Začiatky

Sem píšte o športe Dogdancing.

Re: Začiatky

Poslaťod ZdenulkaM » Sob 13.11.2010 17:42

Tammuska píše:hojte :ahoj:
Takze ja zacinam s mojou civavou Meggie tancovat DD, a toto uz sme nauceni:
Sadni
Lahni
Daj labku(prava+lava)
Vystavny postoj
Ostan
Ku mne
A lahni zachvilku...
Cim by ste mi radili pokracovat?
Dakujem za odpovede :ahoj:

pises ze lahni,a lahni zachvilku :nwm:
Damian alias Chilli maly biely anjelik od chovatelskej stanice bile tlapky :)
Baletka Safirka von Schnappi Schnapp alias Elis velky pehaty certik :)
ZdenulkaM
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4040
Bydlisko: bratislava,petržalka

Re: Začiatky

Poslaťod natty » Ned 14.11.2010 18:27

pises ze lahni,a lahni zachvilku


asi to nema este dobre nacvicene :haha:
Pes je najlepší priatel človeka
natty
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 137

Re: Začiatky

Poslaťod Tammuska » Ned 14.11.2010 20:20

zdenulka: preklep... :ha: no este to neni doucene ale poamly sa to ucime :smile:
[url=http://pitapata.com]Obrázok
Obrázok
Tammuska
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 47
Bydlisko: Bratislava

Re: Začiatky

Poslaťod Connie » Uto 16.11.2010 20:44

Connie už vedela cúvaj ale dlho som to necvičili a teraz mi nechce ani za svet cúvať ako ju to mám zasa naučiť??
'"Dogs never bite me - just humans" - Marylin Monroe
„Live fast, love hard, die young.“ - Janis Joplin
Connie
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1725
Bydlisko: Pezinok

Re: Začiatky

Poslaťod Sima-dog » Pon 06.12.2010 21:14

neviem kam to mam zaradit :pac: ale chcem sa opytat ci existuje kniha o DD ak ano tak mi dajte tipy alebo link :joint:
*Nechoď tam kde vidíš svetlo, ale tam, odkiaľ počuješ štekať psov.*
*Pes je to jediné na svete, čo teba miluje viac než seba!*

Obrázok
Sima-dog
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 46
Bydlisko: Bučany

Re: Začiatky

Poslaťod Monca » Pon 06.12.2010 21:21

nech sa páči: viewtopic.php?f=13&t=2506
kniha 101 psích trikov :yes:
prípadne: viewtopic.php?f=13&t=10841 :smile:
Obrázok
Monca
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 583
Bydlisko: Zvolen

Re: Začiatky

Poslaťod moschino » Pon 06.12.2010 22:25

aj ja som našla nejakú knihu minulý týždeň v knihkupectve. Už neviem presne ako sa volala, ale som veľmi rpzmýšľala, že ju kúpim. Tiež psie triky. Ešte sa tam musím vrátiť kuknúť, či je fakt dobrá. Lebo niektoré sa mi zdajú, že možno majú veľa trikov, ale všetky sú tamer to isté
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

Re: Začiatky

Poslaťod drobculik2 » Pon 06.12.2010 23:49

jj kniha 101 psich trikov je super....no nasa lejdy sa ako prve naucila robit mrtvolu....potom daj labku....ine ju neviem naucit nakolko niesme aportery cize hracky nas nezaujimaju a pamlsky tiez nie a ked ju nic nemotivuje nehnem s nou....mala by som niekoho vyhladat a poradit sa ....ona je taky bojko pri zvyseni co i len trosku hlasu urobi mrtvolu....inak to vyuziva najradsej....najde sa niekto kto nam pomoze s vycvikom?
drobculik2
Okoloidúci
 
Príspevky: 23
Bydlisko: okolie Levic

Re: Začiatky

Poslaťod moschino » Uto 07.12.2010 0:52

Veď borderky sa ľahko motivujú. A ešte aj fenky. Ja mám pinča - psa. Ten sa motivuje celkom fajn na kúsky párkov (inak žerie len granule a párky sú mu vzácne), alebo na aport. No ale vonku už takého puberťáka namotivovať bolo takmer nemožné :ach: Stačila jedna fenka a už psa nebolo :ach: Keď nepomohol 1,5 ročný tréning, riešila som to inak a už sa to zlepšuje aj vonku :smile: Inak doma namotivovať nemám problém. Ono je to asi v povahe psa, aký je a tiež je to podľa mňa dané aj geneticky. Ale určite sa aj to dá nejako potlačiť a upraviť vhodným tréningom, isto ti s tým poradí nejaký skúsenejší človek, čo sa tréningu venuje už dlho.

