Začiatky

Sem píšte o športe Dogdancing.

Re: Začiatky

Poslaťod drobculik2 » Uto 07.12.2010 16:59

Sima-dog : vrele odporucam je skvela...kedy mam viac casu tak uz vieme viac veci....ale nam sa cvici trosicku tazsie...dlhy pochop...drzim palce a vela zvladnutych cvikov su tam superne....aj rady ked ti nieco nepojde.... :jop:
drobculik2
Okoloidúci
 
Príspevky: 23
Bydlisko: okolie Levic

Re: Začiatky

Poslaťod Akami » Uto 07.12.2010 17:10

drobculik2 píše:Akami: no ja sa s tym stretavam pomerne casto ze mi ludia vravia ze vsak ty mas borderku pre Vas je cvicenie jednoduche....ano ale nie vsetky psy su taky sikovny a tak im to pali...ona ked chce robit robi i ked tazsie ale nieco spravi ale ked sa zatne nepohnem s nou....je urazliva a velmi bojazliva....neviem ako je to u psov s PP moja fenka je bez pp...nemam skusenosti s cvicenim pp psa....ja som chcela povodne fenku s PP ale na slovensku je dost problem zohnat fenku s pp je vela psov....a kedze som teraz bez prace ani by mi to nevyhovovalo...a okrem ineho by asi uz dalsieho psika pri sebe nezniesla je ziarliva...
Podla mna borderka aj ked je prirodzene hodne citliva, ma predsa len mat urcitu vyrovnanu povahu, napriklad ta prehnana bojazlivost, tak to je aj nas problem, teda nasej Terry, sucky bPP. Ona je vyborna, ale ta jej bojazlivost a prehnana citlivost je dost velka brzda nasho napredovania. Teraz ked porovnavam s nasou malou, ta ma len nieco vyse 3 mesiacov, uz teraz vidim velky rozdiel. Teda v mnohom su si podobne, ale mala je ovela vyrovnanejsia, nie je tak bojazliva a precitlivena. Nechcem zovseobecnovat a netvrdim ze kazdy pes bPP ma nejaku problemovu povahu a tiez netvrdim ze medzi PP psikmi su len vsetky z povahou bezchybnou, ale poznam viacerych co maju aj bPP aj PP psa a ten rozdiel spominaju. Nieco na tom podla mna bude. Uz teraz viem ze nasa mala Bree sa bude ucit ovela rychlejsie ako Terry.

Knizku 101 psich trikov nemam, ked som si ju pozerala v knihkupectve, sa mi az tak velmi nepozdavala. iez som vsak videla teraz knizku co v cechach ma byt, o dogdancingu achcem si ju nechat doviezt od kamosky teraz na Vianoce ked sem pojde, myslim ze bude dobre spravena, autorku som nasla niekde na nete a jej pristup sa mi pacil.
Akami
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1464
Bydlisko: Nova Dubnica

Re: Začiatky

Poslaťod tera » Uto 07.12.2010 17:17

eď nepomohol 1,5 ročný tréning, riešila som to inak a už sa to zlepšuje aj vonku

Offtopic: ako? :no:
tera
Big Dog
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: Horná Streda

Re: Začiatky

Poslaťod moschino » Uto 07.12.2010 18:51

dali sme mu fiknut gulky :no: som nad kastraciou dlho rozmyslala, radila sa s ludmi a veterinarmi a nakoniec k tomu doslo. Myslim, ze teraz ma plnohodnejsi zivot, netrapi sa ked sa vonku nejaka fena hara, neuteka za nou, ja potom nekricim nanho ked utecie, dokonca sa o 100% zlepsilo nase agility, kedze uz vieme odbehnut parkur bez toho aby za nejakou fenou usiel a teda ma aj pravidelny pohyb, obaja menej stresu a viac pohody a tiez si viac rozumieme :smile:
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

Re: Začiatky

Poslaťod drobculik2 » Uto 07.12.2010 18:59

Akami : tu fenku 3 mesacnu to je s pp? ja som tiez rozmyslala nad tym ze si zaobstaram ale....nemam dostatok financii a co sa tyka bonny mali sme doma pudlicku steniatko a strasne na nu ziarlila tak sa bojim ze by to nedopadlo dobre...sedela po kutoch a dost zosmutnela....fenku sme tak darovali...my az take problemy nemame neboji sa az tak ale ked chce uci sa rychlo ked sa jej nechce trva jej to vecnost...podla mna sa niekedy aj doraba :lol:
drobculik2
Okoloidúci
 
Príspevky: 23
Bydlisko: okolie Levic

Re: Začiatky

Poslaťod tera » Str 08.12.2010 17:18

moschino píše:dali sme mu fiknut gulky :no: som nad kastraciou dlho rozmyslala, radila sa s ludmi a veterinarmi a nakoniec k tomu doslo. Myslim, ze teraz ma plnohodnejsi zivot, netrapi sa ked sa vonku nejaka fena hara, neuteka za nou, ja potom nekricim nanho ked utecie, dokonca sa o 100% zlepsilo nase agility, kedze uz vieme odbehnut parkur bez toho aby za nejakou fenou usiel a teda ma aj pravidelny pohyb, obaja menej stresu a viac pohody a tiez si viac rozumieme :smile:

u nás hlavne chlapská časť domácnosti stavia proti :lol: , a mama tiež...a kedže o tomto sama nerozhodujem, tak :nwm:
tera
Big Dog
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: Horná Streda

