Dogdancing

Sem píšte o športe Dogdancing.

Venujete sa so svojím psom Dogdancingu?

Áno
93
47%
Nie
49
25%
Iba občas
54
28%
 
Celkom hlasov : 196

Re: ?? DogDancing ??

Poslaťod Rehssi » Sob 27.07.2013 20:45

Ty tancovať nemusíš, skôr treba mať trochu divadelný prejav. Pri skúškach prvej úrovne aj pri prvých súťažiach na tom až tak strašne nezáleží, no časom bude treba, aby si pri tanci vedela skorigovať nie len psa, ale aj seba. Takže usmievať sa, nebyť zhrbená, sledovať hudbu a vhodne meniť aj svoj pohyb, nie len psíkov (tj zrýchliť/spomaliť krok, zmeniť smer a pod.).
Psíka na hudbu musíš naučiť, a nie len to, aj na komentovanie moderátora, potlesk ľudí, detičky a iné psy robiace neplechu za páskou. Ak by Vám nehrala hudba, už by nešlo o dogdacing- tanec so psom.
Informácie získaš len na Internete.
Objavilo sa pár nadšencov, ktorí núkajú pomoc úplným začiatočníkom, jediné čo ti viem poradiť je toto http://tancujucelabky.sk/ Inak všetci čo sa DD venujú si cvičia sami s tým, že boli na nejakom tom seminári. Hrozne veľa človeku dajú videá zo súťaží, tie si určite napozeraj. Existuje kopec blogov s tréningovými radami, aj tu na fóre sa dá niečo nájsť. Ale začala by som tým, že si prečítaš oficiálne pravidlá a popozeráš videá.
Rehssi
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1032
Bydlisko: Bratislava

Re: ?? DogDancing ??

Poslaťod Kavalierka » Ned 28.07.2013 9:01

Aha no dobre teda, ďakujem za odpovede :smile: pomohli ste mi :smile:
Pes je tvojím obrazom, len menším, chlpatejším, a s veľkým vlhkým jazykom.
Kavalierka
Okoloidúci
 
Príspevky: 21

Re: Dogdancing

Poslaťod MisheliQ » Ned 16.11.2014 19:13

Dog Dancing Slovakia

Obrázok
Konečné výsledky - slovenské tímy v TOP 10 na šiestom a deviatom mieste! S počtom bodov 53,93 Lusy a Deril - 6. miesto, a 53,27 Monika a Arsi - 9. miesto.
Majsterkou Európy sa stáva Nemka Sandra Roth s borderkou Lizzy, pred Belgičankou Jules O'Dwyer a Ruskou marinou Novoselovou.
Ďakujeme slovenskému tímu za super reprezentáciu!
Ďalšie výsledky si môžete pozrieť tu (rolujte úplne dole):
https://oec2014.wordpress.com/liveticker/


https://www.facebook.com/dogdancing.slovakia?fref=nf

:jop: :aplause: :winner:
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Dogdancing

Poslaťod aNeMiC » Sob 22.11.2014 17:06

Venujeme, no len rekreačne. :smile:
...Dream as if you'll live forever. Live as if you'll die today...
aNeMiC
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 554
Bydlisko: ♡ Rajecká dolina ♡

Re: Dogdancing

Poslaťod AlicaGGG » Pon 12.01.2015 22:51

ludkovia pri skusku F1 "pozicia" - moze to byt: prosenie, mrtvolka, statie prednymi labkami na mojich nohach, stojka kedy ma zadne dvihnute na mojich nohach, alebo aj schovanie - labky na predklatki a hlava dolu? a co este? okrem obycajneho S-Ľ-V... a pri "obiehanie" ma moze obcuvat? (totiz pri obiehani vpred steka, pri obcuvani nie :lol: )
AlicaGGG
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3765
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom

