Ideme na prvú súťaž v dogdancingu

Sem píšte o športe Dogdancing.

Ideme na prvú súťaž v dogdancingu

Poslaťod Evel!n » Uto 23.12.2008 15:04

Dúfam, že takáto téma tu ešte nie je, ani sa to nikdy nespomína :lol:

Ako to vyzerá na takej súťaži? Ja som úplne vymletá, čo sa tohto týka...

Vieme prvky a choreografiu...ale kde môžme použiť..myslim kategoria...
Aké kategórie existujú? Lebo už som videla, aké su niekde, ale ani jedna nám nevyhovovala :lol:
Evel!n
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 510
Bydlisko: Levice

Re: Ideme na prvú súťaž v dogdancingu

Poslaťod Tweety » Ned 28.12.2008 9:45

ako to vyzerá?
ako kde :no:

začiatok samozrejme registrácia,obdržíš číslo alebo sa dozvieš poradie, v ktorom pojdeš na plochu.Odtancujete choreografiu, niekde sa hodnotí hneď po skončení vystúpenia, niekde až po skončení všetkých súťažiacich.

čo sa týka kategórií,to tiež ako kde.Hovorila som s kamarátkou, viacnásobnou majsterkou ČR v tanci, chodí po celom svete a podľa nej nikde nemajú taký zmatočný systém ako v čechách, vraj sa s ami nevyznajú v tom delení.Ale pre informáciu.
zahraničie: vačšinou delí na beginners a advanced čiže začiatočníci a pokročilí

ČR: klub tance se psem-
Kategorie
a) Věkové:

- Mládež do 18 let včetně (M)
- Dospělí od 19 let (D)

b) Výkonnostní:

- Začátečník (Z)
- Pokročilý (P)
- Elitní (E)

c) Početní:

- Jednotlivci :
-jeden psovod a jeden pes

- Skupiny
- jeden psovod a více psů
- jeden pes a více psovodů
- více psů a více psovodů

dogdancing klub ČR:
Divize A - Musical Dressage (hudební drezúra)
Divize B - Heelwork To Music (práce u nohy do hudby)
Divize C - Freestyle (volný styl)
Divize D - Tanec se psem (Dances with Dogs)

SR: kedže oficiiálny klub neexistuje ani oficiálne pravidla,kategórie sú také, ako si kto vymyslí
Don´t worry, be happy!
Tweety
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 178
Bydlisko: Brezno/Košice

Re: Ideme na prvú súťaž v dogdancingu

Poslaťod basqa_zuzy » Štv 17.09.2009 17:08

Odporúčam freestyle .
,,Kto povedal že šťastie sa za peniaze nedá kúpiť zabudol na šteňatá"
Obrázok
www.zuzy-smiling-dog.estranky.sk
basqa_zuzy
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 63
Bydlisko: Poprad

Re: Ideme na prvú súťaž v dogdancingu

Poslaťod Wickyy & Classy » Štv 17.09.2009 17:15

každému vyhovuje niečo iné :nwm: .
Wickyy & Classy
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1841

Re: Ideme na prvú súťaž v dogdancingu

Poslaťod basqa_zuzy » Štv 17.09.2009 18:52

To je pravda
,,Kto povedal že šťastie sa za peniaze nedá kúpiť zabudol na šteňatá"
Obrázok
www.zuzy-smiling-dog.estranky.sk
basqa_zuzy
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 63
Bydlisko: Poprad

Re: Ideme na prvú súťaž v dogdancingu

Poslaťod Kikz » Sob 06.03.2010 23:22

Zdravím :ahoj:

Ani som tomu neverila, ale predsalen akosi samú seba presviedčam a vypadá to tak, že v lete s Corim /ak sa mi ho podarí naučiť trošku viac vnímať aj za prítomnosti iných psov, čo hádam do leta nejako zvládneme.../ na výstave v našom meste predvediem nejakú ukážku z DD. Teda ak naberiem odvahu, nakoľko už pri ukážkach agility mi jaksi nieje najlepšie :pac:

Máte nejaké nápady na návrh nejakej vhodnej piesne, oblečka ? :nwm: Nikdy som na žiadnej súťaži ani iných ukážkach nebola, mám množstvo trikov a prvkov, ktoré by som chcela použiť, ale nejako ich neviem dobre rozmiestniť...
Poprosím ss, ak má niekto nejaké nápady, vďaka :yes:
Kikz
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1761
Bydlisko: Bratislava

Re: Ideme na prvú súťaž v dogdancingu

Poslaťod Wickyy & Classy » Ned 07.03.2010 8:37

http://www.ofamber.sk/VIKI_WEB/sutaze.htm :ahoj:
prepáč inak ti pomôcť neviem.
Jedine ti poradím, že si nedávaj dlhšiu pesničku ako 4 min.
Wickyy & Classy
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1841

Re: Ideme na prvú súťaž v dogdancingu

Poslaťod Lucy » Ned 07.03.2010 9:29

Offtopic: Super stránky :jop: :jop: ...prdiávam ťa do odkazov :lol:
Lucy
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 829
Bydlisko: BA/BB

Re: Ideme na prvú súťaž v dogdancingu

Poslaťod Wickyy & Classy » Ned 07.03.2010 9:48

Offtopic: diky, ešte sú rozrobené. Máš tam aj "čestné miesto" :ha: , ako slovenský DD tím :no: , ale musím to ešte zaktualizovať :pac:
Wickyy & Classy
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1841

Re: Ideme na prvú súťaž v dogdancingu

Poslaťod Lucy » Ned 07.03.2010 9:52

Offtopic: Dakujem :pusa: :lol:
Lucy
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 829
Bydlisko: BA/BB

Re: Ideme na prvú súťaž v dogdancingu

Poslaťod Kikz » Ned 07.03.2010 12:06

Wickyy & Classy píše:http://www.ofamber.sk/VIKI_WEB/sutaze.htm :ahoj:
prepáč inak ti pomôcť neviem.
Jedine ti poradím, že si nedávaj dlhšiu pesničku ako 4 min.



