Switch to full style
Sem píšte o športe Dogdancing.
Odoslať odpoveď

Re: Začiatky

Uto 14.12.2010 16:16

katush- a zlepsilo sa to po puberte??..


Offtopic: Deny - V podstate sme zatiaľ ešte s puberty úplne "nevyliezli" práve naopak .. Privolačku učíme na novo :smile:
Ak mám pravdu povedať už aj ja dlhšie zvažujem nad kastráciou ,podobný prípad ako moschino bude to tak pre neho lepšie , kedže šteniatka neplánujeme (nakoľko je bez PP)
Ale toto už som poriadne offtopic :hi:

Re: Začiatky

Pon 27.12.2010 19:21

poradite mi co mam robit, ked mi psica steka? Prebehla som dogdancingove temy ale toto som nenasla :hi: hlavne pri dynamickejsoch prvkoch... Zo zaciatku bola ticho, ale ako cvicime a ona sa "do toho dostava", tak jej az prepina a jaci ako o zivot :pac: mam tendencie nic jej nezakazovat, len prestat v cviceni, pockat az stichne a dam povel znovu, chvalim len za prevedenie v tichosti. Len som si neni ista, ci to staci :nwm: uz je v stadiu, ked cvici lebo je to zabava, nie pre odmenu. Ako to riesite vy?

Re: Začiatky

Pon 27.12.2010 20:35

Ja to riesim nielen ukoncenim cvicenia, ale aj mojou ignoraciou. Ziadne "hiiii co to bolo" apod. Jednoducho sa otocim chrbtom/odchadzam/robim si svoje veci akonahle stekne. samozrejme toto plati len v situacii,aku opisujes ty - pes sa straaasne tesi y cvicenia a je moc "hecnuty". Nam to velmi pomaha. Akurat ze teraz si Avahi vymyslel za stekanie nahradu - knuci,mrnci a rozprava :ha: Ale to chvalabohu len vo vynimocnych pripadoch.

Re: Začiatky

Pon 27.12.2010 20:44

jej, to si ma potesila. u nas je stekanie uplna novinka, tak tuho rozmyslam ako postupovat a nic nepokazit :heh:

Re: Začiatky

Pon 27.12.2010 21:22

:ha: :ha: :ha:
vždy som najprv dávala na rady ostatných napr. hneď ako pes keď štekne, tak mu dať odloženie a keď vychladne, tak pokračovať. No akosi sa to proti mne otočilo a pes začal brať odkladačku a celkový povel ako trest, takže som do :kak: no znechutila ešte aj ľahnutie :au: .
Potom som teda privolila k ignorácii, lenže u nás platí: "tak ako ja tebe, tak ty mne", čiže som si zase sama zavarila, pretože tým, že ak mne sa niečo nepáčilo nastal ingnor, tak keď sa psovi niečo nepozdávalo nastal takisto ingnor lenže z jeho strany :pac: .
Potom sme skúsili, štek- nič sa nestalo, bez šteku- chvála až k Bohu, no lenže akosi to nezaberalo, teda áno, ale nie až tak, že by to malo presný výsledok.
Nakoniec mi nič inšie nezostalo ako zmeniť seba :prd: . Takže si musím dávať pozor na to, aby som dávala jasné a vyrovnané, presné a sebavedomé signáli. A áno používam híííknutie, pretože to je u nás posledná výhražná forma nesúhlasu s niečím. A pes sa doslova zháči a naozaj rozumie, čo bolo zle. Vie, že sa prestal kontrolovať a tento zvuk ho akoby privedie k tomu, že sa aspoň koncentruje.
Trvalo mi celý rok, celý jeden rok, čo sme sa nevedeli nikam pohnúť. Momentálne sa nám podarilo až tri vystúpenia :ha: nepreziapať, nedostať sa do tranzu. Pár štekov bolo, ale na to, že sa potom začala brzdiť a ovládať je to obrooovsky úspech. Čiže už aspoň viem ako na to. Teda dúfam, klop, klop, klop!!!
V zásade pri tréningu uprednostňujem, že chválim iba prvky bez komentára, ale na súťaži...každý vie, že pes sa vždy správe inak, čiže tam na pochvalu a ignor proste nie je čas.

Re: Začiatky

Pon 27.12.2010 22:07

Tak samozrejme, aj tu , ako ostatne vzdy plati, ze kazdy pes je iny. Moj na nejake moje zvachtlanie a mile napominanie zvysoka :kak: a blaci si dalej :pac: . ..

Re: Začiatky

Štv 30.12.2010 10:16

Hej? Tak to ja mám zas citlivku a keď pri tréningu poviem nejaký tichý výhražný zvuk, tak Dáres hneď panikári, že čo spravil zle a následne zostane stáť a čumí na mňa akoby sa mi ospravedlňoval za niečo čo ani sám nevie. Síce Dáres nebľačí, ale občas si vždy štekne alebo zahundrá napr. pri otočke. A zaberá na to pomalšia gestikulácia u nás. Ale zatial to veľmi neriešim.

Re: Začiatky

Štv 30.12.2010 17:23

Ja som skor hovorila o tom, ked uz je viac-menej v stekacom tranze - to potom uz nevidi a nepocuje nic :ach: (a to nemusi byt len pri cviceni)

Re: Začiatky

Štv 14.04.2011 18:33

Ahojte,

viacerí mi povedali, že by som mala skúsiť nejaké cviky z dogdancingu, pretože moja 1,5 ročná fenka Bieleho ovčiaka Steff je psyhcický nezničiteľná a potrebuj nejaké ľahké triky na začiatok aby sme vybili jej energiu, pretože sa na dvore nudí a začína vymýšľa bláznovstvá. :yes:

Re: Začiatky

Štv 05.05.2011 7:18

Tak aj my sme zacali :-)
uz vieme
sadni
lahni
daj labku
give me five
mrtvolku

kedze mame chore klby sme trochu obmedzeny ale staticke cvicky ho chcem naucit skoro vsetky :-) akurat nebudeme moct skakat :-( ale tak aspon nieco a moc ho to bavi a tesi sa :-)

Re: Začiatky

Str 11.05.2011 14:50

Ja nastastie s tymto problem nemam :lol: :ha: :lol:

Re: Začiatky

Str 11.05.2011 14:57

So začiatkami? Mal tvoj príspevok nejaký hlbší zmysel, ktorí sme mali pochopiť alebo si sa chcela len pochváliť, že tvoj pes má zdravé kĺby?

Re: Začiatky

Štv 12.05.2011 8:53

tak vcera som zacala z ucenim povelu "hanbi sa" dala som mu na nos leukoplast a to moje teliatko ho behom par sekund strhlo a zozralo :lol: tak skusime inu alternativu :-) Lulu mi poradila gumicku, tak to skusime s tym :-)

Re: Začiatky

Štv 12.05.2011 12:46

Inwuska ved o to strhnutie ide, to je ok, akurat ho nechaj miesto leukoplastu zozrat pamlsok za odmenu :no: Ziadne nie ci fuj, jednoducho mu to vezmi akoby nic a miesto toho mu strc pred nosom pamlsok, ta ne? :lol:
Odporucam chvalit uz pri dotyku labky s nosom, nie az ked pes strhava. Aby si uvedomil, ze ide o ten pohyb, nie o strhnutie :yes:

Re: Začiatky

Štv 12.05.2011 16:54

No mala som pamlsku nachystanu a aj som chvalila len som nestihla uchmatnut leukoplast a strcit pamlsku :-) nejak som necakala ze to pojde tak rychlo :-) nevadi budeme to skusat dalej :-)
Odoslať odpoveď