Ideme na prvú súťaž v dogdancingu

Sem píšte o športe Dogdancing.

Re: Ideme na prvú súťaž v dogdancingu

Poslaťod ??Maria?? » Ned 09.05.2010 14:06

Keby som chcela chodit na sutaze musi mat pes pp alebo zakladny vycvik?
Obrázok
??Maria??
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 879
Bydlisko: Bratislava- DNV

Re: Ideme na prvú súťaž v dogdancingu

Poslaťod vavrena » Ned 09.05.2010 14:16

PP mať nemusí, ale s tým základným výcvikom si to ako predstavuješ? Nerozumiem. :nwm: Základný výcvik = vychovaný, socializovaný pes, ktorý ovláda privolávačku, sadni, ľahni, odloženie? Alebo myslíš, či potrebuješ papier o tom, že máš absolvovaný nejaký základný výcvik, napr. SOP alebo tak?
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: Ideme na prvú súťaž v dogdancingu

Poslaťod ??Maria?? » Pon 10.05.2010 10:43

ako to mi je jasné, že musí byť vychovaný. :smile: ale že či musí mať potvrdenie- SOP.
Obrázok
??Maria??
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 879
Bydlisko: Bratislava- DNV

Re: Ideme na prvú súťaž v dogdancingu

Poslaťod Wickyy & Classy » Sob 15.05.2010 18:01

určite nie :no: . Jedine ak by si sa odhodlala na MCR v DD, tam by si potrebovala skúšky alebo určitý počet bodov zo súťaží, ale inak nie :nwm:
Wickyy & Classy
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1841

Re: Ideme na prvú súťaž v dogdancingu

Poslaťod ??Maria?? » Ned 16.05.2010 9:04

co je to MCR v DD? :lol:
Obrázok
??Maria??
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 879
Bydlisko: Bratislava- DNV

Re: Ideme na prvú súťaž v dogdancingu

Poslaťod Wickyy & Classy » Ned 16.05.2010 13:36

Majstrovstvá Českej republiky v DogDancingu :no:
Wickyy & Classy
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1841

Re: Ideme na prvú súťaž v dogdancingu

Poslaťod Sim » Pon 17.05.2010 13:17

Nedávno,sme boli pred Tescom(ja,Char a zopár kamošiek),čakali sme a ja som začala s Charliem blbnúť :hi: (otočky,obiehanie) A nedaleko tam je autobusová zastávka...jeden ujo pozeral na nás,potom aj ženu zavolal..pozreli sme na neho a sa robil že on níííč :pac: :ha: Sme sa tak smiali :yes:
A Charlie pekne reagoval,pokial som mala čosi v ruke :ua:

Offtopic: Vy čo bývate v Bratislave,prípadne v inom vätčom meste,sa kludne môžte postaviť so psom na namestí a tancovať si....Ale čo ja? Každý každého pozná... :pac: :oo: :plac:
Sim
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 664

Re: Ideme na prvú súťaž v dogdancingu

Poslaťod Kikz » Pon 17.05.2010 20:20

BTW asi by bolo odomna ze moooc moc podle, keby som Corimu den pred vystupkom nedala vobec jest co ? :angel: :heh: :heh:
Kikz
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1761
Bydlisko: Bratislava

Re: Ideme na prvú súťaž v dogdancingu

Poslaťod Wickyy & Classy » Pon 17.05.2010 21:07

cvičíte na žrádlo??? :oo:
ak si to neskúšala... :nwm: . Skúšala si to len tak, bez toho, že by ste sa na druhý deň niekam chystali? a vypozorovala by si, čo sa bude diať?
celkovo máš asi dve možnosti:
buď bude celý omrzený, hladný a mrzutý
alebo bude celý nažhavený, že chce žrať. Lenže ako on môže vedieť, že to má byť odmena? :no:
Osobne sa mi táto myšlienka ani pri najmenšom nepáči! :hmm: akákoľvek práca so psom by mala byť o dôvere, spoluprácii, pretože sa obom chce a zábave a nie o manipulácii, kto z koho, a keď spravíš to, dostaneš hento.
Ako si vôbec na toto došla??? Veľa ľudí to tak robí, lenže to potom stráca na hodnote takéto zaobchádzanie...
Wickyy & Classy
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1841

Re: Ideme na prvú súťaž v dogdancingu

Poslaťod Kikz » Pon 17.05.2010 21:27

Necvičíme na žrádlo, ale každú novú vec čo ho učím, tak ho učím na mlsku, potom ked ju už ovláda, tak ideme na hračku :no: Lenže hračku on, ak nemá svoj tanier tak akúkolvek inú odmieta :no: a zas nechcem riskovať, že by ma na ukážkach ignoroval.

