Dogdancing

Sem píšte o športe Dogdancing.

Venujete sa so svojím psom Dogdancingu?

Áno
93
47%
Nie
49
25%
Iba občas
54
28%
 
Celkom hlasov : 196

Dogdancing

Poslaťod Lenka.Buddy » Uto 14.08.2007 9:46

kto sa venuje dogdancingu tak ako ste naučili psíka poklonu??dalo by sa to naučiť nejak použitím hračky?? Obrázok
Lenka.Buddy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2429
Bydlisko: Dolné Orešany

Poslaťod Rika » Uto 14.08.2007 9:50

Ahoj, je na to viac spôsobov ako ho to naučiť... a dá sa použiť aj hračka, už si niečo skúšala???... ak áno, napíš mi prosím čo, pomôže mi to :smile: :no:
Oči zvieraťa majú schopnosť hovoriť tým najkrásnejším jazykom na svete !
Martin Buber

Pes je jediný tvor na svete, ktorý Ťa miluje viac než sám seba a zarmúti Ťa len vtedy, keď odíde do psieho neba :smile:
Rika
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1619
Bydlisko: Liptov / KE / BA

Poslaťod Lenka.Buddy » Uto 14.08.2007 9:56

Doporučené cviky pre zostavy

Tieto základné cviky sú naozaj len orientačná pomôcka, nemôžem určiť povinné a nepovinné prvky, kým nemáme skúšobný a súťažný poriadok – teda, kým u nás neexistuje oficiálny klub. Niektoré z cvikov sú jednoduché, iné zložitejšie, ale najdôležitejšie je to, že sú tzv základné, z ktorých sa dá odvodiť a vymyslieť množstvo variant. Tým sa podrobnejšie venujeme inde na tejto stránke a samozrejme privítame každý nový nápad.




Chôdza pri pravej alebo ľavej nohe – pes sa pohybuje pri pravej alebo ľavej nohe psovoda do rytmu hudby, nesmie predbiehať ani sa oneskoriť.
Chôdza bokom – pes ide bokom na ľavú či pravú stranu. Robí tzv. prekroky. Psovod môže byť vedľa psa alebo čelom k nemu.
Cúvanie – pes priamo cúva vedľa psovoda, pred ním, okolo neho alebo ľubovolne určeným smerom aspoň 2 metre.
Obiehanie – pes svojho psovoda obieha v ľubovolne veľkom kruhu z pravej alebo ľavej strany. Psovod môže stáť alebo sa pohybovať.
Otočka – pes sa otáča okolo svojej osi na pravú alebo ľavú stranu, vedľa psovoda alebo i ďalej od neho.
Plazenie – pes sa plazí vedľa alebo pred psovodom, pod ním, okolo neho alebo ľubovolne určeným smerom.
Preskoky cez ruky a nohy – pes preskakuje rôzne nastavené ruky i nohy, preskakuje spojenými rukami, cez chrbát psovoda a pod., môže preskakovať i pomôcku, ktorá je súčasťou vystúpenia.
Prepletanie medzi nohami alebo rukami psovoda (slalom) – pes pri každom kroku psovoda prebieha pod jeho predkročenou nohou.
Váľanie sudov – pes z východzej polohy z ľahu alebo zo stoja váľa sudy pred psovodom, vedľa neho alebo i za chôdze. Obtiažny cvik, výhodu majú tí, ktorí už pred tým naučili svojho psa cvik – „mŕtvy“ alebo tiež nazvaný „placka“.
Poklona – je to obdobná poloha, ako keď pes vyzýva svojho pána alebo iného psa ku hre, teda predné nohy má položené po celej dĺžke na zemi a zadnými nohami stojí.
Podávanie labky – tento cvik snáď vie každý pes a ľahko ho doučíme za podpory maškrty.
Panáčkovanie – chôdza len po zadných nohách. Pes tiež môže pri panáčkovaní sedieť. Pre malé psy je to cvik ľahký, veľkým plemenám môže robiť vážne problémy a nie pre každého je vhodný.
Vysoký krok – kráčajúci pes zdvíha predné labky čo najvyššie.
Skok do náručia – pes na daný povel psovoda vykoná tento cvik, nesmie mu pomáhať ani ho zdvíhať. Veľmi efektný cvik k ukončeniu zostavy.

Všetky cviky môžeme podľa vlastnej fantázie obmieňať alebo vymyslieť nové. Vždy nesmieme zabudnúť na našu i na bezpečnosť psa. Niektoré manipulácie so psom sú zakázané a môžu byť dôvodom k diskvalifikácii na závodoch. Je to napríklad zdvíhanie psa do náručia alebo za labky. Najdôležitejšia je stále bezpečnosť psa, psovod sa môže dokaličiť ako chce....
Obrázok
Lenka.Buddy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2429
Bydlisko: Dolné Orešany

Poslaťod Lenka.Buddy » Uto 14.08.2007 10:00

no ešte som práveže neskúšala poklonu preto sa pýtam..ale on keď sa chce hrať tak spraví taký postoj-poklonu..tak mu pri tom budem hovoriť povel a chváliť ho..uvidím ako to zaberie..ty cvičíš so psom dogdancing??a skúšala si ty už tú poklonu?? Obrázok
toto je tiež poklona :ha:
len škoda že je to náhoda a nie na povel :no:
Lenka.Buddy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2429
Bydlisko: Dolné Orešany

Poslaťod Rika » Uto 14.08.2007 10:19

Moja, pekne si to skopírovala z http://www.tanecsopsom.com :lol:
Oči zvieraťa majú schopnosť hovoriť tým najkrásnejším jazykom na svete !
Martin Buber