Re: Dogdancing

Poslaťod Margita » Str 18.03.2015 11:28

Hľadám šikovných psíkov na ukážky jednoduchej dogdancingovej choreografie už túto sobotu v Bratislave,viac info ss
malo by tam byť viac ľudí,tak ideálne pre tých čo si chcú zatrénovať v rušnejšom prostredí :smile:
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5659
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Dogdancing

Poslaťod Soni a Ivka » Štv 09.07.2015 9:17

Chcem sa opýtať či sa hodí táto pesnička na dogdancing ? Neviem sa rozhodnúť : https://www.youtube.com/watch?v=AOPMlIIg_38 ? :nwm:
Soni a Ivka
Snoopy
 
Príspevky: 103

Re: Dogdancing

Poslaťod Tinka123 » Štv 23.07.2015 11:37

1. augusta mám ísť vystupovať so psom. Lenže mi to dosť neskoro oznámili. Myslíte, že bude stačiť keď ukážeme nejaké triky bez hudby? :angel: Len strašne sa bojím, že nebude chcieť cvičiť, teraz kvôli tým horúčavám veľmi netrénujeme. A keď bude teplo nebude sa mu chcieť. :ua: A keď budeme na tom pódiu a on nebude chcieť nič robiť tak čo potom? :heh: :nwm:
Tinka123
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 485

Re: Dogdancing

Poslaťod vavrena » Štv 23.07.2015 12:10

No tak nechoď. Ak ti nepracuje v teple a nemáte nič nacvičené, nestojí ti to za zlý pocit z vystúpenia. Na druhej strane, ak hľadáš len ubezpečenie, žeby si to mala skúsiť, a pes ti na pamlsky pracuje dobre, tak choď, a hudbu si daj hocijakú, dogdancing bez hudby nie je dogdancing, len predvádzačka trikov. Ani tá nemusí byť zlá, ale aj k tomu patria vlastne buď komentáre alebo hudba.
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: Dogdancing

Poslaťod Lessie <3 » Str 05.08.2015 17:35

Dobrý deň!
Chcem sa hlavne spýtať na tieto súťaže môžu ísť aj psy bez papierov? A ak nie tak ako získať papiere ku psovy ktorý ich nemá ?
Vopred ďakujem
Lessie <3
Okoloidúci
 
Príspevky: 4

Re: Dogdancing

Poslaťod straka17 » Sob 08.08.2015 12:20

Papiere sa nedajú k psovi "dorobiť" :no:. Buď ich máš pri narodení šteňaťa alebo sa nedá jeho pôvod doložiť (Čiže je od množiteľa) / rodičia nie sú uchovnení pre nejakú vadu / rodičia nie sú vyšetrení na geneticke ochorenia...
straka17
Big Dog
 
Príspevky: 1157

Re: Dogdancing

Poslaťod Vikiki22 » Sob 08.08.2015 13:05

A áno, môžu ísť súťažiť aj psy bez PP. Nepotrebuješ žiadne PP. :no:
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11057
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Dogdancing

Poslaťod Lessie <3 » Pia 14.08.2015 16:55

Dakujem .. pomohli ste mi a dali nádej:)
A chcela by som sa spýtať ako mám naučiť psa chodiť na zadných, odražať sa od môjho tela a váľať sudy?
Vopred ďakujem :smile:
Lessie <3
Okoloidúci
 
Príspevky: 4

Re: Dogdancing

Poslaťod vavrena » Sob 15.08.2015 7:44

Dojdi na seminár, naučíme ťa.
http://dogdancing.sk/seminar-pre-zaciatocnikov/
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: Dogdancing

Poslaťod Vikiki22 » Uto 05.01.2016 22:58

Idem oživiť tému.
Pre mňa závažná otázka - vadí, ak v strede choreografie je pes "mŕtvy" až 23 sekúnd? Mám tam hluchú dieru a nič mi tam nesedí. :ua:
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11057
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

PredchádzajúciĎalší

Späť na Dogdancing