Tak sory že som sa vooobec že spýtala :ach: vôbec to nieje tak ako si si to sama predčasne uzavrela, že niečo robí len preto, lebo musí, alebo preto, že za to dačo dostane.. tak prosím nesúď, keď nepoznáš :no:
Len jednoducho nechcem, aby som tam došla a pes ma mal absolutne v riti ako...
ale nič :smile:
:ahoj:
Kikz
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1761
Bydlisko: Bratislava

Re: Ideme na prvú súťaž v dogdancingu

Poslaťod Wickyy & Classy » Pon 17.05.2010 22:08

:pac: :pac: :pac: :pac: si si to uzavrela sama. Ja som len napísala svoj názor. Aké sú možné následky...
Ak si si nie istá ako čo bude, za pokus nič nedáš :no: , veď toho máte toľko pred sebou. Možno mu nebudeš musieť mlsku ani ukázať a možno ho budeš musieť dupovať, aby niečo spravil. Jasné, že ja ti do toho nič nemôžem, možem sem x-krát napísať: nerob to a ty to môžeš aj tak spraviť :nwm: .
Tiež som nesúdila konkrétne Coriho, to si nemôžem dovoliť...
A tiež som nevedla, že idete na ukážka, kde môžeš používať motiváciu :no: .
Wickyy & Classy
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1841

Re: Ideme na prvú súťaž v dogdancingu

Poslaťod Kikz » Uto 18.05.2010 5:23

Ne, toto budú len ukážky na výstave ale blíži sa mi už aj prvý jún na deň detí čo by mohla byť vlastne nejaká pred premiéra a tam to vyskúšam, ako bude reagovať nakoľko tam budú len deti a ľudia a pred tými by nemal byť problém, horšie to bude na výstave medzi psami, ale dovtedy dopilujeme..
Ale aj tak sa mi zdá byť nanajvýš vtipné ak tam budem v kruhu poskakovať s tanierom v ruke, na ktorý mi síce možno bude bezchybne reagovať, ale je dosť veľký a bude mi, si myslím, zavadzať. Nehovoriac o tom, že keď je Cori v tranze a má k tanieri čoilen trochu bližšie, vždy sa do neho zakusne a potom už pustiť nemá kto :ach:

Tak som sa len opýtala na to žrádlo, lebo vravím, keď je hladný tak čokolvek a nechcem riskovať že by mi tam slabo reagoval. Máme dosť svižnú pesničku.
Kikz
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1761
Bydlisko: Bratislava

Re: Ideme na prvú súťaž v dogdancingu

Poslaťod Terka » Uto 18.05.2010 11:46

Poradili by ste mi?
Kamarátka ma fenku zlatého retrívera a ona by chcela svoju fenku odmeňovať hrou, lenže buď jej fenka potom nemá záujem o hru a nechce ani cvičiť - ľahne si do trávi a tvári sa, že nikto naokolo neexistuje - alebo dostane amok a už nechce cvičiť iba sa hrať.... a skáče okolo a čaká kedy sa s ňou moja kamarátka začne hrať... =/ :ua:

Dáke rady? Ďakujem :))
Život je ako loptička v rulete. V jednom okamihu ste so svojimi schopnosťami vysoko a darí a sa vám a ochvíľu ste znova dole. Raz ste na vrchole a vzápätí padnete na úplné dno.
Terka
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 723
Bydlisko: Zvolen

