Switch to full style
Sem píšte o športe Dogdancing.
Odoslať odpoveď

Dogdancing & Trick Challenge - info

Štv 15.11.2012 9:31

Ahojte :ahoj:

Na zahraničnom fóre existuje niečo podobné (Trick-Challenge), tak ma napadlo, či by sa to neujalo aj tu, ak by bol záujem :smile:

Fungovalo by to asi takto: zadala by sa téma (nejaký prvok dogdancingu alebo trikov), ktorú by sme začali učiť. Do témy by sme sa delili o pokroky alebo diskutovali by sme o spôsobe učenia daného prvku. Na naučenie prvku by bola určitá časová doba (1 - 2 mesiace), pre jej ukončením by sa pridali videá s výsledkom. Každý by pridal výsledok, ako to svojho psíka naučil a na konci by bolo hlasovanie za najlepší konečný výsledok alebo najväčší pokrok v tréningu.
Ide o to, "dokopať" sa k tomu, naučiť psa ten konkrétny prvok, motivovať sa a podporovať ostatnými, ktorý pracujú na tom istom a tiež preberať metódy učenia, navzájom si pomôcť...

Na zahraničnom fóre majú viac kategórií ako začiatočníci (jednoduché prvky a triky) , pokročilí (zložitejšie), Challenge pre viac psov (prvky, na ktorých sa podieľa viac psov naraz) alebo Supa - Dupa Challenge (kde ide o natočenie videa na danú tému, v ktorom nie sú predpísané žiadne prvky a každý si ich vyberie sám tak, aby bola splnená téma).

Bol by záujem o niečo podobné? Podľa toho by sa vybrala aj kategória (začiatočníci alebo pokročilí alebo oboje...). V Nemecku to funguje, ľudia sa zapájajú, pomáhajú si pri tréningu a keď niekto nevie ďalej pohnúť... Preto mi to prišlo ako dobrý nápad urobiť niečo podobné aj tu :smile:

Čo vy na to?
Alebo nejaké ďalšie nápady?
Naposledy upravil moschino dňa Štv 15.11.2012 12:41, celkovo upravené 1

Re: Dogdancing & Trick Challenge

Štv 15.11.2012 9:39

ja som za :aplause: teraz mam dovolenku a vela casu :lol: zadavas temu?by som Derička nieco naucila :angel:

Re: Dogdancing & Trick Challenge

Štv 15.11.2012 9:46

ked bude cosi lahke, mozno by sme sa zapojili :lol: Neviem co ucit a vlastne sa mi ani nechce, takto by som "musela" :lol:

Re: Dogdancing & Trick Challenge

Štv 15.11.2012 10:02

že by bola aj kategória šteniatok, aby v nej mohol byť Deriček? (Ak by začiatočníci mali nejaký prvok, ktorý je síce ľahký, ale nemusel by byť vhodný pre šteniatka, napr. nejaký preskok cez niečo) + kategória začiatočníci... budú aj pokročilí?
A vždy by víťaz daného Challenge zadal novú tému, ako odmena za najlepší výsledok? :winner:

Re: Dogdancing & Trick Challenge

Štv 15.11.2012 10:09

Derik bude mat specialnu kategoriu :lol: a pocuj s tym zadavanim,ked budu tri kategorie steniatka,zaciatocnici a pokrocili,tak ten kto zadava musi zadat ulohu kazdej kategori?

Re: Dogdancing & Trick Challenge

Štv 15.11.2012 10:17

suhlaaaaaaaaaaaaaas :jop: perfektne, urcite sa zapojime :yes:

Re: Dogdancing & Trick Challenge

Štv 15.11.2012 10:29

Ešte bohvie, koľko bude kategórií :nwm: či bbude záujem aj o pokročilých, ak by bol záujem aj o Supa - Dupa Challenge, môže byť téma aj na to (len asi aspoň dvojnásobne - dlhý čas na prípravu) :nwm: Takže kategórie sú ešte otázne, ak ľudia, napíšu, že chcú tak by boli. Zas ale zbytočné dávať 5 kategórií a zapojí sa 5 ľudí :lol:

