FUN kategória - treba tam niečo extra?

Sem píšte o športe Dogdancing.

Amatérske súťaže

Poslaťod ki-ka » Pia 06.04.2012 19:32

Nepoznáte niekto nejakú súťaž v dogdancingu pre nováčikov a amatérov? Všetky súťaže ktoré ste tu odporúčili som si pozrela sú pre profíkov. Ak niekto poradí, budem moc vďačná. :yes: :jop:
( Skúsila som aj "hľadať" a nič mi nenašlo")
ki-ka
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8

Re: Amatérske súťaže

Poslaťod Mage » Sob 07.04.2012 9:44

vacsina sutazi ma kategoriu "Fun" tam sa o nic nesutazi a je skor na to aby si ludia vyskusali ako im to bude fungovat :smile:
Mage
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1316
Bydlisko: BA - Ružinov

Re: Amatérske súťaže

Poslaťod tera » Sob 07.04.2012 11:04

alebo potom sa obhliadnuť po neoficiálnych súťažiach, napríklad taká býva na orieškádach, akcii Psíci psíkom alebo aj teraz, 1. júna
Klik:
http://www.hawshow.estranky.sk/clanky/4 ... -juna.html
tera
Big Dog
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: Horná Streda

Re: Amatérske súťaže

Poslaťod vavrena » Sob 07.04.2012 11:06

Kika, žiadna zo súťaží nie je pre profíkov, a všetky sú "amatérske." Ak by si si prečítala pravidlá dogdancingu, tak tam okrem iného nájdeš rozdelenia na triedy 1, 2, 3, na Fun súťaže alebo na kategóriu začiatočníkov a pokročilých. Žiadni amatéri a profíci, nič také neexistuje. Súťaže môžu byť oficiálne a neoficiálne (pre klub nejakej krajiny alebo pre medzinárodnú asociáciu.) Napríklad Dogdance Spring Show bude oficiálnou súťažou slovenského klubu a neoficiálkou pre český klub, a budú tam dve kategórie - Fun (s povolenou motiváciou) a Freestyle. a ako Tera napísala, Haw Show bude zas neoficiálnou súťažou.
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: Amatérske súťaže

Poslaťod ki-ka » Sob 07.04.2012 17:14

Dobre ďakujem vám za odpovede. Moc ste mi s tým pomohli. ďakujem
ki-ka
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8

FUN kategória - treba tam niečo extra?

Poslaťod Lula » Pia 04.01.2013 16:43

Ahojte :lol: dogdancingu sa venujem už rok a tak som sa rozhodla zúčastniť našej prvej súťaže - Winter show 2012 v Trenčíne. Nie som si istá, či by Shely zvládla normálnu súťaž a tak by som sa chcela zúčastniť FUN kategórie s povolenou motiváciou. Pripravila som si cca dva a pol minútovú ukážku trikov ale neviem, či to bude stačiť. Treba tam nejaký príbeh? Alebo nejaké výlučné triky?
Lula
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 313
Bydlisko: Rimavské Brezovo

Re: FUN kategória - treba tam niečo extra?

Poslaťod Cathie » Pia 04.01.2013 17:18

FUN je o tom, aby si si to skusila - takze zavisi od toho, co si chces skusit :no: Ja osobne odporucam si to ozaj pripravit, bez ohladu na to, ci to bude pribeh, ktory na seba musi nadvazovat alebo iba ukazka trikov, kde to az take podstatne nie je.. pretoze nie je nad to, ked si to mozes skusit so vsetkym, co k tomu patri - to, ze si musis pamatat, co kedy ide, ze ti to musi vychadzat na frazy hudby, ze konkretny cvik chces mat napr presne na urcitom mieste v hudbe, pretoze sa tam hodi.. Lebo velkym problemom je to, aby si stihala rozmyslat nad tymto, pocuvat hudbu, tancovat pripravenu zostavu - a ZAROVEN riesila do toho to, ako to zvlada pes a aby spravil vsetko vtedy, ked ma.

