Ideme na prvú súťaž v dogdancingu

Sem píšte o športe Dogdancing.

Re: Ideme na prvú súťaž v dogdancingu

Poslaťod Cathie » Uto 27.04.2010 16:02

Offtopic: No, mne je uplne jedno, kde clovek byva, od toho skutocne nezalezi, ci ma psa rad. Poznam skvelych majitelov tu aj inde, rovnako ako aj tu nachadzam plno takych, pre ktorych je pes hracka (takisto ako hocikde inde).

Iste, niektorymi vecami je Bratislava specificka. Ale nemam rada, ked ma niekto posudzuje podla cohokolvek ineho, nez podla toho, co hovorim a pisem ja sama :no:
Obrázok
Cathie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3922
Bydlisko: BA - Ružinov

Re: Ideme na prvú súťaž v dogdancingu

Poslaťod Wickyy & Classy » Uto 27.04.2010 16:29

tera píše:Offtopic: nie, tá BA bola myslená tak, že si myslíte asi :ach: že nikto iný okrem vás psa nemá rád a okrem toho máte vždy a vždy pravdu (to je asi pravda :hi: :lol: )

:oo: :oo: jooooj :pac:
nechcem sa vám do toho moc montovať. Ja svojho psa bránim ako viem. Avšak nezasahujem tam, kde si to pes môže vyriešiť sám. Nehádžem sa do psích bitiek...nemá to zmysel, psovi tým nepomôžem, akurát ešte viac podráždim toho, čo ho napadol...
Samozrejme u nás to je tak, že môj pes nemá rád druhých, proste o ne nestojí. Zaženie sa ak je niekto vlezlý, akonáhle sám na to nestačí, príde ku mne skočí na ruky a vtedy prichádzam na rad JA! Vtedy už je ozaj zle.
Každý to rieši vlastným spôsobom a každý má vlastné hranice.
Predvčerom som bola vonku rozbehla som sa so psom a zrazu iba vidím ako mi psa prevalcoval NO, proste z ničoho nič :nwm: . Začala bitka, riadna, lietali sliny a chlpy. Vtedy pomôže iba silný hluk, nahnať hrúzu, výstraha..., aby sa nachvíľu odpútala pozornosť a chvíľa na ratovanie psa. Psa som odvolala, ale ten NO ho nechcel pustiť. Až keď prišla majiteľka.
Wickyy & Classy
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1841

Re: Ideme na prvú súťaž v dogdancingu

Poslaťod Kikz » Str 28.04.2010 9:01

:heh: Toto tiež nechápem že čo to má s Bratislavou spoločné.
Ja bývam v úplnej r :prd: ti a situáciu máme rovnakú.
tera píše:toto sa mi zdá príliš kruté ...myslíš si, že svojho psa nemám rada? :oo: skúšala si už niekedy "odkopnúť" 40 kilového dedinsky-zúriaceho vlčiaka? a skušala si popri tom dvihnúť svojho? si samovrah? ten pes sa hodí na teba :vykricnik:
a v druhom prípade, keď sa pes oháňa zubami bez náhubku, dobre skúsiš dvihnúť psa-no a nenapadlo ťa, že ti prvé skočí po ruke???


Ja napríklad áno.
Pamätám sa keď ešte na moju bývalú fenku kríženku špica a neviemčoho vybehla nemecká ovčiačka a v prvom momente čo som ju videla na nás sa rútiť som svoju fenu okamžite bez váhania zdvihla na ruky, aj keď nami oboma zametala.
Tiež sa mi stalo že na Coriho vybehol husky (alebo malamut? :nwm: ), no čo som mala robiť, pozerať sa ako sa tam kmášu a bijú? Vypadalo to akoby sa išli zabiť, tak som jasná vec že medzi nich okamžite vletela a aj keď so slzami v očiach a roztrasenými rukami, ale oddelila som ich a kusancov sa mi ušlo dosť (chvalabohu zatiaľ nič vážne)

Cathie píše:Je pre teba dolezitejsie co si myslia ludia okolo alebo to, co to prinesie tebe a tvojmu psovi? Toto je zakladna otazka vo vela psickarskych situaciach :no: Z osobnych skusenosti ti vravim, ze ano, hlucik ludi sa utvori alebo sa aspon ludia budu pristavovat - ale rozhodne si nebudu mysliet nic divne, vacsina bude nadsena aj uplne jednoduchymi cvikmi.