Obrázok
http://baxyhoweb.webnode.sk
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

Re: Začiatky

Poslaťod kikula22 » Uto 07.12.2010 10:11

Existuje kniha vola sa ze dogdancing a je od Katky Lerlovej. Ja uz som si ju objednala tak uvidime. :smile: Ale mne sa katkina technika paci takze cakam ze bude super :no:
kikula22
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2322
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Začiatky

Poslaťod bubka » Uto 07.12.2010 10:38

Kikula, prosim ta, potom daj vediet, ci sa oplati kupit, lebo tiez sa po niecom takom zhanam, len v nasich knihkupectvach som zatial nic neobjavila :smile:
Obrázok
bubka
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1704
Bydlisko: Košice

Re: Začiatky

Poslaťod Akami » Uto 07.12.2010 11:08

moschino píše:Veď borderky sa ľahko motivujú. A este aj fenky.
Toto je nie velmi dobre zovseobecnenie. Tiez mam borderku a nie je to len take jednoduche, najme nase zaciatky neboli. Dokonca kedysi sme boli vykazane z cvicaku s tym ze mam necvicitelneho psa. Teraz sme si nasli svoju cestu, svoj pristup a je to celkom fajn. Ale nemam vobec rada reci typu "ved mas borderku, mas to lahke" Najme ked mozem teraz porovnavat moju prvu fendulu a teraz tu druhu, su aj medzi borderkami velike rozdiely, co sa povahy tyka. Myslim ze to moze zalezat aj od toho ci je pes s PP alebo bez, predsa len u bPP mozu byt podla mna vacsie odchylky co sa povahy tyka /u nas sa to tiez potvrdilo/.
Akami
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1464
Bydlisko: Nova Dubnica

Re: Začiatky

Poslaťod Sima-dog » Uto 07.12.2010 12:06

ok ta skusim sa na to pozriet ale uz som o tej knihe pocula 101 psich trikov a ona je tusim aj slovenska aj po cesky? :money:
*Nechoď tam kde vidíš svetlo, ale tam, odkiaľ počuješ štekať psov.*
*Pes je to jediné na svete, čo teba miluje viac než seba!*

Obrázok
Sima-dog
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 46
Bydlisko: Bučany

Re: Začiatky

Poslaťod drobculik2 » Uto 07.12.2010 13:31

Akami: no ja sa s tym stretavam pomerne casto ze mi ludia vravia ze vsak ty mas borderku pre Vas je cvicenie jednoduche....ano ale nie vsetky psy su taky sikovny a tak im to pali...ona ked chce robit robi i ked tazsie ale nieco spravi ale ked sa zatne nepohnem s nou....je urazliva a velmi bojazliva....neviem ako je to u psov s PP moja fenka je bez pp...nemam skusenosti s cvicenim pp psa....ja som chcela povodne fenku s PP ale na slovensku je dost problem zohnat fenku s pp je vela psov....a kedze som teraz bez prace ani by mi to nevyhovovalo...a okrem ineho by asi uz dalsieho psika pri sebe nezniesla je ziarliva...
Sima-dog: ano mame tu knihu 101 psich trikov a je v slovencine a ano da sa zohnat aj v cestine
drobculik2
Okoloidúci
 
Príspevky: 23
Bydlisko: okolie Levic

Re: Začiatky

Poslaťod Sima-dog » Uto 07.12.2010 16:37

Drobculik : no uz som si tu knihu nasla a idem si ju objednat (SK) :heh:
*Nechoď tam kde vidíš svetlo, ale tam, odkiaľ počuješ štekať psov.*
*Pes je to jediné na svete, čo teba miluje viac než seba!*

Obrázok
Sima-dog
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 46
Bydlisko: Bučany

PredchádzajúciĎalší

Späť na Dogdancing