Začiatky

Sem píšte o športe Dogdancing.

Re: Začiatky

Poslaťod vavrena » Str 08.12.2010 22:18

Zdenulka, sory :haha:
To je ale niečo úplne iné. A papanie hovienok nie je o výchove, ale o tom, že psisku chýba v strave vitamín B :no: (drožďová pomazánka napríklad by to spravila). Denyho slunce - kukurica moc nie, psy ju nevedia veľmi stráviť.
Zdenulka, navyše si mýliš pojmy - výchova a výcvik je čosi iné :no: . A to, že pes odbehne z parkúru, nie je o výchove, ale výcvikom, motiváciou.

Kastrácia môže v niektorých prípadoch výrazne pomôcť, nie však vždy. Moschino sa nerozhodovala deň ani týždeň, a pomohlo im to. Niekomu inému by to nepomohlo vôbec, ale to je riziko zákroku, a okrem toho, nie každý pes je vzrušený rovnako- niektorých to naozaj privádza do šialenstva. Taký borderiak dokáže pracovať aj vedľa háravej feny. Jazvečík by ani nemusel vedieť, čí je. Ak je motivácia k práci silnejšia, pes to dokáže zvládnuť. Mne Doby vyvádzal tiež strašným spôsobom, ešte aj teraz v auguste, keď sme boli na obedience seminári, kde bola aj háravka. Proste sme pracovali, Doby namotaný na aport, fena vyšla z budovy a on bol do troch sekúnd pri nej. Ale u nás šlo len o zvyk - stretávame žalostne málo háravých feniek. Ale predminulý týždeň sme prešli tvrdou skúškou, a aport bol atraktívnejší ako tá háravka, a to sa premávala vedľa nás :smile:
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: Začiatky

Poslaťod moschino » Str 08.12.2010 22:28

ZdenulkaM: A potom ako sa podľa teba môj "nevychovaný" pes naučil sám od seba privolanie chvíľu po kastrácii? Sám od seba? A ako to, že privolanie vedel ak tam žiadna háravka nebola? A ešte si mi nevysvetlila, ako by si vychovala psa, ktorý je nešťastný a smutný a nežerie kvôly háravkám?? Je ľahké povedať, že "je to o výcviku", keď taký výcvik robiť nemusíš, hovorí sa ľahko. Aj ja som si hovorila, že je to moja chyba, trénovala som, skúšala, stále to bolo pri tých fenách o tom istom. A ten istý problém mali skúsení ľudia a nevedeli si s tým rady. A zbožňujem, keď mi niekto radí vo výchove psa, keď podobný problém riešiť nemusí. Ja som minimálne rok študovala net, články a rady čo robiť, keď pes "nevidí a nepočuje" pri háravke, lebo za kastráciu som najskôr nebola. Ale keď mi človek, čo vychodil veterinu radil kastráciu, myslím, že vedeli čo robia a hlavne ak to zažili na vlastnej koži. Ale kým si to nezažila, čo je to ratlík v puberte a ani si ho nemala, tak je veľmi ľahké povedať, že "je to o výchove".
Už si nebodaj podobného psa vychovala??? A ak by si si myslela, že by si to náhodou zvládla, neviem či poznáš Victoriu Stilwell, ale ona v takýchto prípadoch veľakrát radila kastráciu a myslím, že taký skúsený človek vie čo robí a nie bezhlavo hlási, že je to o výchove :pac:

vavrena: asi chápeš, aký bol náš problém, keď si niečo podobné zažila s Dobym. Ja som takto rok chodila na cviák, že 3/4 všetkých psov boli fenky a Baxy ich poznal od svojich 3 mesiacov. Ale ako došiel do puberty a každá fenka inokedy hárala, pomaly pol roka vkuse sa tam vždy našla nejaká háravá a my sme rok chodili na cvičák s tým, že preskočil prvú skočku a ušiel. Myslela som, že sa to časom spraví, že keď budeme trénovať alebo budem mať lákavé odmeny, ale nepomohlo nič. Doma sa za kúsok párku ide doslova zabiť a tam by som mohla mať v ruke aj bravčovú polovičku, ani by si ma nevšimol :ua:
Tak som sa radila s ľuďmi a nakoniec som sa rozhodla. A myslím, že aj on je teraz šťastnejší, máme lepšiu súhru a agility nás veľmi baví a za tých pár mesiacov, čo má po zákroku sme sa naučili na cvičaku viac vecí ako zacelý rok, čo len utekal a dosiahli sme už aj nejaké prvé výsledky :no:
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

