Začiatky

Sem píšte o športe Dogdancing.

Re: Začiatky

Poslaťod bela2001 » Sob 26.11.2011 17:13

Ahojte,chcela by com zacat s dogdancingom,mám 6 rocnu fenku,vo februari bude mat 7 rokov.Je mala,velmi energicka,je to oriesok.Ale neviem ako ju mam naucit vyskok na ruky,skusala som to vela krat,ale on sa boji vyskocit,asi si mysli,ze ju nechytim,aj som jej na plece ukazovala ze tam mam pamlsok aj som ju len tak volala aby skocila,ale ona sa asi boji.Poradte mi prosim.Uz vie zakladne povely,potom plazit,poprosit,ale väscinou s pamlskom.
bela2001
Hafan
 
Príspevky: 613

Re: Začiatky

Poslaťod tera » Sob 26.11.2011 17:21

bela2001 píše:Ahojte,chcela by com zacat s dogdancingom,mám 6 rocnu fenku,vo februari bude mat 7 rokov.Je mala,velmi energicka,je to oriesok.Ale neviem ako ju mam naucit vyskok na ruky,skusala som to vela krat,ale on sa boji vyskocit,asi si mysli,ze ju nechytim,aj som jej na plece ukazovala ze tam mam pamlsok aj som ju len tak volala aby skocila,ale ona sa asi boji.Poradte mi prosim.Uz vie zakladne povely,potom plazit,poprosit,ale väscinou s pamlskom.


skus so stoličkou, sadni si na stoličku a zavolaj ju, nech ti vyskočí na kolená :smile: potom dáš stoličku preč a budeš "sedieť" v vzduchu, a pomaly sa vyrovnávať :yes: tak by to mohlo ísť :jop: (prípadne sa opri o stenu, aby si ju určite chytila :no: )
tera
Big Dog
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: Horná Streda

Re: Začiatky

Poslaťod bela2001 » Sob 26.11.2011 18:54

dakujem za odpoved,to je dobry napad,na kolena je zvyknuta vyskocit,tak skusime.
bela2001
Hafan
 
Príspevky: 613

Re: Začiatky

Poslaťod Rasty ;* » Pon 07.05.2012 20:01

Veľmi mi pomohli vaše skúsennosti :jop: , keďže my sa tiež chystáme dať na to! :jupi: počujte, plemeno Dalmatínec je vhodné na dogdancing :lol: ?
I LOVE my little dog "Šeryna" ;**
Rasty ;*
Šteniatko
 
Príspevky: 59
Bydlisko: Šurany

Re: Začiatky

Poslaťod vavrena » Uto 08.05.2012 10:00

Samozrejme, že je vhodné, veď ho k hrám a zábavnému učeniu, a sme na vás už zvedaví.
Môžeš sa prísť pozrieť už v nedeľu na súťaž - http://www.dogdancing.sk/novinky/n-novi ... eShow.html
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: Začiatky

Poslaťod Rasty ;* » Uto 08.05.2012 18:06

vavrena: Ďakujem :smile: .. počula som, že je dobré začať v 4-5 mesiacoch :smile: zatiaľ ho naučím zákl. povely a pustíme sa do toho :heh:
I LOVE my little dog "Šeryna" ;**
Rasty ;*
Šteniatko
 
Príspevky: 59
Bydlisko: Šurany

Re: Začiatky

Poslaťod Luckaa » Str 09.05.2012 20:55

ja som s Bennym začínala s podávaním labiek, slalomom, cúvaním atď.. :D a celkom nám to ide :) v blízkej budúcnosti sa chystám natočiť video :aaa: :angel:
Benny ~ * 23.4.2010 • kríženec Border kólie a Jazvečíka • môj malý ňuňu blázon ♥
Alex & Ricky ~ *1.4.2012 • kríženci Bavorského farbiara • šialení bratia ♥
Obrázok
Luckaa
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 80
Bydlisko: Brezno

Re: Začiatky

Poslaťod Beny » Štv 27.09.2012 16:10

Ja som s Benym začínala podstane neskoro, takže som zvolila tie ľahšie triky. Keďže sadni, ľahni a popros vedel už dávno, šla som ho učiť napr. otočky, podávanie labiek (do teraz vie podať len jednu :P ), slalom, medzi nohy, oprenie labiek o ruku a také tie ľahšie. Dnes ich vie cca 15, no stále sa nenaučil cúvanie :ua:
I ♥ Beny . . . . . . http://www.my-dog-beny.weebly.com
Obrázok
Beny
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 92
Bydlisko: Trnava

Re: Začiatky

Poslaťod MontyTheDog » Štv 27.09.2012 16:13

S Monťom sme začali už od šteniatka, začalo to podávaním labiek, slalomom, až sme skončili pri stojkách a vaultoch :lol:
coming soon...
MontyTheDog
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 836
Bydlisko: Trenčín

Re: Začiatky

Poslaťod Ildikó » Ned 30.09.2012 11:51

ja mám teraz 5 mesačnú fenočku, začali sme v štyroch mesiacoch. zatiaľ vie otočku... ale neviem, čím mám pokračovať. nevedeli by ste mi poradiť niečo jednoduché???
I ♥ dogs.
Ildikó
Okoloidúci
 
Príspevky: 17
Bydlisko: Prievidza

Re: Začiatky

Poslaťod Beny » Ned 30.09.2012 19:54

Ildikó- Hmm ... skús podávanie labiek. Bolo by dobré, keby si ju začala učiť aj slalom, ten sa najlepšie učí už od šteniatka ;)
I ♥ Beny . . . . . . http://www.my-dog-beny.weebly.com
Obrázok
Beny
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 92
Bydlisko: Trnava

Re: Začiatky

Poslaťod MontyTheDog » Pon 01.10.2012 14:19

Stačí ju učiť jednoduché triky, ktoré nezaťažujú kĺby, ako je podávanie labiek, otočky, slalom, atď...
coming soon...
MontyTheDog
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 836
Bydlisko: Trenčín

Re: Začiatky

Poslaťod Adynko » Pia 05.10.2012 13:28

prosim podrebujem pomoc jedna moja kamaratka chce vediet ako naucit sadni a daj pac ?
Adynko
Okoloidúci
 
Príspevky: 7

Re: Začiatky

Poslaťod Owecka753 » Sob 27.10.2012 9:36

my sme sa poklonu naučili asi za 10 minutiek,dala som mu ruku pod brucho a pamlsok na zem a sklonil sa za chvilku pochopil :smile:
Owecka753
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1055

Re: Začiatky

Poslaťod katty158 » Pia 12.07.2013 11:05

ja som začínala slalomom teraz sa učíme otočku a hanby sa. Nič iné ma nenapadlo a taktiež aj labku na nohu či válanie ale to ešte nevieme.
katty158
Okoloidúci
 
Príspevky: 8
Bydlisko: Okr. Poprad

PredchádzajúciĎalší

Späť na Dogdancing