Re: Ideme na prvú súťaž v dogdancingu

Poslaťod Wickyy & Classy » Uto 18.05.2010 13:18

border: tak skús, uvidíš. Čo ja bych za to dala, keby mi odignorovala potlesk alebo smiech. Moja je presný opak, okolo psa prejde a ani si ho nevšimne :ach: .
Ja som takto nerozmýšľala, psovi som na sto pro verila a dopadlo to ...uuu :pac: , do témy nevydarené tance som dala video. Takže k tomu sa už radšej nejdem vyjadrovať. Prvýkrát je proste prvýkrát, a ja som to neodhadla, takže všetko treba brať do úvahy aj keď to nie je najlepšie, ale začiatok je veľmi dôležitý asi najviac :no:

Terka: ak chce tvoja kamoška radu, prečo sa nespýtala ona? To ju má teraz niekto spovedať cez teba a ty máš popisovať psie reakcie, ktorého ani nepoznáš??? Nevidím v tom zmyslel, akurát by došlo k nedorozumeniu :ua: , by bola škoda.
Pochybujem, že ti niekto dá presnú radu, keď nikto nevie, ako je pes starý, koľko času s ním trávi.
A ešte jedna vec, ako si tvoja kamarátka predstavuje hru so psom?
Wickyy & Classy
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1841

Re: Ideme na prvú súťaž v dogdancingu

Poslaťod Kikz » Uto 18.05.2010 15:00

Wickyy & Classy píše:border: tak skús, uvidíš. Čo ja bych za to dala, keby mi odignorovala potlesk alebo smiech. Moja je presný opak, okolo psa prejde a ani si ho nevšimne :ach: .
Ja som takto nerozmýšľala, psovi som na sto pro verila a dopadlo to ...uuu :pac: , do témy nevydarené tance som dala video. Takže k tomu sa už radšej nejdem vyjadrovať. Prvýkrát je proste prvýkrát, a ja som to neodhadla, takže všetko treba brať do úvahy aj keď to nie je najlepšie, ale začiatok je veľmi dôležitý asi najviac :no:


Lenže on vie odignorovať aj psa, ako som zistila posledne, na ten jeho tanier jednoducho dopustiť nedá.
Čo som bola v Mošovciach na agi preteku, tiež som si spočiatku asi dva dni pred tým vravela, že ma určite bude ignorovať.
Ale pak som si spomenula na rady čo som dostala v Liptove a povedal asom si, že mu jednoducho budem stopercentne dôverovať. Od chvíle čo ho pustím z vôdzky.
Keď sme došli tam, spočiatku som mala menšie obavy, jednak keď zbadal Rickyho, tak začal španovať uši a jednak všetky tie psy, dosť ho zaujímalo okolie len ja nie. Potom keď sme si skúšali prebehnúť tunely, stále som ho síce mala na vôdzke ale pustila som mu ju no a nakoniec keď som videla, že ho stále zaujíma ten tanier ma tá tréma opadla a myslím že aj to bolo dosť hlavné, lebo keď necítil stres z mojej strany, tak bol určite oveľa viac pohode ako keby zomňa cítil strach alebo čo. Ku koncu už som ho v pohode nechávala aj bez vôdzky keď som mu hádzala tanier, lebo som vedela že za iným psom jednoducho nepôjde, aj triky sa nehanbil robiť :heh: a v pohode medzi toľkými psami úplne vnímal.

Ja som tam šla fakt s tým, že to bude trapas na entú ale nakoniec som zistila že nemám doma až tak "hrozného" psa, to hrozná som bola ja že som mu nedôverovala :no: na druhý deň sme si pobehali ešte aj v bystrici, tam boli ľudia oveľa viac aj so psami natlačený na pásku, dokonca aj hned povedľa na parkúre bolo niekoľko psov, a no problem.

Len ako vravím, chce to ten tanier. A ja tam s ním určite poskakovať nebudem, takže musím čo najskôr vymyslieť, že ako a čo. Alebo ho zakkomponujem do programu :lol: síce taký gumový je ale, iný mi do papulky už brať nechce poslednú dobu a som rada že je na nejakú hračku namotaný až tak, že má ľudí a psov na háku :zz:
Veď uvidíme.
Kikz
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1761
Bydlisko: Bratislava

PredchádzajúciĎalší

Späť na Dogdancing