Re: Začiatky

Poslaťod usagi » Štv 09.12.2010 0:24

ZdenulkaM píše:moschino myslim ze to privolavanie sa da naucit vychovou :no: ked na vystave su haravky tak niektore psy /a to je hlavne vychovou/ si to nevsimlaju,a to neni len na vystave ale aj na skuskach :no:


tak potom aj zvracanie,triaska a prudke hnacky pri stretnuti sa s haravkou su vlastne len dosledkom zlej vychovy? ok,budem si pamätat...Tak a teraz vazne :joint: ak je pes na danne obdobie feny hypersenzitivny - nepomoze nic.nezalezi na tom ake to je plemeno (aj borderke sa mozu v hlave burit hormony,tak ze sa vykasle na panicka a prepne na suku :no: ) - niekedy je to viac o chemii ako vychove,ci zvyku.V takomto pripade,ked so psom proste nezmozes nic,len sa pozerat na to ako sa trapi je kastracia vyhovujuce riesenie.Pokial by moschino svojho psa privolavacku neucila,tak ver mi,ze by kastracia neviedla k poslusnosti :no: Nemozes brat vsetko tak prvoplanovo,viem ze sa este len ucis (ved vlastne vsetci sa stale ucime :no: ) a je potrebne si uvedomit ze vsetky rady (aj tu na fore) su myslene vseobecne na typ. vyhranene pripady.V realite vsak existuje siroka skala psov,temperamentov,spravania a reakcii,pri ktorych sa clovek sice opiera o "to naucene",ale spravnu cestu na jeho konkretny pripad si uz musi najst a prisposobit sam. Ak si pozries stranky moschino,uvidis ze sa psikovi nadmieru venuje a rozhodovanie o kastracii nebolo zo dna na den,ale islo o dlhodoby proces rozhodovania sa o najlepsom moznom rieseni.A evidentne bola podstata problemu vyriesena,kedze teraz sa psik dostava do pozadovaneho normalu. Ty mas maleho flegmoska,sama pises ze vacsinou spi,alebo cupita za tebou,ze vonku si radsej sadne pri teba a sleduje ako sa ine psiska hraju.To sa proste neda z perpetum mobile,akym je ratlos porovnat.On musi byt vsade,vsetko vidiet,vsetko organizovat,nikdy nespat aby nieco nepremeskal :pac: Toto plemeno je sice male,ale odporuca sa len skusenym psovodom,pretoze vychova je kapanek zlozitejsia,kedze si o sebe ratlos mysli ze je boh :angel: a ak sa k takejto povahe pridruzi este problem :piskot: Nemozes porovnavat neporovnatelne a ked niekdo napise ze ma problem tak proste z fleku hodit riesenie-vychova.Tvoj psik bude mozno flegmaticky reagovat aj na haravky a budes mat pokoj.Ale mozem ti ukazat kvantum psov,co okolo vychovy ani necmuchali a maju haravky na haku :no:

Ps: ta drozdova natierka je super napad...urcite mu dopln vitamin B :yes:
usagi
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3165
Bydlisko: NR

Re: Začiatky

Poslaťod ZdenulkaM » Štv 09.12.2010 5:38

ok chapem co myslite..mozno je to pravda ale ako by sa to riesilo keby ze sa nedalo kastrovat /vystavny pes napriklad/ :nwm:
Damian alias Chilli maly biely anjelik od chovatelskej stanice bile tlapky :)
Baletka Safirka von Schnappi Schnapp alias Elis velky pehaty certik :)
ZdenulkaM
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4040
Bydlisko: bratislava,petržalka