Samozrejme, v DD je vzdy lepsie, ked ma zostava aspon nejaku temu.
Obrázok
Cathie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3922
Bydlisko: BA - Ružinov

Re: FUN kategória - treba tam niečo extra?

Poslaťod Lula » Pia 04.01.2013 17:21

Aha ďakujem :smile: Pripravím si ešte viac skúsim nejakú rekvizitu aspoň jednu aby ju aspoň obehla alebo tak :smile: Dúfam že to nejako zvládneme a že sa v niekedy v lete zúčastníme aj normálnej :lol:
Lula
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 313
Bydlisko: Rimavské Brezovo

Re: FUN kategória - treba tam niečo extra?

Poslaťod vavrena » Str 09.01.2013 10:53

Tak-tak, priprav si všetko, nastrihaj hudbu, obleč si normálny kostým, resp. niečo, čo pasuje k hudbe. Vyrátaj si cviky aj pohyb po ploche. Nasilu tam nemusíš vsúvať rekvizity, ak tie cviky nevie teraz, už to nenaučíš, venuj sa radšej príprave zostavy, prechodom medzi cvikmi, tomu, kedy bude vhodne nasadiť nejakú "vatu," aby ste preklusali pol plochy a využili priestor a podobne :smile: . Menej je niekedy viac, na samotnej súťaži ťa možno prekvapia nejaké veci - pes sa prestane sústrediť, vynechá cvik alebo naopak, začne si cvičiť popredu, priprav sa na všetko a cvič aj v rušnejšom prostredí, aby si zhruba očakávala, čo sa môže stať :smile:
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: FUN kategória - treba tam niečo extra?

Poslaťod Lula » Pia 11.01.2013 13:39

Dobre ďakujem cvičíme každý deň na parkovisku a ešte aj v uličke medzi stenami zvláda to zatiaľ na jedničku :smile: ale vo vnútri je jej strašne teplo bojím sa, že jej bude aj tam.. ale to nejako zvládneme dúfam. A mám pesničku "madcon beggin" trošku zostrihanú, upravenú už mám aj choreografiu ale vôbec neviem čo si obliecť. Je to skôr taká záhadnejšia pesnička a tak rozmýšľam o niečom v tmavej farbe ale neviem :lol:
Lula
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 313
Bydlisko: Rimavské Brezovo

Re: FUN kategória - treba tam niečo extra?

Poslaťod vavrena » Pia 11.01.2013 13:55

Ja si zase myslím, že skôr niečo bledé, aby ste ladili so psom. A môžete si dať trebárs šatky rovnakej farby, alebo šatka-obojok. Na túto pesničku asi budeš dosť tancovať aj ty, tak niečo, v čom sa ti dobre hýbe...
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: FUN kategória - treba tam niečo extra?

Poslaťod Lula » Pia 11.01.2013 14:19

No vlastne hej len ja sa moc hýbať neviem ale tak sa snažím Shelly má hnedý obojok s ružovou šatkou, taký obyčajný čo nosíme vonku s príveskom a potom už iba taký normálny kožený bez ničoho tak asi dám s tou ružovou šatkou a ja sa nejako doladím ale vôbec neviem ako :lol:
Lula
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 313
Bydlisko: Rimavské Brezovo

Re: FUN kategória - treba tam niečo extra?

Poslaťod Pati Kiki » Str 30.10.2013 21:10

No som zvedavá či vôbec pôjdeme bo tá privolávačka a všetko je také také. No a vôbec aká dlhá má byť zostava? Pesničku mám aj vybratú na ňu by to aj šlo ale neviem. :/
Pati Kiki
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 77
Bydlisko: Kamenná Poruba

Re: FUN kategória - treba tam niečo extra?

Poslaťod stano269 » Štv 26.12.2013 19:04

Ja tiež premýšlam nad Trenčínom do FUNky :dancing:
stano269
Big Dog
 
Príspevky: 1241


Späť na Dogdancing