Moje prve cvicenia v meste vyzerali tak, ze uprostred namestia som stala so psom - ja som skakala okolo, volala na psa, hadzala si lopticku.. a moja zdegesena borderka stala ako prikovana, ledva na mna kukala, obzerala sa okolo a chytila sa na kazdu moju desiatu akciu. Musela som vyzerat ako magor. Ale uspech to malo - postupne zacala spolupracovat a dnes nema problem tancovat takmer kdekolvek.
Citila som sa ako debil? No, citila :heh: Ale vedela som, ze je pre mna dolezitejsie to, co tym dosiahnem u psa.. nez nazor neznamych okoloiducich.


:lol: A tohoto sa bojím, tej ignorácie uprostred námestia a :pac: ale okej, začínam tak postupne najprv som minule skúšala u nás na dedine medzi detskami na ihrisku, trochu im to bolo sem tam smiešne ale budiž :hi: :lol: budúci týždeň sa z cvičáku pokúsim niečo zosnovať v meste, risujú sa mi Mošovce tak tam snáď uvidím reakcie na iné psy (ach jaj :nwm: :nwm: ), Bystrica a počas leta času dosť.
Tak snáď :smile:
Kikz
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1761
Bydlisko: Bratislava

Re: Ideme na prvú súťaž v dogdancingu

Poslaťod Natalia a Biff » Str 28.04.2010 20:18

tak my napríklad čím väčšie publikum máme, tým sa viac predvádzame :lol: tiež som chodievala cvičiť do mesta a ľudia na mňa kukali, ale skôr obdivovali naše konanie, akoby sa smiali, alebo si divne ukazovali. aj keď sa nám možno nejaké to cvičenie povelov k nohe a obraty zdajú smiešne, tak pre obyčajných ľudí sú to úžasne veci. Border Cori určite si to choď vyskúšať niekde na námestie a neboj sa toho, ak si si nie istá Corim maj ho na vodítku a cvičte jednoduchšie veci a keď uvidíš, že sa plne na teba sústredí precvičte aj niečo zložitejšie, ináč nezistíš ako ti bude reagovať na hluk ľudí. to s tou BB výstavou a Mošovcami je tiež dobrý nápad, kopec ľudí a psov, tak uvidíš.
tera : bohužiaľ mala som "šťastie" aj na viac ako 40kg psov, ktorý mi napádali môjho, prípadne mali tie snahy. A v tomto maximálne súhlasím s Cathie, pretože mne je môj pes veľmi drahý a nenechám žiadneho aby mu ubližoval. preboha ty sa dokážeš pozerať, ako ti nejaký psisko trhá tvojho ? ani v jednom prípade som neváhala zasiahnuť, väčšinou stačil môj krik a psy šli od seba, ale v jednom prípade šlo doslova o život, takže dotyčný pes odo mňa schytal veľmi krutú ranu päsťou medzi oči. v takom prípade je mi šumafuk čo si majiteľ myslí, má si dávať na svojho psa pozor.
Life is better with a Border Collie
Natalia a Biff
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1200
Bydlisko: Levoča

Re: Ideme na prvú súťaž v dogdancingu

Poslaťod Wickyy & Classy » Str 28.04.2010 20:51

K tomu chodeniu do mesta. Netreba spoliehať, dosť to síce zaváži, ale najväčšiu rolu pri vnímaní psa zohrá stres :ua: . Ja som so psom chodila do jedného roku v rámci socializácie niekoľko krát do týždňa do mesta. Šli sme na súťaž a BOOOM pes ma mal na háku :pac: . No teraz sme boli po dlhšom čase pocvičiť v meste a hádajte...prirobili sme si 60 centov :aaa: :haha: . Tak nabudúce nabehnem s klobúčikom :dancing: , zoženiem bodigarda a nemusím chodiť na žiadnu brigádu :jupi: :heh: :haha: . No jo, až na to, že na to nemám :ha: :hi: .
Wickyy & Classy
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1841

