Čo takto konečne založiť klub???

Sem píšte o športe Dogdancing.

Re: Čo takto konečne založiť klub???

Poslaťod Amaguk » Ned 17.01.2010 1:32

pardon, ze sa vam pletiem do kapusty :no: teda debaty, ale nechcete sa radsej volat po slovensky, teda Klub tanca so psom, napriklad? :no:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Čo takto konečne založiť klub???

Poslaťod Cathie » Ned 17.01.2010 1:36

Je fakt, ze ten nazov by bol masovo pre ludi asi zrozumitelnejsi, ale zas vsetci ludia od dogdancingu tomu vravia "dogdancing".. navyse vyraz "tanec so psom" je pokial viem aj oznacenie jedneho oddelenia triedy v ceskom DD a je to len urcita cast, sposob dogdancingu.

Aj agility by sa mohli volat "prekazkova draha" alebo "psi parkur", bolo by to jasnejsie, ale.. kto chce, zisti :nwm: Navyse ozaj slovicka dog a dance by snad mohla vacsina ludi chapat :angel:
Obrázok
Cathie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3922
Bydlisko: BA - Ružinov

Re: Čo takto konečne založiť klub???

Poslaťod Amaguk » Ned 17.01.2010 1:48

agility v slovencine neznamena "prekazkova draha" ani "psi parkur" :no: zatial co dogdancing v slovencine je tanec so psom - je to vyznamovo zhodny preklad;
btw, ako moze "tanec so psom" teda dogdancing byt len jednou castou dogdancingu? :no: :lol: mozno ani to v Cr nemaju celkom domyslene alebo vyjasnene :no:

mozno to bude tym, ze v anglicky hovoriacich krajinach sa dogdancingu ako celku vlastne ani nehovori dogdancing :no: tak preco neist vlastnou cestou v ramci uvadzania istych pojmov?

ale to je len take drobne lingvisticke okienko na okraj vasej diskusie - mozno preto, ze mam pocit, ze ak sa da, mali by sme hladat cesty ako uviest doteraz mozno neznamu terminologiu do nasej slovnej zasoby radsej ako zbytocne preberat cudzie pomenovania :nwm: (a nie, nie som zastankynou jazykoveho zakona :lol: len ma zaujimaju aj tieto lingvisticke otazky :no: )

ono, ked sa ludia spytaju, ze comu sa venuje dogdancingovy klub, aka bude odpoved? Predpokladam, ze asi: Venuje sa tancu so psom :smile:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Čo takto konečne založiť klub???

Poslaťod vavrena » Ned 17.01.2010 9:05

Ja som rozmýšľala aj nad týmto. Ale viac sa mi páči "dogdancing" z hľadiska toho, že to je len "jedno" slovo. Aj voltíž sa mohla volať akrobacia na koni, ale volá sa voltíž. A ľudia si to nevedia ani len preložiť, treba povedať, že "akrobacia na koni". Dogdancing je myslím ľahko zrozumiteľný, a kto si to nevie predstaviť, tomu veľa nepovie ani tanec so psom. Aj keď pri našich bekhendoch, fíčroch, džoboch a šou by to malo byť správne "dogdensing" :ha: .
Koniec koncov, používať sa môže aj tanec so psom, aj dogdancing. Ale ako názov klubu sa mi viac páči dogdancing, už len preto, lebo Klub tanca so psom by mal blbú skratku :smile: .
Naposledy upravil vavrena dňa Ned 17.01.2010 9:45, celkovo upravené 1
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: Čo takto konečne založiť klub???

Poslaťod Kikz » Ned 17.01.2010 9:35

Ináč ked už o to ide, mne to forum vobec nefunguje. Vyhodí mi

phpBB : Critical Error

Could not connect to the databasePHP Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Can't connect to MySQL server on 'localhost,3306' (10060) in D:\weby\saintssk\dogdance.saints.sk\wwwroot\db\mysql4.php on line 48 PHP Warning: mysql_error(): supplied argument is not a valid MySQL-Link resource in D:\weby\saintssk\dogdance.saints.sk\wwwroot\db\mysql4.php on line 330 PHP Warning: mysql_errno(): supplied argument is not a valid MySQL-Link resource in D:\weby\saintssk\dogdance.saints.sk\wwwroot\db\mysql4.php on line 331



:nwm:
Kikz
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1761
Bydlisko: Bratislava

Re: Čo takto konečne založiť klub???

Poslaťod Lucy » Ned 17.01.2010 9:51

Amaguk- tanec se psem je jedna z divizii v Cr, teraz som to na just nenasla ako to mali prelozene do Aj, ale dog dancing to nebolo na 100%
Tusim nieco ako dancing/dances with dog. A slovo tanec sa v tomto pripade vztahuje aj na psovoda.(echt nejake tanecne prvky tam musis predviest aj ty, nie len sa dva krat otocit spolu so psom)
Cize nie je tanec ako tanec. Aj ked napriklad v Cr maju aj Klub tance se psem.


btw. Ked niekomu odpoviem,ze sa venujeme tancu so psom,tak si temer kazdy laik predstavi jak drzim psa za predne a tak s nim tancujem :pac: Ja to vysvetlujem nakoniec vzdy o dost obsirnejsie.

