Switch to full style
Sem píšte o športe Dogdancing.
Odoslať odpoveď

Povely na diaľku

Sob 02.11.2013 8:00

Ahojte. Mám veľký problém.
Psík vie povely veľmi pekne, no na diaľku už iba dva metre nie. Skúšam dávať psíka na vzdialenosť dva metre a dávala som mu povely iba zo základnej poslušnosti (sadni a ľahni), no sadne si pekne, ľahne tiež, ale keď ide z ľahu do sedu, tak sa najprv postaví, ide trochu bližšie a až potom si sadne. Ak mám psíka od seba dva metre a dám mu spraviť otočku, tak psík robí tak otočku, aby išiel smerom ku mne. :pac: :pac: :pac: :pac: :pac:
Neviem ako ho mám naučiť. Vie čo od neho chcem, lenže sa stále približuje. Neviete mi niekto poradiť?
Veľmi by sa nám to hodilo aj na skúšky :jop: :jop: :jop: . Ďakujeme

Re: Povely na diaľku

Sob 02.11.2013 9:08

Skús s ním trénovať sadni a ľahni pri sebe a pomaly sa vzďaľuj. Myslím že by to malo pomôcť. Ja som tak naučila Luckyho obiehať napr. "nohu" na stole. Dala som mu obehnúť a o kúsok som sa vzdialila a zase a potom to už išlo. :lol:

Re: Povely na diaľku

Sob 02.11.2013 12:06

paulina.stankova píše:Neviem ako ho mám naučiť. Vie čo od neho chcem, lenže sa stále približuje.

Keby vedel, co chces, spravi to :no: Doteraz vsetky cviky, ktore ste cvicili, boli pri tebe. Pre psa nie je "sadni" iba samotne sadni.. vnima vsetko, co sa deje okolo toho - to, ze je blizko teba, ma s tebou ocny kontakt, to, ze ty stojis. To nie je iba o tej vzdialenosti, rovnako rozhodeny by bol, keby si napr chcela, aby cvicil tebe za chrbtom. Preco? Pretoze je to jednoducho nieco nove a nie je si v tej situacii isty. :smile:

Na ucenie povelov na dialku je vela roznych sposobov.
Jednym je napr "target" - zoberies napr maly kobercek a naucis psa na povel, aby sa nan postavil vsetkymi 4 labkami. Zo zaciatku si pri nom a postupne ustupujes po kuskoch a vzdy chces, aby siel ku koberceku a postavil sa nan. Potom mozes pridavat lahsie cviky - sadni, lahni, poprosenie.. a akonahle sa pohne prec z koberceka = zopakujes povel, aby nan siel a chces od neho cvik znovu, ale tak, aby zostal na koberceku. Tak sa nauci cvicit na jednom mieste bez toho, aby sa priblizoval.
Dalsim sposobom je, ze ho naucis cvicit tak, ze ma pred sebou hracku (pripadne pamlsok) a moze si ju vziat az vtedy, ked splni cvik. Takze napr stoji, polozis pred neho hracku, zavelis mu otocku - on sa otoci a na tvoju pochvalu si moze zobrat hracku/jedlo. Zo zaciatku to cvicis tak, ze si hned pri nom, casom sa vzdalujes. Zase - hracka ci pamlsok mu pomozu, aby sa z toho miesta nehybal blizsie k tebe.
Takisto moze pomoct nejaka rekvizita zo zaciatku - ucit ho napr obiehat stromy na dialku (zacnes zblizka a postupne sa vzdalujes) alebo vyskocit na nejaky stolcek ci pen stromu, ktory je od teba dalej. To mu pomoze zvyknut si na to, ze moze plnit povel aj dalej od teba.

Re: Povely na diaľku

Sob 02.11.2013 18:40

Obiehanie a skákanie na predmety na diaľku vie dobre. Ďakujem za rady.... vyskúšam... a cvičili sme v pozícii aj predo mnou... nie iba rpi nohe :D Ďakujem vám.. hedn zajtra budeme skusat :jop: :jop: :jop:

Re: Povely na diaľku

Sob 02.11.2013 21:26

nekdy staci jen nechodit tak daleko pred psa. dva metry je moc - staci krok na zacatku. a taky nekdy pomuze psovy hazet odmenu za nej.
Odoslať odpoveď