Re: Ideme na prvú súťaž v dogdancingu

Poslaťod Natalia a Biff » Str 28.04.2010 21:22

to vážne ? super, to musím vyskúšať i ja :aaa: máš pravdu, že predsa len je rozdiel keď si len tak cvičím a keď dojdem na súťaž, ten stres psík vníma, ale myslím, že každý si tým prešiel a netreba sa nechať odradiť.
Life is better with a Border Collie
Natalia a Biff
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1200
Bydlisko: Levoča

Re: Ideme na prvú súťaž v dogdancingu

Poslaťod Wickyy & Classy » Str 28.04.2010 21:26

no jo, je pekne...horsa do mestaaa :dancing: :dancing: :dancing: :aaa:
Wickyy & Classy
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1841

Re: Ideme na prvú súťaž v dogdancingu

Poslaťod Kikz » Str 28.04.2010 21:31

:aaa: :heh: uáááu, tak to aby som sa vždy ked je nejaká ekšn (ako teraz pred lídlom mááme nejaké tie "kvazy"kolotoče abo keď u nás bude cirkus), postaviť sa pred pľac a tváriť sa, že som akože súčasť programu :lol:
Kikz
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1761
Bydlisko: Bratislava

Re: Ideme na prvú súťaž v dogdancingu

Poslaťod Wickyy & Classy » Str 28.04.2010 21:34

treba, treba, ľudia sú v úžase aj z obyč otočky. A k tomu cirkusu by si určite zapadla :yes: ...bežne sa stretávam s ľudmi, čo mi hovoria, že ten pes je ako stvorený do cirkusu :pac: :heh:
Wickyy & Classy
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1841

Re: Ideme na prvú súťaž v dogdancingu

Poslaťod Kikz » Str 28.04.2010 21:36

Natalia a Biff píše: Border Cori určite si to choď vyskúšať niekde na námestie a neboj sa toho, ak si si nie istá Corim maj ho na vodítku a cvičte jednoduchšie veci a keď uvidíš, že sa plne na teba sústredí precvičte aj niečo zložitejšie


Ešte k tomuto... ako riešiť to, že ok, veď medzi ľuďmi na vôdzke byť nemusí. Vtedy sa síce pozaujíma o čo to v okolí, poňuchá si, ale pohoda, dá sa s ním. Len ako náhle je tam nejaký ten pes, tak je zle :nwm:

Ináč okrem toho, pod tými jednoduchšími vecami si predstavujem ničo ako preskočky, prosenie a iné ľahké prvky. Ale na moje zdesenie som dnes mala možnosť zistiť, že ak mu medi ľuďmi a v ruchu dám povel na niečo ľahšie, tak sa mi naň vykašle. Potom som skúsila montáž a- ako náhle som si ľahla a vystrela nohy, okamžite skákal a pritom je to jeden z najnáročnejších trikov :pac: ale opäť, keď som chcela, aby sa mi na nohách postavil len na zadné packy, vydržal ani nie tri sekundy aj to v odfláknutom panáčiku a bum.. :heh:

Ináč Viky, to som si raz pozerala jednu anglickú stránku holky čo tiež vedela nejaké tie prvky so psíkom a pol návštevnej knihy bolo len o komentároch "nieste vy z cirkusu? :heh: "
Kikz
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1761
Bydlisko: Bratislava

