťod AlicaGGG » Uto 04.12.2012 23:54

co robit, ked chcem ist na nase prve skusky? mozno sa to tu pisalo, prelistovala som temu len tak haj-buj
teda najviac ma zaujima, co robit, aby som dostala VZ... a kde mi ho daju, ako, preco, naco, zaco?
AlicaGGG
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3765
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom

Re: skúšky

Poslaťod kikaku » Str 05.12.2012 0:24

Alica tak to sme už dve :lol: myslím, že VZ dostaneš priamo na skúškach ale tiež nie som istá ...a ešte zaujíma ma aj, či sú povolené na skúškach pamlsky :smile: tému som nečítala, možno to tu niekde aj je...nakukla som sem iba náhodou...ale tiež zvažujeme skúsiť F1 tak ma to zaujíma :no:
"Není dobré stádo bez dobrého ovčáka – a není dobrý ovčák bez dobrého psa"
kikaku
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 238
Bydlisko: Rajecké Teplice

Re: skúšky

Poslaťod AlicaGGG » Str 05.12.2012 0:55

ja zase planujem hlavne htm1, ale ked tak pozeram na ostatne skusky, vsetky vyzeraju super (okrem Dwd, ktorej nerozumiem :lol: )
jo, videla som, ze cas na spravenie skusky je 45-70 sekund... cize ked vsetky cviky odcvicime do pol minuty mam minus body, alebo bude stacit, ked tam tych 15 sekund este budem saskovat so psom a robit nejake cviky? a napriklad ma tiez zaujima, co sa rozumie pod pojmom otocenie psa okolo osi - moze to byt aj obehnutie psovoda cuvanim?

kika: a tiez rozmyslas nad TN?
AlicaGGG
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3765
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom

PredchádzajúciĎalší

Späť na Dogdancing