Ja ostavam pri dog dancing, z dovodu takeho preco som nechcela mat ani dogdancingový klub :jazyk:
Lucy
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 829
Bydlisko: BA/BB

Re: Čo takto konečne založiť klub???

Poslaťod Tomasko » Ned 17.01.2010 12:22

Border-cori píše:Ináč ked už o to ide, mne to forum vobec nefunguje. Vyhodí mi

phpBB : Critical Error

Could not connect to the databasePHP Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Can't connect to MySQL server on 'localhost,3306' (10060) in D:\weby\saintssk\dogdance.saints.sk\wwwroot\db\mysql4.php on line 48 PHP Warning: mysql_error(): supplied argument is not a valid MySQL-Link resource in D:\weby\saintssk\dogdance.saints.sk\wwwroot\db\mysql4.php on line 330 PHP Warning: mysql_errno(): supplied argument is not a valid MySQL-Link resource in D:\weby\saintssk\dogdance.saints.sk\wwwroot\db\mysql4.php on line 331



:nwm:

raz za čas bohužiaľ na pár minút vypadne MySQL databáza a vtedy to hádže túto chybu, ale už to riešim s poskytovateľom. Vtedy postačí, ak počkáš pár minút (väčšinou je to opravené do 5min), a môžeš skúsiť znovu. :smile:
Tomasko
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 121
Bydlisko: Bratislava

Re: Čo takto konečne založiť klub???

Poslaťod Wickyy & Classy » Ned 17.01.2010 20:07

Amaguk: v CR maju pravidla ine ako u susedných štátov. Majú dogdacing delený na 4 divízie: a to Musical Dressage, Heelwork to musik, Freestyle a Dance with dog. Prekladajú to ako hudobná drezúra, práca pri nohe, frístail a tenec se psem. Každá divízia sa volá podľa toho o aký štýl tanca a spolupráce ide.
Majú dva kluby: klub dogdancing a klub tance se psem. Kde ten druhý je čisto zameráný na štvrtú divíziiu, čiže tanec se psem, kde sa musí hýbať aj psovod.
Osobne sa aj mne viac páči dogdancing, tanec so psom sa dá pokladať za dosť obmedzený pojem ohľadne tohoto.
Už sa o tomto písalo, ja len, aby sa to zas neprekrúcalo :ach: .
Wickyy & Classy
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1841

Re: Čo takto konečne založiť klub???

Poslaťod Tomasko » Ned 17.01.2010 20:34

Pre ľudí, ktorí neovládajú až tak dobre angličtinu, som nahodil na naše fórum slovenčinu :smile:
Tomasko
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 121
Bydlisko: Bratislava

Re: Čo takto konečne založiť klub???

Poslaťod Lucy » Pon 18.01.2010 14:40

Lidi, k tomu stretku, pripravme si aspon v hlave,ze co vsetko chceme konkretne prekonzultovat

ja navrhujem dohodnut sa minimalne na konecnom nazve klubu a rozdeleni funkcii,zatial aspon takych provizornych,ze kto moze co vybavit :no:

Inak Cathie, plati ta Pohoda??
Lucy
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 829
Bydlisko: BA/BB

Re: Čo takto konečne založiť klub???

Poslaťod Cathie » Pon 18.01.2010 20:12

Ok, takze 21.1. sa stretneme o 17:00 na Hlavnom namesti? Moze byt takto?

Pohodu uplne staci rezervovat den/dva predtym, skor sa tam rezervacky ani nezvyknu robit :heh: Akurat mi Wicky a Tomasko potvrdte prosim, ci beriete psy so sebou, aby som na to upozornila a rozhodla sa, co spravim so psom ja.. nie ze by som si to mohla zariadit, kedze bohuzial tento tyzden bude baba asi stale zavreta, ja mam cas ledva na 5 hodin spanku denne, uz som z toho zufala.. :ua:
Obrázok
Cathie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3922
Bydlisko: BA - Ružinov

Re: Čo takto konečne založiť klub???

Poslaťod Tomasko » Pon 18.01.2010 20:15

No po prehováraní od niektorých ľudí (nebudem ťa menovať Lucy, neboj) ho teda vezmem... :smile:
Tomasko
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 121
Bydlisko: Bratislava

Re: Čo takto konečne založiť klub???

Poslaťod Lucy » Pon 18.01.2010 20:46

( si fakt milyTomasko :jazyk: )

Tak ja potvrdzujem,ze pridem -myslim,ze vdaka psom sa vsetci co sa este nepozname lahko rozpozname :lol: /aky originalny rym som dala/
Lucy
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 829
Bydlisko: BA/BB

Re: Čo takto konečne založiť klub???

Poslaťod Cathie » Pon 18.01.2010 21:13

Lucy a planujes brat psy aj ty?
Obrázok
Cathie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3922
Bydlisko: BA - Ružinov

Re: Čo takto konečne založiť klub???

Poslaťod Lucy » Pon 18.01.2010 21:28

Nie,nie asi by mi zapadli do snehu :no:
Lucy
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 829
Bydlisko: BA/BB

PredchádzajúciĎalší

Späť na Dogdancing