Re: Ideme na prvú súťaž v dogdancingu

Poslaťod Wickyy & Classy » Str 28.04.2010 21:49

ľahké prvky...každý pes to vníma inak. U boredriek je najhoršie to, že majú na všetko koooopec času (teda robiť niekoľko vecí v strašne krítkej dobe), čiže stíhajú poslúchať, vnímať okolie, kontrolovať, či je všetko v poriadku a...Problém je, že to si iba oni myslia, že to stíhajú :pac: :pac: :pac: , vysvetliť psovi, že teraz sa robí len jedna vec a treba sa na toto plne sústrediť, dá niekedy zabrať :pac: :heh: . Keď chce pes stíhať všetky tieto veci, potom vzniká taký problém ako máme my :ua: . A koordinovaná práca??? :heh: pracuje sa na tom :pac:
Wickyy & Classy
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1841

Re: Ideme na prvú súťaž v dogdancingu

Poslaťod Cathie » Štv 29.04.2010 9:04

Border-cori povedala by som, ze tu je delenie na "lahke" a "tazke" prvky trosku ine ako pri beznom cviceni. Nie je to o ich narocnosti vseobecne, ale o tom, ako su narocne na vnimanie. Teda u nas viem, ze na zaciatku cvik, pri ktorom pes stiha sledovat vseeeeeetko vseeeeeeeetko okolo seba.. je velmi nevhodny :lol:
Ja zacinam otockami, slalomom, preskokmi cez ruky, skakanim na ruky a najviac pozornosti ziskam rychlym striedanim obiehania, vbiehania do domceku, slalomu a tociek.. napriklad panacik je jednoduchy, ale ma u nas trvanie tak 2 sekundy ak ho dam na zaciatku, pretoze v polke Story zisti ze "aaaaaa som v mesteeee" a ide dole, aby sa poobzerala :heh:

Takze ja na zaciatku fenu uzeniem povelovanim, aby som ju presvedcila o tom, ze aj ked rychla, ak bude popri tom robit 10 dalsich veci, tak NESTIHA :no:
Obrázok
Cathie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3922
Bydlisko: BA - Ružinov

Re: Ideme na prvú súťaž v dogdancingu

Poslaťod Kikz » Štv 29.04.2010 19:08

No len vy máte šťastie v tom že máte tú "ozajstnú borderu", to moje je taký zmixovaný, lenivec, spomalenec, znudený, na hračku sa namotá prvých desať sekúnd, potom sa mu znevidí.. pak ďalšiu, tá minútu, striedame hry, nesnažím sa mu nič vnucovať ani často meniť, nechávam ho vyhrávať ale po čase opäť aport pustí a čuchá po zemi :lol: :nwm: oh, musím sa ho naučiť trochu viac namotávať aj keď je to poslednú dobu o niečo lepšie ale ešte stále je tu ale :lol:
Krom toho, montáž mi asi preto vníma, lebo tam mu dostatočne ukážem pohybmi čo má robiť a zakaždým čo dvíham nohy do vzduchu, ani v odložení nevydrží a na zostať zareaguje až keď je na nohách... odrazy mi tiež vníma, slalom zakaždým mrví ako sa len dá.
A doma všetko na jedničku :joint: :pac: :pac:
Kikz
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1761
Bydlisko: Bratislava

Re: Ideme na prvú súťaž v dogdancingu

Poslaťod Wickyy & Classy » Sob 01.05.2010 20:30

dnes sme si zatancovali na Májalese :aaa: bolo to skvelé, stráášne veľa ľudí sa zbehlo. Koľko komplimentov...tentokrát som teda neodolala a klobúčik sme vzali :heh: kupodivu: zarobili sme viac ako celý deň na brigáde :oo: :hi: . Takže ak máte niekto také nutkanie, neváhajte :yes: , lepší tréning nie je :ach:
Wickyy & Classy
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1841

Re: Ideme na prvú súťaž v dogdancingu

Poslaťod Natalia a Biff » Uto 04.05.2010 14:45

ty kokšo, to je skvelé, gratulujeme, tak niečo dotrénujeme a šups zarábať :heh:
Life is better with a Border Collie
Natalia a Biff
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1200
Bydlisko: Levoča

PredchádzajúciĎalší

Späť na Dogdancing