Pes je jediný tvor na svete, ktorý Ťa miluje viac než sám seba a zarmúti Ťa len vtedy, keď odíde do psieho neba :smile:
Rika
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1619
Bydlisko: Liptov / KE / BA

Poslaťod Lenka.Buddy » Uto 14.08.2007 10:24

no ja viem..určite by ma to nenapadlo
Lenka.Buddy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2429
Bydlisko: Dolné Orešany

Poslaťod Rika » Uto 14.08.2007 10:27

Áno, tiež sa venujem Dogdancingu a úklon, ten bol medzi našimi prvými prvkami, ktoré Biggy ovládala...
Obrázok

Ak to chceš učiť na hračku, môžeš to vyskúšať tak, že ho necháš v stoji a pomedzi predné laby mu vsunieš hračku pod brucho čo ho prinúti dať hlavu s hruďou na zem, poriadne ho chváliť, pohrať sa s ním a odmeniť.

Ak to tak nepôjde môžeš to vyskúšať tak, že brucho mu budeš pridŕžať vodítkom vo vzduchu a hračku mu ťahať pri zemi popred laby. Je to podobné ako keď chceš naučiť psa aby si lahol, no musíš mu držať ruku alebo to vodítko pod bruchom aby ho to prinútilo "ľahnúť si" so zodvihnutým zadkom. :smile:
Naposledy upravil Rika dňa Uto 14.08.2007 10:46, celkovo upravené 1
Oči zvieraťa majú schopnosť hovoriť tým najkrásnejším jazykom na svete !
Martin Buber

Pes je jediný tvor na svete, ktorý Ťa miluje viac než sám seba a zarmúti Ťa len vtedy, keď odíde do psieho neba :smile:
Rika
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1619
Bydlisko: Liptov / KE / BA

Poslaťod Rika » Uto 14.08.2007 10:28

Lenka.Buddy píše:no ja viem..určite by ma to nenapadlo


No keď niečo také kopíruješ, mohla by si uviesť zdroj !
Oči zvieraťa majú schopnosť hovoriť tým najkrásnejším jazykom na svete !
Martin Buber

Pes je jediný tvor na svete, ktorý Ťa miluje viac než sám seba a zarmúti Ťa len vtedy, keď odíde do psieho neba :smile:
Rika
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1619
Bydlisko: Liptov / KE / BA

Poslaťod Lenka.Buddy » Uto 14.08.2007 10:43

no ok..nabuduce..
dik za rady..vyskúšam to a uvidím ako mu to pôjde
Lenka.Buddy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2429
Bydlisko: Dolné Orešany

Poslaťod Rika » Uto 14.08.2007 10:57

Lenka.Buddy píše:no ok..nabuduce..
dik za rady..vyskúšam to a uvidím ako mu to pôjde


Neni zač :no:, rado sa stalo.

Inak ja som si vymyslela vlastnú metódu, učila som to tak, že som jej pridŕžala rukou brucho a hruďou som jej tlačila na lopatky, chvíľu ju tak nechala, odmenila, vychválila a pohrala sa s ňou - pochopila to za 5 min a za jeden deň to už vedela perfektne.

Týždeň som to zdokonalovala a teraz to vie pri mne, pri oboch nohách, medzi nohami a oproti mne.

Obrázok
Oči zvieraťa majú schopnosť hovoriť tým najkrásnejším jazykom na svete !
Martin Buber

Pes je jediný tvor na svete, ktorý Ťa miluje viac než sám seba a zarmúti Ťa len vtedy, keď odíde do psieho neba :smile:
Rika
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1619
Bydlisko: Liptov / KE / BA

Poslaťod vlciacik » Uto 14.08.2007 11:08

inak ten obrazok ja som to pozerala taku knizku a tam bolo ze hentak ked je pes tak to je vyzva na hru
vlciacik
BANNED
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 132

Poslaťod Rika » Uto 14.08.2007 11:35

Jasné, robí to každý pes a ak si si nevšimla, my sa tu bavíme o tom, ako ho to naučiť aby to robil na povel :vykricnik:
Oči zvieraťa majú schopnosť hovoriť tým najkrásnejším jazykom na svete !
Martin Buber

Pes je jediný tvor na svete, ktorý Ťa miluje viac než sám seba a zarmúti Ťa len vtedy, keď odíde do psieho neba :smile:
Rika
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1619
Bydlisko: Liptov / KE / BA

Poslaťod Lenka.Buddy » Uto 14.08.2007 13:22

no na mojej fotke je jasne vidieť poklona ako výzva ku hre..veď lopty to sú jeho..no nejak sa ho tom pokúsim naučiť.. :ha: mal by to zvládnuť..on je šikovný a rýchlo sa učí..aj keď má už 5 rokov..ve k predsa nerozhoduje :smile:
tak ja to skúsim a potom sa vám buď pochválim alebo vyžalujem ako nám to nešlo :no: Obrázok
Lenka.Buddy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2429
Bydlisko: Dolné Orešany

Poslaťod vlciacik » Uto 14.08.2007 19:28

Rika píše:Jasné, robí to každý pes a ak si si nevšimla, my sa tu bavíme o tom, ako ho to naučiť aby to robil na povel :vykricnik:

ja viem ale ja som sa pytala ze ci to je pravda lebo to tu neni napisane a v knizke to bolo tak preto!
vlciacik
BANNED
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 132

Poslaťod lucia » Uto 14.08.2007 20:28

My sme tanec už pristotu vzdali. Psa to nebavi tak už len tak rekreačne raz za čas si precvičíme par prvkov inač už nič. A úklon mi robi ale s chvostom v zadku tak to radšej nerobíme pokial pri tom pes nemaá radosť ani efektné to neni.
lucia
 

Ďalší

Späť na Dogdancing