Ideme na prvú súťaž v dogdancingu

Sem píšte o športe Dogdancing.

Re: Ideme na prvú súťaž v dogdancingu

Poslaťod Kikz » Pon 19.04.2010 21:13

Chcem sa spýtať, ako riešiť to, keď si niesom celkom istá, či ma Cori bude vnímať aj napriek tomu, že dav okolo bude hlučný/tleskot/príchod auta a i. rušivé elementy, ako to riešiť ?
Myslíte si že by mi pomohlo, keby som si niekde z netu stiahla zvučky /tleskot, pískanie pneumatík, ľudí/ a počas choreošky by som u to niekde zapla na reprák a snažila sa aby sa zaujímal len o mňa, dalo by sa ? Myslím tak, že či by to malo nejaký efekt ...?
Lebo okej, medzi desiatimi v pohode ľuďmi dá, počúvne, vníma. Ale neviem kde zohnať fakt poriadny ruch ľudí :nwm: neprekukne ma ? Nedopne mu že je to len "fingované" ? :lol:
Kikz
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1761
Bydlisko: Bratislava

Re: Ideme na prvú súťaž v dogdancingu

Poslaťod Cathie » Pon 19.04.2010 23:15

Border-cori no neviem, ja by som si asi netrufla bez skusky ist takto niekam.. je taky problem vziat psa a nejak sa dopravit niekam do aspon mensieho mesta na namestie alebo nejake priestranstvo, kde by ste si to skusili v ruchu? Myslim, ze toto uplne staci skusit raz a budes vediet ci ano/nie.. :no:
Obrázok
Cathie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3922
Bydlisko: BA - Ružinov

Re: Ideme na prvú súťaž v dogdancingu

Poslaťod Kikz » Uto 20.04.2010 4:22

Veď ako, takto chodievam. Do stredu námestia zas nie :lol: , ale hocikedy čo idem domov z cvičáku a mám ešte nejaký ten čas, cvičím s ním na parkovisku pred lidlom lebo to je zvyčajne také poloprázdne, často tam chodia autá (je tam kruhák) aj železnica, len neviem celkom presne, ako bude reagovať keď bude okolo hlúčik ľudí, že čo bude robiť.
:ua:
Kikz
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1761
Bydlisko: Bratislava

Re: Ideme na prvú súťaž v dogdancingu

Poslaťod vavrena » Uto 20.04.2010 5:20

Veď práve preto skús ten stred námestia :no: . Ten hlúčik sa tam pravdepodobne vytvorí...
Poviem ti príhodu z fotenia. Mala som tam Herbieho, keďže šla aj kamarátka s foťákom, tak som sa nebála, že čo bude, keď sa budem venovať psovi. Psovi by som sa aj venovala - lenže on sa nevenoval mne! Všetko si obzeral, všetko ňuchal, zvysoka na mňa kašľal, nechcel ani len sedieť na mieste! Nechcel prosiť, nechcel prísť, nechcel zostať v odložení. Čo teraz? Všetko ostatné ho zaujímalo, ja nie. Ale čo sa čudujem, keď bol v Bratislave asi po roku, bol nesvoj, všade boli pachy, ľudia, psy, a ja sprostá som ho v kuse obťažovala s nejakými blbosťami :ach: A ešte aj bez maškrty!
No ale naštartovali sme sa na ďalšom "stanovišti", jednak dostal aj plnú moju pozornosť, a po ďalšie tam bolo veľa ľudí. Mám pocit, že sa pozornosti tešil a z cvikov mal radosť, dokonca prvýkrát pri predvádzaní cvikov štekal! A pritom som si myslela, že vlastného psa a jeho reakcie poznám :pac: . Treba určite skúšať neznáme miesta, a keby som mala viac času, tak minimálne k nám do mesta chodím :yes:
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: Ideme na prvú súťaž v dogdancingu

Poslaťod Kikz » Uto 20.04.2010 17:03

Haha , a toto práve nechcem :aaa: :heh: aby sa tam vytvoril nejaký hlúčik ľudí. Lebo by som sa asi divne cítila, predsalen to je iné, na výstave kde nejaký kvazi tanec so psom nebude nič nezvyčajné, ale zrazu z ničoho nič nejaká praštená baba v strede námestia vyvádza so psom prkotiny ( a ešte si viem predstaviť ako ma bude vnímať :ach: :pac: ) a ľudia budú čumieť štýlom :oo: :otaznik:
Neviem... mh, asi sa musím prekonať, ak niečo chcem :lol:
Kikz
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1761
Bydlisko: Bratislava

Re: Ideme na prvú súťaž v dogdancingu

Poslaťod margot » Uto 20.04.2010 18:22

Cori: tak si to na výstave v BB niekde vyskúšaj... plac nájdeš a ruchu bude dosť :lol:
margot
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 898