Prvú úlohu / tému pre konkrétne kategórie vyhodila ja, ďalej by to už išlo tak, kto v danej téme bude mať najlepší výsledok /alebo stačí aj pokrok (ak jeho pes napr. nikdy nedával ani packy a naučili ho kríženie paciek tak má väčší pokrok ako ten, čo jeho pes už vie podávanie paciek alebo dokonca krížiť na jednu stranu. Hodnotenie by bolo subjektívne, každý by si ohodnotil podľa svojho) a ten, ktorého výsledok tréningu bude mať najväčší úspech zadá tému v kategórii v ktorej bol (napr. najlepší začiatočník zadá novú tému začiatočníkom a tiež sa môže sám zúčastniť. To či zadá prvok, ktorý jeho psík už pozná, je na jeho uvážení :no: cieľom tohto celého je niečo sa naučiť, nie zadávať prvky tak, aby bol aj nabudúce najlepší). Tiež každý, kto bude zadávať nový prvok, musí si premyslieť, či je vhodný pre danú kategóriu. Aby sa nestalo, že začiatočník navrhne novú tému stojku na predných alebo niečo podobné :pac: aby išlo naozaj o začiatočnícky prvok.
Tiež by sa jeden pes mohol zúčastniť aj kategórie začiatočník aj pokročilí, ak teda jeho pes nevie napr. ten prvok v začiatočníkoch. Verím, že ľudia, čo majú psy naozaj v pokročilých, že nebudú teraz "konkurovať" psíkom, čo sú naozaj začiatočníci :no: skôr by pomohli pri radení v tréningu ľuďom, ktorí majú problém aj so začiatočníckym prvkom.
V kategórii šteniatka môžu byť len šteniatka, ktoré nemôžu robiť prvky, ktoré nie sú pre ich vek vhodné.

A tiež by človek, čo má 2 psov, môže jedného zapojiť do jednej kategórie, druhého do druhej, alebo aj oboch do jednej :smile: taktiež môžu psíkovia "bojovať o najlepší výsledok" v 1 spoločnom videu alebo aj každý zvlášť. Každý si môže rozhodnúť podľa seba :smile:

Čo vy na to? Alebo nejaké ďalšie nápady na zlepšenie?

Re: Dogdancing & Trick Challenge

Štv 15.11.2012 10:33

booooze Peta,ved nekecaj uz okolo toho,a zadaj nieco konkretne :lol:

Re: Dogdancing & Trick Challenge

Štv 15.11.2012 10:39

Tina, vydrž aspoň do večera :ha: nech sa vyjadria aj ostatní (školopovinný... ), ak majú nejaké nápady / názory

Re: Dogdancing & Trick Challenge

Štv 15.11.2012 10:48

co sa maju co vyjadrovat,zadaj temu a bude.komu sa to bude pacit sa prida,komu nie sa neprida, :lol: a vecer ideme predsa shopingovat :angel:

Re: Dogdancing & Trick Challenge

Štv 15.11.2012 11:01

Ja si pockam na zadanie a potom sa uvidi. :heh:

Re: Dogdancing & Trick Challenge

Štv 15.11.2012 11:43

Margit, stíhame všetko :no: :lol:
Večer budú teda témy :smile: Na naučenie budeme dávať tak 2 mesiace?

Re: Dogdancing & Trick Challenge

Štv 15.11.2012 12:01

Podla mna zavisi od cviku - na nejaky zaciatocnicky je to podla az prilis vela casu, takisto u steniatiek sa daju zvladnut cviky za tyzden-dva :no: Ale mne je to suma fuk v podstate :lol:

Btw hodila som to na FB stranku DD Slovakia, nech o tom vie viac ludi. Mozno by sme to aj na stranku mohli dat, nech o tom ludia vedia a zapajaju sa :smile:

Re: Dogdancing & Trick Challenge

Štv 15.11.2012 12:04

aj ja si myslim ze 2mesiace je dost dlha doba,nepriklad packu sa derik naucil davat tak za 5minut :lol: by mohla byt doba rozlicna v kazdej kategori a podla zlozitosti

Re: Dogdancing & Trick Challenge

Štv 15.11.2012 12:07

Presne :yes: Navyse ved to nemusi byt, ze sa pes komplet nauci ten prvok so vsetkym - ide o to, kto za ten cas nauci najviac a spravi najvacsi pokrok :smile:

Ja by som dala dokopy tie kategorie - steniatka, zaciatocnici, pokrocili? Mam totiz napad, ako to sprehladnit a tak spravit zaujimave aj pre ludi mimo DF :angel:
Odoslať odpoveď