Re: Začiatky

Poslaťod usagi » Štv 09.12.2010 10:30

Tak ak sa jedna o podobny pripad,ze pes pri haravkach vyslovene trpi,je potrebne zvazit,ci mi za to tie vystavy naozaj stoja :smile: Ale ano,vacsinou sa da na psikovi pracovat a na haravky ho "naucit" - ale vzdy vyskocia aj taketo pripady,kedy je vsetka snaha majitela psika marna.
Naposledy upravil usagi dňa Štv 09.12.2010 10:37, celkovo upravené 1
usagi
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3165
Bydlisko: NR

Re: Začiatky

Poslaťod vavrena » Štv 09.12.2010 10:32

ZdenulkaM píše:ok chapem co myslite..mozno je to pravda ale ako by sa to riesilo keby ze sa nedalo kastrovat /vystavny pes napriklad/ :nwm:


Na výstavy háravky povolený vstup nemajú :no: .
A ak myslíš "chovný pes", je potom na majiteľovi, či chce takého psa pustiť do chovu.
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: Začiatky

Poslaťod usagi » Štv 09.12.2010 10:36

vavrena - ale coby :ha: napr. moja kamoska sa nema problem prist pozriet s haravou fenou na akukolvek vystavu :ach: (nemusi sa jednat vzdy o vystavovaneho psika :no: )nikdy ich nikdo nevyhodil,jedine si vysluzili zazerajuce pohlady,no moc ju to netankovalo :au:
usagi
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3165
Bydlisko: NR

Re: Začiatky

Poslaťod tera » Štv 09.12.2010 20:31

Offtopic: podobne, neviem, či by som chcela mať psa (teda, občas aj áno), čo celú prechádkzu ide vedľa majiteľa ako poslušný baránok vedený na zabitie, nič ho nezaujíma, žiadne pachy a vôňe, iní psi, nič :nwm: nič v zlom :smile:
ale na háravku sa v niektorých prípadoch dá zvyknúť, ale ak nie je pri akých fenkách (ale ani psoch) tránovať, tak je problém :ua:
dúfam, že naši susedia dajú fenku sterilizovať, mali také plány, ale keď počuli, čo to stojí, tak neviem :hmm: ja sa môžem tešiť na najbližšiu jar :dancing: kňučiaci pes, málo žerúci, preskakujúci plot-asi aj ja mám nevychovaného psa (dobre, je pravda, že v niečom áno, ale nie som myslím na to najhoršie :ach: )

ale myslím, že sme riadne OT :fizel:
tera
Big Dog
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: Horná Streda

Re: Začiatky

Poslaťod ZdenulkaM » Štv 09.12.2010 20:33

tera moj taky nie je :no: rad sa zabavi so psikmi a aj ponucha :no: len jedna zasadna vec vzdy pride na zavolanie,nikdy my nezdrhne na cestu :no:
na haravku sa dufam naucime ,mame tu zopar kamosiek :no:
Damian alias Chilli maly biely anjelik od chovatelskej stanice bile tlapky :)
Baletka Safirka von Schnappi Schnapp alias Elis velky pehaty certik :)
ZdenulkaM
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4040
Bydlisko: bratislava,petržalka

Re: Začiatky

Poslaťod tera » Štv 09.12.2010 20:42

len jedna zasadna vec vzdy pride na zavolanie,nikdy my nezdrhne na cestu

tak ked mi das takuto odpoved tak za 5-7 mesiacov, tak :poklona:
tera
Big Dog
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: Horná Streda

Re: Začiatky

Poslaťod ZdenulkaM » Štv 09.12.2010 20:44

tera ja som nepovedala ze taky bude v buducnosti :no: bojim sa puberty ze ako to zvladneme... :no: ale bola by som rada keby taky ostal :no:
Damian alias Chilli maly biely anjelik od chovatelskej stanice bile tlapky :)
Baletka Safirka von Schnappi Schnapp alias Elis velky pehaty certik :)
ZdenulkaM
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4040
Bydlisko: bratislava,petržalka