Re: Začiatky

Poslaťod moschino » Str 08.12.2010 21:15

tera: moj priateľ tiež nebol za :ach: ale keďže psa som chcela ja, kŕmim ho, platím veterinára, venčím aj chodím s ním na tréningy a všetko ostatné, tak som si aj ja rozhodla. Lebo to mne utekal na treningoch a prechadzkach. A ešte aj veterinari mi to odporučili a to su chlapi :ha: :ha: A určite neľutujem


http://baxyhoweb.webnode.sk
Obrázok
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

Re: Začiatky

Poslaťod ZdenulkaM » Str 08.12.2010 21:52

moschino ale to ze ty utekal je chyba vychovy a nie gulky :no:
Damian alias Chilli maly biely anjelik od chovatelskej stanice bile tlapky :)
Baletka Safirka von Schnappi Schnapp alias Elis velky pehaty certik :)
ZdenulkaM
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4040
Bydlisko: bratislava,petržalka

Re: Začiatky

Poslaťod moschino » Str 08.12.2010 22:27

ZdenulkaM
No, možno keby si mala ratlíka alebo pinča by si mala rovnaký problém :nie: A vedela by si, že tieto psy sú tvrdohlavé. Im je jedno, že ujde za fenkou, aj keby mal dostať novinami po zadku, aj keby mal dostať hociaký iný trest, jemu by to stálo za to. Myslím, že psa si viem vycvičiť, ale kedˇmu sa mu v tele búria hormóny, tak nerozmýšľa mozgom. Kamarátka, čo má dlhoročné skúsenosti so psami mala s ratlíkom toto isté. A jeden veterinár, s ktorým som sa o tom bavila tiež. Myslíš teda, že je chyba len vo mne??? Nie každý má malého chlpáča čo poslušne cupká popri nohe a k najväčšiemu šťastiu mu stačí krúžok salámu.
A keby to tak aj bolo podľa tvojho názoru, že by sa ten môj "nevytrénovaný a neposlušný" pes zmenil za pár týždňov po kastrácii tak rázne, otočka aspoň o 300°?? Keď budeš mať podobného psa, potom môžeš posúdiť, čo je chyba vo výchove :nie: Keby moja výchova nebola dostatočná alebo zlá, po kastrácii by bol rovnaký ako predtým
Si myslíš, že ľudia, ktorým sa psy podhrabávajú pod plod, keď sa susedova fena hára, tak sú tiež zle vycvičený?
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

Re: Začiatky

Poslaťod denyho slniecko » Str 08.12.2010 22:36

Uz aj man by sa patrilo nieco poskladat z tych nasich trikov. Ale zas nevieme ich az tak uzasne. Musim ho este dost navadzat na nejake triky, ale dufam, ze casom nam to pojde
Respawn....
denyho slniecko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1461
Bydlisko: Brno

Re: Začiatky

Poslaťod ZdenulkaM » Str 08.12.2010 22:43

moschino vsetko je o vychove :no: aj mne moj maly zerie :kak: ,a koho to je vina moja :no: lebo ho to neviem oducit..
precitaj si temy o vychove..
Damian alias Chilli maly biely anjelik od chovatelskej stanice bile tlapky :)
Baletka Safirka von Schnappi Schnapp alias Elis velky pehaty certik :)
ZdenulkaM
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4040
Bydlisko: bratislava,petržalka

Re: Začiatky

Poslaťod denyho slniecko » Str 08.12.2010 22:44

Offtopic: Davaj mu kukuricu. Bradac mojej segry tiez jedol :kak: a mu davala kukuricu a prestal.
Respawn....
denyho slniecko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1461
Bydlisko: Brno

Re: Začiatky

Poslaťod moschino » Str 08.12.2010 23:06

žranie hov.en a útek "nažhavených" psov za háravou fenou nemôžeš porovnávať!! Je to úplne o niečom inom. Mi chceš teda povedať, že to, že keď pes cíti háravú fenu, tak celý týždeň nechce žrať, zavýja, škriabe na dvere alebo podkopáva ploty že je to o výchove? Tak by som chcela vedieť, ako by si ty psovi vysvetlila, že žrať sa musí, že s háravkou u susedov nič nenarobí. Ako by si vychovala? Ako by si ho donútila, aby bol veselý a šťastný, keď mu "trhá žily" že kúsok ďalej býva nejaká fena? A myslím, že keď s týmto mali problém aj skúsený ľudia, nie je chyba len vo výchove. Asi si ešte nemala ratlíka v puberte... By som chcela vidieť tvoj výcvik. A tých rád na tému "útekov psov zta fenami" mám naštudovaných určite viac ako ty, keďže som sa o tom zákroku rozhodovala veľmi dlho
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

Re: Začiatky

Poslaťod moschino » Str 08.12.2010 23:08

Inak o žraní hov.en som zas niekde počula dávať psovi tvaroh, ale neskúšala som
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

Re: Začiatky

Poslaťod ZdenulkaM » Str 08.12.2010 23:14

moschino myslim ze to privolavanie sa da naucit vychovou :no: ked na vystave su haravky tak niektore psy /a to je hlavne vychovou/ si to nevsimlaju,ato neni len na vystave ale aj na skuskach :no:
Damian alias Chilli maly biely anjelik od chovatelskej stanice bile tlapky :)
Baletka Safirka von Schnappi Schnapp alias Elis velky pehaty certik :)
ZdenulkaM
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4040
Bydlisko: bratislava,petržalka

PredchádzajúciĎalší

Späť na Dogdancing