Vdaka.
S tymi minutami, no samozrejme ze si nedam 4 minutovy tanec, vsak idem nieco take po prvy raz , ani si neviem predstavit ako by som tam so psom sa snazila blbnut styri minuty :lol: :pac:
Ja len som myslela, ci by mi niekto cez ss poskytol infosky ako to tam viac menej chodi a co za styl je vhodny si vybrat po prvy raz na vystupenie.
Pretoze chcem nieco rychle a svieze, len mam strach, ze tam bude viacero faktorov /stres, hafo ludi a psov, slnko, horucava, pred tym este agility ukazky/, ktore sa podpisu na Coriho unave a nebude taky frisky a akcny...

Preto som chcela vediet, ci skor tancovat na pribeh, alebo si nacvicit nejaku zostavu na hudbu a i.

Vdaka vdaka vsetkym, Vavrene cez ss zvlast :poklona:

:ahoj:

Este ma napadlo, ako spominam, pred tym mam agility ukazky... co za "kostim" si vybrat ? :heh: Ja sa tam nebudem mat kde prezliect a urcite si nevyberiem nejaky extra kostim, v ktorom budem este aj agility budem musiet prebehnut :heh:
Kikz
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1761
Bydlisko: Bratislava

Re: Ideme na prvú súťaž v dogdancingu

Poslaťod Wickyy & Classy » Ned 07.03.2010 12:26

no teraz neviem, čo ti mám na to odpísať, lebo to riešiš cez SS. Takže len toľko, že musíš vyskúšať a spoznať psa ako sa bude správať. Nesmieš sa na nič spoliehať a mať pohotové myslenie :no: . Pozri si videá. M. Olšovská chodí robiť ukážky, tak si kukni jej videá, však si jej to komentovala.

Stačí si uvedomiť aký štýl vás dvoch najviac vystihuje. Napr. vaše videá, uvedom si aké tam máš pesničky, sú skoro rovnakého žánru, a myslím, že práve ten vám sedí.
Čo sa týka témy pesničky, pre začiatok je dobré vybrať si niečo nenaročné, bez obsahu, len tak abstraktne. Lebo s freestylom, je veľa práce, aby si trafila pesničku, dej, kostým, nadviazanosť prvkov a hlavne, aby to pochopili diváci.
Veľa ľuďom pomáha, ak sa skúšobne nakamerujú a potom odstraňujú to, čo sa im nepáči, nevyhovuje a zdokonalujú umelecký dojem.
Čo sa týka rytmu a neviem čoho, to je len na tebe a psovi, pretože len ty jediná poznáš psa lepšie ako ostatní. Aj keď veľa ľudí dajú rady, musíš sa sama rozhodnúť. Musíš si zvážiť pôsobiace faktori, ktoré si spomýnala a počítať aj s tým najhorším :ua: .
Kostým :ach: niečo v čom sa cítiš dobre a čo sa hodí na pesničku. Podľa toho akú si vyberieš :no: . Stačí ti obyč tričko gate a jedeš :aaa:
prepáč, že ti nepíšem SS, ale keď sa to rieši verejne, nebudú sa ti opakovať obsahy v SS a možno tu niekto zareaguje na nejaký "fakt", s ktorým má skúsenosti, nielen z DD :no:
Wickyy & Classy
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1841

Re: Ideme na prvú súťaž v dogdancingu

Poslaťod Kikz » Ned 07.03.2010 12:36

Hej hej v pohode, veď ja prijmem každú radu :yes:

Času mám do leta ešte dosť, viem, nikdy nejdem na vlastnú päsť, nikdy by som sa neodvážila ísť niekam bez toho,aby som vedela, ako by mi pes reagoval.
Práve preto do leta ešte chcem postíhať zúčastniť sa s ním na nejakých akciách, kde bude viacero psov, chystám sa na nejaké neofici agility preteky alebo sa len tak niekam pozrieť, ak mám možnosť, vždy sa v meste zastavím pri supermarkete, kde je dobrá trávnatá plocha a skúšam s ním cvičiť tam- za prítomnosti iných ľudí a rušného prostredia /je tam kruhák a železnica, takže veselo :ha: / a v neposlednomr ade sa spolieham na agility tábor, na ktorý idem mesiac pred ukážkami, takže uvidím, ako sa bude Cori tváriť a či ma bude mať chuť vnímať aj za prít. iných psov, aj keď viem a mám otestované, že sa vie ovládať :no:
Veď práve preto píšem, že ešte to isté nemám, teda možnosť tu je, len teraz je to už čisto o nás dvoch, či sa nám podarí sa nejako zosúladiť a naučiť vnímať jeden druhého :no:
Kikz
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1761
Bydlisko: Bratislava

Re: Ideme na prvú súťaž v dogdancingu

Poslaťod Wickyy & Classy » Ned 07.03.2010 12:45

no tak vám držím palce :no:
Wickyy & Classy
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1841

Re: Ideme na prvú súťaž v dogdancingu

Poslaťod Kikz » Ned 07.03.2010 12:59

Ďakujem :hi: sa nám teda zídu :lol: ak ovšem pôjdeme... :no:
Kikz
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1761
Bydlisko: Bratislava

Ďalší

Späť na Dogdancing