Re: Ideme na prvú súťaž v dogdancingu

Poslaťod Lucy » Uto 20.04.2010 18:35

Kika kedyže máš tie ukážky?
Lucy
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 829
Bydlisko: BA/BB

Re: Ideme na prvú súťaž v dogdancingu

Poslaťod Kikz » Uto 20.04.2010 18:37

V auguste ale nakoneic pravdepodobne nič z toho, už som to vzdala práve... nechcem tam byť v strese že sa mi niekam rozbehne medzi psov, posledne nu už neverím vôbec, takže to asi nechám tak, nechcem riskovať že tam nejakého zabije. :ua:
Kikz
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1761
Bydlisko: Bratislava

Re: Ideme na prvú súťaž v dogdancingu

Poslaťod Lucy » Uto 20.04.2010 18:44

Neblázni do augusta času dosť ! :jop:
..ja budem od júna v rôznych intervaloch s rôznym počtom psov rôzneho pohlavia pomerne blízko Kubína,tak môžme skúsiť nejaké fingované ekšn :lol:
Lucy
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 829
Bydlisko: BA/BB

Re: Ideme na prvú súťaž v dogdancingu

Poslaťod Cathie » Sob 24.04.2010 16:48

Border-cori píše:Haha , a toto práve nechcem :aaa: :heh: aby sa tam vytvoril nejaký hlúčik ľudí. Lebo by som sa asi divne cítila, predsalen to je iné, na výstave kde nejaký kvazi tanec so psom nebude nič nezvyčajné, ale zrazu z ničoho nič nejaká praštená baba v strede námestia vyvádza so psom prkotiny ( a ešte si viem predstaviť ako ma bude vnímať :ach: :pac: ) a ľudia budú čumieť štýlom :oo: :otaznik:
Neviem... mh, asi sa musím prekonať, ak niečo chcem :lol:


Je pre teba dolezitejsie co si myslia ludia okolo alebo to, co to prinesie tebe a tvojmu psovi? Toto je zakladna otazka vo vela psickarskych situaciach :no: Z osobnych skusenosti ti vravim, ze ano, hlucik ludi sa utvori alebo sa aspon ludia budu pristavovat - ale rozhodne si nebudu mysliet nic divne, vacsina bude nadsena aj uplne jednoduchymi cvikmi.

Moje prve cvicenia v meste vyzerali tak, ze uprostred namestia som stala so psom - ja som skakala okolo, volala na psa, hadzala si lopticku.. a moja zdegesena borderka stala ako prikovana, ledva na mna kukala, obzerala sa okolo a chytila sa na kazdu moju desiatu akciu. Musela som vyzerat ako magor. Ale uspech to malo - postupne zacala spolupracovat a dnes nema problem tancovat takmer kdekolvek.
Citila som sa ako debil? No, citila :heh: Ale vedela som, ze je pre mna dolezitejsie to, co tym dosiahnem u psa.. nez nazor neznamych okoloiducich.
Obrázok
Cathie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3922
Bydlisko: BA - Ružinov

Re: Ideme na prvú súťaž v dogdancingu

Poslaťod tera » Pon 26.04.2010 15:36

Border-cori: keď ja tiež tak chcem :ua: podnety mu dávať, hrať sa ...ale nie je ochotný zobrať loptičku, proste nič...keď je sám, hej poslúcha, keď je s nami jeden kamoškin jazvečík OK, ale viac-to je zatiaľ asi veľa....v poslednom týždnui sme mali 2 nepríjemné stretnutia so psami navoľno, pričom jeden bol vlčiak (Tob si 1x v živote nevšimol toho psa ako prvý :ua: )a ten vlčiak doslovne ho uplieskal náhubkom, odohnať sa nedal...Tob bol na postroji+"amortizérom" ...a druhý krát ot isté, ale ten pes náhubok nemal, vyzeral ako kríženec bradáča a border teriéra, začal na neho desne vrčať, skákať a naskakovať :pac: :ach: a v oboch prípadoch si ich páničkovia nezavolali, aj tak by bola privolávačka asi nulová, a ospravedlniť sa :otaznik: :otaznik: ....no a teraz je dosť taký - že sa zlakne buchnutia, prudkého pohybu :ua: :plac:
tera
Big Dog
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: Horná Streda

Re: Ideme na prvú súťaž v dogdancingu

Poslaťod Cathie » Pon 26.04.2010 15:57

Tera a divis sa mu? Preco by sa nemal bat, ked realne mohol prist k urazu a neobranila si ho? :nwm: Je to krute, ale proste bud stihas a zvladas si ho chranit alebo ma dovod sa bat a bude sa bat.