Re: Začiatky

Poslaťod Tiny & Teddy » Štv 09.12.2010 21:10

Offtopic: ja mám 2 a pól ročného psíka a môžem povedať že Teddy nemal naozaj NIKDY problém s hárajúcimi fenkami :angel: jemu je úplne jedno či sa von hára desať feniek alebo žiadna :yes: a som fakt veľmi rada že to takto je :aaa: lebo ak by mi doma kňučal, nežral a pod. asi by ma z toho piclo :pac: :joint: ...ja mám skôr problémi aby (keď je pri mne milión psov) sa pozeral na mňa ale on robí všetko normálne len ani raz sa mi nepozrie do očí :ach: ale keď je ich tám len pár tak je v poho :nwm:
Tiny & Teddy
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 572
Bydlisko: Brezno

Re: Začiatky

Poslaťod DeNnY » Štv 09.12.2010 22:04

hmm..ja mam tvrdohlaveho beagla..takze si myslim ze ratlici su na tom este o trochu lepsie...ked bol maly stenuch tak ma tiez posluchal dalo by sa povedat na slovo..ale prisla puberta a Denny sa totalne zblaznil poviem vam saleejsieho psa som ani nevidela...on zakazdym psom ci je fena ci je pes..zakazdym pachom..leti jak zmyslov zbaveny..o mackach ani nehovorim jedine co s ami unho chvalabohu podarilo ustrazit je ze za ZIADNYCH okolnosti nevybehne bez mojho suhlasu na cestu a ked mu poviem sadni a zostan - pre nehojak svate pismo..tak ale dufam ze ta privolavacka sa po puberte zmeni lebo on ju predtym vedel teraz ju ovlada tiez(vie co ma spravit)..len mozem ja mat v ruke co chcem vzdy je nejaka momentalna stopa alebo male decko so vyskakuje na ulici..nejaky pes co ide po opacnom chodniku...zaujimavejsi ako ja..ale tak hadam casom mno.. :angel:
DeNnY
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 798
Bydlisko: Lučenec

Re: Začiatky

Poslaťod KatuSh_3 » Pon 13.12.2010 23:21

Offtopic: Môj bol tiež taký za mlada , poslúchal na slovo malé bláznivé štena ktoré sa so mnou stále hralo prišlo ked som ja chcela a robilo to , čo mi videlo na očiach. Ked som začala utekať ja začal aj on a stále chodil za mnou bola som prenho stredobod pozornosti v celom vesmíre :smile:
Potom prišla puberta fenky, nuchanie . Spomínam si ked sa pred nedávnom hárala susedkina jorkšírka. Pár dní ani poriadne nespal (jeho obľúbená činnosť) len zavíjal . Neštekal , neknučal ale zavíjal ako malý vlk dokonca sa mu ani papať príliš nechcelo , stále chodil ako bez duše.
Niekedy je kastrácia celkom dobré riešenie , zvlášť ked človek býva na rušnom sídlisku :ach: kde sa fenky hárajú často

Myslím že to závisí aj od osobnosti psa . Niektorý psy sú ľahko cvičiteľný a robia jednoducho to , čo vidia páničkovi na očiach .Iný sú zasa taký fiškusi neposlušný (nepozerajte sa na nás :piskot: :prd: )
Obrázok
KatuSh_3
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 502
Bydlisko: Piešťany

Re: Začiatky

Poslaťod DeNnY » Uto 14.12.2010 14:45

katush- a zlepsilo sa to po puberte??..

mi zatial s haravkami problem nemame (este sme ziadnu nestretli :lol: )..mali sme jednu susedu co mala biglicu ale odstahovali sa na dedinu do domu..a..okrem nej uz v okoli styroch ulic ziadne psy niesu iba co maju dochodcovia krizencov..ale tak chudacikovia to ani psy niesu co taku vychovu maju..to su take gaucaky :dedo:
DeNnY
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 798
Bydlisko: Lučenec

PredchádzajúciĎalší

Späť na Dogdancing