Nepomozem si, ale "nedal sa odohnat" - a? Tvojho psa to nezaujima, on mal strach a bolo mu ublizovane, jemu to tym neospravedlnis. :nwm: Neda sa odohnat, tak ho chytim za obojok, vyvesim do vzduchu, priplacnem k zemi, cokolvek.. ked mi realne druhy pes ohrozuje mojho, nemam zlutovania a kludne pouzijem aj hrubu silu. Majitel nech sa stazuje kolko chce, mal si psa poriesit sam. Ked to nespravi, poriesim ho ja - tak ako je potrebne.
A ako mozes dovolit, aby druhy pes na tvojho skakal a naskakoval? Ty si tam na to, aby si sa postarala o jeho bezpecie..

Na to mam iba jedno - "Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré aj zlé." :no:
Obrázok
Cathie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3922
Bydlisko: BA - Ružinov

Re: Ideme na prvú súťaž v dogdancingu

Poslaťod tera » Uto 27.04.2010 14:03

Offtopic:
Cathie píše:Tera a divis sa mu? Preco by sa nemal bat, ked realne mohol prist k urazu a neobranila si ho? :nwm: Je to krute, ale proste bud stihas a zvladas si ho chranit alebo ma dovod sa bat a bude sa bat.

Nepomozem si, ale "nedal sa odohnat" - a? Tvojho psa to nezaujima, on mal strach a bolo mu ublizovane, jemu to tym neospravedlnis. :nwm: Neda sa odohnat, tak ho chytim za obojok, vyvesim do vzduchu, priplacnem k zemi, cokolvek.. ked mi realne druhy pes ohrozuje mojho, nemam zlutovania a kludne pouzijem aj hrubu silu. Majitel nech sa stazuje kolko chce, mal si psa poriesit sam. Ked to nespravi, poriesim ho ja - tak ako je potrebne.
A ako mozes dovolit, aby druhy pes na tvojho skakal a naskakoval? Ty si tam na to, aby si sa postarala o jeho bezpecie..

Na to mam iba jedno - "Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré aj zlé." :no:

toto sa mi zdá príliš kruté ...myslíš si, že svojho psa nemám rada? :oo: skúšala si už niekedy "odkopnúť" 40 kilového dedinsky-zúriaceho vlčiaka? a skušala si popri tom dvihnúť svojho? si samovrah? ten pes sa hodí na teba :vykricnik:
a v druhom prípade, keď sa pes oháňa zubami bez náhubku, dobre skúsiš dvihnúť psa-no a nenapadlo ťa, že ti prvé skočí po ruke??? nechcem byť hnusná, ale ľudia už sa konečne preberte, nie všetci žijú v Bratislave :pac: :no:
tera
Big Dog
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: Horná Streda

Re: Ideme na prvú súťaž v dogdancingu

Poslaťod Cathie » Uto 27.04.2010 14:50

Offtopic: Tera nie je to prilis krute, ja ta neobvinujem - ale tvoj pes ano. Ono v tom nie je ziaden zly umysel, iba sa ti snazim ukazat, co vidi tvoj pes.. zistil, ze ho nedokazes ochranit a tak sa boji, pretoze sa musi spolahnut sam na seba alebo skor, nema sa vobec na koho spolahnut. Mne to takto vysvetlis, preco to neslo.. ale myslis, ze on to pochopi? A aj keby, neznamena to len to, ze jednoducho existuju situacie, v ktorych ho chranit nedokazes = teda ma dovod sa bat?

Predstav si, ale stala som proti vselijakym vahovym kategoriam. Od pudlika, cez labradora, nemeckeho ovciaka, anglickeho buldoga, pittbula, amstaffa, ridgebacka az po nemecku dogu :nwm: Mozno som samovrah, ale ked ide o mojho psa, ja pud sebazachovy nemam. V zivote by som si neodpustila, keby bolo mojmu psovi nejak vaznejsie ublizene a ja by som si stale vravela "nemohla som spravit viac?", aj za cenu toho, ze by som sama co to schytala.. Navyse vela psov uz len sebavedomym vystupovanim zneistis..

A ozaj neviem, co to ma spolocne s Bratislavou :ach: Nemame tu patent na neagresivne psy, bohuzial :pac:
Obrázok
Cathie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3922
Bydlisko: BA - Ružinov

Re: Ideme na prvú súťaž v dogdancingu

Poslaťod tera » Uto 27.04.2010 14:53

Offtopic: nie, tá BA bola myslená tak, že si myslíte asi :ach: že nikto iný okrem vás psa nemá rád a okrem toho máte vždy a vždy pravdu (to je asi pravda :hi: :lol: )
tera
Big Dog
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: Horná Streda

PredchádzajúciĎalší

Späť na Dogdancing